Dodaj do ulubionych

"Obraza czlowieczenstwa"

04.12.19, 15:56
Obraza czlowieczenstwa nazywają plany stracenia mordercy, który brutalnie zamordowal swoja byla dziewczyne, oblał ją benzyną, kiedy siedziała w aucie, a następnie podłożył ogień. 22-letnia kobieta doznała poparzeń trzeciego stopnia na ponad 90 proc. powierzchni ciała i zmarła kilka godzin później.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25476305,usa-niewidomy-mezczyzna-zostanie-stracony-na-krzesle-elektrycznym.html
Obserwuj wątek
  • chococaffe Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 16:05
   Bo jak wiadomo człowieczenstwo jest nieomylne. I jak wyda wyrok to tak musi być. Że kogos skazano niewinnie na śmierć lub dziesiątki lat więzienia? Eee tam, zwykły wypadek przy pracy, kto by się przejmował.


   Bo wyrok śmierci będzie tylko w 100% pewnych sytuacjach. Jakby teraz był w innych, np 50/50. Nie teraz też jest w "100% pewnych"
     • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 16:48
      Doskonale wiesz, przecież sama tu o tym pisalas, nie pamiętasz jak się zwierzyles z tego jak Twoja rodzina "cierpiała" po wojnie? Niestety doskonale znasz i jednych i drugich.
      A sadyzmem to wykazal się morderca, który podpalil zywcem bezbronna dziewczyne, szkoda, ze Tobie jak zwykle blizej do kata niż do ofiary
      • bo_ob Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 16:51
       sofia_87 napisał(a):


       > A sadyzmem to wykazal się morderca, który podpalil zywcem bezbronna dziewczyne,


       A to my się wykażemy takim samym sadyzmem i najpierw go oślepimy a potem zabijemy. brawo.
       • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 16:53
        Oslepila go choroba, zdaza się.
        A kara śmierci to w tym przypadku SPRAWIEDLIWA kara, na która on zasluzyl. On miał wybor i szanse na normalne zycie, wystarczylo żeby nie popelnial zbrodni, ta dziewczyna nie miala
      • snakelilith Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 17:02
       Tak, moja rodzina cierpiała, ale nie była ani kolaborantami, ani sadystami. A powtarzeniem, w jaki sposób zginęła ta dziewczyna to nakręcasz tylko swoje własne sadystyczne wizje kata, normalni ludzie nie lubują się w takich opisach.
        • snakelilith Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 17:23
         sofia_87 napisał(a):

         > Jak będę miała chwilke to odnajdę Twój wpis, w którym sama się do tego przyznaj
         > esz smile
         > Normalni ludzie nie bronia kata

         Moja niemiecka rodzina zamieszkała w latach 1939-1945 na terenie Niemiec nigdy nie była kolaborantami, bo kolaboracja to jest współpraca z okupantem. A mój dziadek, który zginął od alianckiej bomby jeszcze przed końcem wojny, nigdy nie opuścił nawet terenu Niemiec z mapy w 1939 roku. Więc swoje żale i chęci zemsty możesz kierować do innych, moja rodzina z twoją nie miała w czasie wojny żadnego kontaktu i lepiej by było by tak zostało na przyszłość. A ja nie bronię kata, a jedynie brzydzę się twoją krwiożerczą obsesją.
         • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 17:26
          Ok, wiec znajde Twój wpis.
          Klamiesz teraz lub klamalas wtedy.
          Masz racje, lepiej aby nikt z mojej rodziny nie miał okazji do kontaktu z kims Twojego pokroju. Brrr
          A to jak było w czasie wojny, niestety nie wiadomo. Alez oczywiście, ze bronisz kata, jak zazwyczaj
          • snakelilith Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 17:41
           bo_ob napisała:


           > Nie, żebym się wtrącała, ale myślę, że niepotrzebnie się tłumaczysz.

           Piszę tylko oczywistości. Pamiętam, co pisałam wcześniej i wiem o odpowiedzialności z której nie mogą zwolnić moich przodków, ale oni nie byli Polakami, nie mieszkali w Polsce, więc formalnie nie byli kolaborantami. Mój dziadek nie był nawet w Wehrmachcie, bo był fachowym pracownikiem w wojennie ważnym przemyśle i zwolniony ze służby wojskowej. Pośrednio więc też winny, ale sofia chciałaby zrzucić na mnie winę za rozstrzaskanie o mur dzieci jej dziadka, a tej wredoty nie dam sobie wmówić. Zresztą jestem zdania, że naczytała się jakiś książek i kłamie. Sadyści częso wymyślają takie kwiatki, by wytłumaczyć swoje krwawe obsesje.
           • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 17:46
            To Ty kłamiesz, pisalas o tym sama.
            A dzieci mojego dziadka nikt nie rozstrzaskal o mur, zostały wywiezione. Taka scene widziala moja babcia, jako nastolatka, podczas pacyfikacji PW.
            Może Ty sobie poczytaj pare ksiezek, przyda się przy HTZ smile
            • snakelilith Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 18:33
             bo_ob napisała:

             >
             > Jasne. Mnie chodzi o to, że im bardziej delikatna sprawa, tym mniej nadaje się
             > na forum

             Widzisz, ja jestem zdania, że o przeszłości moim przodków można mówić, bo to nie jest powód do wstydu. Dobrze jest nakręcać się swoją wyższością, kiedy samemu doświadczyło się łaski późnego urodzenia i nigdy nie musiało żyć w czasach dyktatury. Wielu z tych nadymających się swoją zarąbistością moralną nie musiało nawet dawać sobie radę z ambiwalencją komunizmu. I właśnie ze względu na naszą historyczną przeszłość każdy powinien zastanowić się 5 razy zanim dołączy do katów wysłających ludzi na elektryczne krzesło. Zresztą mamy w tej sprawie zdaje się podobne zdanie.
             • yuka12 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 05.12.19, 19:54
              Ja akurat zdążyłam liznąć co nieco dylematów moralnych, bo miałam brata aktywnegi w Solidarniści, któremu nie udało się uciec na Zachód przed wprowadzeniem stanu wojennego i sama dość aktywnie wtedy uczestniczyłam w różnych akcjach KK, czasem wbrew woli rządzącej partii komunistycznej. Takie drobne rzeczy nastolatki. Konsekwencji większych nie było poza dywanikiem u dyrektora liceum. Ale miałam fory jako przynosząca chlubę szkole w innej dziedzinie, więc zostawili mnie w spokoju 😁. Ale nie każdy tak miał. Do tego przeczytałam ileś tam książek napisanych przez Niemców czy Zydów z ich puntu widzenia na podstawie ich przeżyć. Mam też przyjaciół z różnych krajów. Nauczyłam się jednego- nie generalizować i unikać przeświadczenia o wszechwiedzy 😀. A kara śmierci jest nieodwracalna i to jest jej największy problem.

              --
              "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
   • bo_ob Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 16:36
    Film Ostatni kat pokazuje Alberta Pierrepointa - najsłynniejszego brytyjskiego kata, który zabija bardzo zawodowo a po pracy wraca do żony na obiad i do łóżka jak każdy inny urzędnik państwowy.
    Wstrząsające.
    • roks30 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 20:50
     Miałam kiedyś takie same poglądy jak sofia_87, ale przeczytałam ksiazke Sunny Jacobs. Dzięki tej książce jestem zagorzala przeciwniczka kary śmierci, a autorce właśnie o to chodzilo☺. Poza tym w USA robiono badania i wyszło ze koszty kolejnych apelacji i odwołań w przypadku zasadzonej kary śmierci przewyższa koszt dożywocia.
     • milka_milka Re: "Obraza czlowieczenstwa" 04.12.19, 22:52
      Manipulujesz, aż świszcze. To nie jest zabijanie kaleki, ale wykonanie wyroku wydanego przez sąd za niewyobrażalnie okrutny czyn, którego dopuścił świadomie i z premedytacją się ten człowiek (choć waham się, czy zasługuje na to miano).

      --
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
   • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 05.12.19, 09:45
    Ktos to zamordowal kobiete podpalając ja nie jest godny miana człowieka. A sędziowie wydali sprawiedliwy wyrok.
    Morderca miał wybor, nie tak musiało wygladac jego zycie, ofiara została go pozbawiona
   • hanusinamama Re: "Obraza czlowieczenstwa" 05.12.19, 09:47
    Ale czy fakt ze jest niewidomy cos tu zmienia?? Mozna zabić widzącego a niewidomego nie?? Bo oni odwlekali mu te karę smierci, jakby go zabili rok wczesniej byłbyw idomy...

    --
    "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
  • aguar Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 13:54
   Jestem przeciwko karze śmierci, chociaż gdyby ktoś skrzywdził moje dziecko, to pewnie życzyłabym mu najgorszego, w tym śmierci i chociaż zdaję sobie sprawę, że istnieje taka patologia, że nie da jej się zresocjalizować (natomiast nie mam pojęcia, czy człowiek, o którym tu mowa, do niej należy). Gdy analizuję historię ludzkości, to widzę, że zawsze, kiedy kara śmierci była opcją, nadużywano jej. Zawsze najgorzej karano więźniów politycznych, osoby zagrażające dyktatorom u władzy, rewolucjonistów, buntowników, wcale nie przestępców. Właśnie przeczytałam książkę o inkwizycji - co ona wyrabiała! Chociaż jestem ateistką za bardzo dobry uważam też przykład Jezusa - skazany na śmierć w majestacie prawa, bo był dla kogoś wpływowego niewygodny sad Podsumowując uważam, że w ogóle nie powinno być takiej opcji, bo nawet jeśli komuś, kto wg nas zasługuje na taką karę, się upiecze, to lepsza "pomyłka" w tę stronę niż w drugą.
   • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 14:01
    Pewnie, u Trynkiewicza taka "pomyłka" kosztowała życie kilku nastolatków.
    Sądzisz, że rzeczywiście była "lepsza"?
    Chyba Twoj syn się zbliża do wieku w jakim gustuje Trynkiewicz, więc stosunkowo łatwo powinnaś się postawić na miejscu rodzicow jego ofiar
     • milka_milka Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 15:38
      I całe życie utrzymywać?

      --
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
       • milka_milka Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 15:58
        Po takim czynie to życie W więzieniu to nagroda, nie kara.

        --
        Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
      • verdana Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 16:28
       Jestem przeciwna karze śmierci, ale jeszcze z trudem byłabym w stanie ją dopuscić, gdyby wykonywano ją tuż po procesie, na tym samym człowieku, który dopuścił sie zbrodni. Zabijanie kogoś za coś, co popełnił kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu jest niczym wiecej, jak morderstwem. To już nie jest ten sam człowiek, albo przynajmniej niekoniecznie jest ten sam człowiek. Ostatnio morderca naraził życie broniąc ludzi przed atakiem terrorystów. Czy należałoby go zatem jutro powiesić?
       • milka_milka Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 17:20
        To jest dokładnie ten sam człowiek.

        --
        Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
       • sofia_87 Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 17:32
        A jakie to ma znaczenie w świetle tego, że ofiara wciąż jest martwa?
        Ona nie ma szans na zmianę, na życie, na przyszłość.
        Czytałam o mordercach, którzy grasowsli w willi Polańskiego, jakie znaczenie dla ofiar miał fakt, że te nastoletnie cpunki mogły się zmienić w więzieniu.
        Nie wiemy z jakiego powodu morderca z Londynu zaatakowal terroryste, może miał ochotę na "mordobicie"? Wiemy natomiast, że zabil dziewczynę, uposledzona, o umyśle dziecka. Jak ktoś taki mógł "narazić się" mordercy?
        Jak można też wypuścić taka bestie na wolność?
        W UK wypuścili, i ukrywają dla ich bezpieczeństwa, dwie bestie, które jeszcze w dziecinstwie torturowaly i zamordowaly dwulatka
   • asia.sthm Re: "Obraza czlowieczenstwa" 08.12.19, 16:26
    > Gdy analizuję historię ludzkości, to widzę, że zawsze, kiedy kara śmierci była opcją, nadużywano jej.
    > Zawsze najgorzej karano więźniów politycznych,.....

    Dokladnie tak.
    Dzis zdrajca i skazaniec, jutro bohater narodowy.

    --
    "Wężykiem, wężykiem"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka