Dodaj do ulubionych

Wegańska dieta i śmierć dziecka

26.11.19, 15:35
Mniej ważyło niż inne dzieci w tym wieku, nigdy nie było u lekarza, zmarło na diecie wegańskiej sad
To jak wersja szalonych antyszczepionkowców sad
Tekst linku
Obserwuj wątek
    • ruscello Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 26.11.19, 16:00
      To jakiś witarianizm wegański, może jeszcze bardziej ograniczony uncertain Gdyby dziecko chodziło do lekarza, to mogłoby żyć. Ta matka jakaś podejrzana. Bez jaj, jaką kretynką trzeba być, żeby zbagatelizować płytki oddech niemowlaka (albo 18 m. - nie wiem, która wersja prawidłowa).
    • fi0 Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 26.11.19, 16:01
      Jeśli jedli warzywa i owoce na surowo, byli na diecie witariańskiej. A do tego 18 miesięczne niemowlę, w tytule... nie czytuję Rzepy, ale myślałam że mają wyższe standardy dziennikarskie.
      No cóż, po takim "artykule" można pomyśleć, że weganie nie są dobrymi rodzicami. Co nie?
      Aczkolwiek nie czytałam nigdy artykułu o tym, że np: rodzice na diecie tradycyjnej mają odebrane prawa rodzicielskie, ojciec jedzący jaja i nabiał znęcał się nad dziećmi, sąd odebrał dzieci rodzicom, którzy jedli mięso itp. Więc chyba faktycznie jest coś na rzeczy...
      Bo jeśli okradł cię człowiek jedzący mięso, to znaczy, że wszyscy jedzący mięso to złodzieje. Co nie?
      • olena.s Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 27.11.19, 20:44
        Ano właśnie.
        Ciekawe, jak bardzo łatwo jest uznać za normę pisanie o negatywnych poczynaniach członka grupy X z odniesieniem do tej grupy, a jak w ogóle nie wpada się na pomysł takiego samego pisania o paskudnych poczynaniach członka grupy Y.
    • eliszka25 Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 26.11.19, 16:08
      To jakieś oszołomy, a nie weganie. Dieta wegańska nie polega na głodzeniu się. Nie jestem weganką, ani nawet wegetarianka, ale akurat dziś na obiad miałam kaszę gryczaną z warzywami na oliwie. Pyszne i sycące na długo. Poza tym normalnie ludzie, nawet weganie, chodzą do lekarza. Matka, która zauważa u dziecka płytki oddech i idzie sobie spać jak by nigdy nic, musi być zdrowo zaburzona lub mieć dziecko kompletnie w dudzie.

Moim zdaniem ludzie, którzy miesiącami głodzili dziecko powinni mieć postawione zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a nie nieumyślnego spowodowania śmierci. Biedne maleństwo, tak krótko żyło, a tyle się wycierpiało.
        • eliszka25 Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 27.11.19, 12:47
          Ja nie, bo lubię zbyt dużo rzeczy pochodzenia zwierzęcego, żebym mogła zostać weganką. O ile samego mięsa wcale nie jem dużo, to nie wyobrażam sobie rezygnacji z mleka i jego przetworów, jajek. Jednak na diecie wegańskiej też ludzie nie padają jak muchy. Tylko, że akurat w tym przypadku dziecko było głodzone, więc sam rodzaj diety jest w sumie obojętny. Niemowlak czy nawet półtoraroczniak spokojnie może przeżyć w zdrowiu nawet na samym mleku matki. Skoro zmarł z niedożywienia i odwodnienia, to znaczy, że nawet wody nie dostawał pod dostatkiem. Tego już nie da się zwalić na weganizm, to jest raczej bestialstwo lub/i oszołomstwo rodziców.
    • mikams75 Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 26.11.19, 17:07
      nawet i tego mleka z piersi mu za malo dawali, jesli dziecko tez bylo odwodnione. Maluch w tym wieku moze jeszcze spokojnie przezyc na mleku matki.
      Biedne pewnie juz nawet nie mialo sily plakac, przeciez taki maluch jak jest glodny/spragniony to sie bedzie glosno dopominal.
    • mrs.solis Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 27.11.19, 01:03
      Twierdzila, ze odzywiaja sie surowymi owocami i warzywami jak mango i banany. Podejrzewam, ze tylko tym karmila te dzieciaki i tyle. DIeta weganska czy wegetarianska jak dla mnie jest bardzo wymagajaca. Trzeba wykazac sie nie lada inwencja w kuchni, zeby dobrze sie odzywiac na takiej diecie. Nie podejrzewam , zeby ta oszolomka gotowala tym dzieciom cokolwiek. Wszystkie byly niedozywione. Najmlodsze zmarlo z powodu niedozywienia, odwodnienia, mialo otluszczona watrobe i spuchniete nogi. Jedno z dzieci mialo zgnite zeby do samych dziasel i tylko chirurgicznie da sie je usunac. Najstarsza dziewczynka byla pod opieka ojca i mamusie odwiedzala tylko co drugi miesiac. Dziecko, ktore mialo byc w zerowce rzekomo bylo uczone w domu choc policja nie znalazla zadnych dowodow na to, zeby bylo zapisane do jakiegos programu. Z tego co widze w takich przypadkach to domena jakichs religijno nawiedzonych zjebow, izolujacych siebie i dzieci od innych ludzi, cos jak ta rodzinka Turpin, ktora glodzila trzynascioro dzieci i przykuwala je lancuchami do lozka.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
      • misterni Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 27.11.19, 14:08
        Na każdej diecie trzeba się wykazać inwencją, żeby można było nazwać odżywianie dobrze zbilansowanym. Nie wystarczy wrzucić do jadłospisu steka i wątróbki, żeby np morfologię poprawić.
        Nasza córka od 4 lat, czyli od 12 roku życia, jest weganką.
        Zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, dlatego zwracamy uwagę bardzo na to, co kupujemy do jedzenia . Co pół roku robimy jej też pełną morfologię, biochemię, poziom B12 i D3.
        Wyniki ma lepsze od niejednej koleżanki wszystkojedzącej. Aczkolwiek, przed każdym badaniem jest trochę obawa, czy i tym razem wszystko będzie w porządku. Ale to chyba głównie przez pokutujące przekonanie w naszym społeczeństwie, że wagańska dieta jedt uboga w składniki odżywcze, bo racjonalnych przesłanek do tego nie ma.

--
        Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
        Misterni
        • fi0 Re: Wegańska dieta i śmierć dziecka 27.11.19, 15:47
          Misterni, ja tak samo się obawiam co pół roku, i co pół roku w badaniach jest wszystko ok smile A dziecko mam znacznie młodsze.
          Na każdej diecie trzeba dbać, żeby była urozmaicona i zbilansowana. Plaster szynki na kanapce nie zapewni wielu wartości odżywczych.
          Niedawno zobaczyłam filmik, który dobrze nawiązuje do Twojego wpisu. Można w nim zobaczyć jadłospisy realnie istniejących dzieci, konsultowanych z dietetyczką, która specjalizuje się w diecie roślinnej. To tak odnośnie rodziców - wege dziwaków i niedoborowych posiłków smile
          Jadłospisy zaczynają się od 13 minuty. www.youtube.com/watch?v=RrRaTdYhgV4

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka