Dodaj do ulubionych

Katarzyna Bonda i promocja

24.11.19, 19:23
Gdzieś tam czytałam, że wg Katarzyny Bondy napisanie książki to dopiero połowa roboty. Po zakończeniu pisania nadchodzi cięższy etap: promocja, do której mocno się przykłada.
Z racji popularności książek na finanse też nie narzeka.
Nie do końca złośliwie zapytam, czy nie mogłaby zainwestować paru złotych w kurs poprawnej wymowy?
Parę dni temu w radiowej trójce był z nią wywiad, chwilę temu mignął mi z nią program w tv. Koszmarna dykcja, ciężko jej słuchać. W jej wymowie nie słychać akcentu ani gwary z Podlasia (pochodzi z Hajnówki), więc to coś innego, trudne dla mnie do zdefiniowania. Nie słyszałam o czym mówi, tak rozpraszała mnie jej twarda wymowa.

Problem nie mój, z dudy wzięty, a raczej wyciągnięty z racji szerokiej promocji autorki.
Obserwuj wątek
    • mamolka1 Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 19:32
      Nie rozumiem fenomenu jej książek.
      Dla mnie twory Katarzyny Bondy ( tak samo jak i Remigiusza Mroza) to takie pisarskie disco polo.
      Słuchałam kiedyś jej występu w Onet rano - taka sieczka myślowa jaką prezentowała to mało kiedy się zdarza.
      Pierdoły jakie wygadywała przyćmiły i dykcję i akcent..

--
      zrzutka.pl/wjy9h2
      • iwoniaw Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 19:44
        mamolka1 napisała:

> Nie rozumiem fenomenu jej książek.
        > Dla mnie twory Katarzyny Bondy ( tak samo jak i Remigiusza Mroza) to takie pis
        > arskie disco polo.

No to chyba powinno Ci wystarczyć jako wytłumaczenie tego fenomenu? Wszak disco polo też ma masy fanów, czyż nie? Ludzie od zarania dziejów en masse poszukują prostych rozrywek i zarówno KB, jak i RM trafiają dokładnie w ich potrzeby.

--
        "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
        • anika772 Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 20:34
          No właśnie to są książki, a nie literatura. Poradniki celebrytek podobnie, to tylko książki; koło literatury to nawet nie leżało.
          Całkowicie rozumiem fenomen książek Bondy. są równie popularne jak disco polo, bo łatwe lekkie i niewymagające wysiłku.
          Ps. Sama przeczytałam kilka jej książek dla czystego relaksu. nawet nie pamiętam tytułów.
          • aqua48 Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 08:01
            anika772 napisała:

> Całkowicie rozumiem fenomen książek Bondy. są równie popularne jak disco polo,
            > bo łatwe lekkie i niewymagające wysiłku.

No nieeee, mnie jej książki umęczyły niesamowicie, z powodu fatalnego języka, złej konstrukcji i miałkości akcji. Mnie przy takich tekstach włącza się autoredaktor - to zdanie przekształcić, ten fragment wyciąć, ten rozdział przeredagować i przesunąć. smile Męcące.
            Niestety sam pomysł na książkę nie wystarczy. Nawet przy niezłej promocji.
      • hanusinamama Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 23:22
        Tez tak uważam. Bondy czytałam 3 ksiązki ( nie zrażałam sie, moze coś w jednej...drugiej poszło nie tak). I nie. Dla mnie gnioty. Mroza dostałam 3 ksiązki, po przeczytaniu 2 (znowu chciałam dać szanse) oddałam koleżance zakochanej w jego twórczości.
    • zlota.ptaszyna Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 20:24
      Jejku straszny ten program, chodzi o ten o jej mieszkaniu?
      Generalnie te programy maja ocieplac wizerunek tej osoby, ale ona wypadla strasznie, i jescze ten gabinet z tym wyswiechtanym polarem na krzesle i informacja ze tylko tam smierdzi papierosami (!!!!!!).
      No nie wiem jak wy ale ja juz po tym bede jej ksiazki omijac szerokim lukiem, ten stary polar nigdy nie zniknie sprzed moich oczu...
      • ga-ti Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 23:27
        Ej, ale o tym polarze to była cała historia, od policjantów go dostała, z naszywkami policji, kurierów na policyjny polar nabiera itp.
        Ale czemu w tym gabinecie jest tak zimno, że oprócz polara to ona rękawiczki i czapkę zakłada?
        (właśnie obejrzałam końcówkę powtórki wink )
        • zlota.ptaszyna Re: Katarzyna Bonda i promocja 26.11.19, 10:48
          No wlasnie i zaczęło się od zbliżenia na materiał tego polara, szkoda że co się zobaczyło to nie da się o zobaczyć....brrrrrrrr

I kompletnie nie rozumiem jej historyjki - "straszy" tym polarem kurierów, ale po co? Co osiąga tym straszeniem?
          Czy ktoś zrozumiał te intrygę?
          • elle_du_jour Re: Katarzyna Bonda i promocja 26.11.19, 10:58
            zlota.ptaszyna napisała:

> No wlasnie i zaczęło się od zbliżenia na materiał tego polara, szkoda że co się
            > zobaczyło to nie da się o zobaczyć....brrrrrrrr

czy ty masz jakąś nieprzepracowaną polarową traumę z dzieciństwa czy jak?
    • pani-nick Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 20:35
      Śmieszy mnie czepianie się wady wymowy u pisarki, która osiągnęła wielki komercyjny sukces i której książki się tak dobrze sprzedaja. Dla mnie to takie czepianie się czegoś, do czego można się przyczepić. Jest atrakcyjna, bystra i do tego niezależna finansowo. Dobrze, ze chociaż jakaś wadę ma.
      • swinki_trzy Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 20:42
        Toteż napisałam że problem z dudy wzięty. Nie czepiałabym się, gdyby p. Bonda tak nie podkreślała jak to przykłada się do promocji i jakie to ważne. Widać i dla niej byle nazwiska nie przekręcili, a resztę to pal diabli.
        • anomalia_pogodowa81 Re: Katarzyna Bonda i promocja 24.11.19, 23:27
          ck2 napisała:

> Zwłaszcza, że np. Masłowska czy Gretkowska też mają wade wymowy.

Masłowska i Gretkowska to jest inna liga intelektualna i literacka, im można wybaczyć więcej.
          Bonda trzaska literaturę klasy C.

Ja mam z nią odmienny problem - otóż Bonda x lat temu na skutek nadmiernej prędkości podczas jazdy samochodem zabiła człowieka. Dostała wyrok, w zawieszeniu, tam chyba okolicznością łagodzącą był fakt, że ofiara była nietrzeźwa, ale nie pamiętam dokładnie.
          No i Bonda w wywiadzie, w którym o tym opowiadała, strasznie się żaliła, jak to ciąży na JEJ życiu i że to było tak okropne, że musiała lata całe wydawać ogormne pieniądze na psychoterapię.
          Po czym do dziś lubi chlapnąć w wywiadze, jak to lubi bardzo szybko jeździć a mandaty wykpiwać uśmiechaniem się do policji.

Dla mnie to jest dno dna.
      • mimbla125 Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 04:55
        pani-nick napisała:

> Śmieszy mnie czepianie się wady wymowy u pisarki, która osiągnęła wielki komerc
        > yjny sukces i której książki się tak dobrze sprzedaja. Dla mnie to takie czepia
        > nie się czegoś, do czego można się przyczepić. Jest atrakcyjna, bystra i do teg
        > o niezależna finansowo. Dobrze, ze chociaż jakaś wadę ma.

Taa, żeby jeszcze tylko pisała dobre książki, to byłby już w ogóle szał.
      • alpepe Re: Katarzyna Bonda i promocja 26.11.19, 11:41
        Dobrze, opowiedziałaś, co ci imponuje i jest dla ciebie ważne, czyli kasa, atrakcyjność i intelekt (nie znam Bondy wcale, więc nie ocenię, przyjmuję twój punkt widzenia), ale właśnie tu chodzi o zgrzytającą z promocją wadę wymowy. Brak konsekwencji lub świadomości.

--
        "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • pitupitt Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 07:20
      Nie wypowiem się, nie interesuje mnie jej twórczość. Jakąś jedną książkę tej pani mam, ale po pierwszych kilku stronach odłożyłam na półkę.

