Dodaj do ulubionych

Co MUSI mieć zmywarka

23.11.19, 21:16
Muszę kupić i proszę o rady.
Niedawno kupiłam odkurzacz i zupełnie nie jestem zadowolona. Nie chciałabym się naciąć przy zmywarce.
Jaka funkcja się przydaje , a co jest zbędne? Jest nas troje, codziennie gotujemy w domu. Myślałam o Boschu.
Obserwuj wątek
    • jak_matrioszka Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 21:30
      I tak sie natniesz, bo to trzeba metoda prób i błedów doprowadzić do perfekcji.

Ja lubie zmywarki z szuflada na sztućce. O tym że bardziej lubie właśnie takie, przekonałam sie jak zaczełam używać takiej z koszykiem. Poza tym chyba nie mam specjalnych wymagań. Dobrze jest mieć możliwość regulacji podniesienia górnej półki, tak żeby sie mieściły wyższe rzeczy na dole.
      • 3-mamuska Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 23:55
        jak_matrioszka napisała:

> I tak sie natniesz, bo to trzeba metoda prób i błedów doprowadzić do perfekcji.
        >
        >
        > Ja lubie zmywarki z szuflada na sztućce. O tym że bardziej lubie właśnie takie,
        > przekonałam sie jak zaczełam używać takiej z koszykiem. Poza tym chyba nie mam
        > specjalnych wymagań. Dobrze jest mieć możliwość regulacji podniesienia górnej
        > półki, tak żeby sie mieściły wyższe rzeczy na dole.

Ja tez kiedyś lubiłam.
        Ale teraz myśle ze lepiej jednak koszyk, który można wyjąc ? postawić na blacie i wyjąc sztućce do szuflady. I łatwiej tez zapakować niż układać w tej szufladzie w zmywarce.
        Poza tym jest miej miejsca wysokości bo zabiera szuflada.

--
        -----------------
        Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
        • jak_matrioszka Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 14:20
          Gdybym mogła wyjać koszyk i włożyć dodatkowa szuflade to bym tak zrobiła smile Niestety, ta opcja ma tylko jeden kierunek, ten w druga strone.
          Nigdy nie wyjmuje koszyka, żeby powkładać sztućce. A jak kończy sie miejsce, to znak że trzeba zmywarke już puścić a reszta pojedzie nastepnym razem. Jak komuś śpieszno, to zawsze można najpierw na krótszym programie puścić talerze i szklanki, bo te sie łatwo domywaja, a potem trudniejsze rzeczy na dłuższym programie. Czyli potrzebne sa takie programy smile
    • mooi Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 21:36
      zmywarka, dla mnie, musi mieć
      - regulowane kosze (wysokość)
      - musi miec "strefę intensywną" czyli na dolny kosz pakujesz gary a na górny talerze
      - zapełnienie w polowie czyli masz mało wsadu a nie chcesz "zbierać" tylko umyc
      - opóźniony start (wstawiasz rano a zaczyna zmywać na godzine przed twoim powrotem do domu, na przyklad)
      - jesli dziecko jest małe to blokade przed otwarciem
      - VarioSpeed czyli skrocenie zmywania - np. gotujesz obiad, zmywarka zmywa a okazuje się, że potrzebny połmisek siedzi własnie w zmywarce! skrócenie zmywania pozwala go wyjac duzo wczesniej, na pewno jakies 15-20 minut. Korzystałam!
      Ja korzystam od zawsze z siemensa ale nie upieram sie.
      • mooi Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 21:43
        ->regulowane kosze (wysokość)

acha, i mozliwosc wyjecia górnego ale to chyba standard? w celu umycia ponadstandardowo wysokich części np. piekarnika czy okapu.
        A poza tym wwszystkie programy, ktore są zwyczajowo w zmywarkach wiec o nich nie wspominam.
        Ja najcześciej korzystam z auto lub "intensywne" przy samych garach.
        Ale np. w czasie świąt korzystam z programu ultrakrotkiego "szklo" i zmywam tam tylko kieliszki, szklaneczki tp.
      • kropkaa Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 22:02
        Też mam Siemensa, który jest absolutnie doskonały! Oprócz tego, co wymieniła Mooi mam światełko - może to i bajer, ale przyzwyczaiłam się i jak u kogoś otwieram i jest ciemno, to jakoś tak dziwnie to wygląda. Musi być do zabudowy - nie lubię tego kawałka, który zostaje i zbiera odciski palców. Moja na trybie eco zużywa ok. 8 l (dokładnie nie pamiętam - 8,5?) na cały cykl. No i wyświetla czas na podłodze.
      • laruara Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 21:47
        Szuflada na sztućce to, dla mnie, podstawa.
        Poza tym ważne dla mnie było to, żeby zmywarka podczas pracy miała światełko (świeci na podłogę). Zmywarki czasem tak cicho chodzą, że nie wiesz, czy pierze, czy już skończyła.
        Fajne funkcje to otwieranie się zmywarki samoczynnie po skończeniu prania i oświetlenie w środku.

--
        Jestem bohaterką we własnym domu.
        • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 23:18
          Nie znoszę szuflady na sztućce. Przez nią nie postawie www górnym koszu wysokość szklanek, miseczek, małych garnków, a do dolnego kosza nie wejdą patelnie ma sztorc. Przy szufladzie na sztućce zmywarka staje się zupełnie nieustawna.

Otwieranie po umyciu też uważam za zbędne, zwłaszcza jeśli ma się drewniany blat.
          Pate tygodni i para wypaczy taki blat
          Dla kogo ta funkcja jest? Po co w ogóle otwierać zmywarkę od razu po otwarciu?
          • z_lasu Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:05
            Jak to "po co"? Żeby odparowało i wyschło póki gorące. Jak otworzę już zimne to przed schowaniem do szafy muszę wycierać. Zawsze pilnujemy, żeby otworzyć zaraz po skończeniu.
            • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:31
              He? U mnie po otwarciu zimnej zmywarki nie e ma nic c wilgotnego w środku. Naczynia są suche i lśniące. Nie wiem o czym mówisz.
              Może myjesz na jakim programie, który fatalnie suszy albo nie suszy wcale i dlatego taka funkcja ci potrzebna.
              Ale jeszcze jedno mi przyszło do głowy, że są zmywarki, które mają tak fatalna klasecsuszenoa, że producent wymyśla sobie nowy bajer, w postacji uchylenia zmywarki, zeby dopływ powietrza za niego robotę odwalił.

I dalej uważam, że przy drewnianym blacie i generalnie meblch z płyty obok to w dłuższym okresie może mieć fatalny wpływ na te meble.
              • 3-mamuska Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 00:01
                Nie wiem jak u ciebie ,ale u mnie woda zbiera się na dnie kubków ( do góry nogami) Czy w zakamarkch jakiś przyborów kuchennych.

--
                -----------------
                Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
              • katriel Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 00:03
                Moja zmywarka ma programy zwykłe i eco. W programach zwykłych suszy przy zamkniętych drzwiach. W programach eco nie suszy, tylko po umyciu uchyla drzwiczki, żeby naczynia same wyschły.

--
                There is a horse in aisle five.
                • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 00:29
                  Moja przy eko nie otwiera drzwi. Powiedziałabym nawet że wskazane jest zostawienie ich zamkniętych właśnie po to żeby wyschła woda z tych szklanek, które wklęsłe dno mają. Przy kubkach nie ma tego problemu bo Górny kosz ma tak wyprofilowane dno, że szklanki/ kubki nie stoją pionowo, a są lekko przechylone i prawie nigdy woda nie stoi.
            • iza232 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:31
              z_lasu napisała:

> Jak to "po co"? Żeby odparowało i wyschło póki gorące. Jak otworzę już zimne to
              > przed schowaniem do szafy muszę wycierać. Zawsze pilnujemy, żeby otworzyć zara
              > z po skończeniu.

Ja też. A mam drewniany blat nad zmywarką i nic mi się nie wypaczyło a zmywarkę mam już 6 lat.
      • mooi Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 21:51
        jestem niemal pewna, ze majac szuflade, nie byłabys zadowolona.
        W koszyku niczego nie musisz ukladać, po prostu wrzucasz sztucce, w przeciwieństwie do szuflady.
        Ja mam koszyki (dwa, duzy i mały) i dwie półki na sztucce (cos a'la szuflada). Zdecydowanie wole koszyki chociaż z półek korzystam w przypadku długich sztućców np. nozy. Nie dosc, że trzeba pojedyńczo ukladac, to jeszcze potrafią zarysować "sufit", jak "za wysoki" (czyli normalny w zasadzie) nóz sie trafi.
        Przy koszyku nie ma takich upierdliwosci.
    • thea19 Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 21:53
      moja pierwsza była boscha, wersja niemiecka z metalowym wnętrzem. zaczęła się psuć tuż po 5l gwarancji bo łożyska plastikowe, wszystko zintegrowane. druga też bosch. używam jednego programu - garnki bo ma najwyższą temperaturę i dzięki temu lepiej się czyści i zmywarka. dodaję do programu opcję butelki dziecięce i extra suszenie. ma światełko świecące na podłogę sygnalizujące pracę (ale ją słychać więc to zbędne), ma blokadę dziecięcą. opcję pół wsadu, opóźnienie startu. obecnie chyba wszystkie zmywarki ww opcje posiadają. dla mnie idealna zmywarka jest szersza niż 60cm i ma 90cm ale takiej nie znalazłam.
    • stara-a-naiwna Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 22:09
      tak jak dziewczyny napisały każdy ma inne wymagania

moja zmywarka domywa na krótkim programie - mojej mamy nie (ja myję na 30/40 minutach a moja mama na 2h)
      moja zmywarka ma nieregulowane kosze (tutaj przed chwilą doczytałam ze inne zmywarki mają możliwosć zmiany wysokości kosza - jestem pod wrażeniem wink ) - duże / większe niż standardowe obiadowe talerze zachaczają mi o śmigło

mam zmywarkę małą / wąską boscha - ogólnie polecam

warto zapytać w jakimś punkcie naprawczym co się da na prawić i co jest względnie bezawaryjne
      bo teraz wiaodmo... kończy się gwarancja i bardzo różnie bywa
    • barattolina Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 22:21
      Musi mieć sygnalizator pracy, czyli taki czerwony ledowy punkcik świecący na podłogę ( w przypadku Boschow jest czerwony).
      Wtedy wiadomo ze jest w trakcie prania.
      I sygnał zakończenia programu musi mieć.
    • bialeem Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 22:24
      U mnie nie może mieć szuflady, musi mieć kosz.
      O plastikowym dnie w niektórych boshach dowiedziałam się tu i trochę za późno - na minus. zostawia zapaszek i pewnie w dłuższej perspektywie łatwiej się popsuje.
      Musi mieć możliwość skracania programu.
      Poza tym wybierałam pod siebie do zabudowy wewnętrzny panel bez bajerów. Reszta to kwestia ustawienia koszy. To już trzeba dobrać pod siebie i swoje naczynia.
    • amast Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 22:46
      Ja mam wąską zmywarkę i dla mnie odkryciem było, że na górze mogą być 2 spryskiwacze a nie jeden. Nie kupię więcej z jednym. I szuflada na sztućce zamiast kosza też jest super.
          • mooi Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 00:01

wystarczy nie wrzucac do jednej przegródki samych łyżeczek, tylko różne sztućce. Łyżeczka z widelcem, czy nozem, raczej się nie sklei.
            I przyznam, że przez niemal 30 lat uzytkowania zmywarki NIGDY nie zdarzyło mi się, że łyżki się skleily. Moze właśnie dlatego, że sztucce wrzucam jak leci a nie ukladam łyżek z łyżkami, nozy z nozami a widelców z widelcami.

• bialeem Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 00:32
            yyy. Nigdy mi się coś takiego nie trafiło. Nigdy. Jak zmywam naczynia w zmywarce codziennie (wcześniej kilka razy dziennie) nigdy. Żadne układanie nie jest warte układania dla sztuki. Wrzucasz, wyjmujesz kosz, niesiesz go do szuflady na sztućce i wkładasz z kosza do szuflady... vs układasz w szufladzie zmywarki i tarabanisz wszystko pojedynczo lub po kilka sztuk a wcześniej trzeba układać. No... nie.
            • amast Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 00:41
              Ja mam małą kuchnię i nie muszę się pół kilometra w jedną stronę tarabanić z pojedynczym sztućcem wink
              A poza tym jak w szufladzie zmywarki są ułożone, to potem jednym ruchem jeden typ sztućców zbieram i wkładam do szuflady szafki. Z koszyka do szuflady też przecież nie wyrzucałam jak leci, tylko musiałam poukładać. Tak czy siak, gdzieś układanie było.
              • kk345 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 01:17
                Popieram, ja też mając doswiadczenie z obydwoma systemami nie zamieniłabym już obecnej szuflady na sztućce na koszyk-szuflada jest DLA MNIE mega wygodna. A już koszyk z pojedynczymi dziurami na osobne sztućce (Amica np tak ma) to juz totalny kosmos dla mnie, doświadczenie dla masochistów big_grin
            • berdebul Re: Co MUSI mieć zmywarka 21.12.19, 20:58
              Segregacja przy wrzucaniu do koszyka = wyciągasz jednym ruchem ręki pęk widelców/łyżek i odkładasz na miejsce (mam osobne przegródki w szufladzie). Wolałabym szufladę, ale wyszło z koszem.
        • iza232 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:38
          bialeem napisał:

> Co wy z tymi szufladami? Trzeba układać sztućce... Upierdliwe.

A co wy z tymi kosztami? Wkładając sztućce trzymasz za górną brudną część i sama się brudzisz. Bleeee... W szufladzie nic nie układam, po prostu wtykam sztućce w przegródki. . Nie układam oddzielnie np. samych noży, potem samych łyżek itp. Wkładam jak leci. Ot wygoda i czystość.
        • kropkaa Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 16:52
          bialeem napisał:

> Co wy z tymi szufladami? Trzeba układać sztućce... Upierdliwe.

Mam porównanie kosz vs szuflada. W życiu kosza bym nie chciała - nie tylko układamy tak, by potem jednym ruchem zebrać i schować, ale tam też mieszczą się duże plastikowe łyżki, mieszadła do ciast, różne ubijaczki kuchenne, małe filiżanki i miseczki, wyciskacz do czosnku etc. Nie wiem jakim cudem upychacie to w małych otworach koszyka.
          Poza tym jeśli ktoś ma alergię na szufladę, może ją wyjąć i dokupić koszyk, w odwrotną stronę nie zadziała.
          • mooi Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 13:02
            >Nie wiem jakim cudem upychacie to w małych otworach koszyka.

ale dlaczego "małych"? u mnie koszyki mają mają przegródki 6/7 cm, a jedna nawet 10/7 cm, to co tam trzeba upychać? do przegródek wkladam też wszystkie łyżki, ubijaczki, końcówki miksera, wyciskacz do czosnku, takze drewniane łyżki, łopatki - wszystko cokolwiek wejdzie w przegródke i o co górne smigło się nie obija. Tylko długie noze myje na pólkach ale to raczej ze wzgledu bezpieczeństwa - żeby przy wyjmowaniu (czegokolwiek) nikt się nie zranił.
            I ja od zawsze używam rękawiczek w domu. Wczesniej tylko gospodarczych a od kiedy pojawiły sie, czyli od dobrych kilku lat - także takich jednorazowych, obecnie nitrylowych.
            Nigdy nie lubilam babrac się ani w żarciu, ani w brudach.
            Zmywarki nie uzupełniam gołymi rękoma, zawsze w rękawiczkach. Tak, że...nie brudze się

• solejrolia Re: Co MUSI mieć zmywarka 23.11.19, 23:24
      Moja musi mieć 45, bo 60 nie wejdziewink
      To nasz drugi Bosch, i jestem zadowolona z tej marki. Nie chciałam szuflady na sztućce. Używam różnych programów.

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
    • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 03:03
      Np.
      - musi być 60-tka. 45-tka po jakimś czasie będzie za mała.
      - czy jest 3 półka czy koszyk na sztućce. Jeśli dużo używasz wysokich szklanek, albo dużo talerzy i część byś chciała postawić w górnym koszu to przy piłce nie ma na to szans.
      - ustawienie prętow w w dolnym koszu - czy są składane, czy nie są gęsto rozstawione, bo wtedy nie ma możliwości sensownego włócznia głębokich talerzy, czy mają układ od przodu do tyłu czy od prawej do lewej. Wg mnie opcja pierwsze jest dużo bardziej ustawa
      - czy Górny kosz jest regulowany i pozwoli ci na postawienie w dolnym koszu patelni na sztorc za miast leżąco, bardzo oszczędza to miejsce. Moja największa patelnia o średnicy 30cm bez problemu się mieści na sztorc. Po złożeniu jednego zestawu prętów mogę 3 takie patelnie obok siebie postawić i oprócz tego wejdzie mi że 20 dużych płaskich talerzy i kilka pokrywek W dolnym koszu.
      - możliwość uruchomienia funkcji tabletka all on one, albo opcji ta legła classic/proszek
      Przy włączonej filunkcji all on one nie jest pobierana sól i nablyszcxcx z osobnych pojemników. Przy używaniu tej funkcji od 2 lat ani razu nie musiałam dosypywać soli do zbiornika.
      - dla mnie maga wygodna pierdoła jest oświetlenie wewnątrz zmywarki - widać dokładnie czy trzeba już dysze i filtr wyczyścić, pozwala bez zapalania światła w kuchni opróżnić zmywarke.
      Itd.
      Mam Electrolux xxl
      • kk345 Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 13:21
        >Jeśli dużo używasz wysokich szklanek, albo dużo talerzy i część byś chciała postawić w górnym koszu to przy piłce nie ma na to szans.

wystarczy obnizyć wysokość środkowego kosza i wszystko pięknie się mieści
        • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 18:19
          Wtedy w dolnym koszu nie zmieści mi się patelnia postawiona w pionie albo dzbanek od blendera. A ja zawsze mam w zmywarce wysokie szklanki.
          W pracy mamy zmywarkę z szufladą (jakiś Bosch) i ciągle się coś nie mieści z naczyń bo zahacza o szufladę.
      • jak_matrioszka Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 14:30
        Funkcja światła wewnatrz zmywarki mnie fascynuje, a szczególnie to "pozwala bez zapalania światła w kuchni opróżnić zmywarke". W życiu bym nie wpadła na pomysł upychania rzeczy po szafkach po ciemku, a tu już druga osoba bardzo sobie to chwali.
        • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 18:23
          Po ciemku nie upychamy, ale zdaza się że wyjmuje rzeczy że zmywarki tylko przy ledach podszafkowych, a to dość subtelne światło. Czasem szukam konkretnego talerza/miski i tez w tym celu nie muszę zapalać górnego światła, bo to zmywarki we wystarczy aż nadto
          Do tego dokładnie widać kiedy trzeba filtr opróżnić.

To trochę jak z re światłem w piekarniku. Też do niczego konkretnego nie służy ale się przydaje.
          • jak_matrioszka Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 20:25
            Nie wiem jak Twój piekarnik, ale mój ma szybke, przeźroczysta, i jak zapale światło w środku, to bez otwierania drzwiczek widze co sie w środku dzieje. Zmywarek z przeźroczystymi drzwiami jeszcze nie widziałam, wiec porównanie do piekarnika bardzo chybione.
            Co do pozostałych sytuacji, to ja mam ledy dajace wystarczajaca ilość światła, w dodatku włacznik do nich mam przy wejściu, a zmywarke naprzeciwko drzwi, wiec musiałabym po ciemku i po omacku w kuchni szukać zmywarki, żeby przy jej świetle coś zrobić, co jest absurdalnym pomysłem. Jak ktoś ma do zmywarki bliżej niż kontaktu, to może sobie zmywarka kuchnie oświetlać smile
            • magia Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 20:37
              Widać mi się się światło w zmywarce tak przydaje jak tobie w piekarniku.
              Choć z mojego więcej pożytku - oświetli mi tu i ówdzie, piekarnikowe jednak za słabe na ówdzie.
            • amast Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 23:59
              > Zmywarek z przeźroczystymi drzwiami jeszcze nie widziałam,

Ja widziałam! W którejś sieciówce z agd, była włączona i wszystko było w środku widać. Byłam gotowa od ręki kupić. Niestety pracownik powiedział, że to tylko egzemplarz pokazowy do sklepów, a "prawdziwych" z szybką nie produkują. Do dziś nie mogę przeżyć wink
    • koronka2012 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:24
      Najważniejsze, żeby miał jakiś szybki program z możliwie wysoką temperaturą. Nie mam cierpliwości, żeby czekać 2 godziny. Fakt, nie gotuję zbyt często, więc nie mam problemu z garami.

P.S. pierzecie patelnie teflonowe w zmywarce...? ja myję ręcznie, widziałam jak wygląda moja dawna patelnia z Duki u mojej córki, która wrzuca do zmywarki i cóż....
    • princy-mincy Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:26
      Dla mnie musi być 60 cm (mniejsza za mała, na większą nie miałabym miejsca), regulowana wysokość górnej półki, kilka programów, opcja przyspieszona i opcja połowy wkładu.
      Ni i światełko na podłodze, uwielbiam je.
    • lidek0 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 10:34
      Dla mnie ważne, żeby wyświetlała czas pracy, ile zostało do końca.

--
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
      • ewenny58 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 13:07
        chodzi o to, że jedne zmywarki mają dno plastikowe, a drugie mają dno metalowe, takie samo jak boki
        ja mam z metalowym dnem i to dno od 12 lat wygląda tak samo, mój brat , ze względu na cenę , kupił z plastikowym dnem i po 8 latach plastik denny wygląda fatalnie, takie wżery się porobiły
        jeżeli chodzi o wodę, to nie za bardzo sobie wyobrażam, żeby dwa pełne kosze naczyń dobrze umyć 6,5 litra wody

--
        jestem jak królowa angielska
        kocham corgi kiss, kiss
    • flegma_tyczka Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 11:21
      Kostkę do zmywania.

--
      Jak mnie nie lubisz to wpłać na tę naprawdę chorą kobietę, matkę dwójki dzieci. Na 20-letnią Nunię która wybiła zęby po pijaku w ciągu 2 dni wpłacono 10000 zł, a ta realnie chora kobieta nie może zebrać 3000 zł na leczenie oczu! E-matki nie dajcie się prosić.
      zrzutka.pl/na-dalsze-leczenie-po-obuocznym-odwarstwieniu-siatkowki
    • madami Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 14:31
      Musi pomieścić duże talerze czyli dobrze jak górna półka ma możliwość regulacji wysokości, czy koszyk czy półka na sztućce mi to obojętne, używałam obydwu i nie widze różnicy.
      Ja tak naprawdę używam tylko jednego programu, tego o najwyższej temperaturze - u mnie jak najprostsza obsługa i ilość programów
    • fibi00 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 14:42
      Niektóre Bosche mają plastikową misę (tzn dno) i pan u którego kupowaliśmy zmywarkę mówił że niektórzy klienci narzekali na dziwny zapach że zmywarki (właśnie z tych które miały tą plastikową misę) więc lepiej kupić taką która ma całe wnętrze aluminiowe (czy z czego tam zmywarka jest zrobiona 😉).
      Moja pierwsza zmywarka miała koszyk na sztućce natomiast druga ma szufladę (słyszałam że jest to proszę rozwiązanie więc dlatego taka kupiłam) i sama nie wiem co jest lepsze... Do koszyka mogłam sztućce wrzucić natomiast w szufladzie muszę układać. W szufladzie częściej mam niedomyte sztućce co nie zdarzało się w koszyku-no ale może to wina ogólnie zmywarki a nie samej szuflady, nie wiem...
      • mooi Re: Co MUSI mieć zmywarka 26.11.19, 13:54
        z tego co widzę (szufladę) to jednak dotarcie wody do sztućców jest bardziej skomplikowane niz do koszyka, ktory zwyczajowo stoi w dolnym koszu. Woda obmywa sztućce bezpośrednio, w szufladzie musi przebic sie przez samą szufladę.
        Wg mnie to raczej nie jest wina zmywarki tylko systemu (szuflady).
        Juz nie wspomne, że do kosza + pólki na długie sztucce, wpakowałam dzis z 70 sztucców. W szufladzie chyba tyle sie nie zmiesci, na moje oko
        • jak_matrioszka Re: Co MUSI mieć zmywarka 26.11.19, 15:01
          Do mojego koszyka też mieści sie koło 70 sztuk, szuflada mieściła wiecej i wieksze gabaryty. Mam zestaw 12x noży, widelców itd, nigdy wszystkich na raz nie myje, wiec z 70 miejsc wiele mam pustych, za to brak mi miejsca na wieksze łyżki i mieszadła.
          Problemów z niedomyciem przy szufladzie nie miałam, mogło sie zdażyć ale nie pamietam. W koszyku sie zdażaja, ostatnio w zeszłym tygodniu. Generalnie ta zmywarka jest lepsza niż poprzednia, wiec niedomycie sztućców w koszyku to wiekszy minus.
          Każdy doceni coś innego, bo nawet te same urzadzenia używamy na różne sposoby. Niektórych zachwyca światełko, bo widać miske w czeluściach zmywarki, ja wole wysunać szuflade, żeby ta miske bez schylania sie zobaczyć. Funkcja opóźnienia też do mnie nie przemawia, wstawiam i myje od razu, a potem suche na wypakowanie czekaja, to nie pranie żeby sie pogniotło jak czeka w bebnie suszarki. Innym może pasować np. wyjmowanie jeszcze ciepłych szklanek, wiec dla nich funkcja opóźnienia jest najważniejsza. Najważniejsze jest wiedzieć co nam odpowiada, bo sprzet codziennego użytku nie powinien irytować, a taki irytujacy ma zazwyczaj jeszcze jedna wade: wbrew temu co sie czesto czyta, to takie AGD nie psuje sie aż tak czesto/szybko, żeby usprawiedliwić wymiane wink
    • enigma81 Re: Co MUSI mieć zmywarka 24.11.19, 15:57
      Z moich doświadczeń:
      - szuflada na sztućce
      - regulowana wysokość koszy
      -opóźnienie startu
      - chowany panel (czyli cała do zabudowy, bez widocznego panelu sterowania)

I bajer:
      - dioda świecąca na podłogę sygnalizująca, że zmywarka myje wink
    • an.16 Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 14:55
      Będziesz wiedziała, jak dowiozą. W mojej nie domykały się drzwiczki. Tak odstawały z 5 cm gdy nie były zamknięte. Strasznie mnie to denerwowało. Skończyło się tym, że zwróciliśmy ją. Niestety na koszt własny, nie ma innej możliwości. Ponownie zapłaciliśmy za montaż wniesienie itp. tej nowej.
      Ma 3 strefy zmywania (nigdy nie korzystałam), szufladę na sztućce której już nigdy nie zamieniłabym na koszyk. O wiele wygodniejsza, praktyczniejsza i higieniczniejsza (nie łapie się góry sztućców przy wyjmowaniu czy wkładaniu.). Wyświetla czas do końca. Drzwi się odblokowują nie tak od razu, więc para nie bucha na drewniany blat. Ma tez jakieś turbo do brudnych garów za dole z tyłu z którego nie korzystałam. Fajnie składają się ograniczniki w koszach, górny kosz ma regulację wysokości (rzadko korzystam). To electrolux alba aeg. Zwrócona to był Siemens.
    • alpepe Re: Co MUSI mieć zmywarka 25.11.19, 16:29
      Mam siemensa, chciałam do zabudowy z widocznym panelem. Jestem zadowolona. Mam koszyk na sztućce i w górnym koszu coś w rodzaju szuflady na noże. Nie wiem, co jest zbędne, pewnie światełko w środku, skoro go nie mam i jakoś nie tęsknię. Nie chciałam mieć schowanego panelu i światełka na podłodze.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka