Dodaj do ulubionych

No i wygrała

24.11.19, 18:26
Viki na eurowizji. Mówiłam wink

--
Cien años de soledad
Obserwuj wątek
    • solejrolia Re: No i wygrała 24.11.19, 18:45
      Fajnie, gratuluję!

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
        • mamolka1 Re: No i wygrała 24.11.19, 18:57
          Z tego co na szybko przeczytałam to ona jest Romką z pochodzenia a tam dziewczyny często wyglądają na starsze plus jeszcze makijaż.
          A co do dykcji to i tak jest świetnie biorąc pod uwagę, że urodziła się w Niemczech potem mieszkała w Anglii a dopiero od niedawna są w Polsce..

--
          zrzutka.pl/wjy9h2
          • little_fish Re: No i wygrała 24.11.19, 19:10
            Możliwe- życiorysu nie śledziłam, niestety dyskomfort pozostaje. Ale biorąc pod uwagę, że większość młodych ludzi i tak śpiewa po angielsku, to w sumie pikuś 😉
          • mama.pracujaca Re: No i wygrała 24.11.19, 19:13
            Szkoda mi było chłopczyka i hiszpanki- ta ostatnia głos fenomenalny, talent na skalę światową. Ogólnie mam wrażenie, że Eurowizja junior reprezentuje wyższy poziom wokalny. Prawie nikt tam Nie fałszował, co jest nagminne w eurowizja dla dorosłych. I tą oprawą brawo Gliwice.
            • mamolka1 Re: No i wygrała 24.11.19, 19:21
              mama.pracujaca napisał(a):

> Ogólnie mam wrażenie, że Eurowizja junior reprezentuje wyższy p
              > oziom wokalny. Prawie nikt tam Nie fałszował, co jest nagminne w eurowizja dla
              > dorosłych. I tą oprawą brawo Gliwice.

Też mam takie wrażenie
              Dorosła Eurowizja to konkurs na oprawę albo historię jaka idzie za wykonawcą
              Dziecięca to jak na razie rzeczywiście konkurs piosenki.
              Mój ośmiolatek był zachwycony Włoszką 🙂

--
              zrzutka.pl/wjy9h2
              • mama.pracujaca Re: No i wygrała 24.11.19, 23:30
                To, że wg. Ciebie śpiewała,, za wysoko" nie zmienia faktu, że dziewczynka ma niebywały talent. Taki sopran rodzi się raz na kilkadziesiąt milionów urodzeń. Dziewczynka dzisiaj dopiero skończyła 12 lat a śpiewa lepiej niż większość dorosłych wokalistów. Ani jednego ,,fałszu", samoświadomość muzyczna-wirtuozeria.
            • mia_mia Re: No i wygrała 25.11.19, 01:31
              Cyganka, urodzona w Niemczech, wyemigrowana jeszcze dalej.
              „Wiktoria Viki Gabor urodziła się w 2007 r. w Niemczech w rodzinie Romów. Rodzice przenieśli się do Polski, a potem do Wielkiej Brytanii. Po kilku latach mieszkania za kanałem La Manche, rodzina 12-latki postanowiła przeprowadzić się do Polski. Zamieszkali w Krakowie i dopiero wtedy na dobre zaczęła się kariera Viki w branży muzycznej”
              Że też taki Kurski grzeje się w jej świetle😂😂😂
    • bertie Re: No i wygrała 24.11.19, 19:35
      Sporo piosenek z przesłaniem "save the planet". Ciekawe czy na dorosłej Eurowizji tez będzie podobnie... piosenki piszą dorośli więc może tak być:
      escinsight.com/2019/11/20/greta-effect-junior-eurovision/
      • livia.kalina Re: No i wygrała 24.11.19, 23:10
        >Jeszcze reżimowa TV z tego konkursu zrobiła swój sukces więcej pokazywano Kurskiego..

w szoku jestem, że takie słowa wyrwały się, do niedawna jeszcze, wielbicielce pisu!

--
        super_hetero_dyna:
        "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
        • marianna1960 Re: No i wygrała 25.11.19, 06:06
          Jakiej zwolenniczki PISu??. Coś ci się pomyliło to że mam poglądy konserwatywne to nie znaczy że popieram partię narodowych socjalistów PIS najbardziej lewicową partię w Polskim sejmie. Popieram Nową Prawicę JKM.
            • jowita771 Re: No i wygrała 25.11.19, 09:41
              No ni? Moja córka czternastoletnia była w szoku, jak się dowiedziała, że w partii Korwina są w ogóle kobiety. Pytała mnie, jak to możliwe, powiedziałam, że nie mam pojęcia.

--
              w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
              czlowiek z wagina to scierka i szmata
              czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
    • mia_mia Re: No i wygrała 24.11.19, 19:40
      Nie podniecam się Eurowizją dorosłych, więc dziecięca dla mnie nie istnieje, ale usłyszeliśmy, że Polka wygrała i jak ja mam to wytłumaczyć siedmiolatkowi, że ta dziewczyna jest tylko od niego o 5 lat starszabig_grin
    • zofijkamyjka Re: No i wygrała 24.11.19, 20:40
      jaki to fatalny konkurs, dziewczynki lolitki albo księzniczni, przemakijażowane, chłopcy w jakichś dziwnych strojach. Czy tak dzisiaj wygladają dzieci i młodzież? z gdzie energia, hip-hop, rap, trochę łobuzerki?

--
      Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
    • janja11 Re: No i wygrała 24.11.19, 22:08
      Super dzieciaki śpiewały. Aż przykro, że tylko jeden zwycięzca może być.
      Zdecydowanie wolę od wersji seniorskiej konkursu Eurowizji, jakkolwiek nie podoba mi się stylizowanie dziewczynek na dorosłe kokoty , a było parę takich stylizacji ( nie będę wymieniać z nazwiska).
    • biala_ladecka Re: No i wygrała 24.11.19, 22:26
      Glosowalam na Kazacha, Hiszpanke i Ukrainke. Mysle, ze nikomu krzywda by sie nie stala, gdyby Kazachstan wygral, a Viki skonczyla na drugim miejscu.

--
      Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
      • evolventa Re: No i wygrała 24.11.19, 22:48
        no nie wiem, dla mnie Kazach za bardzo się wzorował na piosence "Mam tę moc" z "Krainy lodu", to nie byłoby uczciwe, a piosenka Viki jest naprawdę dobra
    • edelstein Re: No i wygrała 24.11.19, 22:41
      Nie ogladalam, ale juz odsluchalam, ani mi sie jej glos nie podoba, ani utwor.Wyjec.
      Chyba ludzie sluch potracili.

--
      "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
    • hanusinamama Re: No i wygrała 24.11.19, 23:37
      atrze sobie na zdjecia tej dziewczynki (tak ma 12 lat!!!) i serio "runce opadajo". Dzieciak ma 12 lat. Ma ufarbownae włosy, pełen makijaz i sztuczne paznokcie....po wuj pytam???
    • mrs.solis Re: No i wygrała 24.11.19, 23:59
      Przesluchalam na szybko waszych faworytow i w sumie najbardziej podobala mi sie piosenka polska i wloska choc wykonawczyni z Wloch miala taki lekko nosowy glos jakby miala katar, ale ogolnie piosenka tez bardz fajna. Piosenka z Kazachstanu mi sie nie podobala, a Hiszpanka za bardzo piszczala, choc wiem, ze trzeba miec duzy talent zeby tak wyciagnac glos, co nie zmiena faktu, ze mi sie to nie podoba , bo dziala mi na nerwy.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
    • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 08:02
      Nie marudzcie. Cala smarkateria sie tam odstawila, akurat przy takim wysilku i pracy mieli prawo sobie pokozaczyc i poudawac doroslych (czy tam ksiezniczki jak kilka dziewczynek). Raz i miedzynarodowo to nie zawsze.
      • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 08:40
        inka754 napisał(a):

> Szkoda, że np. Kazachstan nie ma takiego dostępu do internetu jak Polska.

O, i się pojawiła typowa wolska żółć. Wygrała, bo z pewnością inni nie mieli szansy zagłosować.
        Chłopak z Kazachstanu ma wielki głos, ale piosenke-nuuuda . Jeden z najmniej dziecięcych występów. W tym garniturku, z baletnicami w tle-taki stary-malutki.
        Ludzie zagłosowali na nie.
        I polecam odwiedzić Kazachstan i zobaczyć, ze to nie wiocha zabita dechami i ludziska mają nomalny kontakt ze światem (też dostęp do internetu). Jak to się mówi, podróże kształcą
        • biala_ladecka Re: No i wygrała 25.11.19, 09:16
          Jego piosenka i wykonanie byly osadzone w stylistyce wschodnio-europejsko-azjatyckiej. I coz sie dziwic? Ma wielki talent i fajnie, ze zostal doceniony.

--
          Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
          • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 09:27
            Został najlepiej oceniony przez tzw. profesjonalne jury ( zresztą mocno reprezentowane przez tą jak to nazwałaś wschodni-europejsko-azjatyczką grupę).
            W głosowaniu sms-wym wypadł duuużo gorzej ( mimo mocnego wsparcia-sugestii profesjonalnego jury).
        • inka754 Re: No i wygrała 25.11.19, 09:44
          Nie ekscytuj się tak, to jest tylko konkurs dla dzieci. I co to jest wolska żółć? Nie każdy tak jak ty zachwyca się byle czym. I nie, nie zazdraszczam, generalnie mam to gdzieś kto wygrał. Mogła to nawet być romsko-niemiecko-angielsko-polska dziewczynka w tipsach i tapecie.

<Jak to się mówi, podróże kształcą>

Zgadza się, kształcą. Ale tylko te prawdziwe po całym kraju, a nie po wielkich miastach.
          • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:02
            inka754 napisał(a):

> Mogła to nawet być romsko-niemiecko-angielsko-po
            > lska dziewczynka w tipsach i tapecie.
            >
            To mi wystarczy. Uprzedzenia i zabobony z Twoich wpisów wyłażą.
            No, nie zachwycił mnie występ jak z operetki, chociaż umiejętności wokalna chłopaka imponujące. Ja widzę kicz i przerost formy nad treścią, zupełnie nieadekwatny do wieku.
            Merytorycznie i na temat.

W przeciwieństwie do Ciebie, fizjonomia dzieciaka i jego pochodzenie nie są dla mnie kluczowe dla oceny występu dzieciaka.
          • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 10:10
            Ale ze pochodzenie Ci nie lezy??? Przeciez to dziecko, nie kandydat na prezydenta. Spiewala reprezentujac Polske. Przyczepianie sie do pochodzenia jest bardzo suabe suspicious

BTW, chlpoczyk z Kazachstanu wokalnie bardzo dobrze ale jak dla mnie dziewczynka z Hiszpanii tez, a oboje mniej mi sie podobali niz inna uczestniczka, ktora do pierwszej trojki nie trafila.
              • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 10:17
                No... tak jakby ta wypowiedz wyraznie na to wskazuje: "Mogła to nawet być romsko-niemiecko-angielsko-polska dziewczynka w tipsach i tapecie.".
                Bo jak nie, to po co wyliczasz cos, co nie ma zadnego znaczenia w tej sytuacji?
                • inka754 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:26
                  To było stwierdzenie faktu. No ale dzięki temu ty możesz czepiać się faktów i zadawać pytania od czapy.

<No... tak jakby ta wypowiedz wyraznie na to wskazujesuspicious

Nie, ta wypowiedź na to nie wskazuje, że mam problem z jej pochodzeniem. Tym bardziej, że podobał mi się chłopak z Kazachstanu. To ty masz problemy z pochodzeniem, bo uważasz że VG była najlepsza. Wstydź się.
                  • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:35
                    inka754 napisał(a):

> To było stwierdzenie faktu. No ale dzięki temu ty możesz czepiać się faktów i z
                    > adawać pytania od czapy.
                    >

O tak. Tak to sobie tłumacz. Zupełnie przypadkowo uznałaś za stosowne wyrzucić dziewczynie pochodzenie.
                    Oczywiście bez tego ocena występu nie miałaby sensu.
                    No po prostu tolerancja i obiektywizm wzorcowy...
          • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:15
            A konkretnie? Bo ja, oprócz Viki Gabor, nie widziałam tam przesadnie wymalowanej dziewczynki.
            Fajne dzieciaki i tyle w temacie.
            A występ reprezentanta Kazachstanu jako całość mnie nie zachwycił. Widzę kicz i przerost formy nad treścią.
            Jakkolwiek umiejętności wokalne chłopak ma imponując, to wiele dziewczynek w konkursie wypadało wokalnie co najmniej równie dobrze.
            • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 10:22
              Wszystkie dzieciaki byly podkrecone makijazowo wedlug mnie. I kazde jedno przestylizowane (chociaz niektore bardziej niz inne), ale zakladam, ze one nie byly tam za kare i troche atrakcji tez chcialy z tego miec oprocz przejecia i stresu.
              BTW, nie znam sie na oswietleniu wiec nie wiem na pewno, ale czy swiatlo reflektorow, scena i transmisja nie wymusza nieco koniecznosci "podkrecenia" kolorystyki? Zeby uczestnicy nie wygladali "trupowato" (cos jak w teatrze)?
              • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:27
                umi napisała:

> Wszystkie dzieciaki byly podkrecone makijazowo wedlug mnie. I kazde jedno przes
                > tylizowane (chociaz niektore bardziej niz inne), ale zakladam, ze one nie byly
                > tam za kare i troche atrakcji tez chcialy z tego miec oprocz przejecia i stresu

Ale takie są reguły takich występów. Ma być efektownie wokalnie i wizualnie.
                Jest różnica miedzy jak napisałaś "podkręceniem makijażowym" , a przesadną tapetą na kokotę.
                U polskiej reprezentantki moim, zdaniem,i ktoś przesadził ze stylizacją.
                • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 10:35
                  Nawet jesli, to raczej nie ona osobiscie. Jesli chodzi o przesade, to tam tego sporo bylo big_grin I w sumie bez roznicy czy nielaty lataja po stole w ramach choreografii, czy pozuja na bohaterow koreanskich dram, czy sie swieca jak zarowa na kilometr, czy maja tyle falbanek na sobie, ze istnieje ryzyko zabicia sie na schodach wink Ja patrzylam glownie na umiejetnosci wokalne. Na reszte nie mieli raczej za duzego wplywu plus nawet jesli jakims cudem mieli, to dla takich dzieci to byl raczej element atrakcji, wiec moze im ten wystep jakos tam ulatwial?
              • hanusinamama Re: No i wygrała 25.11.19, 11:20
                I do tego trzeba sztuczne paznokcie dzieciom doklejać. Poza tym akurat nasza reprezentantka na zdjeciach nie z występu tez jest umalowana.
                jastrzabpost.pl/newsy/viki-gabor-superhero-angielska-wersja-piosenki-na-eurowizje_811431.html
                Dziewczynie sie nie dziwie....rodzicom tak.
                • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 12:05
                  Dlatego piszę od różnicy między delikatnym makijażem, a zrobieniem z dziewczynki ( bo 12 latka to nadal dziewczynka) kokoty.
                  Doklejanie paznokci to ta przesada, ale już naturalnie pomalowane paznokcie u dziewczynki jestem w stanie zaakceptować na taki występ.
                  Najbardziej chyba nieakceptowalny dla mnie jest make up w teledysku.
                  Jakoś mocno odstawała nasza reprezentantka pod tym względem od innych dziewczynek w konkursie i wyglądała przez to jak ich mocno starsza ( jakieś 5 lat min) koleżanka.
            • hanusinamama Re: No i wygrała 25.11.19, 11:17
              Panienka z Irlandi była umalowana (ok make up sceniczny) i miała doklejone pazurki. Miałe długie szpony. PO co pytam??? ładne dziewczyny, ładnie śpiewają trzeba je wypacykować na dorosłe|??
              • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 12:21
                No... Tego to ja nie wiem. Tzn szpony, bo ja pewnie chcieli ustylizowac na ta banshee wink Wizualnie wygladala bardzo dobrze wedlug mnie (chociaz drobne poprawki bym wprowadzila), za to mialam wrazenie, ze sie w tych butach zabije big_grin Co nie zmienia faktu, ze brzmiala bardzo dobrze.

Ogolnie chyba wszystkie ekipy troche poplynely. Czesc chlopcow wygladala nieco lepiej, ale za to np. kicali po stolach. Durna choreografia, ktora mali idioci beda nasladowac wszedzie tam, gdzie na przerwach jest dostep np. do stolow ping-pongowych.
          • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 12:18
            piekna_remedios4 napisała:

> Kazach to mini me Kim Dzong Una big_grin
            >

A wiesz, że takie samo skojarzenie miał mój facet smile I jeszcze ten balecik dziewczynek biegających naokoło.
              • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 12:45
                Głos efektowny, ale piosenki zupełnie nie zapamiętałam i kojarzę tylko te popisy wokalne.
                Jak dla mnie były ( zwłaszcza dziewczynki), które zaśpiewały równie dobrze, a piosenki miały lepsze.
                A długo mnie mój dzieciak puszczał nam te piosenki i miałam czas się osłuchać.

Może nie mam racji, ale uważam, że z uwagi na parytety w takich konkursach chłopcy są bardziej doceniani, a od dziewczynek wymaga się więcej.

Czego brakowało Malanie z Hiszpanii? Piękny głos, uroda, fajna choreografia, piękne przesłanie o ratowaniu ziemi i niesamowity uśmiech i wdzięk. Nie kojarzę jej bez uśmiechu.
                A punktów od jury zdecydowanie mniej dostała.
                • umi Re: No i wygrała 25.11.19, 13:17
                  Dla mnie i maly Kim i mala Hiszpanka mieli ladne wystepy. Jej bym dala oczko wyzej ze wzgledu na orginalnosc. Bo on mial nawiazanie z ta Kraine Lodu jak tu juz ktos napisal. Troche (bardzo) chwyt pod dzieciarnie.
      • jowita771 Re: No i wygrała 25.11.19, 09:49
        Ale to nie ma znaczenia, jaki mają dostęp do internetu, bo i tak ci, co mieli dostęp, zagłosowali, a nie liczyło się, ile osób z danego kraju głosowało, tylko proporcje. Gdyby było inaczej, najwięcej głosów miałyby te kraje, które mają najwięcej ludności.

--
        homoseksulaizm jest czyms
        niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
        I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
        by vibe-b
        • inka754 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:00
          Nie jest tak do końca jak piszesz. Zakładając że w jednym kraju mieszka 40 milionów ludzi a dostęp do internetu ma 100% a w drugim też 40 milionów a dostęp ma 50% ludności, to już to inaczej wygląda.
          • jowita771 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:26
            Ale jakie to ma znaczenie, ile jest tych głosów? Zakładając, że z Kazachstanu zagłosowało 100 osób, to zlicza się, ile procentowo osób zagłosowało na jakiegoś uczestnika i przyznaje 12 punktów temu, na kogo głosowało najwięcej. Jak zagłosowało 8 milionów internautów, to też liczymy procentowo i przyznajemy od 1 do 12 punktów. Czy zagłosuje mało czy dużo ludzi, to każdy kraj ma tylko jedną dwunastkę do przyznania.

--
            pieczywo zeby nie obsychalo trzymaj w wiadrze z woda
            a dluga rura z wrotka na kazdym koncu bedzie wspanialym samochodem dla węża /moofka/
    • saszanasza Re: No i wygrała 25.11.19, 10:06
      Moja córka czytała komentarze w internecie, na FB czy gdzieś, pokazała mi jeden. Nie dość, że wyzywali tą dziewczynkę od kurew, to i jeszcze dostało jakiś gówniarz pisał coś o nas, że Niemcy powinni nas wykończyć podczas II wojny światowej i inne nacjonalistyczne uwagi. Dla mnie to podchodzi pod paragraf normalnie!

--
      „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
      • janja11 Re: No i wygrała 25.11.19, 10:51
        Nie trzeba szperać po FB. Tu w tym wątku wytknięto dziewczynie romskie pochodzenie.
        To jest zabawa, święto piosenki dla dzieciaków i tak powinno być traktownane.

Występy mają to do siebie, ze ocenia się je jako całość - piosenka, umiejętności wokalne, choreografia, wizualizacja i stylizacja.
        Faktem jest, że w przypadku naszej reprezentantki ta stylizacja, a konkretnie makijaż był dosyć intensywny jak na konkurs dziecięcy.
        Rozumiem, ze ma być efektownie, ale Viki była trochę za poważnie wystylizowana, jak na 12 latkę.
      • misterni Re: No i wygrała 25.11.19, 16:20
        "Nie dość, że wyzywali tą dziewczynkę od kurew, to i jeszcze dostało jakiś gówniarz pisał coś o nas, że Niemcy powinni nas wykończyć podczas II wojny światowej i inne nacjonalistyczne uwagi. Dla mnie to podchodzi pod paragraf normalnie!"

Reprezentantka Hiszpanii napisała u siebie, że ktoś powinien zrobić z Polską to, co kiedyś Hitler. 😐

--
        Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
        Misterni
    • lena2222 Re: No i wygrała 28.11.19, 09:00
      Zasłużyła na wygraną, piosenka mi się od początku bardzo podobała, lepsza od Roksany. Jeszcze mi się bardzo Francja podobała, choć nie lubię francuskiego. Nie podobał mi się w ogóle Kazachstan i byłam bardzo zdziwiona jego wysokim miejscem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka