Dodaj do ulubionych

2 dni we Wrocławiu

23.11.19, 13:41
Jako żem wrocławianka z urodzenia, znajoma Węgierka zwróciła się do mnie z pytaniem, co zobaczyć we Wroclawiu. Jedzie z koleżanką, głównie odwiedzić jarmark świąteczny, ale pytanie, co jeszcze można w 2 dni zobaczyć.
Ja od 15 lat we Wrocławiu bywam tylko gościnnie, więc nie wiem co jest nowego. Co oprócz standardu turystycznego typu Hala Ludowa (dla mnie już chyba pozostanie Ludową na zawsze), Ostrów Tumski? Może Panorama Racławicka? Może przejazd Polinką? (nie korzystałam, nie znam się, nie wiem wink ).
No i jeszcze pytanie, gdzie jeść? Nie musi być tanio, ale musi być dobrze, coś typowo polskiego mile widziane.
Gdzie najlepiej na zakupy? Galeria Dominikanska, Vroclavia, sky tower?
Aha, dziewczyny na stałe mieszkają we Francji, jeśli to ma jakieś znaczenie. We Wrocławiu maja hotel gdzieś blisko Rynku.
Obserwuj wątek
    • kornelia_sowa Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 14:34
      Wrocław odwiedzałam w ciągu ostatniego roku dwukrotnie i były to wizyty dwudniowe własnie.
      Z tym, ze my bylismy z dziećmi i musiało byc tempo dostosowane do nich.

Zobaczyliśmy w sumie: ZOO (wiadomo,ale to cały dzień niemal), Hydropolis (nr 1 wg nas), Ostrów Tumski, płynęliśmy po Odrze (było baaaardzo ciepło), dzieciaki poszukały krasnali, Sky Tower, Rynek, Ogród Japoński i Hala Stulecia, Panorama Racławicka

Z jedzeniem nie pomogę chyba. Nic mi nie zapadło w pamięć szczególnie
    • mokka39 Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 16:12
      jeśli interesują się sztuką i kulturą to Muzeum Narodowe we Wrocławiu - nie dość, że przepiękny budynek, to bardzo ciekawe zbiory polskiego surrealizmu. Pawilon Czterech Kopuł, Muzeum Sztuki Współczesnej, poza wystawami jest tam też genialna pod względem designu kawiarnia. Poza tym, tzw. Muzeum Sztuki Cmentarnej na Ślężnej. Cmentarz wygląda przepięknie i klimatycznie nawet zimą i jesienią.

--
      www.perfumanka.pl
    • beverlyja90210 Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 17:08
      Afrykarium na każdy zrobi wrażenie czy duży czy mały, jedzenie Bernard na Rynku tam po prostu bardzo dobrze karmią,w ciemno każdemu można polecić. Hydropolis może zainteresować ,Polinka po Hydropolis jako atrakcja ok.Ostrow Tumski.Duzo czasu zajmie im szwendanie się po Rynku nie wiem czy jest sens tak dużo rzeczy sobie planować na dwa dni bo wtedy luzu brakuje.
    • konsta-is-me Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 17:41
      Ostrow -wieczorem, jest pieknie oswietlone, w ogole spacery po wyspach/nad Odra sa duzo efektowniejsze niz w dzien.
      Afrykarium-z samego rana i tak z godzine przed zamnknieciem sa mniejsz kolejki.
      Przejazd Polinka przy okazji.
      Hydropolis.
      Moze papugarnia na Ruskiej przy okazji odwiedzania Rynku ?
      Punkt widokowy w Sky Tower, albo kosciele Sw.Elzbiety kolo Rynku , ale nie wiem dokladnie czy ten ostatni jest otwarty teraz.
      Katedra- przy okazji zwiedzania Ostrowa.
      Po zmierzchu chodzi czlowiek w starodawnym stroju i zapala latarnie-ale osobiscie nigdy nie widzialam XD

Spiz na Rynku!!
      Bardzo dobre piwo bananowe.
      W ogole mnostwo rodzajow, wlaczajac jakies "specjalistyczne"- nie znam sie ale znajomy jest ekspertem (naprawde ekspertem, nie po prostu piwoszem) i chwalil.
      Do piwa daja pajde ze smalcem.
      Atmosfera tam raczej "casualowa", niezobowiazujaca.
      Restauracja tez jest, w innej sali.

Jedzenie-"Nie ma jak u mamy" na Walbrzyskiej, polska kuchnia, duze porcje, b smacznie ale nie wiem czy wam sie bedzie chcialo jechac bo dalej od centrum.
      Karczma Litewska w Rynku-kresowe jedzenie (w koncu Wroclaw...) swietne golabki.
      Kuznia smaku-maja dobra pizze z warzywami np.
      1450 Smokehouse-kolo Rynku, na Olawskiej, troche drogo , ale smacznie, czesto maja koncerty na zywo.

Zakupy-Vroclavia, Magnolia (ul Legnicka).
      Sky Tower jest mala galeria handlowa i nic ciekawego tam nie ma.
      Mozna zaszalec i pojsc na Dworzec Swiebodzki (wielki bazar na swiezym powietrzu, gdzie mozna kupic wszystko ) w niedziele XD
      A co !
      Przy okazji jest tam "Kolejkowo" makieta miasta , ale pewnie to bardziej dla dzieci.

Jak cos mi sie jeszcze przypomni , to dopisze.
      • rozalia_olaboga Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 19:31
        Dzięki wielkie za wszystkie sugestie! Ja z nimi nie jadę sad tylko przekazuję, co można zobaczyć, same sobie wybiorą.
        Polinka chyba teraz nie jeździ. Reszta brzmi super, moze sama kiedyś się wybiorę na zwiedzanie miasta rodzinnego wink
      • stara-a-naiwna Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 22:28
        w SKY T nic nie ma - ze sklepów (spożywczy, jubiler, rossman jakieś 2 z ciuchami)
        a na świebodzkim chińszczyzna - byłam w szoku jak podobny badziew widziałam koło Wenecji, więc zakladam, ze dziewczyny z Francji i Węgier znają to samo

na zakupy lepiej do dominiksńskiej albo do magnolii

nikt wczęniej nie wymienił do zwiedzania Hali targowej i stulecia (jest wpisana na listę zabutków unesco- moze przy okazji ZOO warto zajrzeć)

a gdzie zjeść
        ja jestem fanką barów mlecznych
        polecam "bar jak u mamy" na Łokietka (blisko rynku)
        Nic bardziej polskiego nie znajdą, codziennie wszystko świeze i naprawdę smaczne
        • konsta-is-me Re: 2 dni we Wrocławiu 24.11.19, 02:44
          A w Dominikanskiej masz lepsza chinszczyzne?XD
          To juz lepiej pasaz Grunwaldzki, wiekszy i ladniejszy niz Dominikanska.
          Pewnie i tak wszytko maja u siebie.
          Polecano Hale Stulecia, a Targowa, rzeczywiscie pominieto jakos.
    • te_de_ka Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 19:44
      Narodowe Forum Muzyki - atrakcja dla dorosłych, to jest perełka architektoniczna i akustyczna. Warto zobaczyć, zwiedzić i wyszukać sobie, co ciekawego jest w repertuarze do posłuchania.

Pochodzą po jarmarku, będzie im zimno, to może saunarium w aquaparku - ceremonie zapachowe, seanse aromatyczne, jeśli nie mają basenu w hotelu, może to je skusi, taka alternatywa dla chodzonego hydropolis, gdzie strefa relaksu też jest, ale nie tej klasy co w saunarium.

Panorama Racławicka dla nie-historyków to wielka płachta nudnawej polskiej historii, polecam dzieła Yadegara Asisi - współczesnego panoramowicza, ten sam zamysł artystyczny, ale współczesne wykonanie i o niebo lepiej się odbiera np. taką Panorama Pergamon. Tyle, że Asisi to nie we Wrocku smile

Polinka - tak, ale jako malutki dodatek do zwiedzania kampusu politechniki wpisującego się obecnie do panteonu najlepszych kampusów starego kontynentu. Zwiedzałam z dzieciakami na rowerach, warto też wejść np. do tzw. dziurawca, ale to trzeba mieć tubylczego przewodnika. Ciekawe, czy panie zainteresowane akurat tym tematem.

Aula leopoldyńska jest niestety w renowacji, rok temu jeszcze udało mi sie pokazać dziecku, choć część ścian za rusztowaniami, ostatnio podobno była całkiem zamknięta, nie wiem, kiedy będzie znowu udostępniona zwiedzającym.

Będą chodzić po mieście, krasnale rzucą im się w oczy. Opowiedz im koniecznie, skąd się wziął pomysł z krasnalami we Wrocku, o majorze Fydrychu (nie siedzi teraz przypadkiem we Francji?), akcje Pomarańczowej Alternatywy albo niech sobie wynajmą przewodnika, żeby im o tym poopowiadał. Znam to z młodości i do dziś bardzo mnie śmieszą opowieści o tym, jak milicja ganiała mikołaje, pierwsze rozdanie papieru toaletowego i tym podobne smile

• nangaparbat3 Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 20:07
      Jeden dzień afrykarium i hydropolis (pomiędzy przejazd polinką), drugi dzień Wroclavia i Ślężna. I to już będzie bardzo dużo, po w międzyczasie trzeba jeszcze pochodzić po Ostrowie Tumskim i okolicach.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
    • arabelax Re: 2 dni we Wrocławiu 23.11.19, 22:44
      Sukiennice 7 polskie jedzenie, może stary młyn pierogarnia obok poczty w Rynku? Na Antoniego Pochlebna na śniadanie lub Mleczarnia na Włodkowica.

Zakupy wroclavia lub dominikańska.
    • pitupitt Re: 2 dni we Wrocławiu 24.11.19, 22:42
      Bardzo dobre jedzenie jest w "Obieżyświecie", na tej samej ulicy co AGH.

--
      Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
      • pitupitt Re: 2 dni we Wrocławiu 24.11.19, 22:43
        Aaa, sory, z Krakowem mi się poj...ło😆

--
        Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka