Dodaj do ulubionych

Całowanie kobiet w rękę

21.11.19, 20:35
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25435493,jachira-w-sejmie-prosze-o-regulacje-w-sprawie-calowania-rak.html
Niektórzy uważają, że Jachira zaczyna karierę posła od tematu zastępczego, ale ja się z nią w pełni zgadzam. Całowanie kobiet po rękach przez obcych facetów, zazwyczaj leśnych dziadków, jest obleśne. Skoro dla niektórych tradycja jest ważniejsza niż dobre wychowanie to widocznie te sprawy powinny być regulowane przez odpowiednie przepisy. Przykład idzie z góry: jeśli poseł nie potrafi się zachować kulturalnie wobec posłanki to tym bardziej Janusz nie będzie potrafił wobec Grażyny.
Obserwuj wątek
      • taniarada Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:50
        lumeria napisała:

> Mnie się podoba, jak elegancki pan pochyli się nad moją delikatną rączką. Nawe
        > t nie musi być taki elegancki.
        >
        > Ale cmokadło to może sobie zachować dla pierścienia papieża big_grin
        I biskupa.
    • bistian Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 20:56
      Mnie brzydzi, mogę swoją pocałować, ale obcą? Bez sensu, a i tak połowa nie myje rąk po wyjściu z toalety. Mężczyźni, podobnie, prowadziłem osobiste badania. big_grin Ja myję, dlatego mnie to tak szokuje.

--
      1elka26 odkrywa prawdę o PiS: III RP przeistoczyła się w PRL-bis
    • bukietlisci Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:02
      o.
      mnie nie brzydzi. praktykowane w towarzystwie. nie mamy obleśnych starych dziadków, mamy starszych dżentelmenów. w żaden sposób nie obrzydliwych. ostatnio cmoknął mnie w mankiet pan trzydziestoletni. pieruńsko przystojny. nawet nie wiedziałam, że powinnam się oburzyć i zaprotestować.
      • milka_milka Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:21
        Lubię to!

--
        Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
      • beneficia Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:44
        bukietlisci napisał(a):

> o.
        > mnie nie brzydzi. praktykowane w towarzystwie.

Kurde, mam 45 lat i NIE PAMIĘTAM, kiedy ostatni raz ktoś mnie przy powitaniu/przedstawianiu pocałował w rękę.
        Myślałam, że to dawno zapomniany zwyczaj.
        Jak u Was?

• bywszy Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 22:18
          beneficia napisała:

> Kurde, mam 45 lat i NIE PAMIĘTAM, kiedy ostatni raz ktoś mnie przy powitaniu/pr
          > zedstawianiu pocałował w rękę.
          > Myślałam, że to dawno zapomniany zwyczaj.

Jak zasłużysz sobie u Andrzeja D. na order, przy dekoracji masz krowiaka jak w banku. cool
        • odnawialna Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 13:38
          beneficia napisała:

> Kurde, mam 45 lat i NIE PAMIĘTAM, kiedy ostatni raz ktoś mnie przy powitaniu/pr
          > zedstawianiu pocałował w rękę.
          > Myślałam, że to dawno zapomniany zwyczaj.
          > Jak u Was?

Jakoś w zeszłym tygodniu. I z częstotliwością raz na miesiąc. Zawsze to są panowie 40, 50, 60 +
          Nie zdarzył mi się 30 latek, niestety sad
          Zwyczaj dla mnie nie jest obrzydliwy, zwykle mi miło. No chyba, że ktoś podobnie do Kaczyńskiego, ciągnie mi rękę do góry tak, że boję urazu stawów, to ani eleganckie, ani miłe nie jest.

• gryfna-frelka Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 22:08
        No wlasnie, to zalezy jak takie calowanie w reke jest zrobione i przez kogo. Niedawno zdarzylo mi sie byc tak cmoknieta z wielka klasa, przez pana ktory robil to przez wychowanie jakie odebral w rodzinie pochodzenia. Scena niemalze filmowa ale widzialam ja chyba tylko ja, w kazdym razie bylo mi bardzo przyjemnie i tak... elegancko smile
      • bistian Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:27
        ira_08 napisała:

> Obleśne, na szczęście wymiera. Nie wyobrażam sobie, że jakikolwiek mój równolat
        > ek zrobiły coś takiego wink

Nie wiem, jak jest u młodych, ale u starszych, powiedzmy 35+ jest dość podobnie, mężczyźni i kobiety to porównywalne brudasy, pomimo tego, że kobiety są "odstrzelone", a mężczyźni mają na to "wywalone". Szokująca obserwacja, ale tak jest.
        Młodzi może są schludniejsi? Ale na ten temat nie mam danych.
    • milka_milka Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:22
      Mnie nie brzydzi, bez przesady, można ręki nie podać.
      A pani J. ma parcie na szkło i zdobycie popularności.

--
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
      • 35wcieniu Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:50
        No można nie podać, tylko dlaczego ktoś miałby nie podać? Podaje przecież zwykle z myślą o uściśnięciu, a nie o tym że ktoś go tam będzie całował. Profilaktycznie nie podawać nikomu, bo może się trafić cmokacz?

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • taniarada Re: Całowanie kobiet w rękę 21.11.19, 21:34
      Mus .Bierzcie przykład z Jarka.Co ciekawe w Polsce był to tak silny zwyczaj, że nawet zaczęto go kojarzyć z naszymi rodakami. Podobno królowa brytyjska pozwalała całować swoją dłoń tylko Polakom, wiedząc jak to dla nich ważne.Pocałunek nie powinien być soczysty, ale równie źle odbierane jest całowanie powietrza. Należy całować lekko muskając dłoń ustami. Trzeba też pamiętać, że nie całujemy dłoni nosząc nakrycie głowy, z pełnymi ustami czy zaraz po wyciągnięciu papierosa z ust, ale to raczej oczywiste. Najbezpieczniej praktykować ten zwyczaj wobec pań z najbliższego nam towarzystwa i rodziny. Lepiej unikać też całowania dziewczyn młodych, zarezerwujmy ten zwyczaj dla kobiet. Wyjątkiem będzie rzecz jasna ukochana.
      Całowanie dłoni pracownic czy innych kobiet podwładnych również jest nie na miejscu. Może być poczytane za wykorzystywanie swojej pozycji. Pamiętajcie też, że powyższe zwyczaje to ich polska wersja. Lepiej w ogóle nie stosować pocałunku w dłoń w innych krajach.Mietek Fogg całuję twoją dłoń madame .Warto to sobie przypomnieć.
      • morekac Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 07:14
        Zwłaszcza jak kobieta nie ma na to ochoty, to jest to taki wyraz szacunku, że hej.

--
        -------------------------------------------------------------
        "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
          • morekac Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 14:18
            Wykorzystuje zaskoczenie?
            Moim zdaniem uchodzi u osób zaprzyjaźnionych (i ogólnie to akceptujących ), ale nie w przypadku kontaktów służbowych czy w przypadku osób ledwie sobie znanych. Bo może być to niekomfortowa sytuacja.

--
            -------------------------------------------------------------
            "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
            • konsta-is-me Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 22:01
              Nie wiem, kilkukrotnie bylam pocalowana w reke , oczywiscie przez starszych mezczyzn, bo nikt dzisiaj tak nie robi.
              Nigdy nie zdarzylo mi sie zadne obslinianie, nie wiem skad wy takich facetow bierzecie, ani zadne "silowe" proby, zawsze to bylo delikatne i moglam cofnac reke, gdyby mi sie nie podobalo i juz.
    • sumire Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 08:33
      Nie lubię. Z szacunkiem ma to wspólnego tyle co nic (zresztą fani tego "wyrazu szacunku" nierzadko szarpią rękę damy w kierunku swojego otworu gębowego, zamiast się nad nią pochylać), a i nie widzę żadnej przyjemności w byciu obcmokiwaną przez obcego człowieka.
      Na szczęście od dobrych paru lat mi się to nie zdarzyło; młodsi mężczyźni już chyba w ogóle tego nie robią. I dobrze.
    • majaa Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 10:06
      Doskonale rozumiem, że tzw. cmoknonsens może część kobiet drażnić, mogą sobie tego nie życzyć, ale żeby aż tworzyć odgórne zakazy na ten temat, to przegięcie, moim zdaniem. Poważnie dorosła kobieta nie jest w stanie samodzielnie sobie poradzić z taką sytuacją?
    • semihora Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 10:54
      Nie lubię i wolałabym nie być całowana. Rozumiem Jachirę.

--
      Małpy nie sposób przekonać, by dała nam banana, obiecując jej, że po śmierci w małpim niebie otrzyma nieskończone mnóstwo bananów.
    • solejrolia Re: Całowanie kobiet w rękę 22.11.19, 22:05
      Mnie to nie obrzydza, natomiast bardzo rzadko z czymś takim spotykam się ,i za każdym razem mnie to zaskakuje i czuję się skrępowana.
      Na szczęście zwyczaj wymiera.

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
    • swiezynka77 Re: Całowanie kobiet w rękę 24.11.19, 14:11
      mam w pracy trochę takich leśnych dziadów którzy całują w rękę, na szczęście rzadko. ale nie wiem czy zwyczaj tak całkiem wymiera bo jakiś czas temu pocałował mnie w rękę 26letni informatyk....

--
      Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
    • notting_hill Re: Całowanie kobiet w rękę 24.11.19, 14:25
      Nie należę do fan klubu pani posłanki Jachiry, ale doceniam, że miała odwagę i wprost głośno powiedzieć to, co wiele kobiet myśli, czasem nawet wypowie, ale godzi się na to z braku lepszych pomysłów. To jest taki rodzaj przemocy symbolicznej patriarchatu wobec kobiet, a przoduje w tym nasz ukochany przywódca z bożej łaski. Pamiętacie jak obleśnie obcałowywał rąsie Beaty, żeby potem jej dudę obrabiać przed publiką? No właśnie.
      • lauren6 Re: Całowanie kobiet w rękę 25.11.19, 12:01
        Ano właśnie. Kobiecie można wycałować rączki, dać kwiatki, a następnie poniżyć ją przed całą Polską i wywalić z roboty na zbity pysk, choć w gruncie rzeczy wywiązywała się ze swoich obowiązków.

Beacia nie jest z mojej bajki, ale zawsze rzucało mi się w oczy jak protekcjonalnie jest traktowana przez kolegów ze swojego środowiska politycznego. Mogę jej nie lubić, ale muszę przyznać, że na swoją pozycję zapracowała swoją własną ciężką pracą, w swoim czasie miała olbrzymie poparcie społeczne przecież nie za piękne oczy. Te kwiatki i całowanie rąk to było tylko podkreśleniem jej pozycji: premiera, którego szeregowy poseł może zdmuchnąć ze stanowiska jednym grymasem.
    • jowita771 Re: Całowanie kobiet w rękę 25.11.19, 11:35
      Akurat panowie posłowie doskonale wiedzą, że całowanie w rękę jest niefajne, ale robią to celowo, moim zdaniem, żeby kobiecie wskazać jej miejsce. To takie pobłażliwe traktowanie, niby grzeczne, ale to wyraźny sygnał, że nie będą jej traktować poważnie.

--
      homoseksulaizm jest czyms
      niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
      I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
      by vibe-b
        • te_de_ka Re: Całowanie kobiet w rękę 25.11.19, 11:56
          Raz, że może to być gest na pokazanie, kto tu rządzi, czyli ustawienie pani w hierarchii a dwa, wyraz mentalnego nieogarnięcia takiego mężczyzny, nie ma pomysłu, jak traktować babę jak partnera zawodowego i stąd te gesty zupełnie z innej bajki dla pokrycia niemocy. Ja miałam takiego szefa, no nie potrafił po prostu uścisnąć mi dłoni jak innemu facetowi, bo mnie najpierw trochę traktował jak zabawkę, a jak się okazało, z jak bardzo profesjonalną i lojalną zabawką ma do czynienia, nie wiedział jak wyrazić wdzięczność i budować relacje zawodową. Facetów klepał w plery, trząsł im dłonią jak maczugą i lał w gardła alkohol, no ale takie gesty to nie z babą, stąd te cmoknonsensy.
          • umi Re: Całowanie kobiet w rękę 26.11.19, 10:36
            Jesli jest wlasciwie wykonany, to wyraz szacunku, bardzo elegancki. Ale to facet musi umiec. Jak jakis nie umie, to moze wyjsc mu tak, ze lepiej juz dac psu reke do polizania... Nie wiem, jakim cha.mem trzeba byc, zeby ten gest sp.przyc az tak, zeby to bylo pokazanie kto tu rzadzi.

BTW, jak dla mnie, to sie ludzie sobie moga nawet klaniac po japonsku. Aczkolwiek troche szkoda, ze nasze wlasne tradycje zanikaja na rzecz "zagranicznych". Wszystko zunifikowane jest nudne. Tanczyc tez sie trzeba nauczyc, a jednak nikt nie wyrugowuje tanca z kultury tylko dlatego, ze niektorzy maja dwie lewe nogi.
            • sumire Re: Całowanie kobiet w rękę 26.11.19, 11:24
              To sobie popatrz, jak wygląda całowanie w rękę w wykonaniu panprezesa. Jest to tak dalekie od elegancji, jak moje kapcie.
              Tak czy inaczej, jest to tradycja, za którą bardzo wiele kobiet nie będzie tęsknić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka