Dodaj do ulubionych

Próbne egzaminy w siódmej klasie

29.11.19, 15:28
Czy u Waszych dzieci też są zapowiedziane próbne egzaminy ósmoklasisty? Chodzi mi o dzieci z klas siódmych. Moja córka ma mieć taki egzamin w kwietniu. Nie bardzo widzę sens tego egzaminu, właściwy egzamin dopiero w kwietniu za rok, jeszcze dużo materiału zdążą przez ten czas przerobić. Poza tym w zeszłym roku siódme klasy w naszej szkole nie pisały próbnych egzaminów. Nie wiem czy przez strajk, czy dopiero od tego roku wprowadzili te próbne egzaminy dla siódmoklasistów? Przecież ten egzamin niczego nie pokaże. Jak jest u Was?
Obserwuj wątek
  • maniaczytania Re: Próbne egzaminy w siódmej klasie 29.11.19, 16:09
   Egzaminy próbne nie są po to, żeby sprawdzić, czego się nie wie, tylko żeby oswoić z rytuałem, formą, rodzajami pytań, pisaniem na czas, z lekkim stresem. Przy okazji sprawdza owszem, gdzie i jakie są ewentualne braki, nad czym popracować, ale bardziej na poziomie ogólnym, czyli nie np. że trzeba przeczytać lekturę, a że trzeba się skupić na tym, żeby dobrze pisać charakterystyki postaci.

   --
   "Pomyślę o tym jutro"
  • kub-ma Re: Próbne egzaminy w siódmej klasie 29.11.19, 17:51
   Próbny egzamin w klasie siódmej ma na celu przyzwyczaić uczniów do tej formy egzaminu. Nabiorą nawyków i będzie mniej powodów do stresu w dniu egzaminu. Gospodarowanie czasem też jest ważne.
   Zwykle nauczyciele tak przygotowują zadania, żeby obejmowały materiał już przerobiony

   --
   "Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
   • grey_delphinum Re: Próbne egzaminy w siódmej klasie 29.11.19, 18:03
    Uwazam, ze jak najbardziej ma sens. Moj syn pisal niedawno, mamy wstepne wyniki z polskiego i okazalo się, ze syn ma spore problemy, by wpasować się w klucz, bo albo czegos nie doczytał, albo odpowiedział częściowo, bo myślał, ze "wystarczy" itp.

    Kubeł zimnej wody bardzo mu się przyda - następnym razem, taką mam nadzieję, bedzie uwazniejszy i.przestanie.byc takim minimalistą.

    Wedlug mnie probnych powinno byc co najmniej kilka, poniewaz kazdy daje jakąś inną informację, nad czym jeszcze trzeba popracować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka