Dodaj do ulubionych

A tymczasem na Podkarpaciu...

25.11.19, 18:03
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25446405,ustrzyki-dolne-lekcje-religii-za-drogie-kosztuja-juz-pol-miliona.html#a=357&c=159&s=BoxNewsImg6
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może to światło w tunelu? Coś pozytywnego w postawie burmistrza, chociaż irytujące, że władze muszą prosić biskupa o zgodę. To powinno być pismo w formie informacji o ograniczeniu lekcji.
Obserwuj wątek
    • dyzurny_troll_forum Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:10
      szmytka1 napisała:

> Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może to światło w tunelu? Coś pozytywnego
      > w postawie burmistrza, chociaż irytujące, że władze muszą prosić biskupa o zgod
      > ę. To powinno być pismo w formie informacji o ograniczeniu lekcji.

Świecki urzędnik pańśtwowy prosi o zgodę biskupa? I to jest Twoim zdaniem irytujące!?

Przecież to jest, qwa, Iran!

--
      Nic nie zostało wybaczone!
      • szmytka1 Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:15
        No cóż moj bulwers da, swój głos w wyborach oddaję zgodnie z sumieniem, ale jestem w mniejszosci i katolicka większosc mnie przegłosowuje. Pozostaje mi tylko irytacja na ten system, na politykow, na konkordat. Inaczej bym wrzodów ze stresu dostała tongue_out
    • aerra Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:11
      A biskup tak burmistrzowi odpisze, że mu pójdzie w pięty wink Ale za to przy następnym zbieraniu podpisów w sprawie świeckiej szkoły będzie tych podpisów więcej wink0

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
      • iwoniaw Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:25
        kosmos_pierzasty napisała:

> Dlaczego pyta o zgodę biskupa? To jakiś absurd...

Dlatego że takie mamy prawo póki co obowiązujące. Szkoła ma zorganizować 2h religii dla wszystkich chętnych (katechetę wydeleguje kuria), mniejsza ilość godzin tylko za zgodą biskupa. Ślij monity do wszystkich posłów wybranych w twoim okręgu, proponuję. Oczywiście sama jedna nic nie zdziałasz, ale gdyby dużo osób tak robiło, to by to wyglądało inaczej.

Mnie najbardziej zdumiało, że mowa o Ustrzykach, toż to Podkarpacie, matecznik PiSu, prędzej bym się spodziewała, że gdzie indziej będą szukać brakujących środków.

--
        "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
        • dyzurny_troll_forum Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:34
          iwoniaw napisała:

> Mnie najbardziej zdumiało, że mowa o Ustrzykach, toż to Podkarpacie, matecznik
          > PiSu, prędzej bym się spodziewała, że gdzie indziej będą szukać brakujących śro
          > dków.

Swoją drogą zabawna jest ta naiwnośc urzędnika! Jakiej niby odpowiedzi oczekuje na pytanie: czy może od przyszłego miesiąca przelewac biskupowi 300 tyś. mniej co miesiąc?

--
          Nic nie zostało wybaczone!
          • iwoniaw Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:50
            dyzurny_troll_forum napisała:

> Swoją drogą zabawna jest ta naiwnośc urzędnika! Jakiej niby odpowiedzi oczekuje
            > na pytanie: czy może od przyszłego miesiąca przelewac biskupowi 300 tyś. mniej
            > co miesiąc?
            >
            >

Nie no, proszę cię! Toż to jasne, że on tak napisał (i opowiedział o tym mediom), żeby móc powiedzieć "nie mam kasy na X, Y i Z, bo płacę ponad pół miliona na lekcje religii! Biskup zabiera tę kasę i przejada w purpurowym pałacu!" Mnie dziwiło, że on szacuje, że to podziała na tamtejszy elektorat i nastawi go "proburmistrzowo" - bo raczej nie jest to elektorat antykościelny z zasady i wcale nie jest dla mnie oczywiste, czy taki manewr poprawi notowania burmistrza. To nie Łódź, gdzie i tak na religię ponad połowa nie chodzi, a reszta by nie płakała mając "tylko" godzinę w tygodniu.

--
            'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
            'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
              • iwoniaw Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 19:22
                andaba napisała:

> Akurat powiat bieszczadzki różni się dość znacznie rozkładem głosów od reszty P
                > odkarpacia.

Dlaczego tak jest? Tam zamieszkali ci, co rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady, a wcześniej przesiąkli innymi poglądami?

--
                'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
                'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
                • szmytka1 Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 19:30
                  to znane i opisane zjawisko, żeby nie było, że zmyślam. Poglądami nie nasiąkli wczesniej, tyko nowe środowisko, oderwanie od starych układów i sąsiada co krzywym okiem oceni sprzyja większe otwartości. Np porównaj mapę ilości nieslubnych związków i dzieci chociazby
                  • iwoniaw Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 19:35
                    andaba napisała:

> Rzucili jak rzucili...
                    > Tzn niektórzy rzucili, ale trzonem powiatu to Stalin rzucił.

Myślałam że chodzi o świeższy napływ. Po tych rzuconych przez Stalina to spodziewałabym się już zadomowienia, toż to mimo wszystko 3 pokolenia minęły.

--
                    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
                    • andaba Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 19:40
                      Ale oni się zadomowili z daleka od tego najbardziej zapyziałego Podkarpacia - nie mieli czym przesiąkać, bo komunikacja była jaka była. A potem kolejna fala była z dalszych rejonów Polski, ci, co przyszli z brzozowskiego itp to szybko spieprzyli, gdy zobaczyli, jaka ziemia. Niewielu zostało.
    • mia_mia Re: A tymczasem na Podkarpaciu... 25.11.19, 18:31
      Nic w tym pozytywnego. Burmistrz powinien tylko poinformować mieszkańców dlaczego nie ma dodatkowej matematyki i angielskiego podać skąd pobrać taczkę do wywiezienia proboszczów i koniec. Jeśli ludzie nie zrozumieją to ich problem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka