Dodaj do ulubionych

jeszcze raz o zapaści w sądownictwie

25.11.19, 21:59
Do emam prawniczek i tych których to interesuje.

Pytam się retorycznie kiedy skończy się to szaleństwo. Walka totalna.

I chociaż absolutnie nie jestem fanem Ziobry, uważam że zamiast wojny totalnej strony powinny się jakoś porozumieć bądź zawiesić spór na jakiś czas bo wykończą społeczeństwo. Sędziowie ( ściślej Iusticia, a czy to wszyscy sędziowie to już sama nie wiem- może ktoś zna opinie szeregowych sedziow? ) już dawno przestały być apolityczne, ich profil Iusticia który obserwuje na fb nawet nie stara się zachować obiektywizmu i niewiele się ostatnio różni od hejterskiego Kastawatch, tylko nie używa wulgaryzmów.
Sedziowie SN starzy i nowi nie podają sobie nawet ręki zamiast normalnie przy kawie o problemie porozmawiać. Poznański Sąd Okręgowy nie będzie już opiniował sędziów, generalnie nawoływanie do anarchii. Dzisiaj jakiegoś sędziego z Olsztyna zdegradowali za zapytanie o nazwiska do KRS.

A Ziobro też przechodzi samego siebie, wcześniej szczekał jak pies, teraz już gryzie jak wilk. Przed nami 4 lata rządów PIS, czy są jakieś granice, czy będziemy przez najbliższe 4 lata to oglądać?

I nie mówicie że tylko Ziobro to zło i wszystkiemu winny, a sędziowie z Iustici to aniołowie i po ich stronie tylko prawda i Konstytucja. Bo po jednej i drugiej stronie są sędziowie z Iustici, pełni wzajemniej nienawiści. Po prostu teraz wyszły z nich demony i lata frustracji.

Ja się temu przyglądam trochę z boku, ale trochę z przerażeniem, bo pracuje w branży prawniczej i wydaje mi się że mamy jakąś zapaść i brak jakiejkolwiek woli wyjścia z impasu po obu stronach.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25448216,jest-wniosek-o-zawieszenie-w-czynnosciach-sedzi-po-jej-wypowiedziach.html?utm_source=Facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm&fbclid=IwAR3-rXfKWL_h7C7L1PC9XEAAONGcNhdIpA5LQHrwSnWiiSpsGaN3vM60J9Y
Obserwuj wątek
  • spanish_fly Re: jeszcze raz o zapaści w sądownictwie 26.11.19, 00:39
   Sorry, ale 100% odpowiedzialności za obecny stan rzeczy ponosi PIS. Sędziowie robią tylko to, co muszą starając się obronić resztki niezależności sądownictwa. Nie robią tego dla żadnych doraźnych korzyści, spotykają ich za to szykany, bardzo czasem bolesne, ze strony Ziobry i jego mianowańców. Oprócz degradacji, dyscyplinarek itp. byli też obiektem pomówień i paszkwili rozsyłanych przez grupę kierowaną przez przydupasa Ziobry, pana Piebiaka. Jeśli ktoś może tą sytuację załagodzić to wyłącznie PIS, ale się na to nie zanosi. Chaos jest im najwidoczniej na rękę. Zresztą, znając sprawność tej całej ekipy, może chaos wyszedł im przypadkiem - to są idioci.
  • paszczakowna1 Re: jeszcze raz o zapaści w sądownictwie 26.11.19, 10:12
   Gdzie ten hejt i na czym miałby polegać "obiektywizm" profilu Iustitii? www.facebook.com/sedziowie

   --
   Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka