Dodaj do ulubionych

Masterchef - asertywność

25.11.19, 09:33
Wiem, wiem, tutaj nikt nie ogląda programów typu Masterchef wink A propos sytuacji z wczorajszego odcinka. Pomijając już to, że szkoda mi uczestnika, który nie wytrzymał upału w Meksyku i odpadł, to poraził mnie brak asertywności u wszystkich kucharzy. Mam wrażenie, że to niestety częste u nas w Polsce - nie postawić się szefowi, mężowi, rodzicom, teściom czy nawet dzieciom, tylko dygać do upadłego. Brak umiejętności postawienia granicy. Przecież gdyby wszyscy powiedzieli, że dalej nie gotują, bo to zagraża ich zdrowiu, to nagrywanie programu zostałoby przerwane lub można by wymóc na produkcji postawienie parasoli / prowizorycznego zadaszenia itd. Nie, no przecież lepiej paść na udar z ciśnieniem 150/90...
Obserwuj wątek
    • atojaxxl Re: Masterchef - asertywność 25.11.19, 09:39
      Oglądałam i przyznaję, miałam te same odczucia. Podczas upałów w Polsce stale słyszymy ostrzeżenia i pouczenia, jak należy chronić się przed udarem słonecznym. A czym róznił się upał w Meksyku od polskiego? Chyba tylko intensywnością i jeszcze wyższą temperaturą. Mateusz zasłabł dwa razy, dziewczyny też schodziły do cienia, a jury siedziało pod parasolami. I nikomu nie przyszło do głowy, że stanie przy grilach w takim upale jest po prostu niebezpieczne?
    • iberka Re: Masterchef - asertywność 25.11.19, 09:44
      Pierwsze co wczoraj pomyślałam to to, że TVN powinien się z tej sytuacji gęsto tłumaczyć. To narażenie zdrowia i życia ludzi, a wystarczyło umieścić ich pod arkadami albo osłonami ....Przełączyłam.
    • premeda Re: Masterchef - asertywność 25.11.19, 11:25
      Oglądałam i w zapowiedzi pokazano, że znów w pełnym słońcu będą gotować 😠 Poza tym w ten sposób wypaczona została idea konkursu, bo wygra ten kto najlepiej znosi upał, a nie najlepiej gotuje. Zresztą Gessler pojawiła się tylko na początku i końcu, już przy degustacji. Jakoś w słońcu nie stać nie musiała.
    • sowka.szara Re: Masterchef - asertywność 25.11.19, 11:42
      Przecież właśnie chodzi o tę kontrowersję i żeby o tym gadać. Która to już edycja? Merytoryczne zainteresowanie już się skończyło, teraz chodzi właśnie o takie skandale. W następnym odcinku uczestnicy pewnie będą mieli romans
    • kosheen4 Re: Masterchef - asertywność 25.11.19, 11:56
      DLACZEGO WESZŁAM I CZYTAM SPOJLER angry
      wink
      wydaje mi się, że pompują adrenalinę dla uatrakcyjnienia formuły programu. w końcu to kolejny sezon, gdzie kolejna grupa ludzi znad patelni ględzi to samo, że kocha gotować i chce z tego zrobić sposób na życie, i podnieca się spotkaniem z kolejnym chefem z wielogwiazdkowej restauracji o którym mało kto niezainteresowany głębiej tematem słyszał.

swoją drogą, moje upodobanie do oglądania Masterchefa jest dla mnie samej nieco niezrozumiałe >uncertain
      bo Królowa Matka Gessler, z upodobaniem dorabiająca dupie uszy podczas rozprawiania o szykowanych i gotowych daniach nie budzi mojej sympatii, takoż pani Ania, mająca takOU irytującOU manierę w wysławianiu się, że tłukłabym jej głowOU o ścianEU, żeby to wykorzenić (czy ktoś oprócz mnie to słyszy?). tylko Michel jest absolutnie w porządku, bezpretensjonalny i fachowy smile
      zawodnicy w tej serii wydawali mi się dotychczas nieco mniej zachłyśnięci boskością programu i mniej czołobitni względem jury niż poprzednie grupy - może to nie to że nie umieli wyznaczyć granic organizatorom programu, tylko sobie samym? (dzisiaj obejrzę)

--
      Mecz Real Madryt-Surreal Madryt zakończył się wynikiem 1:ryba.
    • janja11 Re: Masterchef - asertywność 25.11.19, 12:15
      A czego się spodziewać? Takiego braku asertywności jesteśmy uczeni od pierwszych klas szkoły.
      Dzieciak ma siedzieć cicho i robić co mu się każe.
      Każde niedopasowanie jest źle widziane i karane na różne sposoby ( ocena z zachowania, uwagi, czy po prostu gorsze ocenianie, bo ucznia pani nie lubi).
      Sytuacji z masterszefa nie widziałam, ale kojarzę inny program kulinarny , w którym uczestnicy rywalizują ze sobą, gdzie tzw. szef opieprza wszystkich równo, włącznie z tym, że każe im się wynosić z kuchni.
      Publiczny mobbing przy poklasku widzów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka