Dodaj do ulubionych

Apel do wszystkich kierowców

04.12.19, 18:55
Na kanwie wątku o interwencji Policji w Grudziądzu. Policjanci działali na podstawie przepisów i procedur, a zostali w związku z tym nazwani "bandytami w mundurach", "kulsonami", a sama intetwencja została nazwana "napadem".

Ludzie . Ogarnijcie się. Dla własnego dobra nauczcie się przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Albo, jeśli nie chcecie się uczyć, odłóżcie swoje prawko do szuflady. Dla własnego dobra, bo zrobicie sobie krzywdę jak pan i pani z tamtego filmiku.

Tyle bzdur ile w tamtym wątku wypisały zdaje się piśmienne i czytające osoby w głowie się nie mieści.
Jedna gwiazda nie rozumie, jaka jest różnica pomiędzy osobą nieposiadającą uprawnień do kierowania pojazdem , a osoba która nie ma dokumentu przy sobie.

Część osób nie rozumie, że polecenia policji się wykonuje, ewentualnie później można pisać skargi, do komendanta , do prokuratury, do RPO i gdzie tam chcecie.
Kierowco! W pierwszej chwili wykonuj polecenia policji, bo guzik się znasz na przepisach, jak się okazuje.

Ludzie nie wiedzą, co robią na drodze i na jakiej podstawie.
Kierowcy! Nie kwestionujcie poleceń policjantów, bo tylko sobie narobicie biedy. Najmniejszy problem to mandat za samo niewykonanie polecenia w związku z kontrolą.

Nie macie pojęcia o przepisach a tamten wątek to obnaża. Dramat.

Kolejne rzeczy ... Jeden "mundury" pyta, na jakiej podstawie policjanci dokonują czynności na parkingu przed supermarketem. Czy mają zgodę właściciela sklepu....? No ręce opadają. I tacy ludzie jeżdżą później po drogach publicznych ... Bez najmniejszej wiedzy o swoich obowiązkach , i uprawnieniach policji. Za to zdaje się im, że znają swoje prawa. Nie róbcie sobie krzywdy. Douczcie się , później wsiadajcie za kółko.

Moim zdaniem przy każdej kontroli drogowej powinno być również zawarte teoretyczne pytanie z zakresu Ustawy prawo o ruchu drogowym. Za niewiedzę- punkty karne. Może to podniosłoby kompetencje kierujących , przynajmniej teoretycznie. Dla wspólnego dobra. Nie musi to być wiedza typu "a który to paragraf...". Wystarczy ogólna znajomość przepisow.

I ostatnie. Każdy, kto w internecie nazywa jakiegoś konkretnego policjanta "bandytą" (np.tego którego wizerunek i nazwisko pada w filmiku) popełnia przestępstwo znieważenia funkcjonariusza. Zdajecie sobie z tego sprawę? Zdajecie sobie sprawę, że grożą za to sankcje z kodeksu karnego? A wasze dane nie są trudne do uzyskania? Powtórzę. Ogarnijcie się.
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 20:08
      nota_bena napisała:

> Część osób nie rozumie, że polecenia policji się wykonuje, ewentualnie później można pisać skargi, do komendanta , do prokuratury, do RPO i gdzie tam chcecie.

aha. Jak Igor Stachowiak.
      Twoje miejsce, tak jak wszystkich innych przekraczających uprawnienia i łamiących prawo kulsonów jest w więzieniu.

--
      www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
        • alicia033 Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 20:40
          i pozwij mnie. Z przyjemnością ujawnię twoje dane osobowe i wypowiedzi przed całą Polską obrońco kulskonów/kulsonko.

--
          "Do wierzących, jazda samochodem"
          "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
            • alicia033 Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:00
              oczywiście, że dobrze się czuję.
              I z przyjemnością przytulę miłe odszkodowanko od nota_bene. Wydam je po połowie na ludzi, potrzebujących nierefundowalne przez to dziadowskie panstwo terapie i bezdomne zwierzęta.

--
              z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
              volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
              • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:06
                A za co chcesz ode mnie odszkodowanko?

Ja rozumiem emocje, histerię i inne takie....niestabilności ...😉..Nie robi to na mnie wrażenia. Natomiast w tych swoich emocjach, tak samo jak pan Ariel, bohater filmu możesz niechcący sobie krzywdę zrobić. O tym jest ten wątek. O takich jak ty.
                • alicia033 Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:25
                  no to pozwij mnie. O żadne emocje mi nie chodzi, uważam, że w wymiarze prawnym zwyczajnie łżesz. I o takich jak ty, twierdzących, że racja jest po stronie występujący w mundurach policji, jest ten wątek.

--
                  black_halo napisała:
                  >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
                  • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:41
                    Spokojnie. Oddychaj . Na wszystko przyjdzie czas. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł... 😉

Ja, tak się składa i tu i w tamtym wątku powołuje się na przepisy. Konkretne paragrafy. Wskazuje argumenty dlaczego uważam, że ta interwencja była prawidłowa. A ty się pieniaczysz o kulsonach i bandytach. Pieniacz się dalej zatem.
        • iwles Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 20:42
          A o obowiazkach policjantow nic nie piszesz?
          Czyz policjant nie ma obowiazku podac swojego nazwiska, imienia i stopnia a na zadanie takze pokazac legitymacje?
          A co robi policjant z filmiku?
          Na pytanie o nazwisko, wskazuje palcem swoja naszywke na mundurze z komentarzem: przeczytaj sobie.
          I co? Twierdzisz, ze zachowanie policjantow bylo w porzadku?
          ZAWSZE za wszelka cene bedziesz ich slepo bronil? Szok !

--
          Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
          • araceli Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:19
            iwles napisała:
            > Czyz policjant nie ma obowiazku podac swojego nazwiska, imienia i stopnia a na
            > zadanie takze pokazac legitymacje?
            > A co robi policjant z filmiku?

Filmik nie zaczyna się na początku interwencji a policjant nie ma obowiązku legitymować się ponownie, bo bandyterka chce sobie filmik nagrać.

Jak łatwo było zgadnąć - i pan i pani notowani, pani za jazdę bez uprawnień powinna z miejsca do pierdla trafić.

--
            Emigrancka troska o ojczyznę:
            araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
            black_halo: Na zlosc tobie spale.
          • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:31
            iwles napisała:

> A o obowiazkach policjantow nic nie piszesz?

Możemy pisać również o obowiązkach. Chcesz założyć swój wątek? Śmiało.

> Czyz policjant nie ma obowiazku podac swojego nazwiska, imienia i stopnia a na
            > zadanie takze pokazac legitymacje?

Ma obowiazek WOBEC osoby w stosunku do której prowadzi aktualnie czynności.
            Taka sytuacja nie miała miejsca w momencie ujętym na filmie. Pan dopiero czekał na swoją kolej, ale że się niecierpliwił ..i popełniał kolejne wykroczenia, to skończył jak skończył...

> A co robi policjant z filmiku?
            > Na pytanie o nazwisko, wskazuje palcem swoja naszywke na mundurze z komentarzem
            > : przeczytaj sobie.

Bo w DANYM MOMENCIE jeszcze nie prowadził czynności wobec Ariela. Nie musiał nawet pokazywać naszywki w sumie.
            Chyba nie myślisz, że dane policjanta to coś , czego na każde zawołanie, każdy może żądać w każdym momencie, kiedy mu się chce ....
            Właśnie to co prezentujesz, to nieznajomość przepisów. Tak samo jak Ariel z filmiku.

> I co? Twierdzisz, ze zachowanie policjantow bylo w porzadku?

Tak w tym przypadku było.

> ZAWSZE za wszelka cene bedziesz ich slepo bronil? Szok !
            Nie zawsze i wszędzie, bo w każdej grupie zawodowej zdarzają się ludzie kompetentni i ignoranci. W przypadku interwencji w Grudziądzu....96% kompetencji.
              • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:04
                Tak mniej więcej...a co w tym śmiesznego?
                Może bez "uwaga". Po prostu.... Stopień imię i nazwisko , przyczyna podjęcia czynności...itd itd...

No chyba że jakaś Seba postanowiła w między czasie popełniać kolejne wykroczenia i przestępstwa. Wówczas trzeba niezwłocznie przeprowadzić czynności i UDAREMNIĆ.
                Nie trzeba się wówczas przedstawiać, np przed zastosowaniem środkow przymusu .
              • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:44
                Nie jetseś kompetentny żeby ze mną o tym rozmawiać. Nie znasz się. Doucz siw. Ogarnaleś już artykuł 130a ustawy o UPRD? Czy dalej za ciężko?
                Ogarnaleś już, dlaczego policja ma prawo prowadzić czynności służbowe na parkingu pod Lidlem?? 😁
                Ja z litości ci podpowiedziałam trochę. Dasz radę dalej sam?
      • dyzurny_troll_forum Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:36
        sowka.szara napisała:

> Dopsz, ogarniemy się.

Ja tam nie zamierzam się ogarniać....

Zawsze z kulsonami do sądu!

Do tej pory zwykle po wręczeniu mandatu go miąłem/darłem ostentacyjne i wrzucałem gdzieś do auta, ale chyba muszę z tym skończyć, bo mnie jeszcze niewydolność oddechowo - krążeniowa spotka...

--
        Nic nie zostało wybaczone!
    • jasnoklarowna Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 20:49
      rozumiem że jesteś policjantką/policjantem?
      nie popieram wyzwisk czy znieważania, ale jednak każdy może wyrazić swoje zdanie o interwencji.
      Nawet jeśli zdanie ma negatywne.
      Jedynie należy trzymać poziom, jak ktoś zejdzie poniżej tego poziomu to chyba jako dorosła i średnio ogarnięta osoba wie z jakimi konsekwencjami się to wiąże
      • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:02
        Zgadzam się, jazdy ma prawo do opinii, ale wypowiadając się na jakiś temat, formułując tę swoją swoją opinię warto byłoby mieć pojęcie o temacie , o którym się mówi...np w tym przypadku o warunkach lawetowania pojazdów.... albo w jakich okolicznościach policjant ma.obowiazek się przedstawić. Czyż nie?
        A już nazywanie policjanta bandytą w momencie kiedy ten prawidłowo wykonuje swoje obowiązki jest po prostu przestępstwem ...
          • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:33
            Musi w momencie podjęcia czynności służbowych wobec osoby.

Ale np w przypadku dynamicznej inerwencji, gdzie dochodzi do użycia środków przymusu bezpośredniego na podstawie art 11 ustawy o śpb już nie musi. Wtedy delikwent o danych funkcjonariusza dowiaduje się z protokołu zatrzymania.
              • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 23:41
                Nie twierdzę , że "dynamiczna interwencja" to pojęcie prawne. To skrót, którego użyłam, żeby ogólnie opisać okoliczności wymienione w par. 11 ustawy o ŚPB. Aby łatwiej było zrozumieć o czym mowa.
                Jest to też pojęcie używane podczas szkoleń.
                Nie ma przepisu który ZOBOWIĄZUJE policjanta do przedstawiana się w sytuacji gdy zachodzą okoliczności wymienione w par. 11 ustawy o ŚPB. Mało tego ..nie powinien nawet tego robić, bo musi działać NIEZWŁOCZNIE.

Chodzi o minalizację skutków Twojego "rozrabiania". Ważniejsze jest nie dopuścić do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia , niż żebyś znała w TYM MOMENCIE dane policjanta. Ochrona dobra wyższego rzędu. Rozumiesz?
                Służbowe dane policjanta będziesz miała na protokole zatrzymania.

Wiec jeśli rozrabiasz aż do tego stopnia,że policjant jest zmuszony użyć wobec Ciebie ŚPB, to nie musi Ci się wcześniej przedstawiać.
          • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:27
            Bez przesady , że emocjonalny od razu .
            Po prostu widzę jakie konsekwencje ma niewiedza kierowców o przepisach . Nie wystarczy znać 10 znaków drogowych i odrozniać kolory na sygnalizacji świetlnej.
            Też trzeba znać swoje obowiązki jako kierującego , uprawnienia i obowiązki organów kontroli ruchu, np kiedy pojazd jest holowany na parking, albo choćby to, jakie formacje mundurowe mogą kontrować ruch i inne takie rzeczy. Dla własnego dobra.
            Kierowcy są niedouczeni. Pokazuje to ten filmik i komentarze niektórych forumek , pewnie mających prawko .Niewiedza i ignorancja.
      • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:13
        W zasadzie dlatego, że tego dotyczy tamten wątek. Chodziło o to, że osoby tam wypowiadające się kompletnie nie wiedziały na jakiej podstawie są prowadzone czynności i dlaczego w tej sytuacji pojazd musiał być odholowany. Zakładam,że te osoby mają prawko i kierują, bo inaczej po co miałyby się wymadrzać w temacie kompletnie obcym? Bez pojęcia o przepisach ruchu drogowego jeżdżą po drodze publicznej. Bez pojęcia o prawach i obowiązkach kierującego oraz funkcjonariusza na drodze. To niebezpieczne dla ich samych
        Kończy się takimi cyrkami wlasnie jak na filmiku. Zakładam, że te emamy mają prawko i się poruszają po drogach publicznych . A nie powinny wobec takiej nieznajomości prawa.
      • alicia033 Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 21:26
        już jej to napisałam, ale nie chce tego przyjąć do wiadomości.

--
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
        • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:18
          Wiem o jakiej sprawie piszesz. Tragedia, zbrodnia, i wstyd dla funkcjonariuszy. Osoby odpowiedzialne ponoszą akurat za to karę.

A tutaj piszę o sprawie z Grudziądza, gdzie akurat funkcjonariusze zachowali się prawidłowo i nie odpowiadają za grzechy kolegów.
          • hanusinamama Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 22:52
            Nie, nie zachowali sie prawidłowo. Auto mogło byc odprowadzone przez jej znajomego...Natomiast ten niski przysadzisty policjant chciał pokazać kto tam był Panem i Władcą...

--
            "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
            • nota_bena Re: Apel do wszystkich kierowców 04.12.19, 23:48
              Nie mogło być odprowadzone przez jej znajomego ... Poczytaj 130a ustawy o UPRD. W tamtym wątku tłumaczyłam lopatogicznie i z odniesieniem do konkretnych przepisów. Ale mogę wkleić jeszcze raz. Niech to będzie mój wkład w propagowanie wiedzy o przepisach prawa o ruchu drogowym. Przekleić , czy ogarniesz?

A poza tym pan znajomy już w momencie pojawienia się na miejscu był sprawcą wykroczenia. Później doszło jeszcze kilka wykroczeń i przestępstwo. Policjanci słusznie go zatrzymali.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka