Dodaj do ulubionych

A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki cicho

03.12.19, 10:10
jakoś na forum.

Łódzka filmówka chciała zorganizować spotkanie studentów z Polańskim. Ale studenci nie chcieli. Napisali list, żeby spotkanie odwołać poniżej fragment:

(..)domagamy się odwołania (…) spotkania z Romanem Polańskim. Szkoła Filmowa tak jak każda inna placówka edukacyjna powinna być miejscem, w którym potępia się przemocowe zachowania seksualne – rozpoczyna się petycja, której treść dostępna jest w Internecie.

Pan Roman Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat." www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/11/28/roman-polanski-lodz-filmowka-studenci-protest/

A pan rektor łódzkiej filmówki zarzuty wobec Polańskiego nazywa "rozdygotanymi doniesieniami medialnymi" . No ale w końcu on nie jest księdzem, więc może być pedofilem - bo ma dokonania.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25457589,studenci-filmowki-nie-chca-polanskiego-w-szkole-rektor-zamyka.html
Przy okazji "piękna" obrona Polańskiego przez naszych celebrytów
pani Stalińska - twierdzi, że 13 latka nie została zgwałcona, tylko zgodziła się na stosunek. A w ogóle to ona uwiodła.
Zanussi nazywa 13 latkę "nieletnią prostytutką"
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7093351,Stalinska_broni_Polanskiego__13_latki_same_pchaja.html
Czyli mamy lepszych i gorszych pedofilów. A Polański sam w końcu zrezygnował ze spotkania po tych protestach.
Obserwuj wątek
    • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 10:31
      Pan reżyser, wielki artysta filmowy, z zarzutami o przemoc seksualną wobec nieletnich. Dziwi was to połączenie, czy raczej konweniuje?

--
      "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
      Kurt Vonnegut
        • tiszantul Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:06
          Tysiące księży i jeden przypadek w szołbizie. Każdy może sam stwierdzić, czy internautce chodzi o walkę z pedofilią, czy może o coś innego.
          Moim skromnym zdaniem są grupy zawodowe, gdzie pedofilii jest znacznie więcej niż w grupie zawodowej księży katolickich. Co więcej, w imię budowania wizerunku "ksiądz pedofil" przypadki pedofilii w innych grupach zawodowych nie mają szans na przebicie się do opinii publicznej. Co się z nimi robi? Są po prostu wyciszane. Wszystko w imię walki z pedofilią. Bo przecież w szołbizie czy wśród pracowników niewykwalifikowanych pedofilia po prostu nie występuje, w żadnym wypadku. Jak pisze internautka, 99,9% przypadków pedofilii to Kościół, a 0,01% szołbiznes.

Moim skromnym zdaniem jest jeszcze jedna grupa ze sporym wskaźnikiem pedofilii, ale nie mam ochoty zostać dożywotnio zbanowanym na naszym liberalnym forum
          • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:25
            "Moim skromnym zdaniem jest jeszcze jedna grupa ze sporym wskaźnikiem pedofilii, ale nie mam ochoty zostać dożywotnio zbanowanym na naszym liberalnym forum "
            Masz jakieś badania, czy takich badań się już po prostu nie robi?

--
            "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
            • snajper55 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:34
              1matka-polka napisała:

> "Moim skromnym zdaniem jest jeszcze jedna grupa ze sporym wskaźnikiem pedofilii
              > , ale nie mam ochoty zostać dożywotnio zbanowanym na naszym liberalnym forum "
              > Masz jakieś badania, czy takich badań się już po prostu nie robi?

Skoro pisze "moim skromnym zdaniem", to znaczy że nie ma żadnych badań a ma tylko takie zdanie.

S.
              --
              Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
              • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:38
                Mógł sobie to zdanie wyrobić na jakiejś podstawie.

--
                "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
      • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 10:43
        Taaa:
        "Z rozbawieniem czytałam komentarze pod tekstem w "Wyborczej" o tym, jak grupa studentów z łódzkiej filmówki oprotestowała spotkanie z Romanem Polańskim jako przedstawicielem "kultury gwałtu". Wszyscy komentujący byli przekonani, że to jakieś prawicowe oszołomy spod znaku katolickiego purytanizmu zorganizowały ten protest. A tu proszę, młoda lewica!"
        A w ogóle, to ten protest przeciw Polańskiemu odbywa się pod jakimiś sztandarami, że ta filozofka z takim przekonaniem twierdzi, ze to młoda lewica?

--
        Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
        Mark Twain
      • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 10:49
        Ta niebieska, po kliknięciu szara, strzałka jeszcze coś oznacza, oprócz tego, że post jest przeczytany, rozwinięty/zwinięty?

--
          • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:41
            I nie mogą tego tłumaczyć tym, że poleciała cała odnoga, bo odpowiedz chicariki, podpięta pode mnie, wisi w najlepsze.

"chicarica Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 10:57
            Niby tak, ale jednak jakoś nie."

--
            "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
            Psalm 23
    • chicarica Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 10:56
      Czemu cicho? W moich kręgach polskich znajomych o tym głośno.
      Polański to przykład, że kultura gwałtu istnieje i ma się dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby wysoko postawione. Sprawa jest wyjątkowo obrzydliwa, a ten człowiek nie powinien być przyjmowany NIGDZIE, w żadnym szanującym się towarzystwie. Cieszy mnie, że młodsze pokolenie już tak o tym myśli, bo jak widać u starszego jest z tym problem.
      NIE MA czegoś takiego, jak 13-latka która "tego chciała". Żaden normalny człowiek nie uzna zgody na seks 13-letniego dziecka. Ksiądz czy nie ksiądz, obrzydlistwo i zwyrolstwo.

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
          • sofia_87 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:40
            To już zależy od okoliczności, do glowy by mi nie przyszlo wyslac dziecko na plebanie.
            Mam dwoje dzieci, co prawda sporo młodszych, ale nie wyobrażam soebie matki, która wysyla 13 latke na noc do domu gdzie mieszka dwóch facetow o mocno nieciekawej opinii, podobno imprezy, które się tam odbywaly były znane w okolicy. Pani marzyla się rola w filmie dla siebie lub dla corki, wiec uzyla do tego dziecka.
            Nie wybielam Polanskiego, ale to co zrobilo tamto babsko to było zwyle streczycielstwo
                • alpepe Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 12:14
                  I dlatego mówiło się "aktoreczki", co było równoznaczne z "kur..wki". Ale nie znaczy to, że wcześniej była inna moralność, po prostu coś za coś.

--
                  "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
                • dyzurny_troll_forum Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 15:26
                  1matka-polka napisała:

> "Matka Romy Schneider zrobiła swojej córce to samo, tylko, że Romy była chyba w
                  > tedy starsza."
                  > Tak się kiedyś żyło, takie były standardy...

(1) Może przypomnijmy jaki to był okres. To była połowa lat '70, rewolucja seksualna, dzieci kwiaty, powszechne przyjmowanie substancji psychoaktywnych. Szaleństwo z wprowadzenia na rynek pigułki. I w tym to okresie 13-14 letnie "dzieci" uprawiały seks masowo. "Ofiara" Polańskiego też oczywiście nie była dziewicą w momencie "gwałtu"

(2) Co do samego "gwałtu". Polański zapytał się podczas stosunku "ofiary" czy bierze piguły, "ofiara" odparła, że nie, dlatego też Polański skończył w odbycie. "Gwałt" zresztą był przerwany przez wizytę żony Nicholsona w sypialni, ofiara nie krzyczała, nie wzywała pomocy ani nie uciekała.

(3) Przeciwko Polańskiemu toczył się proces, coś tam nawet odsiedział w wyniku tego procesu. Natomiast samo oskarżenie było słabiutkie i z naruszeniem procedur, ale robione bardzo pod publiczkę. Skoro wtedy się nie udało go skazać, to może się od niego wziąć i odpie**olić wreszcie?

(4) Pytania co samotna, 13 letnia dziewczynka robi w willi podczas ostrej imprezy przechadzając się w samych majtkach (i ręczniku) sobie daruję....

--
                  Nic nie zostało wybaczone!
                  • chicarica Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 17:07
                    (1) Może przypomnijmy jaki to był okres. To była połowa lat '70, rewolucja seksualna, dzieci kwiaty, powszechne przyjmowanie substancji psychoaktywnych. Szaleństwo z wprowadzenia na rynek pigułki. I w tym to okresie 13-14 letnie "dzieci" uprawiały seks masowo. "Ofiara" Polańskiego też oczywiście nie była dziewicą w momencie "gwałtu"

Może przypomnijmy, że ofiara złożyła zeznania, które są wstrząsające.

(2) Co do samego "gwałtu". Polański zapytał się podczas stosunku "ofiary" czy bierze piguły, "ofiara" odparła, że nie, dlatego też Polański skończył w odbycie. "Gwałt" zresztą był przerwany przez wizytę żony Nicholsona w sypialni, ofiara nie krzyczała, nie wzywała pomocy ani nie uciekała.

Ofiara była pod wpływem alkoholu i środków usypiających, które podał jej Polański. Wyraźnie mówiła że nie chce.

(3) Przeciwko Polańskiemu toczył się proces, coś tam nawet odsiedział w wyniku tego procesu. Natomiast samo oskarżenie było słabiutkie i z naruszeniem procedur, ale robione bardzo pod publiczkę. Skoro wtedy się nie udało go skazać, to może się od niego wziąć i odpie**olić wreszcie?

Nie, raczej nie. Do śmierci będziemy przypominać co zrobił.

(4) Pytania co samotna, 13 letnia dziewczynka robi w willi podczas ostrej imprezy przechadzając się w samych majtkach (i ręczniku) sobie daruję....

Masz rację, daruj sobie. 13-letnia dziewczynka wystawiona została przez własną mamusię oraz upita i otumaniona lekami przez dorosłych ludzi, była tam sama i nie widziała znikąd możliwości pomocy.

--
                    ---
                    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
                  • memphis90 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 16.12.19, 07:57
                    Obrzydliwa wypowiedź uncertain To branie słowa gwalt czy ofiara w cudzysłów, jakby nadstawianie odbytu do penetracji było normalne w wieku 13 lat. Ohyda.

>Skoro wtedy się nie udało go >skazać, to może się od niego wziąć i >odpie**olić wreszcie?
                    Polański lizał cipke 13 letniego dziecka i wsadził temu dziecku penisa w odbyt. Tego się nie da obronić i nie zamierzam się "odpierdalac", tylko nadal nazywać zboczenie i przestępstwo po imieniu.

--
                    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
          • taniarada Wklej linka 04.12.19, 02:29
            chicarica napisała:

> Oczywiście. Podobnie jak matki dzieci wysyłanych na nocowanie na plebanii.
            >
            Gdzie dzieci nocują na plebanii.Co za bzdety.
            • sumire Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 18:13
              Nie bardzo wiem, co cię dziwi.
              Przy okazji każdej, ale to każdej afery z pedofilią i molestowaniem znajduje się grupa ludzi, którzy bronią winnego albo deprecjonują ofiarę. Zajrzyj do sąsiedniego wątku o Kasi.

A tu mamy dodatkowo sławną osobę, więc jeszcze się ludziom dysonans poznawczy uruchamia.
                    • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 08:14
                      >Nie bez powodu to się nazywa ”statutory rape”.

A ja mam problem z tą kwalifikacją.
                      Ogólnie jak wiadomo jestem zwolenniczką "tak znaczy tak" - przed przystąpieniem do seksu trzeba dostać świadomą dobrowolną zgodę, jak się nie jest pewnym, że druga osoba taką zgodę wyraziła, to należy zrezygnować. To jest po prostu jedyna zasada, gdzie praktycznie nie ma pola do wątpliwości, czy seks nie był gwałtem. Bo jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to zrezygnuj.
                      Ale to nie jest i nie było zasadą, istniało (i niestety istnieje) miejsce na mnóstwo niejasności. I w podobnych do tej sprawach były rozstrzygnięcia, że jeśli była informacja, że dana osoba uprawia seks, to można założyć, że jest w wieku przyzwolenia.
                      No i niezależnie od tego że seks dorosłych z piętnastolatkami jest obrzydliwy oraz że to był gwałt (bo ona protestowała), to nie wiem, czy miał świadomość, że uprawia seks z małoletnią.

Aczkolwiek w świetle ostatnich doniesień prasowych nie wiem czy miało to dla niego znaczenie. Jako student filmówki bym protestowała. Jako widz mam problem, bo akurat sprawa Dreyfusa jest dla mnie osobiście ważna. Chyba jednak zrezygnuję z kina.

--
                      "Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach, dlatego myją te naczynia w krowim moczu."
                      • maniaczytania Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 08:55
                        turzyca napisała:

> No i niezależnie od tego że seks dorosłych z piętnastolatkami jest obrzydliwy oraz że to był gwałt (bo ona protestowała), to nie wiem, czy miał świadomość, że uprawia seks z małoletnią.

W związku z tym odwołanym spotkaniem w różnych miejscach w sieci pojawiły się fragmenty zeznań, z których wynika, że wiedział dokładnie ile ona ma lat.

> Jako widz mam problem, bo akurat sprawa Dreyfusa jest dla mnie osobiście ważna. Chyba jednak zrezygnuję z kina.

Ja, jako widz bojkotuję go (jak i W. Allena) już jakieś ok. 20 lat. Wyjątek zrobiłam dla "Pianisty" ze względu na tematykę. Najnowszy film też bym chętnie obejrzała. Ale nie obejrzę.
                        Gdyby, kiedykolwiek, przyznając się (bo się tego nie wypiera), okazał skruchę i założył np. fundację pomagającą ofiarom takich czynów, to może mogłabym wtedy zapłacić za bilet na jego film. A tak, trudno.

--
                        "Pomyślę o tym jutro"
                        • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 09:14
                          >pojawiły się fragmenty zeznań, z których wynika, że wiedział dokładnie ile ona ma lat.

Dzięki, umknęło mi.
                          To zmienia postać rzeczy.

>Gdyby, kiedykolwiek, przyznając się (bo się tego nie wypiera), okazał skruchę i założył np. fundację pomagającą ofiarom takich czynów, to może mogłabym wtedy zapłacić za bilet na jego film. A tak, trudno.

Celne.

--
                          "Mój sąsiad uczy się grać na klarnecie, teraz już mu to jakoś wychodzi, ale wcześniej byłam przekonana, że to jakiś dziwne zwierze wydaje odgłosy godowe. " by Mondovi
                        • tiszantul Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:18
                          "Ja, jako widz bojkotuję go (jak i W. Allena) już jakieś ok. 20 lat. Wyjątek zrobiłam dla "Pianisty" ze względu na tematykę"

Z takim podejściem mogłabyś spokojnie bojkotować większość produkcji filmowej. Prawdopodobieństwo, ze za tym co oglądasz stoją przypadki znacznie gorsze niż Polańskiego oceniam jako bardzo wysokie
                        • snajper55 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:40
                          maniaczytania napisała:

> Ja, jako widz bojkotuję go (jak i W. Allena) już jakieś ok. 20 lat. Wyjątek zro
                          > biłam dla "Pianisty" ze względu na tematykę. Najnowszy film też bym chętnie obe
                          > jrzała. Ale nie obejrzę.

To i Van Gogha nie oglądaj. Poczytaj jego listy do brata to zobaczysz jaki z niego był s.... W ogóle to strach cokolwiek oglądać, bo kto nam zaręczy, że reżyser, scenograf czy których z aktorów nie ma na sumieniu czegoś takiego jak Polański lub czegoś jeszcze gorszego?

S.
                          --
                      • zona_glusia Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 10:31
                        Film jest ekranizacją bardzo dobrej książki Harrisa pt. "Oficer i szpieg". Jeśli nie czytałaś, możesz po nią sięgnąć.
                        Filmu też nie zamierzam oglądać. Widzę jednak różnicę między oglądaniem, słuchaniem dzieł takich twórców, jak Polański a ich honorowaniem. Słusznie przeciw temu ostatniemu zaprotestowali studenci.
                      • memphis90 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 16.12.19, 08:02
                        >eśli była informacja, że dana osoba >uprawia seks, to można założyć, że >jest w wieku przyzwolenia.
                        Czylibz ta 1.5 roczną dziewczynką, która została zgwałcona przez męża sąsiadki, można już teraz uprawiać seks? Ciekawa argumentacja.

>to nie wiem, czy miał świadomość, >że uprawia seks z małoletnią.
                        Nie spotkałam jeszcze 13 latki, która możnaby pomylić z 20 latką, nawet jeśli ma duże piersi i makijaż. Takie "argumenty" to rojenia przestępców i zboczeńców.

--
                        "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
              • arwena_11 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 19:12
                Ale wchodząc w taka retorykę zwalniasz to z odpowiedzialności. Bo biedaczek czuł się w sumie zmuszony do seksu z 13 latką. Chodziła taka po domu, sama, pijana i jeszcze wyglądała na starszą niż była. No cóż on miał biedny zrobić. Nie miał innego wyjścia. Bo do pustego lba nie wpadło mu, żeby zadzwonić na policję i donieść na mamusie.
                  • black_halo Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:08
                    dyzurny_troll_forum napisała:

> arwena_11 napisała:
                    >
                    > > Bo do pustego lba nie wpadło mu, żeby zadzwonić na policję i
                    > > donieść na mamusie.
                    >
                    > Widzę, że o latach '70 w USA to za dużego pojęcia nie masz, co?
                    >
                    Za to Ty na pewno masz, prawda?

--
                    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
                      • black_halo Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:35
                        Ale nie no, powiedz. W tych latach 70tych to miales 30 lat i mieszkales w Stanach czy jak? Bo wiesz, generalnie, zeby miec pojecie o zyciu w jakims miejscu w danym okresie to trzeba po pierwsze w ogole w tym okresie byc zyjacym czlowiem, swiadomym tego co sie dzieje wokol. Czyli nie gowniarzem, ktory jest zainteresowany najwyzej swoja koleksja resorakow albo gowniarzem pozniejszym, ktory jest zainteresowany nowa gra na konsole. Oraz dobrze by bylo pomieszkac w takim miejscu chociaz pare miesiecy. Albo chociaz z raz sie przejechac. A Ty zdaje sie nie spelniasz zadnego z tych warunkow.

Zaadniczo to co pokazuja w hamerykanskich filmach nie jest amerykanska rzeczywistoscia dla 95% spoleczenstwa. Bo jak sobie obejrzales Sex and The City to mozesz dojsc do wniosku, ze Ameryka to Nowy Jork, a wiec wszedzie pelno laseczek w szpilkach od Manolo, ktore zamiast pracowac szlajaja sie po kawiarniach, restauracjach, knajpach, barach i eventach a jednak maja hajs to wszystko. Niestety real life w USA wyglada tak, ze masz 75 lat i musisz zasuwac w walmarcie bo twoj byly pracodawca zbankrutowal i w zwiazku z tym nie masz juz emerytury. Albo wykryli u ciebie raka i musisz dezerterowac na Kube bo ubezpieczycie w kraju odmowil ci leczenia, bo nie rokujesz.

--
                        memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
                        • bigzaganiacz Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 00:19
                          Ale nie no, powiedz. W tych latach 70tych to miales 30 lat i mieszkales w Stanach czy jak? Bo wiesz, generalnie, zeby miec pojecie o zyciu w jakims miejscu w danym okresie to trzeba po pierwsze w ogole w tym okresie byc zyjacym czlowiem, swiadomym tego co sie dzieje wokol. Czyli nie gowniarzem, ktory jest zaintereso

Jak jestes w jakikolwiek aposob swiadoma to zastanow sie

Ile matek dzisiaj wtstawilo by swoje 13 letnie corki na impreze z dzastinem biberem czy tam nawt kwiatkoskim , nawet wyobraz sobie te 13stolatki chcialy by byc na taka impreze wystawione, a ze po 40latach poczuly sie zgwalcone no to trudno
                • sofia_87 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 19:17
                  Nie, ja nikogo nie zwalniam z odpowiedzialności, tylko pisze, że matka powinna być ukarana za streczycielstwo, równocześnie z kara dla Polańskiego za gwałt.
                  Biorąc pod uwagę to ile oni pili i co brali podczas tych imprez, o czym było głośno, więc matka roku musiała wiedzieć, to ostatnie o czym by pomyślał Polanski to telefon na policję.
    • araceli Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:04
      arwena_11 napisała:
      > Przy okazji "piękna" obrona Polańskiego przez naszych celebrytów
      > pani Stalińska - twierdzi, że 13 latka nie została zgwałcona, tylko zgodziła si
      > ę na stosunek. A w ogóle to ona uwiodła.

Bawi mnie oburzenie naczelnej katolki forum w kontekście prominentnych hierarchów jej kościoła, którzy otwarcie głoszą, że dzieci się na nie rzucają...

BELKA I DRZAZGA...

--
      Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
    • alpepe Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:19
      Ja tam pamiętam dawne wywiady aktorów, w jednym wspominano, jak bardzo aktywny seksualnie był wtedy Polański, że miał ponoć w akademiku duże lustro na suficie. I to wszystko było w tonie podziwu, że taki samiec. Mnie dziwił nie tyle sam Polański, co ten ton zachwytu i niby w tle usprawiedliwienie, że to dlatego, że był jedynym ocalałym Żydem ze swojej rodziny itd. Czyli już wtedy to tłumaczono ciężką młodością (nie podważam).

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • mama-ola Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:31
      W swojej książce "Roman" Polański pisze, że rozpoczął życie seksualne, gdy był wczesnym nastolatkiem. To były miłe doświadczenia z rówieśniczkami i one sprawiły, że pociągają go dziewczyny w tym wieku.
      Jeden z jego kolegów aktorów wspomina, że przejeżdżał z nim koło szkoły. Polański przyglądał się uczennicom i był pobudzony seksualnie na ich widok.
      Tak więc - sam Polański zawsze wiedział, jakie ma preferencje, i jego otoczenie też to zauważało. Czemu mu na to pozwalali przez całe życie? Czemu system prawny w Europie tego nie ukrócił? Bo reżyserów się nie rusza?
      Jedynie w Ameryce nie zważali na jego zawód, sławę i dokonania artystyczne i postawili mu zarzuty. Więc uciekł. O czym też pisze w książce "Roman".
      • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:46
        "Tak więc - sam Polański zawsze wiedział, jakie ma preferencje, i jego otoczenie też to zauważało. Czemu mu na to pozwalali przez całe życie? Czemu system prawny w Europie tego nie ukrócił? Bo reżyserów się nie rusza?"
        Inni reżyserzy, znani artyści i gwiazdy rocka w latach 60tych i 70tych robili dokładnie to samo, takie to były szalone lata...

--
        "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
        Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
        • mama-ola Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:51
          > Inni reżyserzy, znani artyści i gwiazdy rocka w latach 60tych i 70tych robili dokładnie to samo,
          > takie to były szalone lata...

Smutne, ale prawdziwe. Niektóre rzeczy dopiero teraz są potępiane (vide Weinstein, Cosby, Spacey).
          W drugiej dekadzie XXI wieku! - szokujące, że tak późno.
                • dyzurny_troll_forum Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:27
                  sumire napisała:

> A co, boisz się, że o tobie jakaś też sobie przypomni?...

Ależ skądże, przecież one sobie przypominają tylko gdy "molestujący" odniósł sukces / ma kasę / jest kimś sławnym*.

Słyszałaś, żeby któraś się "uskarżała", że 40 lat temu dobierał się do niej Mietek, obecnie bezdomny żul spędzający życie pod monopolem na rogu?

* Czy ja się zaliczam do którejś z tych kategorii!?

--
                  • black_halo Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:45
                    > Słyszałaś, żeby któraś się "uskarżała", że 40 lat temu dobierał się do niej Mie
                    > tek, obecnie bezdomny żul spędzający życie pod monopolem na rogu?

Pewnie dlatego zadna sobie o tobie nie przypomniala. Szczere wspoczucia. Dzisiaj to takie nie na czasie, zeby nawet o jakies drobne molestowanie nie byc oskarzonym. Prawie jak brak kosza w lazience.

Oglaszam wszem i wobec, ze dzisiaj do definicji prawdziwej ematki/ematka zaraz po rozmiarze 34, byciu pytanym o dowod w wieku 40+, minimum trzech srednich krajowych, posiadanie kosza w lazience i bidetu dolacza rowniez oskarzenie o pedofilie, kazirodztwo, gwalt albo chociaz jakies molestowanie. Bez tego nie ma czlowieka sukcesu mozna powiedziec, inaczej czlowiek jest tylko mietkiem spod budki z piwem.

--
                    • dyzurny_troll_forum Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:52
                      black_halo napisała:

> Oglaszam wszem i wobec, ze dzisiaj do definicji prawdziwej ematki/ematka zaraz
                      > po rozmiarze 34, byciu pytanym o dowod w wieku 40+, minimum trzech srednich kra
                      > jowych, posiadanie kosza w lazience i bidetu dolacza rowniez oskarzenie o pedof
                      > ilie, kazirodztwo, gwalt albo chociaz jakies molestowanie. Bez tego nie ma czlo
                      > wieka sukcesu mozna powiedziec, inaczej czlowiek jest tylko mietkiem spod budki
                      > z piwem.

Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem, że z takim absolutnym brakiem logiki byłaś w stanie skończyć jakąkolwiek uczelnie techniczną, nawet jeżeli była to Politechnika Białostocka.

Straszny upadek edukacji, straszny...

--
                      • black_halo Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 00:15
                        dyzurny_troll_forum napisała:

> black_halo napisała:
                        >
                        > > Oglaszam wszem i wobec, ze dzisiaj do definicji prawdziwej ematki/ematka
                        > zaraz
                        > > po rozmiarze 34, byciu pytanym o dowod w wieku 40+, minimum trzech sredni
                        > ch kra
                        > > jowych, posiadanie kosza w lazience i bidetu dolacza rowniez oskarzenie o
                        > pedof
                        > > ilie, kazirodztwo, gwalt albo chociaz jakies molestowanie. Bez tego nie m
                        > a czlo
                        > > wieka sukcesu mozna powiedziec, inaczej czlowiek jest tylko mietkiem spod
                        > budki
                        > > z piwem.
                        >
                        > Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem, że z takim absolutnym brakiem logiki byłaś
                        > w stanie skończyć jakąkolwiek uczelnie techniczną, nawet jeżeli była to Politec
                        > hnika Białostocka.
                        >
                        > Straszny upadek edukacji, straszny...

Udowodnij mi tu brak logiki...

--
      • grrrrw Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 05.12.19, 18:23
        Jeden z jego kolegów aktorów wspomina, że przejeżdżał z nim koło szkoły. Polański przyglądał się uczennicom i był pobudzony seksualnie na ich widok. Tak więc - sam Polański zawsze wiedział, jakie ma preferencje, i jego otoczenie też to zauważało. Czemu mu na to pozwalali przez całe życie?

Nie da się komuś zabronić przyglądania sie (młodym) kobietom i zabronić pobudzenia na ich widok.
        Zabronione sa kontakty seksualne z małoletnimi ponizej 15 lat.

• owmordke Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 15.12.19, 21:04
          grrrrw napisała:

> Jeden z jego kolegów aktorów wspomina, że przejeżdżał z nim koło szkoły. Po
          > lański przyglądał się uczennicom i był pobudzony seksualnie na ich widok. Tak
          > więc - sam Polański zawsze wiedział, jakie ma preferencje, i jego otoczenie te
          > ż to zauważało. Czemu mu na to pozwalali przez całe życie?
          >

>
          > Nie da się komuś zabronić przyglądania sie (młodym) kobietom i zabronić pobudz
          > enia na ich widok.

Ty tez tak lubisz?

> Zabronione sa kontakty seksualne z małoletnimi ponizej 15 lat.
          >
          >
    • daniela34 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:38
      Nie, nie mamy lepszych i gorszych. Każde środowisko broni swoich po prostu. Z tym, że środowisko filmowe przynajmniej in gremio samo nie stawia się na cokole obrońców cnót, moralności chrześcijańskiej, wartości tradycyjnych oraz rodziny. A biskupi owszem. Więc obrona pedofilów w sutannach razi mnie jednak bardziej, jako że od "drogowskazów moralnych" oczekuję więcej niż od "artystów".
      • arwena_11 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 14:10
        Ale że oni są dla ciebie drogowskazami? To ty wierząca jesteś?

Obrona pedofilów jest obrzydliwa niezależnie od tego kto to robi. Tak samo obrzydliwa jest Stalińska twierdząca że 13 latka uwiodła Polańskiego jak i osoby mówiące o molestowanych/zgwałconych przez księdza dzieciach - że prowokowały
        • ira_08 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 18:17
          >Ale że oni są dla ciebie drogowskazami? To ty wierząca jesteś?

Problem w tym Arweno, że oni chcą być drogowskazami dla WSZYSTKICH i WSZYSTKIM mówią, jak mają żyć. Chcą zakazu aborcji dla wszystkich, nie tylko katoliczek, zakazu edukacji seksualnej dla wszystkich, nie tylko dla katoliczątek, nie chcą dopuścić do legalizacji małżeństw osób tej samej płci nie tylko wśród katolików wciskają się do szkół, szpitali i przedszkoli. Chcą zakazu in vitro dla wszystkich, pigułkę "po" również w prezencie dla nich zakazano wszystkim. Z katolicyzmu robią "normalność" w przeciwieństwie do nienormalnej reszty. Więc nie bądź śmieszna.

>Obrona pedofilów jest obrzydliwa niezależnie od tego kto to robi.

Obrona systemowa połączona z szczuciem ofiar jest jednak bardziej obrzydliwa. Bo, jak życie pokazuje, bardziej skuteczna uncertain
      • umi Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 09:33
        Z tym, że środowisko filmowe przynajmniej in gremio samo nie stawia się na cokole obrońców cnót, moralności chrześcijańskiej, wartości tradycyjnych oraz rodziny. - Za to stawia sie na cokole wyjatkowosci i bycia nadludzmi. Wspanialymi artystami, stworzonymi do wyzszych celow i wobec tego mogacych sobie pozwolic na kazde najobrzdliwsze dewiacje. Bo w koncu tacy "krzewiciele kultury" sa ponad prawem.
        Ja tam nie widze roznicy. Rzyg.
        • daniela34 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 11:01
          Rzyg tu i tu. Jednakowoż, jeśli ktoś sam mówi "Jestem artystą, wszystko mi wolno" to że tak powiem, wiesz, czego się spodziewać.
          Jeśli natomiast ktoś mówi "to wolno, a to jest grzechem" to oczekujesz, że sam też będzie się do tych zasad stosował. Plus dochodzi całą sfera możliwości wpływu na dzieci, którą kościół ma o wiele większą i systemowe ukrywanie i jednocześnie dawanie pola do dalszych przestępstw (przenoszenie księży pomiędzy parafiami czy diecezjami).
          • umi Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 11:49
            Ja mysle inaczej. Jak ktos mowi "jestem artysta i wszystko mi wolno" to mu mozesz skoczyc jak cos nawywija. Co zreszta dobrze wdac nie tylko po Polanskim. I wcale nie wiesz czego sie spodziewac, bo to wylazi dopiero po czasie. Dewiacje srodowiska artystycznego byly skrupulatnie zamiatane pod dywan i bardzo stanowczo usprawiedliwiane - "Wielkiemu mistrzowi kina chcesz zaszkodzic??? Nie rozumiesz, ze artysta ma prawo do swoich dziwactw??" itd. Dla mnie to to samo. A do dziwactw to ma prawo jakis naukowiec/wynalazca/dzialacz spoleczny/ ktokolwiek kto pcha ludzkosc do przodu i robi cos pozytecznego, a ogranicza sie w tych dziwactwach do lazenia w wycignietym swetrze i kapciach na uroczystosci oficjalne i nie przestrzegania kolejnosci uzycia sztucow. Wykolejency ze swiatka artystycznego nijak sie dla mnie w to nie lapia.
        • snajper55 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 12:42
          umi napisała:

> Z tym, że środowisko filmowe przynajmniej in gremio samo nie stawia się na coko
          > le obrońców cnót, moralności chrześcijańskiej, wartości tradycyjnych oraz rodzi
          > ny.

Zostawia to miejsce na cokole Jędraszewskim, Głódziom, Jankowskim i Paetzom.

S.
          --
    • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 11:54
      https://i.pinimg.com/originals/70/cc/ac/70ccac06d0bad1f64c0578ad384a424e.jpg
      https://i.pinimg.com/originals/82/3d/61/823d61cd13262ef320e61784641bb578.jpg
      https://i.dailymail.co.uk/1s/2019/02/08/21/9575578-0-image-a-84_1549661223541.jpg

www.dailymail.co.uk/news/article-6684325/Two-women-reveal-flings-David-Bowie-aged-15.html

Nie rozumiem, dlaczego tylko Polański jest oskarżany? Seks z 14 latka to nie było przestępstwo w tamtych szalonych czasach?

--
      "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
      Dorota Masłowska
        • dr.amy.farrah.fowler Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 12:10
          Formalnie nie mogli go wydać, bo w Polsce czyn się przedawnił, a tylko republiki bananowe wydają swoich obywateli obcym mocarstwom "bo tak".

--
          – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
          – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
      • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 12:34
        >Nie rozumiem, dlaczego tylko Polański jest oskarżany? Seks z 14 latka to nie było przestępstwo w tamtych szalonych czasach?

Zależy gdzie. Np. w Watykanie nie.
        Dla innych państw trzeba by sprawdzić, dla części na pewno nie, wiek przyzwolenia bywał niższy niż 15.

Ja ogólnie mam problem z wiekiem przyzwolenia. Uważam, że ta granica nie powinna być taka ostra, bo jednak czym innym jest seks 15-latki z 18-latkiem a czym innym z np 40-latkiem. Wydaje mi się, że do 18 powinna być dozwolona maksymalnie dwukrotność różnicy lat między partnerami a różnicy młodszej osoby od 13. Tzn 15-latka z 19-latkiem (15-13=2, 15+2x2=19), 16-latka z 22-latkiem, 17-latka z 25-latkiem. Przy czym nie upieram się przy akurat tych przedziałach, o ogólną ideę mi chodzi, żeby młodociani mogli uprawiać seks, a nie stawali się ofiarami dorosłych.
        Przy czym znam jedno szczęśliwe małżeństwo z 10-letnią różnicą wieku, 15-letnim stażem małżeńskim i 20-letnim stażem związkowym, ale to jest zdecydowanie wyjątek od reguły. Nie uważam, żeby ich istnienie przekreślało liczne dramaty,. które obserwowałam niejako równolegle.

--
        "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
        • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 12:45
          Niestety, te znane, stare, zboczone dziady, których zdjęcia wkleiłam, i wielu innych (a których ematki gloryfikowały w wątkach pożegnalnych i innych typu, feminista Iggy Pop w sukience metoo#, David Bowie - wątek pogrzebowy) romansowały z 14 latkami sami będąc w okolicach trzydziestki...

--
          "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
          Kurt Vonnegut
          • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 12:54
            >romansowały z 14 latkami sami będąc w okolicach trzydziestki...

No tylko taka różnica wieku wtedy była uważana za słuszną, żeby krótko i sztandarowo - książe Karol i księżna Diana.

Pytanie czy to zero jedynkowe podejście ma nadal rację bytu, skoro więcej wiemy o seksualności, o rozwoju, inaczej traktujemy kobiety w społeczeństwie.

--
            "Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach, dlatego myją te naczynia w krowim moczu."
            • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 13:07
              Doczytałam, że w niektórych krajach jest taka jakby dodatkowa granica, np. 21 lat lub +5, żeby właśnie chronić nastolatki. Czyli nasza specyfika.

A jeśli chodzi o historię i "czy można było z 14-latką" to Wikipedia informuje: "In Spain, it was set in 1822 at "puberty age", and changed to twelve in 1870,[17] which was kept until 1999, when it became 13;[18][19] and in 2015 it was raised to 16."
              Czyli na Majorce można było z trzynastolatką. :&

--
              • chicarica Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 13:27
                Można było. Szok, co?
                Tam chyba chodziło o społeczność romską. Choć widziałam i hiszpańskie nastolatki wymalowane tak, że ciężko byłoby powiedzieć czy mają 12 lat czy 18.

--
                ---
                • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 13:46
                  >Można było. Szok, co?
                  >Tam chyba chodziło o społeczność romską.

No nie, o każdą, cytowałam przepisy.
                  I właśnie do mnie dotarło dlaczego niektórzy uważali Majorkę czy ogólniej Hiszpanię za tam atrakcyjny cel wakacyjny i mocno mnie to zbrzydziło.

--
                  "Mój sąsiad uczy się grać na klarnecie, teraz już mu to jakoś wychodzi, ale wcześniej byłam przekonana, że to jakiś dziwne zwierze wydaje odgłosy godowe. " by Mondovi
                  • chicarica Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 13:50
                    Źle sformułowałam. Dotyczyło oczywiście całego społeczeństwa, ale chodziło o to, żeby nie penalizować związków zawieranych przez Romów.
                    Patologia pełną gębą, moim zdaniem, bardzo się cieszyłam kiedy to znieśli. Moich hiszpańskich znajomych też to oburzało.

--
                    ---
                  • black_halo Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:16
                    Dzisiaj za atracyjny cel uwaza sie Tajlandie, Kambodze, Wietnam, Filipiny i Laos. Dla wielu facetow ze wgledu na tani dostep do burdeliw ktorych nierzadko przymuszane do pracy sa dziewczynki w wieku 10-12 lat. A za odpowiednia oplata zapewne mozna sobie zorganizowac rozrywki w towarzystwie jeszcze mlodszych dzieci.

--
              • dyzurny_troll_forum Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 15:34
                turzyca napisała:

> Doczytałam, że w niektórych krajach jest taka jakby dodatkowa granica, np. 21 l
                > at lub +5, żeby właśnie chronić nastolatki. Czyli nasza specyfika.
                >
                > A jeśli chodzi o historię i "czy można było z 14-latką" to Wikipedia informuje:
                > "In Spain, it was set in 1822 at "puberty age", and changed to twelve in 1870
                > ,[17] which was kept until 1999, when it became 13;[18][19] and in 2015 it was
                > raised to 16."
                > Czyli na Majorce można było z trzynastolatką. :&

Pragnę przypomnieć, że w wielkim poemacie epickim literatury polskiej, główna bohaterka Zosia zaręcza się mając lat 14.
                A przez cały utwór jest obiektem mniejszych lub większych zalotów.

--
                  • dyzurny_troll_forum Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 19:20
                    chatgris01 napisała:

> A Danuśka miała 12 lat, jak zaczął się do niej zalecać Zbyszko z Bogdańca (i ni
                    > edługo później się zaręczyli).

Do wieków średnich to już nie chciałem wracać, bo tam cywilizacji było mało, a stosowało się zasadniczo prawo naturalne.

Po to dobry Bóg obdarzył dziewczynkę okresem, żeby mogła rodzić dzieci. Gdyby miała kopulować i rodzić po 18 roku życia to właśnie wtedy dostawała by pierwszy okres, przecież to oczywiste dla każdego katolika być musi!

--
                      • umi Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 09:55
                        Celebryci we wszystkich czasach to zawsze byla wykolejona degrengolada, a interes polityczny szedl tam daleko przed rozsadkiem i elementarna przyzwoitoscia, wiec nie wiem, czy akurat wariacje malzenskie wsrod wyzszych sfer to jakis miarodajny odnosnik.
                        Oni sie nie bez powodu wykolejali, mieli w rodzinach wariatow czy osoby chorowite. Uczciwie na to pracowali suspicious
                        Wsrod zwyklych ludzi odstetek malzenstw rownolatkow byl wiekszy.
                    • black_halo Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 23:23
                      Wczesniej, to znaczy jeszcze jakies 100 lat temu, dojarzalosc plciowa dziewczynki osiagaly tak w okolicach 15-18 lat wlasnie, glownie z powodu niedozywenia. Nie jestem pewna ale dziewczynka musi osiagnac wage 42 kg okolo, zeby zaczal sie proces dojrzewania plciowego. Tak natura to urzadzila. Ze za maz wydawano wczesne nastolatki, ktore jeszcze nawet nie mialy okresu, to sie zgadza. Ale glownie dlatego, ze po pierwsze czesto malzenstwo sie aranzowalo w celach politychnych albo zeby przynajmniej te morgi polaczyc. Wiec slub braly tez kilkuletnie dzieci. W niektorych krajach do dzisiaj istnieje instytucja pedofilskiego malzenstwa, gdy stary dziad po 40stce bierze sobie dziesiecioletnia zone.

Co tam, to sie dzieje nawet w USA.
                      www.thelastamericanvagabond.com/top-news/2018-only-one-state-us-outlawed-grown-men-marrying-little-girls/
                      --
            • 1matka-polka Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 13:11
              ">romansowały z 14 latkami sami będąc w okolicach trzydziestki...
              No tylko taka różnica wieku wtedy była uważana za słuszną, żeby krótko i sztandarowo - książe Karol i księżna Diana."
              W latach 70 tych można było sypiać z czternastkami? I Diana miała 14 lat, jak wyszła za Karola? Ależ ten Polański miał pecha, że go akurat przydybali z trzynastolatką... To już lepiej trzeba było tę polską królową? podać za przykład albo Aisze od Mahometa, hehehe

--
              Kurt Vonnegut
              • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 13:42
                >W latach 70 tych można było sypiać z czternastkami?

Fakty: w wielu krajach Europy można było w latach 70-tych legalnie sypiać z czternastkami. A nawet młodszymi. :&

>To już lepiej trzeba było tę polską królową? podać za przykład albo Aisze od Mahometa, hehehe

Porównujmy okresy zbliżone historycznie, bo na przestrzeni wieków to mamy niemowlaki wydawane za mąż.

>Diana miała 14 lat, jak wyszła za Karola?

Nie twierdziłam, że Diana miała 14 lat, ale że różnica półtorej dekady, która mnie bulwersuje i postuluję mechanizmy prawne chroniące nastolatki przed takimi układami, była wówczas wręcz wskazana. Kamila była za stara dla księcia, bo była równolatką.

--
                Kółka się kręcą?
        • ur-nammu Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 16:17
          turzyca: Wydaje mi się, że do 18 powinna być dozwolona maksymalnie dwukrotność różnicy lat między partnerami a różnicy młodszej osoby od 13. Tzn 15-latka z 19-latkiem (15-13=2, 15+2x2=19), 16-latka z 22-latkiem, 17-latka z 25-latkiem.

Przecudne. Już widzę oczami wyobraźni, jak społeczeństwo przy takim rozwiązaniu gwałtownie podciąga się z arytmetyki. A gdyby tak dopuszczalny wiek opisać algorytmem...
          • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 20:51
            >Przecudne. Już widzę oczami wyobraźni, jak społeczeństwo przy takim rozwiązaniu gwałtownie podciąga się z arytmetyki.

No to można załatwić za pomocą prostej tabelki.
            Ale ja początkowo miałam pomysł, żeby skoki były w miesiącach czyli 15 latka z max 19 latkiem, ale 15,5 latka z 20,5 latkiem. big_grin no i uznałam że to jednak jest za skomplikowane. Jak dowodzą inne wpisy w tym wątku już koncept granicy ruchomej i dynamicznej jest za trudny, trzeba zrobić tabelkę na sztywno.

Aczkolwiek może dodatkowa motywacja do matematyki nie jest zła?

--
            Dzenderowy potfur A.D. 1904
            • ur-nammu Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 05.12.19, 17:48
              turzyca: No to można załatwić za pomocą prostej tabelki.

Dotychczas przed seksem ludzie myślący zwykle zwracali uwagę na środki zabezpieczające. Twój pomysł oznacza, że dodatkowo musieliby się zapoznać z prostą tabelką, ale oczywiście wszystko jest do ogarnięcia, bo tabelki można wszak drukować choćby na opakowaniach prezerwatyw. Proponuję nawet nazwę roboczą: tabelka Erosa.
          • bywszy Od razu algorytm 03.12.19, 23:00
            ur-nammu napisał:

> ...
            > ... A gdyby tak dopuszczalny wiek opisać algorytmem...

Po co od razu takie wielkie słowa, zwykła funkcja liniowa załatwia sprawę.

Przykład: klik

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/17/Half-age-plus-seven-relationship-rule.svg/220px-Half-age-plus-seven-relationship-rule.svg.png
        • ira_08 Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 18:20
          >Ja ogólnie mam problem z wiekiem przyzwolenia. Uważam, że ta granica nie powinna być taka ostra, bo jednak czym innym jest seks 15-latki z 18-latkiem a czym innym z np 40-latkiem.

Przecież w Polsce wiek przyzwolenia to właśnie 15 lat.

>Wydaje mi się, że do 18 powinna być dozwolona maksymalnie dwukrotność różnicy lat między partnerami a różnicy młodszej osoby od 13.

Czyli 26-latek i 13-latka? Wszyscy zdrowi?
          • turzyca Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 03.12.19, 20:13
            >Przecież w Polsce wiek przyzwolenia to właśnie 15 lat.

No i właśnie to że seks z 15-latką jest dozwolony tak samo dla 18-latka jak dla 60-latka uważam za niewłaściwe. Powinna być dodatkowa granica, albo sztywna typu dla osób poniżej 18 partner max 21 albo ruchoma dla osób do 18 partner max 5 lat starszy albo ruchoma dynamiczna gdzie im starsza młodsza osoba tym większa możliwa różnica wieku. Czyli partner 15 latki starszy tylko o max 4 lata, partner 17 latki już np o max 8.

--
            Kółka się kręcą?
          • al_sahra Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 01:13
            ira_08 napisała:

>
            > >Wydaje mi się, że do 18 powinna być dozwolona maksymalnie dwukrotność różn
            > icy lat między partnerami a różnicy młodszej osoby od 13.
            >
            > Czyli 26-latek i 13-latka? Wszyscy zdrowi?

Chyba arytmetyka Cię zawiodła smile.

W przypadku trzynastolatki różnica między jej wiekiem a 13 = 0. Dwukrotność zera = 0. A więc dopuszczalny wiek partnera 13-latki byłby 13+0 = 13.

W przypadku 14-latki:
            różnica między jej wiekiem a 13 = 1
            2 x 1 = 2
            14+2 = 16, czyli partnerem 14-latki mógłby legalnie być 16-latek itd.

To wcale nie jest głupi algorytm, bo uwzględnia m. in. fakt, że im ktoś jest starszy, tym większa musi być różnica lat, żeby miała znaczenie. W wielu stanach USA stosuje się uproszczoną zasadę, tzn. współżycie z osobą poniżej wieku przyzwolenia nie jest przestępstwem, jeśli partnerów dzieli różnica wieku mniejsza niż określona liczba lat (zwykle między 2 a 4).
        • umi Re: A o Polańskim i studentach łódzkiej filmówki 04.12.19, 09:44
          15-latka przy 18-latku to dziecko. W dzisiejszych czasach 15-latka uczy sie w liceum, zazwyczaj nie pracuje i jest na calkowitym utrzymaniu rodzicow. Juz nie mowiac o skromnym fakcie, ze jej rozwoj fizyczny i psychiczny sie nie zakonczyl, a nastolatkiem (plec dowolna) w okresie buntu najlatwiej manipulowac.
          18-latek to osoba majaca dowod osobisty, mogaca sie sama utrzymywac, stanowiaca o sobie i tak na prawde mlody dorosly. Naprawde Ci sie to nie kloci? 18-latek jest na koncowce rozwoju fizycznego i psychicznego, ma wieksza swiadomosc siebie, okres buntu sie u niego konczy, trudniej nim manipulowa ci latwiej przewiduje konsekwencje. Gdyby mi 18-latek startowal do 15-latki, to powiesilabym za yaya, a potem wyslala chlopa do ojca rzeczonego 18-latka, zeby sobie pogadali po mesku suspicious

Jak dla mnie dzieciarnia powinna sie moc seksic od 18-stki. Ktos, kto moze sobie potencjalnie zafundowac malego czlowieka sam musi byc chociaz sladowo odpowiedzlany i samodzielny, a nie dzieci robia dzieci, rodzice na to loza. Aczkolwiek pewnie to nigdy nie wejdzie powszechnie, bo za duzo panstw ma pedofilskie tradycje.