--
      Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
    • heca7 Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 07:32
      Też nie umiem zrozumieć fenomenu KB i RM. Kiedyś na jakiś wyjazd wypożyczyłam właśnie dwie książki- jej i jego. Dzięki Bogu wzięłam też inne z domu bo nie miałabym co czytać. U Bondy utknęłam na 80 stronie. Tego nie dało się czytać, ciągnęło się jak guma w majtkach, brak sensownej akcji, zagmatwane , mało zrozumiałe wątki. Czekałam kiedy się rozkręci intryga. Po 80 stronie odpuściłam.

--
      Nie podchodź do byka od przodu; do konia od tyłu, a do idioty...w ogóle.
    • m_incubo Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 10:12
      Nie wiem, może by i pomógł kurs, niestety w mojej opinii nie pomoże jej nic, bo nie trawię pisaniny Bondy, nie potrafię przebrnąć przez jej książki i fatalny, fa tal ny język. Choć przyznaję uczciwie, że próbowałam tylko raz.
    • taki-sobie-nick Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 22:32
      Aż obejrzałam parę nagrań. W dwóch mówiła całkiem normalnie (chociaż istotnie niski, głęboki głos połączony z wyrazistą dykcją może dominować wypowiedź), a w jednym zwyczajnie niewyraźnie.

Moim zdaniem ona nie ma wady wymowy, ale wypowiadam się zgodnie z zasadą NZSWSW (nie znam się, więc się wypowiem) tongue_out.
    • bergamotka77 Re: Katarzyna Bonda i promocja 25.11.19, 22:57
      Nie cierpię Bondy. A hitem byli jak.opisywała w prasie jak zabila człowieka autem.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • barbibarbi Re: Katarzyna Bonda i promocja 26.11.19, 00:07
      swinki_trzy napisała:
      . W jej wymowie nie słychać ak
      > centu ani gwary z Podlasia (pochodzi z Hajnówki), więc to coś innego, trudne d
      > la mnie do zdefiniowania. Nie słyszałam o czym mówi, tak rozpraszała mnie jej t
      > warda wymowa.
      >
      > Problem nie mój, z dudy wzięty, a raczej wyciągnięty z racji szerokiej promocji
      > autorki.

Ona ma dykcję i mimikę jak młodociany recydywista na przepustce. Nawet ruchy niektóre takie męsko - dresiarskie, jak dla mnie to bardziej dodaje smaczku, nie jest słodką kokietką, nie jest kobieca, ale jest w jakiś sposób intrygująca i zabawna. Barwna postać, książek nie czytałam, ale słyszałam, że straszna grafomania i dlatego na razie trzymam się z daleka, może kiedyś. Tak samo jak od książek Mroza trzymałam się z tych samych powodów na dystans, w końcu się skusiłam i .......... żałuję.
      • pani_tau Re: Katarzyna Bonda i promocja 26.11.19, 11:57
        To już się nie dziwię Mrozowi, że się z nią związał - wypisz wymaluj Chylka, która jest wytworem jego fantazji erotycznych co zresztą ostro dawało po oczach w trakcie lektury jednej tylko książki. Reszty nie czytałam i nie zamierzam, ale nie sądzę aby były utrzymane w innym tonie.
        Bonda pisze jeszcze gorzej niż Mróz, jeśli sie nie lubi disco polo to nie ma sensu zabierać się za czytanie.
        Historia z zabójstwem na pasach - jeśli wina była po jej stronie to jakim sposobem nie poniosła żadnych konsekwencji???
    • bo_ob Re: Katarzyna Bonda i promocja 26.11.19, 14:50
      swinki_trzy napisała:

> Gdzieś tam czytałam, że wg Katarzyny Bondy napisanie książki to dopiero połowa
      > roboty. Po zakończeniu pisania nadchodzi cięższy etap: promocja, do której mocn
      > o się przykłada.

Zmartwię cię - to dotyczy każdego twórcy, nawet wybitnego.
    • iwoniaw Przeklejone: autor - jola-kotka 26.11.19, 17:44
      Widzialam ten polar Bondy

jola-kotka
      26.11.19, 16:57
      No i to jest to co ja niby dyskwalifikuje? Spodziewalam sie jakiejs strasznej brudnej szmaty. Ktos napisala " jak ona zyje". No chyba w miare normalnie prezentuje sie to jej mieszkanie. Dla mnie za pusto bo ja lubie inaczej ale nie jest to melina. Wiec o co chodzi ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka