Dodaj do ulubionych

lego wedo do zabawy w domu?

03.12.19, 18:21
Potrzebuję porady.

Mam w domu małego wielkiego miłośnika lego.
Zbieramy się do zbiorowego prezentu, budżet będzie znacznie większy, niż normalnie i padło pytanie, czy lego wedo - czyli specjalne klocki, które można programować itp.

Sprawdziłam ofertę i wychodzi mi, że to raczej jest dla szkół, a nie dla pojedynczych dzieci? Czy któraś z Was miała z tym kontakt? Czy warto to kupować do domu? Wyobrażam sobie, że pierwszy, drugi model zrobiłby z tatą, ale kolejne to już chciałabym, żeby sobie sam konstruował, tak, jak dziś buduje super fajne rzeczy sam.

Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
      • ichi51e Re: lego wedo do zabawy w domu? 03.12.19, 21:51
        No wlasnie wedo jest dla mlodszych mam wrazenie. Do tego te zestawy to glownie programowanie. Jak dziecko lubi budowac to troche kula w plot

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
        • ichi51e Re: lego wedo do zabawy w domu? 03.12.19, 22:03
          www.robocamp.eu/en/blog/lego-boost-review/ Tu review i rorownanie boosta i wedo.
          Jest tez taki aspekt z wedo ze no coz... malo klockow big_grinbig_grinbig_grin mowie jako wielki fan lego

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • evee1 Re: lego wedo do zabawy w domu? 05.12.19, 23:31
      Ja mam w domu pasjonata LEGO. Właściwie to już hobbysta i kolekcjoner, bo ma 22 lata. Wszystkie szafy i szuflady w jego pokoju zawalone posegregowanym LEGO, kilka modeli na wystawie za szybką wink. Kupiliśmy mu kiedyś w prezencie Mindstorms, ale jakoś go to nie wciągnęło i wolał inne tradycyjne zestawy.
      Robotyka i programowanie (sama jestem programistą), to zupełnie inna dziedzina, niż kreatywne budowanie z klocków. Owszem te produkty łączą jedno z drugim, ale niekoniecznie obie te dziedziny muszą leżeć w sferze zainteresowań dziecka.
      Jeżeli nie jest to dla Was ogromny wydatek, to bym kupiła taki zestaw i zobaczyła, czy synowi się spodoba. Pod warunkiem, że te klocki mogą być łączone z innymi i budowa rozszerzana. W przeciwnym razie dla pasjonata L może to stanowić lekkie rozczarowanie. I jeżeli pasja L wygra, to taki robot jedynie ubrany w kubraczek z LEGO pójdzie w kąt. No chyba, że będzie się tym dalej bawił tatuś wink.
      Ale jeżeli syn narzy o takich właśnie klockach i ciągle o nich mowi na jawie i we śnie wink, to wtedy pewnie bym kupiła taki klocki na zasadzie spełnienia marzenia, które niekoniecznie musi być praktyczne smile.

--
      Before internet, it was thought the cause of the collective stupidity was the lack of access to information. Well, it wasn't that.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka