Dodaj do ulubionych

Marszałkini Witek nie przyjęła dymisji Banasia

02.12.19, 22:17
w piątek

Dziennik Gazeta Prawna donosi, że w piątek szef NIK Marian Banaś podał się do dymisji. Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek jej nie przyjęła – odesłała mu inaczej zredagowane pismo z rezygnacją. W nowej wersji Banaś miał wskazać Tadeusza Dziubę (PiS) jako pełniącego obowiązki prezesa NIK.
Banaś odmówił.
To się robi kabaret.
Obserwuj wątek
  • alicia033 Re: Marszałkini Witek nie przyjęła dymisji Banasi 02.12.19, 22:36
   tragifarsa, niestety.

   ale z jasnym podtekstem prawnym: zgodnie z Konstytucją prezesa NIK wybiera Sejm za zgodą Senatu. Czyli następca banasia na stanowisku prezesa NIK jest, w aktualnym rozkladzie sił politycznych, niewybieralny. Pis nie jest w stanie zaproponować takiego kandydata, który zyska poparcie Senatu. Dlatego witkowa prostej rezygnacji mariana.b nie przyjęła. A na p.o. prezesa NIK mogliby pociągnąć kadencję.

   --
   www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
  • ewka.n Re: Marszałkini Witek nie przyjęła dymisji Banasi 02.12.19, 22:39
   To było w piątek. Dzień wcześniej, w czwartek, spotkanie z szeregowym posłem i koordynatorem służb specjalnych, po którym wyrazili oczekiwanie dymisji.

   Sobota. Adam Bielan: "Liczę na to, że przez weekend pan Marian Banaś skonsultuje się z rodziną, z jakimiś zaufanymi osobami i podejmie jedyną słuszną decyzję".

   Poniedziałek. "Jakub Banaś (prywatnie syn prezesa NIK Mariana Banasia), pełnomocnik zarządu i dyrektor w Banku Pekao od dzisiaj już tam nie pracuje - wynika z info "DGP". Rośnie presja na rezygnację Banasia seniora..."

   Czy we wtorek Banaś senior obudzi się z głową konia w łóżku?
   • 1elka26 Re: Marszałkini Witek nie przyjęła dymisji Banasi 03.12.19, 08:12
    anika772 napisała:

    > To zupełnie normalne w dyktaturach. Do tego służą, żeby "nasi" mogli się nachap
    > ać.
    > Podziękowania dla wyborców tej formacji.

    Masz na myśli zapewne wyborców Platformy? O tak, jest to formacja bardzo doświadczona w obsadzaniu wszystkiego co się da swoimi ludźmi. Wystarczy spojrzeć chociażby na to co dzieje się teraz w senacie:

    niezalezna.pl/299791-politycy-zostali-urzednikami-upartyjnienie-kancelarii-senatu-jest-bezprecedensowe

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka