Dodaj do ulubionych

Czy ten jadłospis jest fatalny?

04.12.19, 09:11
W szkole u znajomej burza o ten jadłospis. Według wielu rodziców jest fatalny.
I nie, nie chodzi o wykonanie jadłospisu - wiadomo, każda potrawę można schrzanić - ale o jadłospis właśnie.
Moim zdaniem jest ok. Sama byłabym dość zadowolona i na taki się zgodził, bylebym gotowac nie musiała.

Koszt obiadu - to co płacą rodzice - w rzeczonej szkole - 4 zł. Ile dopłaca dzielnica, nie wiem.

Grudzień 2019
Poniedziałek 2.12.2019
Zupa grochowa , racuchy drożdżowe, pieczywo, owoc, alergeny: 1,3,7,9
Wtorek 3.12.2019
Barszcz czerwony z jajkiem, kasza bul gur, kurczak w sosie słodko kwaśnym, sałata lodowa z papryką z sosem ziołowym, kompot z mieszanki owocowej, owoc, alergeny: 1,3,7,9,
Środa 4.12.2019
Rosół z makaronem, ziemniaki z koperkiem, kotlet schabowy, marchewka zasmażana, kompot z porzeczki, owoc, alergeny: 1,3,7,9,
Czwartek 5.12.2019
Zupa krem z dyni z groszkiem ptysiowym, ryż biały, potrawka z kurczaka, surówka z kapusty pekińskiej z brzoskwinia, herbata owocowa, owoc, alergeny: 1,7,9,
Piątek 6.12.2019
Ziemniaki z zielenina, ryba smażona z warzywami po grecku, kompot z wiśni, owoc, alergeny: 1,3,4,7,
Poniedziałek 9.12.2019
Zupa krupnik, pieczywo, ciasto z jabłkiem, owoc, alergeny: 1,3,7,9
Wtorek 10.12.2019
Zupa ziemniaczana, ryż brązowy, indyk w paprykarzu, ogórek kiszony sałatka, kompot z wiśni, owoc, alergeny:1,7,9
Środa 11.12.2019
Pomidorowa z ryżem, makaron pełne ziarno, szynka pieczona w sosie własnym, surówka z kapusty czerwonej z papryką, napar z mięty, owoc, alergeny: 1,3,7,9
Czwartek 12.12.2019
Barszcz szczawiowy, ziemniaki z koperkiem, sznycel z kurczaka w panierce curry, kalafior, kompot z truskawek, owoc, alergeny: 1,3,7, 9
Piątek 13.13.2019
Ziemniaki, ryba w sosie tatarskim, brokuły, kompot z ananasa, owoc,alergeny:1,4,7
Poniedziałek 16.12.2019
Kalafiorowa, kasza gryczana, gulasz wieprzowy z warzywami i cieciorką, buraczki zasmażane, napar z melisy, owoc, alergeny:1, 5,7,9
Wtorek 17.12.2019
Zupa ogórkowa na mięsie, knedle z polewą jogurtową, marchewka z jabłkiem, woda, alergeny:1,3,7,9
Środa 18.12.2019
Zupa jarzynowa, ziemniaki, kotlet mielony z mięsa mieszanego, marchewka mini, kompot z jabłek, owoc, alergeny:1,3,7,9
Czwartek 19.12.2019
Makaron z polewą jogurtowo- truskawkową, ser biały, herbata z miodem i cytryną, alergeny:1,3,7,
Piątek 20.12.2019
Zupa fasolowa, pieczywo, owoc, alergeny:1,5,9
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Czy ten jadłospis jest fatalny? 04.12.19, 09:30
      Obiady jak obiady, normalne.
      Ale nie jestem zdumiona, wszyscy pamiętamy wątki o przepysznym jagielniku, podejrzewam że i tu zaraz będą głosy że zamiast racuchów powinien być jagielnik, zamiast makaronu serpentyny z warzyw itd.

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Czy ten jadłospis jest fatalny? 04.12.19, 09:33
      Jak dla mnie jest ok. W porównaniu do mojego przedszkola, to jest super. U nas to menu prawie, że jak za moich czasów...Tutaj widzę dużą różnorodność, u nas w poniedziałki np. praktycznie zawsze jest makaron z serem, a ponieważ moje dziekco sera białego nie znosi, to je sam makaron. A na drugie śniadanie jest np. lemoniada...
    • wapaha Re: Czy ten jadłospis jest fatalny? 04.12.19, 09:35
      Nie podoba mi się
      Ciężka grochowa zupa i do tego drożdzowe placki
      Kurczak w sosie słodko-kwaśnym ( dla dziecka słabe, już lepiej do kaszy sos mięsny po prostu, kurczak w kawałkach i ogórek kiszony/kapusta kiszona, sałata nie ma w sobie żadnych wartości)
      DLaczego marchewka zasmażana a nie surowa np. z jabłkiem ? albo jesli juz gotowana to z groszkiem
      Ryba zasamżana z warzywami po grecku- na obiad dla dziecka- słabe
      Poniedziałek 9.12.2019
      Zupa krupnik, pieczywo, ciasto z jabłkiem, owoc, alergeny: 1,3,7,9 - sama zupa ?
      Indyk w paprykarzu ?
      Ryba w sosie tatarskim + brokuł ?
      Co to jest barszcz szczawiowy ?
      Buraczki zasamżane...-znowuż...zasmażane
      Knedle z polewą jogurtową i surówka - no idiota jakiś to ułożył
      Marchewka mini-pewnie gotowana
      Czwartek 19.12.2019
      Makaron z polewą jogurtowo- truskawkową, ser biały, herbata z miodem i cytryną, alergeny:1,3,7, - zupa gdzie ?
      Piątek 20.12.2019
      Zupa fasolowa, pieczywo, owoc, alergeny:1,5,9- drugie gdzie

Ergo - jakiś taki z dooopy, mocno przypadkowy ten jadłospis, od sasa do lasa , dużo gotowanych warzyw- mało surowych, dużo zasmażanych, udziwnione sosy . Dzieci jedzą to co w domu : Naleśniki, pierogi, kotlet mielony, kotlet z fileta, udko z kurczaka, makaron spaghetti, kopytka, itd a

• mdro Re: Czy ten jadłospis jest fatalny? 04.12.19, 09:37
      Nieco za dużo mięsa, za mało warzyw. I nie można ich zastępować tym: "Makaron z polewą jogurtowo- truskawkową" (największy koszmar stołówkowy moich dzieci).
      Niemniej ten jadłospis to raczej standard, nic bardzo na minus (na plus można zaliczyć pojawiający się brązowy ryż, kasze czy pełnoziarnisty makaron).

--
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
    • jehanette Re: Czy ten jadłospis jest fatalny? 04.12.19, 09:45
      Raczej standardowy, wiadomo że wiele zależy od wykonania. Ale są kasze, makarony pełnoziarniste, nawet cieciorka - na plus. Nie jest źle. Do czego mogłabym się przyczepić, to dni w które jest jedno dania - tylko zupa, albo gorzej, tylko makaron na słodko. To może być mało, no i nie ma alternatywy jak dziecko nie lubi żurku czy obiadów na słodko - jak jest zupa + drugie to zawsze może zjeść tylko jedno danie, a tak nie ma wyboru. Do tego mogłabym mieć zastrzeżenia.

--
      Error 404
    • kochamruskieileniwe Re: Czy ten jadłospis jest fatalny? 04.12.19, 09:55
      Gwoli wyjaśnienia - dziecko znajomej je te obiady i sobie chwali. Podobno, owszem - zdarzają się rzeczy, które mu nie pasują. Ale mówi, ze generalnie smaczne są. Dziecko - 7 klasa.
      Obiady gotowane są w szkole. Podobno można dostawac dokładki.
      Część nauczycieli tez wykupuje te obiady.

No nie wiem. Dla mnie , jak na stołówkę szkolną (!) całkiem ok. I niedrogie. Fakt -= dzielnica dopłaca, ale nie podejrzewam by dopłacała krocie. Bardziej chodzi o pensje kucharek, energię i inne "kuchenne srodki trwałe "