Dodaj do ulubionych

chłopiec wyskoczył przez okno

04.12.19, 20:41
wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Symulacja-ataku-terrorystycznego-w-szkole-w-Barczewie-k.-Olsztyna.-Uczen-wyskoczyl-przez-okno
A co Wy na to?
Były w szkołach Waszych dzieci takie "szkolenia"?

--
"Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
Obserwuj wątek
  • sofia_87 Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 20:47
   Była też na ten temat relacja w Faktach, bezmyslnosc to mało powiedziane, gdyby któreś z dzieci chorowalo np. na serce, to mogłoby się skończyc tragedia.
   Samo szkolenie to niezły pomysł, ale po konsultacji z rodzicami
  • bistian Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 20:57
   Nawet w takich podstawówkach zawsze się znajdą chętni do wyskoczenia przez okno, jeśli będzie taka możliwość. Ale, tutaj te dzieci są małe, więc różnie reagują, część z nich faktycznie mogła mocno przeżyć takie ćwiczenia.
   Niech ćwiczą różne niebezpieczne sytuacje, choćby pożar czy wejście intruza do szkoły, udzielanie pierwszej pomocy. Byle robione z głową.

   --
   1elka26 odkrywa prawdę o PiS: III RP przeistoczyła się w PRL-bis
  • hukop Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 20:58
   Ale delikatne te bombelki. Pewnie będą miały traumę do końca życia. Nasi dziadkowi wychowali się w czasie prawdziwej wojny, a teraz byle huk już doprowadza dzieci do ataku paniki. Gdyby urodziły się w tamtych czasach, to za pewne by nie przeżyły.
  • eliszka25 Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 20:59
   Na szczęście mamy normalną dyrekcję, która nie urządza takich durnych akcji. Regularnie odbywają się szkolenia na wypadek pożaru i ewakuacji, ale przeprowadzane z głową, z udziałem straży pożarnej i/lub policji. Kiedyś nawet ćwiczyli ewakuację z pierwszego piętra przez okno, ale wszystko było zorganizowane i przeprowadzone przez straż pożarną. Nigdy nikt nie ucierpiał.
  • iwoniaw Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 21:13
   No jedno wiadomo na pewno - pracownicy tej szkoły w ogóle nie potrafią ogarniać nietypowej sytuacji (o której, w przeciwieństwie do dzieci, niby byli poinformowani wcześniej...) i lepiej sobie nie wyobrażać, co by się działo, gdyby to był prawdziwy atak.

   U moich dzieci TAKICH symulacji nie robiono, natomiast alarmy pożarowe i ewakuację ćwiczą regularnie. Mieli też pogadanki i ćwiczenia na temat zachowania w sytuacji zagrożenia, gdy w maju była głośna sprawa z nożownikiem w jednej ze szkół (co to go woźny obezwładnił lekkomyślnie kompletnie się rzucając i mając więcej szczęścia niż rozumu) - czego absolutnie nie robić, jak się zachowywać itd.
   --
   "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
   • iwoniaw Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 21:58
    kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

    > Niech zrobią takie niezapowiedziane akcje w zakładach pracy, gdzie załogę stano
    > wią rośli mężczyźni i kobiety, jestem ciekawa ofiar.


    Byle nie tam, gdzie w zasięgu ręki pracownicy mają kły narwala czy inne podobne przedmioty, bo jeszcze się może okazać, że załoga poradzi sobie nad podziw dobrze i co wtedy z symulującą grupą rekonstrukcyjną? big_grin


    --
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • profes79 Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 22:19
   To jakaś mania już - jakiś czas temu dyskutowaliśmy o takiej sytuacji w Pabianicach; przez chwilę nawet myślałem, że opisywana sytuacja i wywalenie dyrektorki dotyczy właśnie tamtej szkoły...

   --
   Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
   • mika_p Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 22:54
    O, własnie, dobrze że przypomniałes, bo się zastanawiałam, gdzie to było i jak znaleźć.
    Tylko tamto było dla samych nauczycieli

    --
    Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
  • ichi51e Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 22:35
   Ja tam nie widze problemu wszedzie na swiecie sa szkolenia (na wypadek zagrozenia zaleznie co w rejonie jest) tylko u nas dzieciaki na tyle nie znaja procedur ze Ziutek wpada w panike a Kaziu wyskakuje oknem (z parteru)

   --
   wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
   • ichi51e Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 22:39
    Oczywiscie zagrozenie atakiem terrorystycznym w Pabianicach nie podchodzi raczej pod „zagrozenie dostepne w regione” podobnie jak wybuch wulkanu czy trzesienie ziemi) pozar, powodz, samobojca, awaria instalacji gazowej, psychopata - no to przynajmniej ma szanse na zainstnienie.


    --
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • sylwik7 Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 22:52
     Podobno nie powiadomiono o tym świetnym pomyśle żadnych służb. Teoretycznie powiadomiona przez jakieś przytomniejsze dziecko policja mogła wpaść do szkoły przekonana o realnym zagrożeniu. Mogło dojść do strzelaniny gdyby nie udałi się szybki wytłumaczyć sytuacji. Pomysł absurdalny.
  • andaba Re: chłopiec wyskoczył przez okno 04.12.19, 22:58
   Co za idiotyzm.

   I jak jestem zwolenniczką zimnego chowu i braku roztkliwiania się nad dzieciakami, to fundowanie takiej traumy komukolwiek powinno być karalne. Atak zamaskowanych bandytów to trochę inna skala, niż krzyczący nauczyciel.
  • odnawialna Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 00:17
   Moja córka weszła do rozbebeszonego mieszkania po włamaniu i rozpłakała się, a potem przez kilka miesięcy bała się sama zostać w domu.
   Gdyby szkoła urządziła jej takie "szkolenie" sądzę, że długo by to odchorowała.
   Pytam się po co? Czego te dzieci się nauczyły?
  • te_de_ka Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 09:05
   To, co zrobiła dyrektorka w linkowanej szkole, rzeczywiście powinno być podstawą do zdjęcia jej ze stanowiska. Mega idiotyzm, którego skutkiem może być trauma dzieci.

   Natomiast jedno z moich dzieci uczestniczyło w szkole w szkoleniu dot. zachowań w obliczu zagrożeń współczesnego świata, ale w odróżnieniu do zdarzeń z zalinkowanego artykułu:
   - szkolenie prowadzili fachowcy nie rekonstruktorzy
   - przed szkoleniem podpisywałam zgodę na udział mojego dziecka w czymś takim
   - zarówno rodzice, jak i dzieci zostali z wyprzedzeniem poinformowani, czego będzie dotyczyło szkolenie i kiedy się odbędzie (zasięgnęłam dodatkowych informacji, bo przyznam szczerze, że w pierwszej chwili zadałam sobie pytanie, czy tego typu szkolenie w kraju, gdzie nie ma powszechnego dostępu do broni ma sens i czy nie przyniesie dziecku więcej szkody niż pożytku)
   - proszono rodziców, aby nie zapisywali na szkolenie dzieci cierpiące na niektóre schorzenia oraz wrażliwe a także aby na prośbę dziecka, pozwolili mu nie uczestniczyć w szkoleniu
   - szkolenie było zorganizowane i sfinansowane przez RR
  • aamarzena Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 18:27
   Dyrektorka szkoły to, oprócz zwolnienia, powinna mieć sprawę karną za narażenie dzieci na, co najmniej, rozstroj zdrowia. Jako matka, gdyby taka 'atrakcję' zafundowano mojemu dziecku, zrobiłabym dyrektorce jesień średniowiecza.
   Natomiast dlaczego grupa rekonstrukcja zdecydowała się na 'zabawe' w podstawówce? Czy tam członkami są idioci?
   I co z nauczycielami ze szkoly? Wg informacji z artykułu wiedzieli o całej akcji. Żadnemu do głowy nie przyszło, że to nie jest dobry pomysł na padać z bronią na kilkulatki? To są przecież ludzie z wykształceniem pedagogicznym. Wstyd.
   • te_de_ka Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 19:58
    W ubiegłotygodniowej "Polityce" jest artykuł pt. "Dziewczynka z granatami", w którym opisano, co obecnie grupy rekonstrukcyjne odstawiają w szkołach: odgrywane są scenki rodem z akcji żołnierzy wyklętych, w których pokazuje się sceny egzekucji strzałem w głowę, dzieci oglądają pokazy karabinów. Już nawet w przedszkolach organizowane są akcje typu pokazy musztry, dzieci mogą potrzymać broń - jak dodają na stronach internetowych przedszkola - bez amunicji. Podobno proceder trwa już od lat (od kadencji pewnie) i jak na razie dobrze się ma, podejrzewam, że niechętni takim akcjom rodzice są w trudnej sytuacji, bo jak zabrać dziecko z apelu szkolnego, który odbywa się w trakcie lekcji, nie wiadomo dokładnie kiedy? Po akcji zrobienie dyrektorce jesieni średniowiecza może ulży rodzicowi, ale straumatyzowanemu dziecku niewiele pomoże. Taki mamy klimat sad
    A nauczyciele? Pamiętasz może, jak sie skończyła historia nauczycielki, która nie chciała, aby w pokoju nauczycielskim zawisł krzyż? Skoro dyrektorka zezwoliła na pokaz, to który podwładny będzie się stawiał szefowej a może i rodzicom, z których część zapewne przyklaśnie takim pomysłom albo konformistycznie uzna, ze tak ma być.
    • aamarzena Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 21:17
     No jeśli wszyscy będą rozkładać rączki bo 'nie da się' i 'taki mamy klimat', to rzeczywiście nic się nie zmieni. Zrobienie awantury i rozdmuchanie sprawy spowoduje, że może się jakaś następna inteligentna inaczej dyrekcja zastanowi przed wprowadzeniem w życie podobnego pomysłu. A co do 'stawiania' się dyrektorowi to jakoś w innych branżach ludzie potrafią przełożonemu powiedzieć (bez 'stawiania się', a kulturalnie i asertywnie), że pomysł z powodów takich czy innych nie nadaje się do realizacji i nikt ich masowo nie zwalnia. A jeśli nauczyciele mimo tego tacy strachliwi, to wystarczyło szepnąć słówko kilku pyskatym mamusiom.
    • aamarzena Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 22:06
     No właśnie różne źródła różnie podają. Tak jak wyżej napisałam, jeśli faktycznie nie wiedzieli to zwracam honor. Natomiast sama forma przeprowadzanie 'ćwiczeń' w głowie mi się nie mieści.
     Brałam kilka razy udział w symulowanym napadzie i stres był spory, chociaż byliśmy wcześniej szkoleni, a o napadzie wiedzieliśmy z dokładnością do kwadransa. Dorośli, przeszkoleni ludzie potrafili się 'zawiesić' i siedzieć z wybałuszonymi oczami jeszcze przez godzinę. Co te dzieciaki musiały przeżywać...
  • karmelowa_bombonierka Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 19:58
   Zabiłabym gdyby w szkole mojego dziecka zrobili taki kretynizm.
   Niczym się to nie różniło od zafundowania człowiekowi wypadku samochodowego podczas którego na dodatek umówiony np. mąż udawałby śmierć. Chlustająca krew, gulgoty i te sprawy. Hahaha.
   Choć nie - udawany ale do bólu realistyczny atak terrorystyczny na szkołę to coś gorszego. Jest się w grupie przerażonych ludzi - panika się udziela niesamowicie a jednocześnie dzieciaki są totalnie bezbronne, atakowane (w ich mniemaniu) przez dorosłych zamaskowanych facetów, w obecnych czasach atak terrorystyczny jest realnym zagrożeniem.

   Czy naprawdę ktoś kto wymyślił to "szkolenie" i ktoś kto to aprobował, to nie był jeden idiota tylko rzesza ludzi - nie pomyśleli, nie wzięli pod uwagę, jak takie zdarzenie (zupełnie wystarczające do wywołania PTSD - poczucie zagrożenia życia, panika, brak wsparcia dorosłych w czasie zdarzenia, brak sprawczości jakiejkolwiek) może wpłynąć na dzieci? Czego miały się nauczyć w czasie takiego "szkolenia"? Przerażenia? Paniki? Poczucia totalnej bezradności?
   Co za kretynizm sad
  • olena.s Re: chłopiec wyskoczył przez okno 05.12.19, 20:08
   Chyba nigdzie nie było, a dyrektorka to nieudaczna wariatka.
   Co miało by dać to ćwiczenie i komu?
   W Katarze dzieciaki były systemtycznie ćwiczone i sprawdzane z ewakuacji, napaści, uczyły się wyciagać topielców, reanimować etc., i miało to głęboki sens, bo szkoła licząca 3000 uczniów była w stanie bodaj w 2 minut zostać całkowicie ewakuowana łącznie z pełną informację, czy wszyscy uczniowie są 'accounted for". Podejrzewam, że w przypadku faktycznej napaści czy faktycznego pożaru umiałyby doskonale zoptymalizować swoje szanse przetrwania. Ale to jest proces, plus ćwiczenia, plus nauka, plus ćwiczenia, w każdym roku, a nie takie wariackie diabli wiedzą co.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka