Dodaj do ulubionych

Chore dziecko zagadka

05.12.19, 08:12
Moze ktos sie z czyms takim spotkal. Dziecko mi wczoraj odeslali ze szkoly bo sie pochorowal. W domu dziecko ok tyle ze przybite (ale pelne energii) wieczorem zrobilo sie zdechniete i przytulasne az do momentu kiedy nagle zaczelo pachniec jakas dziwna chemia i w 5 min pozniej znowu puscilo pawia. W powietrzu znowu ten chemiczny zapach przebijajacy wszystko lacznie z zapachem wymiotnym. Po czym poszlo spac i noc ok. W zeszlym tygodniu cok tam pokaslywal.
Najbardziej mnie ten zapach zastanawia...

--
wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
Obserwuj wątek
    • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 08:53
      Dzieci z autyzmem maja nietypową florę jelitowa, brak równowagi mikrobiologicznej, poza tym zaburzenia si, więc nie obrabiaja wstepnie pokarmu tak samo jak reszta. A więc i schorzenia maja nietypowe...

--
      W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
      Fryderyk Nietzsche
      • madziulec Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 09:44
        No i do tego maja zielone czułki i są z kosmosu....
        Rany. Skąd wy to ludzie bierzecie?
        Nie każde dziecko z autyzmem ma zaburzenia SI.

--
        Wsparcie dla Misia - chłopca z Zespołem Aspergera

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
          • madziulec Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 09:50
            Jakoś chwilowo nei znalazłam rozsądnych badań naukowych na ten temat.
            Naukalnych pełno. A doniesień madkowych jeszcze więcej. Szansa na Nobla więc spora bo wychodzi,, że te dzieci mają w ogóle inne bakterie według nich. Ot, nowy gatunek

--

Poradnik Autystyczny - wszystko co chcesz wiedzieć o autyzmie a wstydzisz się zapytać
            • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:06
              A nierozsądne badania naukowe znalazłaś? I po czym je rozróżniasz?

--
              „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
            • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:08
              Jest pełno badań na ten temat: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5968124/

--
              "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
              Psalm 23
              • manon.lescaut4 Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:22
                A wnioski z tych badań są jednoznaczne?smile Jakies konkretne rezultaty? Bo wiesz, badań to można sobie wykonać i zamówić cały wachlarz. Nie tylko można ale i trzeba, jeśli chcemy kiedyś poznać odpowiedz i wymyślić rozwiązanie czy lek. Ze internet i media nie lubią próżni wiec o tym piszą, nie wiem skąd tylko ludzie biorą przekonanie, ze skoro jakiś naukowiec zadał pytanie „a może autyzm spowodowany jest...?” a „czy raka można wyleczyć poprzez...”, to dla sporej części ludzkości, która się z tym zapozna, oznacza to, ze znaleziono rozwiązanie. Nie, nic znaleziono ani nie rozwiązano póki co.
              • madziulec Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 15:17
                Uwielbiam "conflict of interest" w takich badaniach a Ty?? wink

--

• 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 15:33
                  Ech, żeby tak pod każdym badaniem było napisane, kto je zlecał i finansował...

--
                  „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
        • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 09:47
          Ichi jakiś czas temu wrzuciła zdjęcie jednej krosty u dziecka i się pytała, co to jest, a na końcu się okazało, że dziecko jest całe w tych krostach. Nie wiem w sumie, po co ona te watki zakłada...

--
          • manon.lescaut4 Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 09:56
            Zdradzę Ci sekret: dziecko z autyzmem jest dzieckiem ludzkim i jak każde inne może, a najprawdopodobniej „powinno” łapać różne dziecięce, mniej lub bardziej poważne schorzenia. Infekcje, krosty, wymioty, jest tego trochę.
                • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:04
                  Zwłaszcza zatajenie informacji o krostach na całym ciele i sugerowanie, że jest tylko jedna.

--
                  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
                  Kurt Vonnegut
                  • ichi51e Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:47
                    A ile mialam wrzucic na litosc boska. Ta byla najbardziej charakterystyczna...

--
                    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
                    • ichi51e Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:52
                      forum.gazeta.pl/forum/w,567,168751661,168751661,Emama_wie_wszystko.html Nic nie ukrywalam przeciez bylo napisane ze jest caly w czyms takim...

--
                      • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:59
                        Wątek założony o 11.48.

Przed osiemnastą:

ichi51e Re: Emama wie wszystko 29.09.19, 17:39
                        Zrobilam zdjecie jednego ale on jest caly w czyms takim uncertain

cruella_demon Re: Emama wie wszystko 29.09.19, 19:24
                        Pominęłaś najważniejszą informację big_grin

--
                        "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
                        Dorota Masłowska
        • 3-mamuska Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:54
          madziulec napisała:

> No i do tego maja zielone czułki i są z kosmosu....
          > Rany. Skąd wy to ludzie bierzecie?
          > Nie każde dziecko z autyzmem ma zaburzenia SI.
          >
          >

Znam około 100 dzieci z autyzmem każde z nich ma zadłużenie IS mniejsze większe ale każde.

Jest to tak rożny stopień autyzmu jak i rożny stopień IS.
          --
          -----------------
          Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
          • ichi51e Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 11:12
            Mam wraznie ze zaburzenia SI w dzieciach neurotypowych rowniez mozna znalezc tylko ze nie rzutuja na caloksztalt. Jak poszlam do okulisty stwierdzil u dziecka niewielka nadwzrocznosc i astygmatyzm ale powiedzial ze okulary to bez sensu bo oko musi sie cwiczyc a u takiego malego dziecka to jeszcze fizjologiczne. Jak ortoptyk (matka autysty) To uslyszala wyslala mnie do Innego okulisty ktory powiedzial ze to prawda ale u dzieci z autyzmem kazdy drobiazg ma znaczenie wiec lepiej zeby nosil okulary.

--
          • madziulec Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 15:15
            Fantastycznie. Znam więcej i co???
            Co więcej - mam grupe z około 7000 terapeutów, którzy raczej zaprzeczają takiej wyssanej z palca teorii i co w związku z tym?

--

• 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 15:35
              "Fantastycznie. Znam więcej i co???
              Co więcej - mam grupe z około 7000 terapeutów, którzy raczej zaprzeczają takiej wyssanej z palca teorii i co w związku z tym?"
              Twój świat drży w posadach, niedługo może się okazać, że wszystko, w co wierzyłaś i co przekazywałaś innym jest już melodią przeszłości? Nie martw się, tysiące ludzi, w tym wielu naukowców przed tobą to przeżyło wink

--
              "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
              Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
              • madziulec Re: Chore dziecko zagadka 07.12.19, 19:27
                Zapewne.
                Moje dziecko mówi nawet więcej - niedługo cały Twój świat przestanie istnieć wink

Więc chyba nie ma się co przejmować ani moimi ani Twoimi naukowcami ;P

--

• 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:01
          www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1789552,1,czy-bakterie-jelitowe-pomoga-dzieciom-ze-spektrum-autyzmu.read
          --
          "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
          Kurt Vonnegut
          • manon.lescaut4 Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:07
            A czy kosmici istnieją? Czy męskie spodnie są przyczyna wszystkich chorób cywilizacyjnych? Dieta roślinna czy mięsna? Czy głównym winowajca jest gluten?
            Wiesz środowiska naukowe i para się nie nudzą, szukają odpowiedzi i rozwiązań, wpadają na błędne tropy często bo druga jest wyboista. Póki co podziel się ta prawda objawiona z poważnym lekarzem specjalista, zobaczymy, jak zareaguje.
            • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:11
              "Wiesz środowiska naukowe i para się nie nudzą, szukają odpowiedzi i rozwiązań, wpadają na błędne tropy często bo druga jest wyboista."
              Ohoho, tym razem badania naukowe nie potwierdzają założonej tezy, smuteczek.

--
              "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
              Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
        • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:04
          www.psychiatriapolska.pl/uploads/onlinefirst/Gulas_PsychiatrPolOnlineFirstNr91.pdf
          wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,23687634,jak-autyzm-wiaze-sie-z-jelitami.html
          --
          "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
          Dorota Masłowska
            • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:57
              A dlaczego akurat WHO? To oni decydują o tym, które badania są rozsądne, tak?

--
              Dorota Masłowska
                • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 11:34
                  "Nie, ale informują społecznośc o FAKTACH i wynikach badań, które potwierdzają założenia. "
                  Wszystkie wyniki prawidłowo przeprowadzonych badań to fakty. No i potwierdzasz, to co pisałam, WHO informuje o tych badaniach, które są zgodne z ICH ideologią i potwierdzają ICH założenia.

--
                  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
                  Psalm 23
                  • kermicia Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 12:50
                    Powoli zaczyna się stosować przeszczepy mikrobioty jelitowej (przeszczep kupy znaczy) również dzieciom autystycznym i obserwuje się wyniki. Podobno są zachęcające do dalszych prac w tym zakresie. Pamiętajcie, że bakterie bytujące w jelicie odpowiadają równie za wydzielanie hormonów, np. serotoniny, która zazwyczaj kojarzona jest jedna z drugą końcówka człowieka, czyli głową. Niech badają, a nuż w przyszłości będzie się leczyć autyzm od d**y strony, w sumie lekko i bezproblemowo, bo przeszczep kupy pewnie nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych.
                    • 1matka-polka Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 13:06
                      "Niech badają, a nuż w przyszłości będzie się leczyć autyzm od d**y strony"
                      Jest mały problemik, bo wiadomo, że oszołomy już dawno temu próbowały leczyć autyzm dietą i teraz będą triumfować wink

--
                      Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
                      Mark Twain
                      • kermicia Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 13:40
                        Przeszczepy mikrobioty nie mają nic wspólnego z dietą. Szczegółów nie znam, ale chyba podają przez sondę albo kapsułkę (?) próbki stolca zdrowej osoby, a wraz ze stolcem jego zestaw bakterii jelitowych, dzięki czemu mogą się zacząć namnażać w organizmie chorego dziecka. I jest szansa, że nowa lepsza mikrobiota wpłynie korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu.
                        A dietą autyzm leczą, a właściwie próbują na niego wpłynąć nie tylko oszołomy. Sporo lekarzy zaleca dietę 3x bez, czyli bez laktozy, glutenu i cukru i niektórzy rodzice uważają, ze pomaga. Ja bym na takiej diecie dodatkowo, poza autyzmem, po prostu się wściekła big_grin
                        • ichi51e Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 14:15
                          Ale to jest dokladnie to o czym pisalam - moze pomoze nie zaszkodzi wyleczmy wszystko co sie da i nedzie lepiej no bedzie tylko ze to nie oznacza ze dziecko wyleczono z autyzmu tylko z zaburzen flory

--
      • livia.kalina Re: Chore dziecko zagadka 06.12.19, 23:22
        >Dzieci z autyzmem maja nietypową florę jelitowa, brak równowagi mikrobiologicznej,

Ty jak każdy incel, za mądry nie jesteś, ale takimi bzdurami to już przebijasz wszystko.

--
        super_hetero_dyna:
        "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • hanusinamama Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 09:49
      Przy anginie tak czasami moze pachniec. przy czym wymioty to tez jeden z pierwszych obajwów moze miec.

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
    • lwica_24 Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 10:57
      Przyczyn może być sto. Nie wróżmy z fusów. Praktycznie pod to o czym piszesz podpina się cały podręcznik pediatrii, bo większość dzieci choruje z wymiotami. Zapach.... tez powodów jest wiele, poprzez dietę, infekcję przewodu pokarmowego,odwodnienie itd.
      Proponuję poić i obserwować. Jeżeli będzie "wzięte" to do lekarza i... przy braku charakterystycznych objawów nie oczekiwać diagnozy. Bardziej tu chodzi o wychwycenie czy nie dzieje się coś niepokojącego.
    • yuka12 Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 13:02
      U nas od miesiąca panuje taka infekcja wirusowa- vomiting bug. Generalnie dziecko czy dorosły czuję się trochę osłabiony przed wymiotami i/lub biegunką, a po fakcie jest krótkie osłabienie żeby na drugi dzień czy nawet kilku godzinach już było ok. Przerabiałam ja, mój syn i kilka osób z otooczenia, nawet jedną szkołę z rejonu zamknęli.
      Dodam, że przy tym nie rośnie temperatura i poza lekkim osłabieniem nic nie współwystępuje (inaczej niż przy grypie).

--
      "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
    • padme.a Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 15:48
      Czy ten zapach nie przypomina trochę jakby plastik, kable?
      Trudno mi wyjaśnić, ja to nazywam zapachem "kostnym".
      Mam tak przy grypie zołądkowej, albo np w gorączce siki tak pachną.
      • ichi51e Re: Chore dziecko zagadka 05.12.19, 16:42
        Dla mnie pachnie to jak lab u mojego dziadka 30lat temu. Srodek jakis dezynfekujacy? Przychylam sie ze moze aceton

--
    • majenkir Re: 05.12.19, 16:10
      ichi51e napisała:
      > Najbardziej mnie ten zapach zastanawia...

Tak dla spokoju zbadalabym cukier.

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
    • asia_i_p Re: Chore dziecko zagadka 07.12.19, 23:35
      Jeżeli zapach był podobny do zmywacza do paznokci, poproś lekarza o skierowanie na badania diagnozujące cukrzycę, tak na wszelki wypadek.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka