Dodaj do ulubionych

krokodyl smażony sauté

01.12.19, 01:24
poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25463327,obcial-premie-dyrektorce-ktora-ratowala-tygrysy-sam-je-mieso.html
Ziemowit Borowczak chwalacy sie kolacjami z krokodyla pracuje w urzedzie miasta Poznan i to on odebral premie dyrektorce poznanskiego zoo, po tym jak zaangazowala sie w ratowanie tygrysow. Moze jednak szef pana Borowczaka, prezydent Poznania Jaskowiak powinien najpierw sie zainteresowac tym co sie dzieje u niego w urzedzie zanim zacznie myslec o naprawianiu Polski?
Obserwuj wątek
    • bywszy Słusznie i naukowo :P 01.12.19, 09:44
      Nie, nie chodzi o obcięcie premii.

Chodzi o to, że nie wstyd chwalić się krokodylem.
      Krokodyle i węże jeszcze oblecą, ale wszystko powyżej w systematyce jest już za blisko z nami spokrewnione.

Nie powinniśmy zjadać (o hodowaniu na rzeź nie wspominając!) ptaków i ssaków.
    • krwawy.lolo Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 11:45
      Zmiennicy to chyba najsłabszy film Barei, aczkolwiek nie pozbawiony przebłysków. Jednym z nich jest końcowa scena, w której krokodylom rzucane jest mięso i komentarz osobisty reżysera, że "to zje tylko krokodyl i moja żona".
    • z_lasu Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 12:39
      Mam wrażenie, że dałaś się złapać na retorykę p. Żytnickiego, który lubuje się w szczuciu na wybrane przez siebie osoby. Rzetelność dziennikarska to dla tego pana pojęcie nieznane. Dyrektorka zoo - jak każdy pracownik - ma do wykonania pewne zadania i jest z tych zadań rozliczana. Nie jestem pracownikiem tej instytucji i nie wiem co się tam w szczegółach dzieje, ale że dzieje się bardzo źle o tym się mówi w Poznaniu od dawna. W szczególności o tym, że masa ludzi została zwolniona (często dyscyplinarnie), a potem przywrócona do pracy przez sąd, co oznacza w szczególności wypłatę odszkodowań z państwowej kasy. Wiem na pewno, że było kilka takich osób. To nie jest prywatny folwark tej pani i dobrze, że ktoś jej patrzy na ręce. Co to ma do tego jedzenie jakichkolwiek zwierząt nie będących pod ochroną - nie mam pojęcia.
      • z_lasu Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 12:54
        > Wiem na pewno, że było kilka takich osób.

"Takich" tzn. przywróconych do pracy sądownie, bo zwolnionych to było ok. 50 osób w ciągu 2 lat, czyli ok. 1/3 załogi (sic!). W tym pracownicy pracujący tam po kilkadziesiąt lat, do których nie mieli zastrzeżeń poprzedni dyrektorzy (a przez ten czas jednak kilku ich było).
        • 71tosia Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 14:22
          informacji innych niz prasowe nie mam a z nich wynika ze premie odebrano dyrektorce po tym jak zrobilo sie glosno o zbiorce na tygrysy, wtedy zaczel se tez kontrole weterynarzy z panstwowej inspekcji. Jakos wczesniej specjalnie te tygrysy ich nie interesowali. Moze sie myle ale pani dyrektor naruszyla sporo w wygodnym ukladzie miedzy sluzbami wetrynaryjnymi a urzedem miejskim. Za to co zrobila, za naglosnienie sprawy za te zbiorke akurat nalezal sie jej nagroda a nie odebranie premii.
          • z_lasu Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 15:17
            Po pierwsze premia nie została odebrana tylko obniżona. Po drugie wprawdzie nie było mnie przy przyznawaniu premii, ale jestem dziwnie pewna, że to nie za akcję z tygrysami została obniżona tylko za zupełnie inne rzeczy. To, że ktoś coś zrobił dobrze nie oznacza z automatu, że nie wolno go ukarać za to co spieprzył. Szczególnie - podkreślam - że jest to budżetówka i nieprzemyślane decyzje p. dyrektor są opłacane nie z jej pieniędzy, tylko miejskich. Jakby miała ze swoich płacić pracownikom odszkodowania to podejrzewam, że nawet cała premia by nie wystarczyła.
    • maslova Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 15:40
      >Ziemowit Borowczak chwalacy sie kolacjami z krokodyla pracuje w urzedzie miasta Poznan i to on odebral premie dyrektorce poznanskiego zoo, po tym jak zaangazowala sie w ratowanie tygrysow.

No i? Co w związku z tym?
    • hamerykanka Re: krokodyl smażony sauté 01.12.19, 16:54
      Fuj, fuj.
      Probowalam ogona krokodyla w Memphis w kajunskiej restauracji i naprawde nie ma sie czym zachwycac. Smakuje mulem jak karp.Tyle tylko, ze egzotyka i moge odhaczyc kolejna pozycje.

Ciekawe ile w Polsce kosztuje taka kolacja?

--
      Jak za posiadanie penisa będą przyznawać rentę, to ja będę wtedy honorować wyjaśnienia "czego ty oczekujesz, to przecież facet".by falka32

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka