Dodaj do ulubionych

Wspaniała Pani Maisel

05.12.19, 08:29
Szukając wczoraj jakiegoś komediowego serialu trafiliśmy na Amazon Prime Video na tytuł Wspaniała Pani Maisel.
Powiem Wam, że jest petarda. Pierwszy odcinek trzeba po prostu obejrzeć, ale potem zaczyna się uczta.
Akcja dzieje się w USA w latach 50. Wspaniałe zdjęcia i kreacje. Lekko przerysowane postacie i sytuacje pasujące do kowencji bo głowna bohaterka staje się standuperką. Dialogi powodujące ciągły wewnętrzny śmiech i powodujące że usta są ciagle uśmiechnięte. Humor taki nie rechotliwy tylko właśnie wyzwalający pozytywny nastrój. LAJTOVA POLECA!
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 08:49
      "głowna bohaterka staje się standuperką"
      Do tego momentu byłam skłonna uwierzyć że warto wink

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • alicia033 Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 10:19
        bo warto.

--
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
      • jan.kran Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 15:06
        35wcieniu napisał(a):

> "głowna bohaterka staje się standuperką"
        > Do tego momentu byłam skłonna uwierzyć że warto wink

————-> A jakie można znaleźć polskie słowo? Dla mnie ten rodzaj występu jest typowo amerykański , nie do końca zrozumiały choć dzięki Seinfeldowi i Roseanne stał mi się bliższy i bardziej dostępny.Świetnie pokazany w tym serialu.
          • jan.kran Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 14:56
            Znakomity serial ,nie mogę się doczekać jutra! Dla mnie dodatkowym smaczkiem oprócz pokazania lat pięćdziesiątych ktore mnie zawsze fascynowały jest pokazanie środowiska zamożnych nowojorskich Żydów.Oglądam w oryginale i ciekawy jest język jakim mówią z wtrętami pochodzącymi z jidysz.
          • jan.kran Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 15:02
            lajtova napisał(a):

> To prawda. Zawsze myślałam, ze nie robią nic dobrego.
            > Ale dobrze miło się zdziwić i z radością zmienić swoją opinię.

—————-> Ja odkryłam niedawno Amazon prime i jestem bardzo zadowolona.Nie wiem czy wszystko co wymienię jest w Polsce bo moja corka w DE ma inny zestaw niż ja.Ja oglądam dwa nieco starsze seriale : The Nanny i Seinfeld , super. Obejrzałam jeszcze ciepłe i obsypane Emmy Fleabag ,polecam.Zamierzam obejrzeć Parenthood.Ale numer jeden to This is us, serial jak dla mnie wspaniały.
        • bialeem Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 16:56
          W ogóle jeżeli chodzi o jakieś oryginalne seriale, to Amazon od 1-2 lat robi dobre rzeczy, bo wcześniej to tak niebardzo.
          Dobry omen, przejęcie Expanse, Człowiek z wysokiego zamku, Hanna...
          • marianna1960 Re: Wspaniała Pani Maisel 05.12.19, 19:23
            Dobry Omen oglądałam też super i to tydzień temu szatan i anioł dwóch przyjaciół super serial a The Expanse robiła SyFy a potem przejął ich Amazon najlepszy serial science fiction poza Battlestar Galactica

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka