Dodaj do ulubionych

Koci strażnik Teksasu.

19.11.19, 21:13
jest sobie sześcioletnia kocica. celem jej życia jest : jeść i spać. serio. ten kot albo je, albo akurat przemieszcza się w kierunku michy, albo śpi. całkiem w sobie szerokibig_grin
o jej wyczynach słyszałam wiele, ale nie dowierzałam. a że natłukła obcego, wielkiego kocura który przyszedł w gości i wyrwał sierść młodszej domowniczce. a że skoczyla na plecy listonoszowi, który odsunął innego kota ( domownika) nogą aby otworzyć furtkę. myślałam: bajki opowiadają. ten grubas nie jest zdolny podbiec gdziekolwiek a co tu mówić o obronie.
ale w lipcu gościłam u nich. siedzimy sobie w altance, nagle w krzaki pikuje jastrząb w pogoni za wróblem ( chyba). dopada go za altanką, słychać przerażonego ptaka i ... nagle pojawia się gruba. jak strzała pędzi, dopada jastrzębia,coś mu robi ( nie wiem co, było za szybko) i jastrząb puszcza zdobycz. po czym ucieka.
szczęka mi opadła. jakoś się pozbierałam big_grin , przyjmując, że gruba ma drugie "ja".
dziś zadzwoniła właścicielka grubej. obcy, dziki pies wszedł jakimś cudem na działkę i zapolował na kurę. pies wielkości dobermana. kura wszczęła alarm . z okna widzieli, jak gruba pojawia się znikąd, dopada i naparza psa. goniła go do granicy działki, po czym wróciła i zaległa na ulubionym tarasie.
Powiem wam, że jak żyję tak takeigo kota nie widziałam. Ona je i śpi. śpi i je. nie chodzi - kroczy. nie miauczy - patrzy. nawet gdy wołają na przysmaki - ona jako jedyna powoli podąża do michy, kiedy pozostałe koty pędzą na złamanie karku. godnie i dumnie. a jak przychodzi sytuacja kryzysowa, to budzi się cholerny superkot.
a najbardziej zaczepny kot z ich stada ( sztuk cztery) chowa się za nogawki ludzi jak ktoś dzwoni do drzwi.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka