Dodaj do ulubionych

Ludność polska...

26.11.19, 09:22

w kilku ostatnich wątkach czytamy o ludności polskiej i jej stosunkach do jednego narodu, o przeginaniu a to w jedną stronę, a to w drugą. Przejdżmy do (3) punktu z mojej ostatniej wyprawy do SuwerenLandu.

(3) Kościół ewangelicki w Miłkowie

o ten:

notka historyczna

Ja nawet rozumiem, że to był "ich" kościół i nikt go nie będzie utrzymywał ani remontował, gdy "ich" już nie ma. Bo i po co on komukolwiek skoro mamy "swoje" kościoły. Ale...

....żeby zamurowywać wejście przed miłośnikami taniego wina przy użyciu nagrobków to jednak chyba jest barbarzyństwo:

zdjęcie wejścia

I tego nie zrobiono 50 lat tamu, tylko stosunkwo niedawno. Ja wiem, kto przyjechał na te ziemie i skąd, ale chyba są jakies granice, których przekraczać nie wolno!? Czy jednak nie ma?

--
Nic nie zostało wybaczone!
Obserwuj wątek
    • lellapolella Re: Ludność polska... 26.11.19, 18:31
      Dla mnie to dość zaskakujące, chociaż mieszkam na historycznie podobnym terenie. Zdecydowana większość kościołów poniemieckich jest nie tylko wciąż używana, tym razem przez katolików, ale są odnawiane i to za ciężką kasę przy udziale konserwatora zabytków. Bądź przenoszone w całości, jeśli na przykład zniknęła wieś, a kościół został. Coraz częściej dba się również o cmentarze ewangelickie, na tyle, na ile jest to możliwe, biorąc pod uwagę, że niewiele z nich zostało. I, co do cmentarzy, najczęściej są to inicjatywy oddolne.

--
      Czas jest szalonym kierowcą, pędzącym naprzód i zostawiającym za sobą martwe kury. Sławomir Mrożek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka