Dodaj do ulubionych

badanie nastolatki bez stanika

21.11.19, 19:22
córka musi u swojego lekarza zrobić badania do szkoły.Ostatnio przy takim badaniu kazał jej ściągnąć stanik-była z nią wowczas moja mama byłam zdziwiona jak się o tym dowiedziałam.córka była w szoku.Ma spore piersi i wstydziła się rozebrac.Nie wiem co mialo to na celu.Słyszałam że czasem do osłuchania trzeba ściagnąć żeby nie było ucisku czy coś ale ona nosi sportowy stanik więc to chyba nie przeszkadza.Czy sie mylę i musi ściagnąc?
Obserwuj wątek
    • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 20:26
      No generalnie stanik przebiega dokładnie tam, gdzie należy osluchiwac serce i płuca (sportowy, jako mocno zabudowany i z reguły ciasny, jest w tym wypadku gorszy niż zwykły) , więc albo trzeba go zdjąć, albo podciągnąć do góry. Na bilansie może być konieczne zdjęcie biustonosza, żeby ocenić rozwój w skali Tannera.

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 10:48
          No pisze, że bilans. " Badanie do szkoły " to raczej bilans jest. Podczas bilansu ocenia się m. in. rozwój piersi w skali Tannera. U chłopców analogicznie ogląda się jądra i penisa (i lekarki naprawdę nie umierają z chuci i ekscytacji na widok gołych męskich genitaliow, bo "mają płeć i normalne kobiece odruchy" ).

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • lily_evans11 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:23
          Moja córka właśnie dopiero co była na bilansie, najpierw u pielęgniarki szkolnej, teraz u lekarki. Nikt jej nie kazał zdjąć stanika ani nie zaglądał w majtki. Zresztą do pielęgniarki wchodzą zawsze po 2 osoby

--
          Nigdy nie byłam złą babą
          • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 09:18
            Skalę Tannera ocenia lekarz. A jesli nie ocenia, to nie ma się z czego cieszyć, bo oznacza to, że badanie jest nierzetelne.

--
            • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 09:40
              Mysle ze mozna by ten problem rozwiazac gdyby lekarzowi udalo sie wypowiedziec proste zdanie “dziecko zdjemij stanik musze ocenic rozwoj piersi” zamist samo “zdejmij stanik”

--
              wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
              • flegma_tyczka Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 10:00
                A po co oceniać "rozwój piersi"? Jak dziewczyna z natury ma niewielkie to znaczy, że choruje? No raczej nie.

--
                Jak mnie nie lubisz to wpłać na tę naprawdę chorą kobietę, matkę dwójki dzieci. Na 20-letnią Nunię która wybiła zęby po pijaku w ciągu 2 dni wpłacono 10000 zł, a ta realnie chora kobieta nie może zebrać 3000 zł na leczenie oczu! E-matki nie dajcie się prosić.
                zrzutka.pl/na-dalsze-leczenie-po-obuocznym-odwarstwieniu-siatkowki
      • marusia.00 Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 21:29
        memphis90 napisała:

> No generalnie stanik przebiega dokładnie tam, gdzie należy osluchiwac serce i p
        > łuca (sportowy, jako mocno zabudowany i z reguły ciasny, jest w tym wypadku gor
        > szy niż zwykły) , więc albo trzeba go zdjąć, albo podciągnąć do góry.

Dziwnym przypadkiem w takich USA sobie z tym radzą.
        U nas niewiele posunęło się do przodu poszanowanie intymności pacjenta.
        • budyniowatowe Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 21:42
          marusia.00 napisała
          >
          > Dziwnym przypadkiem w takich USA sobie z tym radzą.
          > U nas niewiele posunęło się do przodu poszanowanie intymności

W Kanadzie tez sobie radza.

Poradz corce niech ubierze nieuciskajaca koszulke na ramiaczkach. A jak kaza sciagac to sie dopytaj w jakim celu.
          • semihora Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:31
            Otóż to. Lata temu, gdy byłam nastolatką, lekarka powiedziała, żebym została w takim cienkim topie, żebym się nie musiała wstydzić. Więc byłam bez stanika, ale nie goła.

--
            Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
        • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:36
          W USA zdaje się mają papierowe ubranka do przebrania....? Bo ja niespecjalnie wierzę w badanie przez ubranie.

--
    • flegma_tyczka Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 20:32
      Nic nie musi, powinna znać swoje prawa. Nie ma obowiązku ściągnąć stanika. A na przyszłość radzę dla młodych kobiet lekarza-kobietę, nagle się okazuje, że da się spokojnie i dokładnie zbadać bez pokazywanie cycy.

--
      Wolność wypowiedzi - dla każdego.
    • kanna Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 21:01
      Cóż Ci mam powiedzieć.. Twoja córka została nadużyta..

Lekarz nie może KAZAĆ przygotować się do badania, może zapytać o ZGODĘ.

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji
    • kryzys_wieku_sredniego Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 21:10
      Ale serio mówicie?
      Bo mi ostatnio pielęgniarki robiły ekg i po dwóch próbach w końcu pani mówi a może pani ściągnąć stanik, bo zakłóca wynik.
      O ściągnięcie stanika też prosiła mnie lekarka rodzinna przy osłuchiwaniu płuc, oskrzeli, serca i czego tam jeszcze, a nosze normalne nie z golfem.
      A czemu u ginekologa pokazujemy cipki a u internisty wstyd pokazać cycki?
        • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:40
          Ty chyba nie za bardzo znasz anatomię, co...? I zasady badania płuc i serca... Oczywiście, że badając płuca osluchuje sie też przednią ścianę klatki piersiowej.

--
            • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 10:38
              No ale sportowego nie rozepniesz. Można podciągnąć, można zdjąć. Można się na zdjęcie nie zgodzić, ale nie zawsze da się wtedy dobrze osłuchać, chyba że komuś wystarcza "tylko od góry" albo "po co osluchiwac płuca przez piersi". Kwestia podejścia do rzetelności i dokładności badania. Oczywoscie niezależnie od wszystkiego może się zdarzyć, że lekarz nie wzbudza zaufania, wtedy się zmienia lekarza.

--
              • paskudek1 Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 10:01
                Może uściślijmy - sportowy stanik, ale taki prawdziwy sportowy to jest w pełni tego słowa znaczeniu STANIK. Rozpinana, z fiszbinami i najczęściej o wiele bardziej zabudowany i złożony z kilku warstw materiału. Ma na celu utrzymanie biustu w czasie uprawiania sportu. Natomiast myślę że dziewczynka miała na sobie to coś pseudo sportowego czyli stanik koszulkę wkładany przez głowę. Rzeczywiście dosyć cienkie, nierozpinane. I myślę że lekarz mógł swobodnie kawałek materiału odsunąć bez szkody dla elementu garderoby a z pożytkiem dla badanej. Prawdziwego stanika sportowego nie odsunąłby wcale albo się umęczył

--
                nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
      • niu13 Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 22:00
        Ekg ktoś ci robił w staniku?! No brawo za profesjonalizm.
        Co do stanika, to znajomy lekarz opowiadał, że stanik, tzn. ruch tkaniny na skorze, zakłóca osłuchiwanie płuc, bo daje osłuchowo zapalenie płuc. Ile w tym prawdy- nie wiem. Jako matce też byłoby mi z tym źle, szczególnie, że to facet, a dziewczyny nienawidzą takich nadużyć.
      • lily_evans11 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 07:41
        Mówimy o 15letniej młodziutkiej pannie, która niekoniecznie chodzi do ginekologa i pokazuje komuś ci.pkę.
        BTW nie wybralabym faceta jako lekarza rodzinnego czy lekarza medycyny pracy zwłaszcza dla małolaty.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
        • konsta-is-me Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:21
          Chodzenie do ginekologa to dla ciebie "pokazywanie cipki"??
          Jako 15-latka czesto bywalam u ginekologa (akurat kobiety) i mialam badanie rowniez przez odbyt (nie wiem jak to sie nazywa), oczywiscie byl w tym pewien dyskomfort , ale trudno.
          Takie jest zycie, nie rozumiem jak mozna tworzyc dziwaczne mity ze "nastolatka sie wstydzi, wiec nie powinna chodzic do lekarza"??
            • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:28
              Bo moze ma ten okres nieregularnie? Bo zapala grzybice na basenie? Ma zapalenie pecherza? Chcialaby sie zorientowac w temacie antykoncepcji?

--
              wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
                • flegma_tyczka Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 18:17
                  Obecnie grzybicę można wyleczyć bez wizyty u lekarza, globulki są dostępne bez recepty i muszę przyznać, że działają.
                  Zapalenie pęcherza leczy się u urologa, nie ginekologa i też piczy nie trzeba pokazywać, trzeba zrobić najwyżej posiew z moczu.

--
                  Wolność wypowiedzi - dla każdego.
              • 3-mamuska Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 03:56
                ichi51e napisała:

> Bo moze ma ten okres nieregularnie? Bo zapala grzybice na basenie? Ma zapalenie
                > pecherza? Chcialaby sie zorientowac w temacie antykoncepcji?
                >

Nieregularne cykle są norma w 1-2 roku miesiączki. I u wielu dorosłych kobiet.
                Grzybice ok.
                Ale zapalnie pęcherza sprawdzić można badaniem moczu nie wiem po co się do tego rozbierać.

--
                -----------------
                Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
            • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:49
              Dokladnie. Nikt nie jest przypisany do lekarza na stale to chyba oczywiste ze szuka sie takiego z ktorym zagra...

--
    • 123zielona123 Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 22:48
      Zdecydowanie BARDZO zmieniłabym lekarza. Nie wiem ile lat ma nastolatka ale to pod molestowanie podchodzi. Oczywiście nie da się udowodnić, ale to się czuje. tzn pacjentka
      Tak teoretycznie najlepsze badanie to pacjent wchodzący nago. i to jest prawda.
      Ale z drugiej strony istnieje poszanowanie intymności pacjenta i szacunek do niego. Jak najbardziej rozumiem gdyby coś usłyszał niepokojącego i dlatego chciał osłuchac dokładnie. ale tak?
      No na bilansie lekarz ma ocenić m in rozwój narzadów płciowych. i daja sobie rady bez sciagania majtek.
      • roks30 Re: badanie nastolatki bez stanika 21.11.19, 23:35
        Z racji stanu po operacji serca czesto jestem osluchiwana. Ostatnio jednak robią delikatnie i nie każą ściągać stanika ani nawet podciągać bluzki, tylko badają od dekoltu. Moze maja teraz lepsze stetoskopy niż kiedys😀. I tak, uważam, że lekarz przegiął w tym wypadku.
        • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:44
          Ciekawa jestem jak lekarze osluchują Ci konuszek serca i zastawkę mitralną od strony dekoltu...? U kobiet ta część jest dosłownie pod piersią, tak, że często trzeba ją wręcz unieść do góry.

--
    • 71tosia Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 00:16
      naprawde sugerujecie ze lekarz molestowal w czasie badania i to w obecnosci babci?
      A co do pozostalych komentarzy - naprawde internista nigdy wam piersi nie badal ? Wydawalo mi sie ze to obowiazek lekarza rodzinnego przy co którejś wizycie.
      • premeda Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:13
        Przypadki przecież się zdarzają. Ostatni na Śląsku, gdzie ginekolog gwałcił pacjentki. Nie on jeden i ostatni. Swoją drogą nigdy internista stanika mi nie kazał ściągać. Za to lata temu był u nas taki, że kazał ale to właśnie zbok był.
        • przystanek_tramwajowy Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:15
          Właśnie! PRZYPADKI! Tymczasem ematki zakładają z góry, że każdy lekarz, który prosi o zdjęcie stanika to zbok.

--
          A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
    • konsta-is-me Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 00:56
      Mnostwo razy kazali mi sciagac stanik przy badaniu stetoskopem i byly to KOBIETY (lekarki)
      Chya ze bedziecie twierdzic ze wszystkie byly les i chcialy koniecznie "poogladac"?

Chyba was pogielo z tym molestowaniem.
      Corka sie wstydzi?-no to sie wstydzi i co ?
      U ginekologa tez nie sciagnie bielizny "bo sie wstydzi"?
      No to niech nie chodzi do lekarza, bo "ma duze piersi i bedzie musiala sciagnac stanik".
      Problem rozwiazany.
      Jak bedzie musiala miec operacje, to polecisz z dzihadem do dyrekcji, ze chirurdzy -zboczency chca ja rozbierac na stole...

Serio uwazacie ze lekarza to tak straszliwe rajcuje , ze poszedl/poszla na medycyne tylko po to zeby ogladac cycki???
      Wszedzie tylko wszyscy chca was molestowac , ojej...
      • semihora Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:43
        A lekarz przestaje być mężczyzną, gdy widzi młode piersi? Już paru tak badało pacjentki penisami, bo skoro są lekarzami, to trzeba im zaufać...

--
        Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
      • 3-mamuska Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 04:02
        konsta-is-me napisała:

> Mnostwo razy kazali mi sciagac stanik przy badaniu stetoskopem i byly to KOBIET
        > Y (lekarki)
        > Chya ze bedziecie twierdzic ze wszystkie byly les i chcialy koniecznie "pooglad
        > ac"?
        >
        > Chyba was pogielo z tym molestowaniem.
        > Corka sie wstydzi?-no to sie wstydzi i co ?
        > U ginekologa tez nie sciagnie bielizny "bo sie wstydzi"?
        > No to niech nie chodzi do lekarza, bo "ma duze piersi i bedzie musiala sciagnac
        > stanik".
        > Problem rozwiazany.
        > Jak bedzie musiala miec operacje, to polecisz z dzihadem do dyrekcji, ze chirur
        > dzy -zboczency chca ja rozbierac na stole...
        >
        > Serio uwazacie ze lekarza to tak straszliwe rajcuje , ze poszedl/poszla na medy
        > cyne tylko po to zeby ogladac cycki???
        > Wszedzie tylko wszyscy chca was molestowac , ojej...

Nie ,ale można zmienić lekarza na kobietę dopóki młoda się nie oswoi ze swoim dorosłym ciałem. Przy umyśle jednak jeszcze częściowo dziecka.

--
        -----------------
    • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:07
      Mnie tez kazali sciagac wyszlam na ges co sie nie chce rozebrac przy lekarzu ale bylam twarda i sie nie zgodzilam. Okazalo sie ze da sie zrobic badanie w staniku. Tez mialam duzy biust i wstydzilam sie. Z perspektywy obecnie rozbieram sie bez wahania jak trzeba wiec jestem zdania ze warto bylo sie bronic

--
          • przystanek_tramwajowy Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:21
            Najlepsze, że w większości współczesne nastolatki nie mają żadnego problemu, żeby wywalać niemal cały biust na insta i pokazywać go całemu światu a jak przyjdzie rozebrać się u lekarza to już każda taka cnotliwa Zuzanna.

--
            A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
            • semihora Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 08:44
              >że w większości współczesne nastolatki nie mają żadnego problemu, żeby wywalać niemal cały biust na insta

W większości? Możesz to jakoś udowodnić, czy tylko tak co się wydaje?

--
              Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
          • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 09:07
            Nie chodzi o to czy molestowaly bo raczej nie - chodzi o to ze nastolatka ma prawo u intenisty bronic swojej wstydliwosci. Tak zwyczajnie po prostu.

--
            • przystanek_tramwajowy Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 09:18
              Nastolatka powinna przede wszystkim nauczyć się traktować swoje ciało normalnie a nie jak obiekt seksualny. Piersi to taka sama część ciała jak noga czy ręka. A lekarz badający pacjentkę w gabinecie nie ma płci. Nie obmacuje jej tylko bada.

--
              • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 09:29
                Prawda. Ale nie musi sie to stac teraz zaraz tylko moze byc rozciagniete w czasie. Jak juz napisalm ja wtedy nie zdjelam nic sie nie stalo na nastepnej wizycie zdjelam teraz problemu nie mam.

--
                • memphis90 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 10:42
                  Ale wspomniana nastolatka była na badaniu z opiekunem. Nikt jej na siłę biustonosza nie zdzieral, mogła zareagować sama, mogła zareagować babcia, jesli było to az tak krępujące.

--
                  • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 10:51
                    No wlasnie o to chodzi ze mogla. Mogla tez sie nie rozebrac. Jej sprawa co tu rozkminiac czy oceniac nas tam nie bylo. Dla lekarza to pewnie klopot ale nie oszukujmy sie nie byla to sytuacja uniemozliwiajaca badanie ani sytuacja zagrozenia zycia. W pierwszej lekarz tlumaczy (dziecku) ze musi bo inaczej sie nie da w drugiej nikt nikogo nie pyta - wiem to rowniez z wlasnego doswiadczenia bo jak jako nastolatka zemdlalam na basenie i karetka zabrala mnie do szpitala rozebrali mnie z kostiumu podlaczyli ekg i w tym stanie lezalam sobie na korytarzu i bylo mi totalnie wszystko jedno.

--
                      • przystanek_tramwajowy Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 10:58
                        Lekarz może widzieć równocześnie pacjenta i człowieka, ale to nie oznacza, że dla lekarza płci męskiej każda kobieta to od razu obiekt seksualny, na widok którego się ślini. Tak, lekarz musi nas dotykać. Tak, ten dotyk nie oznacza od razu molestowania seksualnego.

--
                        • ichi51e Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:23
                          Ja nie wiem moze niejasno sie wyrazilam. Nie uwazam ze lekarz chce molestowac i niemoze sie na piersi napatrzec raczej jestem zdania ze jest to jak w dowcipie ginekolog wychodzi z roboty rozglada sie i oddycha z ulga wzdychajac “nareszcie twarze” chodzi o to ze czlowiek na prawo nie chcec sie obnazyc bo sie wstydzi nie dlatego ze wyczuwa zagrozenie.

--
                          • lily_evans11 Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 11:29
                            Dokładnie. Tu nie o chuci lekarza chodzi, ale o to, że badania mogą być z różnych powodów krępujace. W każdej dziedzinie medycyny należy, poza leczeniem, dążyć do zmniejszenia dyskomfortu i stresu pacjentów.

--
                            Nigdy nie byłam złą babą
                    • cruella_demon Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 21:21
                      Nie tak znowuż mało.
                      Czytałam kiedyś opracowanie o pedofilach. Po pierwsze, jak już napisałam wyżej, kobiety sa zwykle poza podejrzeniem. To, że opiekunka, babcia, czy matka długo i dokładnie myje dziecko dla postronnych oznacza tylko, że dba o higienę, dlatego też trudniej je przyłapać. Zwykle dopiero jak się posuną do współżycia.
                      Statystyki uwzględniają tylko zgłoszone sprawy, czyli najczęściej gwałty.
                        • cruella_demon Re: badanie nastolatki bez stanika 22.11.19, 21:42
                          Jakieś badania na potwierdzenie tej śmiałej tezy?
                          Bo opracowanie które czytałam opierało się m.in. na danych z gabinetów do których zgłaszały się kobiety (dobrowolnie) na leczenie.
                          I cały czas nie twierdzę, że kobiet jest więcej, czy nawet dokładnie tyle samo co mężczyzn, tylko, że jest ich sporo i bardzo dużo przypadków nie ujawnionych.
                          Choćby z życia wzięte. Ojciec wchodzi dwunastolatce do łazienki bez pukania- molestuje, podgląda, matka wchodzi synowi- nadopiekuńcza.
          • 3-mamuska Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 04:07
            karme-lowa napisała:

> Jako 15 latka bywałam często u kardiologa. Kobiety. Zawsze musiałam stanik zdej
            > mować.
            > Niedawno u internisty - kobiety też zdejmowałam stanik. Do Ekg i Ukg też stanik
            > zdjęty.
            > Wszystkie mnie napewno molestowały.

Bo lekarze lecą rutyna i nie chce im się dołożyć wysiłku w inaczej przeprowadzone badanie.

Jak w pl kobiety w ciąży muszą mieć gmeranie co miesiąc ,a w UK tysiące ciąż i jakiś nikt bez wyraźnego powody nie bada ginekologicznie.
            W dwóch ciążach byłam badana ginekologicznie przez lekarza raz.
            Oczywiście co innego podczas porodu.
            --
            -----------------
            • karme-lowa Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 09:45
              3-mamuśka
              >
              > Bo lekarze lecą rutyna i nie chce im się dołożyć wysiłku w inaczej przeprowadzo
              > ne badanie.
              >
              > Jak w pl kobiety w ciąży muszą mieć gmeranie co miesiąc ,a w UK tysiące ciąż i
              > jakiś nikt bez wyraźnego powody nie bada ginekologicznie.
              > W dwóch ciążach byłam badana ginekologicznie przez lekarza raz.
              > Oczywiście co innego podczas porodu.
              Akurat mylisz się. Chciała być bardzo dokładna. Stanik przeszkadzał kardiologowi w badaniu zastawki.
                • flegma_tyczka Re: badanie nastolatki bez stanika 23.11.19, 21:33
                  Należałoby porównać do wyników polskich, ile uszkodzeń niemowlaków, jak i zgonów było w Polsce na przestrzeni 40 lat.

--
                  Jak mnie nie lubisz to wpłać na tę naprawdę chorą kobietę, matkę dwójki dzieci. Na 20-letnią Nunię która wybiła zęby po pijaku w ciągu 2 dni wpłacono 10000 zł, a ta realnie chora kobieta nie może zebrać 3000 zł na leczenie oczu! E-matki nie dajcie się prosić.
                  zrzutka.pl/na-dalsze-leczenie-po-obuocznym-odwarstwieniu-siatkowki
                • 3-mamuska Re: badanie nastolatki bez stanika 24.11.19, 17:09
                  cruella_demon napisała:

> Tak się to ich niegmeranie kończy. Przynajmniej w Polsce w nawet kiepskich plac
                  > ówkach dzieci masowo nie umierają podczas porodu.
                  >
                  > Wielka Brytania: Największy skandal na porodówkach
                  > w historii. Dziesiątki zmarłych dzieci

Co ma gmeranie w ciąży do zaniedbań podczas porodu?

Jasne a w pl to taki cud miod i orzeszki.
                  Nie mam dostępu do całości artykułu ledwo do 1 zadnia.
                  A w pl uszkodzenie jednej z bliźniaczek? Sportowca to co niby?
                  Mi tez pierwszego syna mało nie wykończyli. Zostawili w środku nocy sama ,bo położna sobie spała.dopiero jak znaleść tętna nie mogła zawołał lekarza i kładł się na brzuch żeby szybko dziecko wydobyć.
                  O faszerowaniu relanium ciężarnych co noc , nie wspomnę żeby spały w i w nocy dupy nie zawracały. I nie płakały za chcą do domu.

Mnie mama urodził w sali ,na własnym łóżku w 7 miesiącu pomimo ze mówiła położnej ze rodzi 4 dziecko chyba wiedziała. A ta jej powiedziała ze idzie zjeść obiad i żeby poczekała.
                  Bo myślała ze kłamie i wymyśla.
                  I to jest w artykule zdaje się o 1 szpitalu.

--
                  -----------------