Dodaj do ulubionych

Banas! Spadaj dziadu!

02.12.19, 23:40
Nie moge juz sluchac o tym Banasiu. Jakie sa mozliwosci wywalic tego dziada?
Obserwuj wątek
  • olena.s Re: Banas! Spadaj dziadu! 02.12.19, 23:44
   Pis może go poprosić. Przekupić. Zastraszyć. (Dobrze by było, żeby towarzyszył temu namysł nad metodyką wybierania "swoich zaufanych" na kluczowe stanowiska, ale się raczej nie spodziewam. Jaka partia, takie jej 'kryształy"),
  • mdro Re: Banas! Spadaj dziadu! 02.12.19, 23:54
   I ja się wcale nie dziwię, że teraz największym marzeniem PiS-u i jego wyznawców jest to, by Banaś spadł jak najszybciej i już nie musieli o nim słuchać big_grin

   A największym zmartwieniem, że okaże się pancerny i niezależny...

   --
   "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
    • morekac Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 06:33
     Nie, to nie Banaś prowadził ten burdel. Wynajmowanie komuś budynku na pokoje na godziny też wielkim przestępstwem nie jest. Owszem, jest to biznes dość wątpliwy, zważywszy, co się tam dziło, jeszcze bardziej kompromitujący są znajomi Banasia, ale wciąż nie jest to przestępstwo. Chociaż oczywiście ludzi z takimi znajomościami i biznesami nie powinno się wybierać na stanowiska, zwłaszcza takie, z których nie można ich potem ruszyć.
     Za to składanie fałszywych oświadczeń majątkowych już karalne. I co do tych oświadczeń były już poważne wątpliwości, gdy wybierano Banasia do NIKu. Ponadto z jako że Banaś poprzednio pracował w MF miał od bardzo dawna dostęp do informacji niejawnych, regularnie przedłużany.

     A że żeście sobie takiego gościa wybrali do NIKu, to teraz się z nim teraz gimnastykujcie.

     --
     -------------------------------------------------------------
     "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • ewka.n Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 00:06
   Adam Bielan: "Banaś jest dla nas obciążeniem. To jest, można powiedzieć, nasza wpadka i trzeba to sobie uczciwie powiedzieć, natomiast my od dawna powtarzamy, że jeśli obóz polityczny przejmuje władzę i ma kilka tysięcy stanowisk, to nie ma możliwości, by wśród tych kilku tysięcy osób nie znalazły się osoby nieuczciwe, mające grzechy na sumieniu".

   Nie da się. Aż tylu uczciwych to nikt nie ma. Nawet oni. No musieli dobrać z nieuczciwych. Pechowo trafiło akurat na... prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
   • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 07:18
    a wcześniej ministra finansów!!!.
    minister spraw wewnętrznych i edukacji mają wyroki karne na koncie...    --
    45rtg o muzykach:
    "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
    • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 11:00
     aktualny też, jak widać, "kryształ":
     wyborcza.pl/7,155287,25469928,minister-finansow-lamal-ustawe-antykorupcyjna-bo-inaczej-nie.html#a=100097&c=145&s=BoxBizLink
     --
     volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
     "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
     czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
   • asfiksja Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 16:10
    Wytłuszczony fragment wypowiedzi Bielana pokazuje jasno stosunek PIS do Konstytucji. Ot, urzędy konstytucyjne to taki drobiazg, giną w tłumie kilku tysięcy innych stołków. W sumie ta utracona synekura Banasia juniora w Pekao może być więcej warta finansowo niż konstytucyjna prezesura w NIK. W ogóle prawdziwy wypas jest w spółkach skarbu państwa plus oczywiście wałki na nieruchomościach.
  • asfiksja Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 09:53
   No ale przecież wywalili Banasia, nie słyszałaś? Wprawdzie Jakuba, a nie Mariana i z Pekao, a nie z NIK, ale wywalili.
   Co do pana Marysia możliwości są 2:
   1) Banaś sam się wywali, uznając swoją bardzo wielką winę (plan A)
   2) opozycja zgodzi się, żeby wesprzeć PIS w specjalnym pomajstrowaniu w Konstytucji, żeby Banasia wywalić, uznając tym samym, że Konstytucja to taki świstek (plan B)
   3) mogę sobie też niestety wyobrazić plan C, ale wolę tego nawet nie pisać
  • woman_in_love Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 10:39
   Nowe wieści z frontu Banasia twierdzącego, że ne wiedział co było w kamienicy:
   1) policjanci interweniowali tam 30 razy
   2) było 12 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia
   3) a pięć z nich zakończyło się skierowanie do sądu aktu oskarżenia.
  • myfaith Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 12:18
   p.Banas poleci z urzędu bo będzie mial sprawę karna- prokuratura juz o to zadba a jakiś posłuszny-dobrozmianowy sędzia (tacy tez juz niestety sa) - szybko klepnie wyrok . I dzięki temu PiS będzie sprzedawał marketingowo te sprawę - zobaczcie jacy jesteśmy prawi i sprawiedliwi - oddaliśmy sprawę do zbadania niezależnym organom i niezawisły sad skazał - umiemy się szybko rozprawiać z ludźmi którzy nas oszukali i mataczyli.

   Tylko ze strategia ta stosowana przez PiS tysiąc razy tym razem nie będzie działała jak w przeszlosci - wątpliwości jakie zostały zasiane w głowach ludzi beda kiełkować a nie sadze ze jest to ostatnia afera w partii a każda następna będzie wzbudzała coraz więcej wątpliwości.
   • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 13:29
    myfaith napisała:

    > p.Banas poleci z urzędu bo będzie mial sprawę karna- prokuratura juz o to zadba a jakiś posłuszny-dobrozmianowy sędzia (tacy tez juz niestety sa) - szybko klepnie wyrok .

    Nie tak szybko. Dopóki banaś jest prezesem NIK pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej lub pozbawienie go wolności wymaga zgody Sejmu. Czyli najpierw "towarzysze broni" z pis musieliby na oczach całej Polski zagłosować przeciwko koledze, potem zerowa prokuratura mogłaby wkroczyć do akcji, a Sejm, dopiero po wyroku skazującym - odwołać ze stanowiska. Czyli "zabawa" na parę lat i od początku do końca w świetle kamer.


    --
    black_halo napisała:
    >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
    • myfaith Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:00
     Skoro ustawy można przepychac w ciągu 24h To z Banasiem też mogliby się uwinac -czemu nie -zwłaszcza że przekaz partyjny już jest że to zły człowiek jest a wyrok sądowy ? Jak się sprawie nada priorytet w sądzie to tuż przed wyborami prezydenta mogą obtrabic sukces 😁
     • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:12
      można było przepychać ustawy w 24 godziny, gdy się miało Senat.
      Ale już nie mają Senatu, więc ta furtka się zamknęła.

      Wątpię też, żeby banaś był chętny im pomóc i przyznać się do winy. Gdyby był chętny do dalszej współpracy z ex-partyjnymi kolegami, to wysłałby witkowej owo pożądane przez nich pismo z rezygnacją i mianowaniem p.o. zastępcy. Obstawiałabym więc, że zakończenie swojego ewentualnego procesu będzie opóźniał przy pomocy wszystkich możliwych środków prawnych, nie pójdzie tam potulnie na rzeź.

      --
      "Do wierzących, jazda samochodem"
      "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
    • madami Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:39
     alicia033 napisała:

     >
     > Nie tak szybko. Dopóki banaś jest prezesem NIK pociągnięcie go do odpowiedzialn
     > ości karnej lub pozbawienie go wolności wymaga zgody Sejmu. Czyli najpierw "tow
     > arzysze broni" z pis musieliby na oczach całej Polski zagłosować przeciwko kole
     > dze, potem zerowa prokuratura mogłaby wkroczyć do akcji, a Sejm, dopiero po wyr
     > oku skazującym - odwołać ze stanowiska. Czyli "zabawa" na parę lat i od początk
     > u do końca w świetle kamer.
     >

     a mnie się wydaje, ze banaś będzie miał zawał albo nieszczęśliwy wypadek...
     • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:55
      też tej opcji nie wykluczam
      Pytanie na ile dobrze i wiarygodnie dla ex-kolegów banaś się przed nią zabezpieczył.

      --
      volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
      "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
      czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
   • iwles Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 13:33
    Obawiam sie, jak juz ktoś wyżej napisał, że sprawę Banasia Pis będzie chciał wykorzystać, żeby zacząć majstrować przy Konstytucji. I wtedy juz nie tylko o prezesie NIKu utworzą nowe paragrafy, ale przy okazji będą chcieli przepchnąć inne, "swoje" interesy.

    --
    Paweł

    Moje dziecko powiedziałosmile
    • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:03
     iwles napisała:

     > I wtedy juz nie tylko o prezesie NIKu utworzą nowe paragrafy, ale przy okazji będą chcieli przepchnąć inne
     > , "swoje" interesy.

     please, to jednak Konstytucja, a nie umowa między choćby i wójtem gminy a kowalskim, w której można przepchnąć niezauważenie jakieś "swoje interesy", schować w głębokiej szufladzie i liczyć, że nikt do niej nie dotrze.
     Zresztą, Konstytucją to oni się dotąd nie przejmowali i jedyna jej zmiana, jaką byliby/są zainteresowani, to wpisanie do niej piss-partii jako wiodącej siły narodu z dożywotnim zagwarantowaniem sprawowania przez nią władzy.
     Z banasiem zwyczajnie przelicytowali, nie docenili możliwości śledczych mediów i usiłują teraz wybrnąć, bredząc o konieczności zmian w Konstytucji. Nie spisek, a doraźne damage control na aferę, w której topi się nie tylko banaś ale i kamiński i ziobro (bo i prokuratura wiedziała o dotyczących go nieprawidłowościach). Nowy minister finansów też na niej nie zyskał.
     Nie, afera banasia (któremu grożą niebagatelne sankcje karne - myślicie, że aż tak kocha partię, żeby ryzykować statusem osoby niekaranej?) z pewnością nie została wyprodukowana w celu przepchniecia jakichkolwiek zmian w Konstytucji.

     --
     z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
     volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
     • myfaith Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:23
      No fakt senatu nie mają ale przecież senat nie chciałby opóźnić skazania przestępcy przez opóźnienie uchylenia immunitetu😉 toby dopiero PiS wykorzystał to marketingowo. Na pewno p.Banaś tanio swojej skóry nie sprzeda chyba że mu o 6 rano zapukaja do rodziny ( oni immunitetu nie posiadają)
      • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:28
       myfaith napisała:

       > No fakt senatu nie mają ale przecież senat nie chciałby opóźnić skazania przestępcy przez opóźnienie uchylenia immunitetu😉

       Senat w ogóle nie występuje przy uchylaniu immunitetu prezesowi NIK. Tylko Sejm.

       --
       z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
       volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
        • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 15:02
         to zobaczymy.
         Natomiast nie wierzę w żadną zaplanowaną akcję vel spisek, w której afera z banasiem miałaby być elementem przykrywki dla zmiany Konstytucji.

         --
         bo_ob napisała:

         >W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
         • iwles Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 15:25
          zaplanowane to nieeee.
          ale skoro juz i tak mleko sie wylało, to czemu by nie wykorzystać ?
          Ale... obyś miała rację i nie probowali tykac Konstytucji.

          --
          Paweł

          Moje dziecko powiedziałosmile
  • madami Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:36
   To dość zabawne, dali mafioza na legalną nieusuwalną prezesurę - normalnie szopka
   a suwerena chyba trwale oczadziało, wydawałoby się, że nie można być AZ TAK głupim by na tych złodziei głosować... a jednak można....
   • mooi Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:46
    >suwerena chyba trwale oczadziało, wydawałoby się, że nie można być AZ TAK głupim by na tych złodziei głosować..

    jak widać można.
    Też nie przypuszczałam, że Polacy są, niemal w polowie, totalnymi kretynami. I to ci, którzy przeżyli PRL. A może właśnie dlatego? przecież kaczka to też stary prlowski dziadyga, z resentymantami
    • asfiksja Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 17:09
     > I to ci, którzy przeżyli PRL. A może właśnie dlatego? przecież kaczka to też stary prlowski dziadyga, z >resentymantami
     No przecież "komuno, wróć" to nieoficjalne marzenie PIS-u. Sentymentalnie już sobie zlikwidowali gimnazja, zmniejszyli wiek emerytalny, zrobili telewizję jak Dziennik Telewizyjny, dorżnęli OFE, poważnie majstrują przy praworządności, jeszcze tylko kilka detali, nad którymi pilnie pracują - system monopartyjny z silnym przywódcą, pseudowybory o wiadomym wyniku, blok państw alternatywny wobec UE.
     • mooi Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 17:55
      >No przecież "komuno, wróć" to nieoficjalne marzenie PIS-u.

      to wyłącznie marzenie jednego człowieka - zdziadziałego kretyna kurdupla.
      Dziwi mnie, że tak samo mysli 43% wyborców, którzy od PRLu dostali tez po doopie.
      Juz zapomnieli o sklepach z wyłącznie z octem na połkach? o polowaniu na papier dodupny?o talonach na samochody? o staniu w nocnych kolejkach po byle goowno? jakis pieprzony mebel do kuchni? zapomnieli o kretynach na stanowiskach kierowniczych ale z partyjnego nadania? o tych wszystkich działaniach władzy typu konfetti sypane przez policję na politruka? o przypinaniu skrzydeł policjantom? przeciez to, jako żywo, prlowski surrealizm...naprawdę chcą powrotu tego wszystkiego?
      • madami Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 18:07
       PRL to nie tylo problemy z zaopatrzeniem. To coś więcej to realizowanie odgórnie narzuconej przez partię wizji, nie trzeba myśleć, nie trzeba podejmować własnych decyzji, nie trzeba analizowac sytuacji. Partia ci powie czym masz być i co masz robić. Partia rządzi partia radzi partia nigdy cię nie zdradzi. To sekret reżimów - mówią ci co masz robić, winni będą "oni" nigdy ty za swoje ewentualne niepowodzenia.

       Gdy przyszedł przełom i wolność nagle zaczęły się aktywizować przedsiębiorcze JEDNOSTKI - one zaczęły własną pracą, pomysłem, wiedzą, kreatywnością wykorzystywać sytuację i dochodzić do czegoś. Jednocześnie mieliśmy całkowicie bierne masy, który wrzucone na głęboką wodę nie mogły się odnaleźć. Bierne i niemyślące, tkwiące w marazmie - jak to myśleć samodzielnie, jak to kreować swoją drogę. Ludzie się pogubili i żyli w tym pogubieniu przez 20 lat jednocześnie patrząc na dobrobyt innych, patrząc jak sąsiad się bogaci, jak rozwija. Cały czas tkwiąc w bierności. Aż przychodzi PIS i daje im to czego przez te lata tak bardzo brakowało i znowu partia rządzi, partia radzi... partia ci powie jak zyć i co jest dobre a co złe, znów pokaże twojego wroga, którego masz nienawidzic. I dowalić tym co to się dorobili. A co.
       • mooi Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 22:22
        >Jednocześnie mieliśmy całkowicie bierne masy, który wrzucone na głęboką wodę nie mogły się odnaleźć

        no i wlaśnie tu trochę mam pretensji do wtedy rządzących. Trzeba było tych ludzi jakos zaopiekować, pokazać drogę a nie "róbta co chceta" . Ale wtedy wszyscy robilismy wszystko po raz pierwszy, rządzący też.
        Jednak po tych 30 latach od zmian, ci ludzie też jakos wyszli na prostą. Część wyemigrowała, część przeprowadziła do wiekszych miast, część odnalazła w swoich "ojczyznach". Nie znam nikogo, kto sobie nie poradził, przez te wszystkie lata. A znam ludzi z różnych środowisk.
        Poza tym, nie ma juz szansy na powrót tamtych warunkow. Juz nigdy nie będzie tak, że prace ma każdy, kto chce, gdzie chce i " czy się stoi, czy sie leży, 2000 sie nalezy". To niemozliwe.
        • madami Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 09:54
         Oczywiście, że rządzący są winni, powinni zaopiekować się zdezorientowanymi ludźmi zamiast skupiać się na własnym korycie.
         Choć z drugiej strony sytuacja ekonomiczna była na przełomie bardzo zła i nie da się pstryknięciem palców ją zmienić bo zmiana to proces a nie chwila. Mieliśmy masy bezradne, ogromną inflację i bezrobocie, rozgrabianie majatku państwowego przez cwaniaczków rodem z PRLu. Myślę, że nie łatwo było ogarnąć.
         Oczywiście, że nawet większość, niekoniecznie część, się przystosowała, tylko zajęło to trochę czasu, bo przystosowanie to też proces, ale dużą część nie do końca i to są właśnie wybory PIS - te pozostałości biernych mas, te kipiące złością i zawiścią w końcu znalazły kogoś kogo znają z dawnych czasów, kto się nimi zaopiekuje i DA, w końcu ktoś coś DA, tak jak kiedys państwo DAWAŁO.
       • taki-sobie-nick Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 00:23
        Ach, ach, te bierne, niemyślące jednostki. I zapewne Madami jako ich przeciwieństwo. Bierność oznacza niemyślenie, niemożliwe wszak, żeby człowiek myślący był bierny.

        A jak już poczułaś się lepiej, odpowiedz na pytanie - czy społeczeństwo złożone z samych aktywnych, przedsiębiorczych jednostek mogłoby funkcjonować?
        • madami Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 09:56
         Pisanie o zjawisku społecznym nie wpływa na moje samopoczucie, zjawisko jest niezależnie od mojego nastroju. Rozumiem jednak, że pisanie niezbyt miłej prawdy jest dla "niektórych" niekomfortowe.

         Oczywiście, że znam rozkład średniej społecznej, doskonale wiem jak to funkcjonuje i już tłumaczę - nie ma społeczeństwa złożonego wyłącznie z aktywnych jednostek. WYjaśniłam?
   • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 14:57
    madami napisała:

    > To dość zabawne, dali mafioza na legalną nieusuwalną prezesurę

    gdyby to był tylko jeden mafiozosad
    To niestety jest cały mafijny układ, trzymający haki na siebie nawzajem.
    --
    black_halo napisała:
    >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
  • morekac Re: Banas! Spadaj dziadu! 03.12.19, 15:43
   Po pierwsze:nie trzeba było wybierać kolegi mafiosów. Facet jest ot tak dawna w okolicach rządowych, że można go było sprawdzić 5 razy. Ale że był taki piękny, pisowski i kryształowy, to się go nie sprawdziło.
   Po drugie: nie ma możliwości odwołania go. I dlatego właśnie nie powinno się wybierać ludzi na takie stanowiska, "bo nasz", tylko dlatego, że uczciwy i przyzwoity.

   --
   -------------------------------------------------------------
   "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
   • madami Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 09:58
    Oni doskonale wiedzieli z kim mają do czynienia, musieli pewnie umocować część środowisk przestępczych u władzy tylko.... pewnie myśleli że banaś będzie jednak tańczył jak mu zagrali ale ten taaaakiego wała im pokazał big_grin co jest dość śmieszne.
    Drogi PIS igranie z brudnymi interesami tak się może skończyć, trzeba było nie kraść big_grinbig_grinbig_grin
  • 71tosia Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 01:12
   moim zdaniem Banas ma sznase byc calkiem dobrym prezesem NIK, test odporności na sugestie prezesa na razie przechodzi całkiem nie najgorzej. Moze do końca uczciwy nie jest, ale 'pancerny' jest wink
   • morekac Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 06:48
    No, ale z pancerności słynął wcześniej. Chyba, że ktoś się przejęzyczył i zamiast Pancerny to on miał być Pazerny Marian.

    --
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
   • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 10:19
    71tosia napisała:

    > moim zdaniem Banas ma sznase byc calkiem dobrym prezesem NIK, test odporności na sugestie prezesa na razie przechodzi całkiem nie najgorzej.

    OJP

    Tak, tak, banaś z pewnością będzie rzetelnie audytował instytucje rządowe.
    Wprawdzie z jego dotychczasowych posunięć nie wynika, żeby jakoś szczególnie był przywiązany do legalizmu ale dajmy mu szansę, każdy może się zmienić, tak, tosiu?

    Równie dobrze można dać szansę wilkowi, żeby owiec pilnował.    --
    bo_ob napisała:

    >W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
    • 71tosia Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 10:48
     mysle ze pare instytucji pubicznych kierowanych przez byłych kolegów Banasia może być zaniepokojonych wink Czekam kiedy NIK opublikuje listę kontrolowanych instytucji na następny rok.
     • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 13:03
      a ja myślę, że wręcz przeciwnie.
      I nie tylko ja.
      "cały czas twierdzę, że na tym stanowisku Banaś jest dla nich niesamowicie wygodny. Banaś, jest ubezwłasnowolniony; to człowiek, wobec którego można w każdej chwili postawić zarzuty i skierować akt oskarżenia - wskazał. Według posła to może być robione celowo - między innymi po to, aby Najwyższa Izba Kontroli nie zajmowała się na przykład "sprawą Pegasusa, Funduszem Sprawiedliwości czy wydatkowaniem środków publicznych".

      www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25476910,borys-budka-w-poranku-tok-fm-rozmawia-piotr-krasko.html#s=BoxOpLink
      --
      bo_ob napisała:

      >W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
      • 71tosia Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 17:46
       pan poseł nie zna prawa, prezesa NIK broni taki sam immunitet jak jego, wiec aż tak prosto go postawić przed prokuratorem i sądem nie jest. By poprzedni prezes mógł być przesłuchany przez prokuratorów, Kwiatkowski sam zwrócił do Sejmu o uchylenie mu immunitetu. Wątpię by Banas chciał to zrobić.
  • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 10:20
   i pozamiatane
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25476871,sprawa-mariana-banasia-pis-przegra-walke-o-jego-dymisje-utwardzil.html#s=BoxOpImg1
   --
   45rtg o muzykach:
   "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
    • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 11:08
     71tosia napisała:

     > przykład szefa KNF pokazuje jak się dymisje w takiej sytuacji kancza a Banas jak widac glupi jednak nie jest.

     nigdzie nie twierdzę, że banaś jest głupi. Natomiast co właściwie chciałaś powiedzieć, przywołując chrzanowskiego? I w ogóle po co, skoro szefa KNF dotyczą zupełnie inne regulacje prawne, jeśli chodzi o tryb powoływania i odwoływania go ze stanowiska, niż prezesa NIK?


     >Chrzanowski juz wyszedl z aresztu czy nadal z niego cos wydobywaja?

     o to spytaj zera, on tym burdelem zarządza, nie ja.
     --
     bo_ob napisała:

     >W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
     • iwles Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 13:29
      alicia033 napisała:


      >
      > Natomiast co właściwie chciałaś powiedzieć, przywołując chrzanowskiego? I w ogóle po co, skoro szefa KNF dotyczą zupełnie inne regulacje prawne, jeśli chodzi o tryb powoływania i odwoływania go
      > ze stanowiska, niż prezesa NIK?
      >


      myślę, że mogło jej chodzi c o to, że w aferę KNF wmieszany był prezes NBP, a on, jak dotąd, tez jest "nietknięty".
      Działa w białych rękawiczkach, odwołać go, ot tak, tez nie można.      • alicia033 Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 17:16
       iwles napisała:

       > alicia033 napisała:

       > Działa w białych rękawiczkach, odwołać go, ot tak, tez nie można.

       więc tym bardziej: gdzie ten związek?       --
       black_halo napisała:
       >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
   • gulcia77 Re: Banas! Spadaj dziadu! 04.12.19, 13:16
    A ja uważam, że po wszystkim Banaś zasłuży na pomnik. Wielki, kryształowy, w postaci ogromnego "faka". Zdecydowanie lepiej określi to rządy PiS-u, niż jakiekolwiek wieże czy łuki tryumfalne.

    --
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka