Dodaj do ulubionych

Szorstka skóra- uczulenie

24.11.19, 22:43
Dwunastolatek od ok 10 dni ma szorstką skórę na czole, od dwóch dni również na policzkach.
Do pierwszego roku życia na nutramigenie z powodu skazy białkowej.
Czy jest możliwe ponowne uczulenie się na mleko i jego przetwory czy raczej szukać przyczyn gdzie indziej?
Twarz myje zwykle sama woda, czasem łagodnym żelem bez mydła, od dawnavtym samym.
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Szorstka skóra- uczulenie 24.11.19, 22:48
      Mozliwe jest ponowne uczulenie.
      Ostatnio się ochłodziło na dworze, więc i kaloryfery bardziej grzeją, jedno z drugim może skutkować podraznieniem.
      Zaczerwienienia posmarować wazeliną czy innym bazowym mazidłem, nie dotykać, ogólnie nauczyć młodego, że dotykanie twarzy grozi urwaniem rąk.

--
      Odrobina strachu przed żoną jeszcze żadnemu mężczyźnie nie zaszkodziła. Alutka Kosoń
    • alpepe Re: Szorstka skóra- uczulenie 24.11.19, 22:49
      Możliwe. Moja starsza córka, niegdyś uczulona, czy tam z nietolerancją i skórzanymi policzkami, miewa czasem szorstką skórę, aczkolwiek zwykle rąk lub na przegubach dłoni np. po dziwnych słodyczach. Co konkretnie tak działa, nie wiem, ale generalnie wszystkie kolorowe i mocno aromatyzowane to zło.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • ultimate.strike Re: Szorstka skóra- uczulenie 25.11.19, 01:37
      A pomyśleć, że 10 pokoleń facetów w spodniach temu dwunastolatkowie nie mieli szorstkiej skóry od alergii. Na szczęście za kolejne 10 takich pokoleń dwunastolatków nie będzie, mało kto bedzie dożywał tak sędziwego wieku. Czy wreszcie do Emamuś dotrze, o co tu i nie tylko tu walczę?

--
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka