Dodaj do ulubionych

Kontakt z gruźlicą

24.11.19, 13:29
Krótko. Teściowa ma podejrzenie gruźlicy płuc. Czy istnieje jakieś ryzyko dla nas a szczególnie dla dziecka przy normalbym kontakcie? Nie znam się zupełnie na tym..
W środę będzie diagnoza.


--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Obserwuj wątek
  • skumbrie Re: Kontakt z gruźlicą 24.11.19, 13:39
   Ponieważ szczepionka BCG nie chroni przed płucną odmianą gruźlicy, lecz chroni niemowlęta i dzieci przed najcięższą postacią gruźlicy, tj. gruźliczym zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, to ryzyko jest. Dla was tym bardziej.
   Pytanie, jak duże? Raczej niewielkie.
    • maadzik3 Re: Kontakt z gruźlicą 24.11.19, 13:49
     to nie jest tak że BCG nie działa na płucną odmianę gruźlicy. U noworodków jest większe prawdopodobieństwo najcięższych postaci i dlatego szczepi się do razu i przed tym ma chronić. Natomiast nie jest tak że BCG jest w 100% skuteczne. Pytaj lekarza teściowej. Możliwe że nie ma żadnego ryzyka a możliwe że jest. I naprawdę aż tak łatwo się gruźlicą nie zaraża przy normalnej odporności. Gorzej w przypadku bardzo małych dzieci, bardzo starszych osób oraz osób z immunodeficytem (np. po przeszczepach) ale to chyba nie Wy?

     --
     Education is important but beer is importanter
  • maadzik3 Re: Kontakt z gruźlicą 24.11.19, 13:44
   zależy od fazy gruźlicy, ona nie cały czas jest zakaźna, od tego czy byliście szczepieni (dzieci się szczepi w Polsce w pierwszej dobie więc raczej wszyscy tak), od typu gruźlicy itd. Najbardziej od fazy. Pytaj lekarza, najlepiej prowadzącego teściową bo on/ -a wie najlepiej (lub będzie wiedział/ -a). Ale tym się tak prosto człowiek nie zakaża!

   --
   Pustka w człowieku ma kształt Boga i tylko On może ją zapełnić

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka