Dodaj do ulubionych

Chore nerki u kota

02.12.19, 19:12
Moja kotka ma ponad 13 lat. Schudla jakiś czas temu ale wyniki krwi były w normie.
Dziś znaleźliśmy ślady jakby rozwodnionej krwi w trzech miejscach w domu. Byliśmy z kotka u weta, schudla kolejne 300g (ale że ma z czego i jest Puchatka to nie było widać). Wetka pobrała krew, zrobiła usg, mówi że jedna nerka bardzo zmieniona chorobowo, drugiej nie udało się dziś zbadać bo kotka już była okropnie zestresowana. Jutro będą wyniki krwi i idziemy na ponowne usg- tym razem z sedacja.
Czytam o chorobach nerek u kotów.
Jak długo od rozpoznawania choroby i przejścia na specjalną karmę żyje taki kot w dobrym stanie? To nasz ukochany futrzak, dzieci byłyby zdruzgotane gdyby ona odeszła.
Obserwuj wątek
    • nenia1 Re: Chore nerki u kota 02.12.19, 19:26
      Z tego co sama doświadczyłam to trudny temat, moja zachorowała jak miała 16 lat, dożyła do 19-tu, ale problem polegał głównie na tym, że nie chciała jeść "nerkowej" karmy i po prostu stopniowo chudła. I tu było główne źródło problemu, bo był wybór albo karma zwykła, ale kot się głodzi. Z perspektywy czasu wybrałabym się do specjalisty od nerek, wiem, że są weterynarze, którzy się specjalizują w chorobach nerek. Moja dożyła sędziwego wieku, ale to był mój niezastąpiony i najmądrzejszy kot, więc rozumiem co czujecie.
      • princy-mincy Re: Chore nerki u kota 02.12.19, 20:01
        Dzięki za pocieszenie. Trzymam fason przed dziećmi, starsza bardzo płakała po wyjściu od weta, długo ją musiałam przytulać i głaskać by się uspokoiła ale prawda jest taka, że się martwię.
        Jutro pójdę do weta wcześniej, bez dzieci.
    • rozalia_olaboga Re: Chore nerki u kota 02.12.19, 21:01
      Mój kot miał 17 lat, przeżył miesiąc po wykryciu problemu z nerkami sad ale każdy ma inaczej, wiadomo, u nas akurat leczenie nie przynosiło rezultatu, zero reakcji.
      Skąd jesteś? Może podpowiemy Ci jakiegoś weta czy coś... Trzymaj się sad
    • spirit_of_africa Re: Chore nerki u kota 02.12.19, 21:47
      Zależy które to stadium pnn. Przy IV stadium średnio kilka miesięcy. Moja kotka została zdiagnozowana przy przełomie mocznicowym i wyniki miała naprawdę kiepskie, jak na IV stadium. Dostała na próbę leczenie na 5dni i zadziałało. Teraz ma wyniki na 3 stadium pnn, dostaje co drugi dzień kroplówkę podskórna, a codziennie wyłapywacz fosforu i lek na nadciśnienie i przeżyła już 7msc od diagnozy. Kontrole krwi i moczu ci miesiąc. Co 3msc usg. Wetka nefrolog mówi, ze z jej doświadczenia koty w tym stadium średnio przezywają 2 lata .Ważne jest właściwe leczenie. Dieta, kontrola ciśnienia, wyłapywacz fosforu i kroplówki to mus. Kroplówki ustawione pod katem wyników i masy ciała a nie na pałę jak się to zdarza.
      • spirit_of_africa Re: Chore nerki u kota 02.12.19, 21:50
        Kotka mojej siostry posypała się szybko przy o wiele lepszych wynikach wyjściowych. Ale ja leczył zwykły wet. Teraz z perspektywy widzę ze chcial dobrze, ale nie znał się. Dlatego polecam wizytę u weta nefrologa
    • mooi Re: Chore nerki u kota 02.12.19, 23:35
      mój kot, w podobnym wieku, też bardzo schudł a zawsze był okragły raczej.
      Po złych wynikach miał wdrozone leczenie, diete i wlewy, robione w domu, przez nas .
      Wyniki wróciły do przyzwoitej normy.
      Mokra karma ma kilka smaków, cos tam zawsze podejdzie.
      jednak okazało sie, że kot jednoczesnie choruje na serce (widoczne zmiany na usg) a leczenie nerek i serca jakby sie wyklucza.
      No i zszedł był ale na serce, nerki dawały radę.

• princy-mincy Re: Chore nerki u kota 03.12.19, 18:44
      Wyniki krwi są, ma przekroczone normy ale nie jakoś tragicznie. Wg wetki wyniki są o wiele lepsze niż wskazywałby wygląd obu nerek.
      Nerki są dość mocno nieprawidłowe w usg ale jak wykazują wyniki, wciąż dość dobrze pracują.
      Kotka ma teraz brać leki codziennie, mamy zmienić karmę na nerkowa weterynaryjna.
      Za miesięc do kontroli.
      • mysiulek08 Re: Chore nerki u kota 03.12.19, 19:33
        mamy na stanie jednego takiego gagatka, stwierdzona przebudowa nerek, albo genetyczna albo po przechorowaniu we wczesnym dziecinstwie, lokalni weci skazali kota juz na wstepie, mial juz, zaraz umierac, dzieki pomocy zaprzyjaznionej forumki z kociego forum, dr Neska zgodzila sie na konsultacje mailowa (czego nigdy nie robi) i owszem, przebudowa nerek jest, ale wyniki calkiem dobre, zalecenie monitorowania, kot ma jesc co mu smakuje (po nerkowej rzygal cudnie) i nie miec stresow, niedlugo po tym uratowalismy dwa szkraby (mamuske pies zagryzl) i to bylo najlepsze co sie Umpie Lumpie trafilo smile kocie odzyskalo swoja radosc zycia, ma kogo szkolic w chuliganstwie (choc uczennice nauczyciela juz przegonily) i zyje sobie kolejne lata, z bomba i nasz swiadomosci, ze kiedys temat wroci i nie bedzie wyjscia

tak tez moze byc i u Ciebie, niewykluczone, ze nerki takie byly juz od dawna, a wiec powoli robi swoje

zdrowia dla kici !

--
        Twój zwierzak też może potrzebować pomocy
        • princy-mincy Re: Chore nerki u kota 03.12.19, 20:17
          Wyniki jeszcze w sierpniu były w normie (wtedy była zwykła kontrola, bo kotka schudła ok 0.5kg) a od sierpnia do dziś kolejne 300 g. No i wyniki gorsze niż te 3 mce temu choć nie jakoś drastycznie.
          • gryzelda.a Re: Chore nerki u kota 03.12.19, 20:45
            Mój kot od diagnozy żył jeszcze 7 lat, zmarł jako 14latek na raka. Miał dobrze ustawione leki i dietę, choć łączył.go wet 1 kontaktu, nie specjalista od nerek. Wyniki badań, zwłaszcza kreatynina, była ok, co pozwoliło na podawanie mu chemii.
            Dużo zdrowia dla Kici żeby udało się jej dobrać dobre leki i dietę! Trzymam kciuki!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka