Dodaj do ulubionych

Ale cover!

28.11.19, 19:43
Tekst linku
Dla mnie lepszy niż oryginał, który był dla mnie strasznym gniotem smile,
Znacie podobne perełki?

--
--------------------------------------------------------------
Chociaż runął Ci świat... Wiosna przyjdzie i tak.
Obserwuj wątek
      • jasnoklarowna Re: Ale cover! 28.11.19, 20:20
        Cudne,
        Magia interpretacji w całej pełni się pokazała, głos też świetny,
        Może porównanie nie całkiem, ale podobnie zaskoczył mnie kiedyś zaslyszany w radio na żywca zaspiewany jako ballada z własnym akompaniament em gitary akustycznej kawałek Brytney Spears "baby one more time" , śpiewał chyba Ed Sheeran
        • lellapolella Re: Ale cover! 28.11.19, 21:05
          Znalazłam tego Eda, faktycznie fajna wersjasmile Ja uwielbiam "Anarchy" Pistolsów w wykonaniu Tity Larriva, ma niesamowitą energię♥

--
          Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty. Frank Zappa
        • bywszy Re: Ale cover! 28.11.19, 21:31
          jasnoklarowna napisała:

> ...
          > Może porównanie nie całkiem, ale podobnie zaskoczył mnie kiedyś zaslyszany w ra
          > dio na żywca zaspiewany jako ballada z własnym akompaniament em gitary akustycz
          > nej kawałek Brytney Spears "baby one more time" , śpiewał chyba Ed Sheeran

Dlaczego zaskoczył? To jest po prostu bardzo dobry kawałek, rodem z uznanej szwedzkiej fabryki hitów. smile
            • bywszy Re: Ale cover! 29.11.19, 13:44
              jasnoklarowna napisała:

> Zaskoczył bo w takiej interpretacji dla mnie był dużo lepszy niż oryginał.

Co ciekawe, ten "oryginał" to trzecie podejście do rejestracji. Piosenka została napisana dla kogoś innego (nie pamiętam), ten ktoś odrzucił. Potem dostały ją TLC, ale akurat nie były w nastroju do nagrywania czegokolwiek.
              No i management Britney się zdecydował.

A po niej różni się tego czepiali, i też nikt nie narzekał. smile
              • jasnoklarowna Re: Ale cover! 29.11.19, 18:26
                Bywszy, szczerze mówiąc to nie sama piosenką byłam zaskoczona, tylko faktem, że w innym aranżu i interpretacji może tak różnie brzmieć. Dla mnie na plus.
                Tak samo jak piosenka zalinkowana przez autorkę, oryginał może się podobać lub nie, mnie się ta nowa wersja 100 razy bardziej podoba, ale ja muzycznie to liryczna nie discowa jestem.
                A, jeszcze kiedyś słyszałam na żywo w wersji lekko jazzowej pewną piosenkę zaśpiewaną przez lubelską artystkę Anię Sokołek. Był to kameralny występ w lokalu, po dobrych kilku sekundach dopiero słuchający zaczaili, że to były "oczy zielone" . Pewnie nie ma w sieci tego wykonania, nie widziałam żeby ktoś nagrywał, ale cała kawiarnia była pod wielkim wrażeniem. Na plus oczywiście
    • heca7 Re: Ale cover! 28.11.19, 21:12
      Nie wiem czy to są covery czy nie ale lubię te wersje smile

www.youtube.com/watch?v=ojRj2JK5oCI
      www.youtube.com/watch?v=gdVjVtpr55M
      --
      Nie podchodź do byka od przodu; do konia od tyłu, a do idioty...w ogóle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka