Dodaj do ulubionych

Odradzam euro rtv agd i dhl

06.12.19, 06:24
W minioną niedzielę zamówiłam w euro rtv agd towar z dostawą do domu, zapłaciłam przelewem, dostawa miała być wczoraj w czwartek w godz, 9-19. Ok siedzimy w domu, dochodzi 18 ani widu ani słychu. Dzwonię do euro rtv agd a tam człowiek na infolinii twierdzi, że jest opóżnienie dostawa będzie w innym dniu. Na moje pytanie dlaczego nie zostaliśmy powiadomieni choćby smsem rozkosznie stwierdził, że...nie mają takiego obowiązku.
Weszłam wczoraj na stronę dhl patrzę dostawa dzisiaj czyli w piątek w godz. 10-12. No ok.To do zaakceptowania.
Wchodzę przed chwilą na stronę kuriera i dhl zmienił dostawę na poniedziałek. Ku..a mać. Ponad tydzień od kupna. Nikt nie raczy poinformować o opóżnieniu, każdy ma to w odwłoku, pieniądze za towar wzięte to co sie klientem przejmować.
Napisałam oczywiści skargę do euro rtva agd, bo do dhl to nawet nie wiem do kogo, na jaki adres. Odpowiedzieli jakimś banałem. A my zamówionego sprzętu nie mamy, pieniędzy też. I kuźwa co mamy kolejne dni tak siedzieć od 9 do 19, bo nie mamy swojego życia, pracy, obowiązków.
Odradzam obie firmy. Dziadostwo na maksa.
No musiałam sobie ulżyć. Krew mnie zaleje, bo z poniedziałku mogą zmienić na inne dni i tak dalej. Ciśnienie mam tak podniesione, żę kawy nie potrzebuję.
Co by ematka zrobiła?
Obserwuj wątek
      • kosmos_pierzasty Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 06:59
        W firmach kurierskich to teraz najczęściej odpowiadają boty, klient może ich cmoknąć. Niestety. Dla mnie najrzetelniejsza jest Poczta Polska. Przynajmniej w razie problemów się rozmawia z człowiekiem (u mnie rozsądnymi, pomocnymi paniami), a nie albo z botem, albo kurierem chłystkiem, który i tak robi, co chce, mówi jedno, robi drugie z pełną świadomością, że klient niewiele może.
        • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:00
          kosmos_pierzasty napisała:

> W firmach kurierskich to teraz najczęściej odpowiadają boty, klient może ich cm
          > oknąć. Niestety. Dla mnie najrzetelniejsza jest Poczta Polska.

Zgadzam się tylko w euro rtv agd nie masz wyboru DHL albo nic.
          • bywszy Bramka nr 3: za pobraniem :) 06.12.19, 10:15
            sundace46 napisał(a):
            > kosmos_pierzasty napisała:
            > > W firmach kurierskich to teraz najczęściej odpowiadają boty, klient może
            > ich cm
            > > oknąć. Niestety. Dla mnie najrzetelniejsza jest Poczta Polska.
            >
            > Zgadzam się tylko w euro rtv agd nie masz wyboru DHL albo nic.

Opcja "płatność przy odbiorze" czyni cuda. smile
          • rozalia_olaboga Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 17:00
            Dziwne. U mnie towar dostarczała jakas mała lokalna firma... Nawet nie wiedziałam jak się nazywa. A zamawialismy 4 razy, lodówki, pralki etc. Jeśli chodzi o transport, dzwon na infolinię rtv euro agd, ja dzwoniłam żeby się dowiedzieć o godzinę dostawy i byli pomocni. Jak nie będą - dzwon znowu, aż odbierze ktos inny.
            Natomiast nie daj boże, żeby coś z rtv euro agd ci się zepsuło... Reklamacja to u nich dopiero zabawa!
          • memphis90 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 07.12.19, 21:52
            >Dla mnie najrzetelniejsza jest Poczta >Polska.
            😂😂😂 Poczta polska pod wezwaniem "nie mamy pana paczki i co pan nam zrobi"? Właśnie walczę z PP w sprawie paczki zagubionej przez ich kuriera i jedyne co dostałam to "wg dokumentów paczka została dostarczona, ale nie pokażemy podpisu odbiorcy na dokumentach, bo nie musimy". Innym razem PP dostarczyła moja przesylke pod inny adres, problem w tym, że zmyślony, bo taki adres w ogole nie istnieje.

--
            "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • mooi Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 15:39
          >Dla mnie najrzetelniejsza jest Poczta Polska.

przepraszam ale chyba sobie jaja robisz.
          Poczta z załozenia zostawia ci awizo w skrzynce i to tez najcześciej dopiero awizo powtórne.
          O ile ci zostawi bo ostatnio maz, po długiej awanturze ze sprzedawcą, dowiedział się, że paczka została dawno wysłana ale jeb...na poczta nie była uprzejma zostawic jakiegokolwiek awizo, o przyniesieniu paczki pod drzwi to nawet nie wspomne....
          Poczta, obecnie, to najgorszy szajs, z jakim miałam do czynienia.
            • kosmos_pierzasty Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 16:16
              U nas też się można umówić z listonoszem np. na kolejny dzień, zostawić torbę na paczki na bramie czy tarasie, jeśli wychodzisz, poprosić o przedłużenie terminu odbioru w placówce, jeśli coś wypadnie. I szybko wszystko dochodzi i nie zatyka się przed Gwiazdką. Dodatkowo wszyscy mili small talk można uskuteczniać do woli smile
              Jak dla mnie same plusy.
              • memphis90 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 07.12.19, 22:28
                Poczta polska w zeszłym roku przetrzymala mi paczkę od 1 do 27 grudnia... Dostarczyli ją PO świętach, a blisko 4 tyg była w sortowni. To już nawet nie jest brak profesjonalizmu, to było zwykle kur..stwo.

--
                "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • aankaa Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 17:43

> Dla mnie najrzetelniejsza jest Poczta Polska

nie do końca jestem przekonana - zamówiłam zamrażarkę (opcja kurier) i wyjęłam ze skrzynki powtórne (!!!) awizo, że przesyłka jest do odbioru w placówce big_grin
          pomaszerowałam i powiedziałam przemiłej pani, że przesyłki nie odbiorę i niech odsyłają nadawcy
          a do nadawcy wysmarowałam maila z prośbą o zwrot kosztu sprzętu

--
          jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:59
        jola-kotka napisała:

> Mysl. To nie jest wina sklepu w ktorym kupilas a firmy ktora dostarcza czyli d
        > hl. I to tam powinnas zadzwonic.

Myśl, spróbuj Jola chociaż raz. Przedwczoraj wysłali smsa, że towar wydany kurierowi. Na stronie dhl informacja o odebranym towarze od nadawcy jest wczorajszą datą i godz. południową. Pomyśl Jola, czy nawet ty nie widzisz tu jakiejś rozbieżności.
        • jola-kotka Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:04
          Nie, ty nie myslisz. Od momenru gdy sklep odda towar firmie kurierskiej to ona odpowiada za ten towar, za termin dostawy itd. Zale za bledy w czasie dostawy sklada sie do dirmy przewozowej nie do sklepu w ktorym kupilismy. Dalej jesli wczoraj kurier odebral od sklepu to logiczne jest ze najwczesniejsza dostawa moze byc dzisiaj.
              • 35wcieniu Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:01
                "Dobra zostawmy to. Bo i tak nie masz racji . "

big_grin Bierze któraś do sygnatury?

--
                - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
                - Ale jak przez głowę?
                - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
          • yuka12 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:24
            Jola pracowałam w firmie kurierskiej i to ty nie masz racji. Właścicielem towaru jest nadawca i w jego obowiązku należy zadbanie, by towar dotarł w określonym czasie. Firma kurierska jest tylko pośrednikiem.

--
            "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
            • kk345 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 07.12.19, 13:34
              Czyli firma kurierska nie odpowiada za własnych kurierów, którzy przed potrafią zostawiać przesyłki u sąsiadów, w punktach pick up, albo u świętego Mikolaja, bo tak im się podoba? Albo, jak ostatnio mi sie zdarzyło, pobrać przesyłkę z sortowni w piątek o świcie a dostarczyć w poniedziałek wieczorem? Wszystko to powinnam reklamować u nadawcy towaru, tak?
      • profes79 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:37
        Guzik prawda. Odpowiada sprzedawca i to jego problem z usług jakiej firmy korzysta. Reklamacje wszelkiego rodzaju idą do sklepu a nie do kuriera/poczty i to nadawca reklamuje problemy z dostarczeniem towaru a nie odbiorca.

--
        Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
    • mojave Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 06:34
      Łączę się w bólu - tez czekam na pewną przesyłkę zamówioną w poniedziałek rano, wysyłka miała być w 24 godziny, nadal nie wysłali i tez zero info. Empik z kolei dostarczyć do wczoraj ale w środę poinformował o opóźnieniu, teraz chyba przed świetami będą takie problemy 😕

--
      ...
      • hanusinamama Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:01
        Empik znow dostarcza przeysłki nie kompletne bez wczesniejszego powiadomienia. W zeszłym roku potrzebowałam 6 takich samych zestawów kreatywnych. Kupiłam w empiku..przyszły 4. Dzwonie pytam czemu nie uprzedzili ze nie ma kompletu (wtedy bym zrezygnowała), nie mają obowiązku. Inne sklepy jak nie ma kompletnego zamowienia dzownią i pytaja czy nadal się chce zamowienie...

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
    • tojamarusia Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 06:45
      Efekt blak frajdeja. Czekamy na pakę z zooplusa, też się opóźnia. No ale poinformowali. Z dhl- em daj sobie spokój, niereformowalna firma. Norma to czekanie na nich cały dzień, bo ci napisali, że będą a po południu dostajesz info, że kurier nikogo nie zastał pod adresem...

--
      http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
      • heca7 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:12
        Ja kupuję z Zooexpess. Też czekałam na paczkę ale krótko. 1 grudnia wieczorem zakupy, 2 grudnia o 16.50 paczka zostaje nadana w Gdańsku, 3 grudnia o 15.30 kurier ją dostarczył do domu w Wawie smile I tak jest zawsze. Ale oni wysyłają DPD.

--
        Nie podchodź do byka od przodu; do konia od tyłu, a do idioty...w ogóle.
        • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:01

> Oczywiście, że ma racje, sklep ponosi odpowiedzialność za całościową obsługę za
          > mówienia,w tym swoich podwykonawców.

Dokładnie. Umowę zawierałam z euro rtv agd a nie dhleme.
          • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:07
            jola-kotka napisała:

> Nie ma racji. Teraz napisala ze dopiero wczoraj dhl odebral towar ze sklepu. No
            > to nie ma mozliwosci zeby wczoraj ja dostarczyli .

Jola wysil się chociaż raz. Skoro ze sklepem zawieram umowę na dostawę towaru w czwartek to w tym dniu ma on być dostarczony. Perturbacje na linii sklep-firma kurierska mnie nic nie obchodzą.
              • mona-taran Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:54
                Jola, ze sklepu zostało odebrane w środę-wg. sklepu. DHL sobie towar zeskanował w czwartek, więc u nich wynika na stronie, że odebrali w czwartek. Autorka info od sklepu miała, że towar będzie dostarczony w czwartek, dlatego czekała.
                • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:57
                  mona-taran napisała:

> Jola, ze sklepu zostało odebrane w środę-wg. sklepu. DHL sobie towar zeskanował
                  > w czwartek, więc u nich wynika na stronie, że odebrali w czwartek. Autorka inf
                  > o od sklepu miała, że towar będzie dostarczony w czwartek, dlatego czekała.

Nie tłumacz, dla niej to za skomplikowane.
                  • yuka12 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:43
                    Joluś, w dobrym tonie jest informować na bieżąco odbiorcę o stanie przesyłki. W dobie internetu i komórek pod niemal każdą strzechą brak powiadomień jest nieprofesjonalny. A już reakcja sklepu to dno dna. Skoro zawarli umowę na dostawę umówionego towaru w określonym dniu, to powinni pilnować wywiązywania się z warunków, a za wszelkie poślizgi przeprosić i wskazać najbliższy możliwy termin. Niezależnie od powiadomień z firmy dostarczającej towar. Tak to się przynajmniej dzieje na moim zgniłym Zachodzie 😀.

--
                    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
                      • yuka12 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 11:08
                        Ale ja nie o DHL pisałam 😃. Bo DHL kilka lat temu miał problem z dostawą przesyłki (mieszkaliśmy w centrum z darmowym parkingiem pod drzwiami, ja byłam w domu) i mąż musiał jechać ponad 50 km na jakieś odludzie wieczorem do ich punktu odbioru 🙄. Od tamtej pory jak tylko możemy, wybieramy inną firmę kurierską.

--
                          • yuka12 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 11:17
                            U nas jeszcze Hermes dobrze działa np. informuje na bieżąco o trasie przesyłki, niezależnie od wiadomości od nadawcy/sklepu. Generalnie DHL jest tutaj mało popularną firmą, ciekawe dlaczego 😉?

--
                            • snakelilith Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 14:39
                              Nie wiem, gdzie ty mieszkasz, ale u mnie w De Hermes regularnie zawala. Nie dosyć, że czeka się dłużej niż przy DHL-u, to zdarza się, że paczki znikają gdzieś w czasoprzestrzeni pomimo zawiadomienia, że są w systemie Hermesa. Już kilka razy musiałam interweniować w sklepie i towar musiał zostać wysłany po raz drugi. Dlatego jak mam wybór, to biorę DHL. Ale przypuszczam, że to zależy od regionu i lokalnych warunków. W większym miastach DHL ma gęstszą siatkę.
                              • profes79 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 14:58
                                Zawsze zależy to od lokalnych oddziałów i kurierów - przez długi czas miałem "normalnego" kuriera paczkowego Poczty Polskiej i niejeden wysyłający wybałuszał oczy gdy słyszał "tylko proszę PP". Niestety dyrekcja na rejonie doszła do wniosku, że jest za dobrze i efekt był taki, że się przerzuciłem na paczkomaty.

--
                                Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
                              • elle_du_jour Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 18:19
                                Mieszkam w dużym mieście i na DHL złego słowa nie mogę powiedzieć, podobnie z UPS. Wszystko u nich zawsze się zgadza – czas wysyłki, czas dostawy, powiadomienia, kontakt, nie mam z nimi nigdy żadnych problemów. To moje ulubione firmy kurierskie.

Gorzej wypada DPD, kiedyś nawet zmusili mnie do napisania reklamacji. Ale od tamtego czasu jakby się poprawili.

Oraz dość słabo Poczta Polska – drogo, długi czas dostawy, nie zawsze jest śledzenie.
    • kosmos_pierzasty Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 06:57
      Przepraszam, wiem, że to wkurzające, tak obie firmy, bo sklep powinien przeprosić i zaproponować rekompensatę jakąś (miałam tak z ravelo), jednak, kurka, wiadomo, że w tym okresie są problemy z dostawami, nie masowe, ale się zdarzają. Dlatego przyznam, że ja przed Gwiazdką bym taką rzecz jak telewizor wzięła za pobraniem... Przynajmniej bym się, że wściekała, że kasa zablokowana, albo w ogóle na fali wkurzenia, zrezygnowała z zakupu.
    • cruella_demon Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:03
      To DHL a nie sklep. Nie lubię tej firmy i jak jest przy zakupie jakaś alternatywa, to staram się ich nie wybierać. W zeszłym roku w grudniu miałam to samo, już myślałam, ze prezenty nie dojdą na czas. Nie dość, że paczka doszła z opóźnieniem, to jeszcze podali godziny dostawy 10-13, a kurier się łaskawie pojawił o 19, żadnego info, nic.
      Jakoś kurierzy z innych firm potrafią przysłać sms "będę koło 15" np.
    • mary_lu Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:28
      Nie zamawiam nic DHL-em. Kurier nie pojawia się nawet pod domem, tylko zrzuca przesyłki do punktu odbioru w jakiejś żabce po drugiej stronie dzielnicy (niby niedaleko, ale dowcip polega na tym, że pośrodku jest gigantyczny remont i dojazd tam zajmuje czasem i pół godziny). Formularze reklamacji na stronie www często nie działają, a infolinia nie może przyjąć reklamacji! W wakacje stałam trzy dni z kolei w tej cholernej żabce ze swoją opłacona paczką przed nosem i nie mogłam jej odebrać, bo uparcie przysyłali mi na komórkę niedziałający pin odbioru...
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:23
        mary_lu napisała:

> Nie zamawiam nic DHL-em. Kurier nie pojawia się nawet pod domem,

No nie strasz mnie. Już widzę siebie ze sprzętem agd na plecach czołgająca się kurna z żabki...o matkooooo...
        Niestety nie miałam wyboru, albo dhl abo nic.
    • mona-taran Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:33
      Widać oni wszędzie takie szopki odstawiają. Mi ostatnio dwa razy wrócili paczkę do niemiec twierdząc, że mój adres nie istnieje. A jestem pewna, że to przez to, że ulica była w przebudowie i pajac kurier musiałby tą paczkę nieść 20 metrów z parkingu. Napisałam do nich skargę I zmieniłam na odbiór w punkcie i tam w końcu udało im się dostarczyć. Na skargę odpowiedzieli po 2 tygodniach z pytaniem, czy dostałam paczkę czy nie:p
    • iwoniaw Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:39
      To właśnie cyrki wyczyniane przez firmy kurierskie powodują, że gdzie tylko mogę, wybieram opcję za pobraniem.

Współczuję serdecznie.

--
      "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
    • aaa-aaa-pl Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:46
      Moja historia jest jeszcze lepsza. Zestaw komputerowy za prawie 8000 zł ( opłacony) zostawił w jednym z punktów z telefonami( bo ekspedientka się zgodziła). I wysłał mi smsa. Podpis odbioru podrobił( podpisał moim nazwiskiem).
      • milka_milka Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:03
        U mnie zostawili porcelanę w budce z warzywami. I ogólnie to jest dobre rozwiązanie, ale nie przy porcelanie... smile

--
        Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:24
        aaa-aaa-pl napisał:

> Moja historia jest jeszcze lepsza. Zestaw komputerowy za prawie 8000 zł ( opłac
        > ony) zostawił w jednym z punktów z telefonami( bo ekspedientka się zgodziła). I
        > wysłał mi smsa. Podpis odbioru podrobił( podpisał moim nazwiskiem).

Przecież takie coś (podrobiony podpis) to oszustwo, przestępstwo. Matko.
    • fibi00 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 07:49
      Ja miałam podobną sytuację ale z księgarnią internetową book book- nie polecę nikomu! Zamówiłam grę i kilka książek 3ego listopada i w tym samym dniu zrobiłam przelew. Przewidywany termin dostawy 8 listopada ale miałam jeszcze dostać info o wysyłce towaru. 10ego towaru jak nie było tak nie ma, nie było też informacji że w ogóle towar został wysłany. Piszę do nich maila z pytaniem co z moim zamówieniem. 12ego odpowiedź że nie mają jednej książki i są w trakcie poszukiwań więc mam do wyboru 3 opcje: poczekać aż zamówienie będzie kompletne, wziąć zamówienie niekompletne lub anulować zamówienie. Akurat najbardziej zależało mi na tej książce której nie było a że do Mikołaja było jeszcze trochę czasu (gra miała być na Mikołaja dla dzieci) to uznałam że mogę jeszcze poczekać. Odpisałam więc,że poczekam na kompletne zamówienie. 15ego dostałam dokładnie tę samą informację. Poszukałam w innej księgarni internetowej dokładnie tych samych rzeczy. Kiedy wszystko znalazłam gdzieś indziej odpisałam że rezygnuję z zamówienia. 17ego przyszło info że zamówienie zostało anulowane. Stwierdziłam że poczekam na zwrot pieniędzy a potem zamówię wszystko w innej księgarni. 21ego napisałam maila z pytaniem kiedy mam się spodziewać zwrotu pieniędzy-nic nie odpisali. W końcu napisałam na messengera bo mają swój profil na FB. Od razu dostałam info że mam dzwonic pod nr tel.... Z opinii ,które w tym samym dniu przeczytałam w necie wiedziałam że ciężko jest się tam dodzwonić ale postanowiłam spróbować. No i faktycznie, raz byłam ósma, raz dziesiąta a potem piętnasta... Wkurzyłam się i napisałam na messengera że mają mi tu i teraz odpisać kiedy mam się spodziewać zwrotu bo na podany nr nie idzie się dodzwonić a jak nie to idę z tym na policję ( może zbyt ostro zareagowałam ale chyba poskutkowało). W ciągu chwili odpisali pytaniem o nr zamówienia,podałam i za chwilę było info że dziś pieniądze będą zwrócone ( i faktycznie do 2h były u mnie na koncie). Ja wiem że może na zwrot pieniędzy mają np 2 tygodnie ale najbardziej wkurzył mnie brak jakichkolweik informacji. Gdyby mi odpisali że na zwrot mają ileś tam dni, spokojnie bym poczekała. Ale kiedy najpierw nie odpisali potem nie szło się tam dodzwonić to straciłam cierpliwość i nawet nadzieję że jednak pieniądze zostaną mi zwrócone. Pierwszy i ostatni raz tam zamawiałam! Z tej innej księgarni zamówienie w paczkomacie było do odbioru dwa dni po dokonaniu zamówienia i przelewu a w book book po tygodniu nawet nie raczyli poinformować że zamówienie jest jeszcze niekompletne i niewysłanie...
        • banica_z_arbuzem Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:59
          Autorko, może wyobraź sobie taką sytuację:
          Wysyłasz prezent czy sprzedajesz jakąś rzecz przez internet.
          Od ciebie towar wyszedł, odbiorca czeka bo napisałaś, że jutro powinien mieć przesyłkę u siebie.
          Przesyłki nie ma.
          Odbiorca wydzwania do Ciebie z pretensjami, że czeka, bo obiecałaś...
          I co nasz zrobisz fizycznie?
          Możesz napisać do firmy kurierskiej, żeby się pospieszyli ale czy masz wpływ na tempo ich pracy?
          A klient ma prawo mieć do ciebie pretensję, że paczka leży gdzieś u kuriera?
          Możesz jeszcze jeździć za kurierem, jako nadawca , i próbować mu odebrać przesyłkę 🤣
          Przecież w takiej sytuacji pretensje do sprzedawcy to totalny absurd.
          • 35wcieniu Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:28
            "Od ciebie towar wyszedł, odbiorca czeka bo napisałaś, że jutro powinien mieć przesyłkę u siebie."

No ale właśnie problem w tym że od nadawcy towar nie wyszedł, chociaż sklep w systemie zaznaczył że wydano. A nie wydano. Wydano następnego dnia.

--
            - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
            - Ale jak przez głowę?
            - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
            • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:58
              35wcieniu napisał(a):

> "Od ciebie towar wyszedł, odbiorca czeka bo napisałaś, że jutro powinien mieć p
              > rzesyłkę u siebie."
              >
              > No ale właśnie problem w tym że od nadawcy towar nie wyszedł, chociaż sklep w s
              > ystemie zaznaczył że wydano. A nie wydano. Wydano następnego dnia.
              >
              Dokladnie i do tego sklep ma to w dudzie.
    • lauren6 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 08:59
      Jest środek zakupów świątecznych. Firmy kurierskie chcą dostarczyć jak najwięcej towaru w jak najkrótszym czasie: czytaj na Mikołajki. Jeżeli zamówiłaś coś dużego to kurierowi bardziej się opłaca zabrać do samochodu 5 małych paczek niż 1 dużą. Stąd to opóźnienie.

Zadzwoń do dhl i dowiedz się gdzie możesz odebrać paczkę osobiście, skoro Ci zależy na szybkiej dostawie.
      • dyzurny_troll_forum Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:06
        lauren6 napisała:

> Zadzwoń do dhl i dowiedz się gdzie możesz odebrać paczkę osobiście, skoro Ci za
        > leży na szybkiej dostawie.

Po to zapłaciła za dostawę, żeby sobie teraz odbierać osobiście!? Serio Wuju Dobra Rada???

--
        Nic nie zostało wybaczone!
          • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:02
            lauren6 napisała:

> Dostawę będzie miała w poniedziałek. Jeśli jej zależy na czasie może odebrać u
            > nich w magazynie.

Taaak mądra lauren pojadę ponad 100 km do ich magazynu po towar, dostawczaka sobie wynajmę i pojadę big_grin Pomyśl zanim napiszesz, nie boli.
              • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:30
                lauren6 napisała:

> Skąd wiesz, że to jest 100km od ciebie skoro nawet tam nie dzwoniłaś?

Bo potrafię czytać i jest napisane gdzie znajduje się towar...do tego mam google i potrafię daną miejscowość znaleźć w sieci.
                Prosilam żebyś trochę myślała. Sporóbuj.
                • lauren6 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 07.12.19, 13:27
                  Skoro wiesz, że to firma kurierska nawaliła i paczka utknęła w magazynie 100km dalej to czemu obsmarowujesz na tym forum sklep euro?

Ty rzekomo MYŚLISZ?

Nie jedna osoba próbowała już obsmarowywać w internecie prywatną firmę, a potem robiło jej się miękko w gaciach gdy otrzymywała telefon od prawników.

Jeżeli faktycznie masz resztki mózgu, których potrafisz używać, to błagaj moderację by skasowała ten wątek, albo przynajmniej wykropkowała jego tytuł zanim pojawi się w wyszukiwarkach po wpisaniu nazwy wiadomego sklepu.
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:00
        lauren6 napisała:

>
        > Zadzwoń do dhl i dowiedz się gdzie możesz odebrać paczkę osobiście, skoro Ci za
        > leży na szybkiej dostawie.

Lauren myśl, nie boli. Nie po to zapłaciłam za dostawę kurierem do domu żeby samej popierdzielać do punktu i odbierać sprzęt agd rtv. OJP. Pomyśl czasami. Może najlepiej wszyscy biegajmy do producentów po towar będzie najszybciej.
        • lauren6 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:29
          Spytałaś się o radę to napisałam co ja zrobiłam (zwróć uwagę na czas przeszły dokonany) w podobnej sytuacji, gdy zależało mi na czasie, a paczka utknęła w punkcie. Mąż podjechał: nie 100 km tylko 1,5 km, odebrał paczkę bez kolejki i ją przywiózł do domu. Nikomu korona z głowy nie spadła. Dlaczego bez kolejki? Bo ludzie są głupi: wolą się pieklić, wyzywać innych na forum, zamiast wziąć inicjatywę we własne ręce I po prostu załatwić sprawę.

Dhl w tej chwili przetwarza setki tysięcy przesyłek. Twoją paczuszkę naprawdę mają w dudzie. Nawet jak nie dostarczą 1-2% przesyłek w terminie to i tak mają 98-99% zadowolonych klientów. Chcesz mieć paczkę teraz to działaj. Chyba, że jesteś zwykłym trolliszczem, które przylazło na forum wyżyć się na ludziach, którzy udzielają ci konstruktywnych rad. Niestety obstawiam tą ostatnią opcję.
          • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:31
            lauren6 napisała:

Chcesz mieć paczkę teraz to działaj. Chyba, że jes
            > teś zwykłym trolliszczem, które przylazło na forum wyżyć się na ludziach, którz
            > y udzielają ci konstruktywnych rad. Niestety obstawiam tą ostatnią opcję.

Jasne, każdy kto się z tobą nie zgadza i daje ci dobrą radę żebyś się wysilila i pomyślała jest trollem big_grin big_grin Naprawdę myśl.
            • lauren6 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 07.12.19, 13:30
              Jeżeli ktoś nie potrafi wyrazić swojej opinii bez obrażania rozmówcy to jest albo trollem podgrzewającym atmosferę, albo zwykłym chamem.

Przyjęłam do wiadomości, że nie trollujesz. Czyli po prostu dałaś wyraz swojej kulturze osobistej. Dobrze wiedzieć.
          • yuka12 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:53
            Nie Lauren, każdy klient i każda paczka są ważni. A postawa taka jak twoja powodują, że wcześniej czy później niezadowolony klientów może być za dużo, żeby firma przetrwała. Warto o tym pamiętać.

--
            • cruella_demon Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 18:26
              Dokładnie tak, płacisz za konkretną usługę i masz prawo oczekiwać, ze zostanie rzetelnie wykonana w określonym czasie.
              To tak jakbyś zapłaciła fryzjerce za farbowanie, a ona wręczyła ci farbę do ręki i powiedziała, ze masz sobie sama kłaść albo czekać aż jej się łaskawie zechce.
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:01
        dyzurny_troll_forum napisała:

> sundace46 napisał(a):
        >
        > > Co by ematka zrobiła?
        >
        > Kupowałaś w sklepie czy przez net?
        > Jak przez net to odstąpienie od umowy w ciągu ustawowych 10 czy tam 14 dni. I n
        > iech se AGD RTV ten sprzęt rozpakuje i se wsadzi...
        >
        Pytałam konsultanta o to, ale to już zaplacone i zwrot kasy do 14 dni. Jak pomyślę, że tak samo rzetelnie będą zwracać pieniądze, jak wysyłali towar to mi gorzej.
        • dyzurny_troll_forum Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 14:03
          sundace46 napisał(a):

> Pytałam konsultanta o to, ale to już zaplacone i zwrot kasy do 14 dni. Jak pomy
          > ślę, że tak samo rzetelnie będą zwracać pieniądze, jak wysyłali towar to mi gor
          > zej.

I to jest doskonały przykład dlaczego warto używać kart kredytowych, najlepiej z solidnym limitem....

--
          Nic nie zostało wybaczone!
    • bialeem Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:09
      W sumie to ciekawe, bo ja akurat z dhlem nie miałam nigdy problemów. Ups ostatnio mnie udupił w domu na 1,5 dnia, bo kurier nie uprzedził, że "będzie za 15 min" i nie było podanego żadnego zakresu godzinowego (dotarłabym do domu z pracy w tym czasie), a po kilkudniowej gonitwie kiedyś za kurierem dpd (pobraniowej) gdzie zostałam bez żarcia dla zwierząt kompletnie z nich zrezygnowałam. Teraz tylko paczkomaty albo zamawianie do pracy. Nigdy nie miałam problemów z euro, ale korzystałam chyba z ich własnego transportu z wniesieniem, montażem i odebraniem starocia(uwielbiam). Zakładałabym, że cała obsuwa może wynikać z miksu kolorowych piątków i cybernetycznych poniedziałków ze świętami.
    • aerra Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:28
      Ematka w newralgicznym okresie takie rzeczy zamawia za pobraniem. Jakoś wtedy bardziej im zależy na terminowym dostarczeniu wink

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • mika_p Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:33
      To, że dostałas sms od sklepu, że towar został wysłany, nie znaczy, że został wysłany - zazwyczaj takie smsy są generowane, gdy zostanie wystawiony list przewozowy, a przy dużej liczbie zamowień mógł być wygenerowany po odjeździe kuriera z paczkami na dany dzień, albo przesyłka się nie zmieściła, bo sklep nie zgłosił większego nadania albo nie było mozliwości podstawienia większego/dodatkowego samochodu.

A jeśli zamówiłas coś dużego typu pralka, lodówka, to zazwyczaj podpada pod dystrybucję paletową i na to są 2 dni robocze według regulaminów większości firm kurierskich.

PS. W umowie ze sklepem masz czas dostawy okreslony dokładną datą, czy przewidywany?

--
      Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
    • thaures Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:33
      Ematka w ogole by nie kupowała w grudniu. U mnie w empiku już nie dało się nic zamówić, bo byli zawaleni, podejrzewam, że każdy większy sklep będzie wyglądał podobnie. Co chwilę dostaje maila, że dostawa opóźniona, że względu na ilość zamówień.
    • piekna_remedios4 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 09:41
      Ja tez zamówiłam z rtv euro agd sprzęt, jest opóźnienie ale dali znać smsowo. Nie mam pretensji bo wiem jaki jest ruch przed świetami.
      A co dhl to masz racje, najgorsza firma kurierska. Nasza bezczelna kurierka ciagle oddaje paczki do punktu mimo, ze siedzę z doopą w domu całymi dniami, nawet nie zajeżdża do nas tylko ściemnia ze nikogo nie było.
      A wy nie możecie zamówić paczki do pracy albo nie macie jakichś sąsiadów żeby im te paczkę kurier zostawił?

--
      Cien años de soledad
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 10:04
        piekna_remedios4 napisała:

> A wy nie możecie zamówić paczki do pracy albo nie macie jakichś sąsiadów żeby i
        > m te paczkę kurier zostawił?
        >
        Duży sprzęt agd mam do pracy zamówić? Jakby to było coś rozmiaru suszarki to bym pojechala do sklepu kupić, nie zamawiałabym przez net.
      • kosmos_pierzasty Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 16:26
        Z moich doświadczeń wynika, że z kurierami to zależy nie od firmy, a od konkretnej osoby w samochodzie. U mnie długo był świetny kurier DPD, potem się zmienił i jest najgorszy - bezczelny, potrafi w ogóle nie dowieźć paczki a raportować nieudane próby doręczenia i odesłać... Bez komentarza. Obecnie najlepsza u mnie jest dziewczyna z InPostu, ale na DHL też nie narzekam, taki facet w średnim wieku jeździ, poważniejszy już chyba nieco i nie odwala numerów. Za to sortownia DHL mi paczkę zawieruszyła, także potwierdzałoby się, że to słaba firma.
    • mooi Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 15:35
      to tylko twoje doświadczenia. W twoim miescie. Nie można generalizować.
      ja akurat mam całkowicie inne doswiadczenia.
      W euro ostatnio zrobilam kilka zamowień, w ciagu roku - z odbiorem osobistym bo akurat sklep jest obok marketu, w ktorym robie cotygodniowe zakupy. Zero problemow.
      Firmy kurierskie maja ostatnio punkty odbioru i nie trzeba czekac na kuriera. Tez korzystam, zawsze.
      Tyle ze dotyczy to chyba wiekszych miast a nie pipidów....
      I zawsze należy mieć na uwadze, że świeta, Mikolajki tp to sa okresy zwiekszonych zamowień i należy zamawiać z wyprzedzeniem.
      To tyle.
      • kosmos_pierzasty Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 16:29
        mooi napisała:

> Firmy kurierskie maja ostatnio punkty odbioru i nie trzeba czekac na kuriera. T
        > ez korzystam, zawsze.
        > Tyle ze dotyczy to chyba wiekszych miast a nie pipidów....
        DHL dostarcza do Żabek, a te są wszędzie, no ale raczej nie telewizor...
      • iwoniaw Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 16:31
        mooi napisała:

> to tylko twoje doświadczenia. W twoim miescie. Nie można generalizować.
        > ja akurat mam całkowicie inne doswiadczenia.
        > W euro ostatnio zrobilam kilka zamowień, w ciagu roku - z odbiorem osobistym bo
        > akurat sklep jest obok marketu, w ktorym robie cotygodniowe zakupy. Zero probl
        > emow.

A jak ja kupowałam śmietanę w sklepiku na dole, to dopiero "zero problemów". Tylko idiota zamawiałby w takiej sytuacji lodówkę kurierem, skoro może kupić śmietanę z odbiorem osobistym nawet bez jechania do marketu big_grin

> Firmy kurierskie maja ostatnio punkty odbioru i nie trzeba czekac na kuriera. T
        > ez korzystam, zawsze.

Jasna sprawa, jeśli ktoś zamówił wspomnianą lodówkę czy inny fortepian kurierem, to zapewne dlatego, że ma nadmiar wolnych samochodów transportowych i marzy o jeździe na jakieś zadudzie. big_grin

> Tyle ze dotyczy to chyba wiekszych miast a nie pipidów....
        > I zawsze należy mieć na uwadze, że świeta, Mikolajki tp to sa okresy zwiekszon
        > ych zamowień i należy zamawiać z wyprzedzeniem.
        > To tyle.

Cóż, jeśli sklep oferuje sprzedaż towaru z usługą dostarczenia w określonym terminie i pobiera za to pieniądze, to jego obowiązkiem jest się z tego wywiązać. Niezależnie od tego, czy dostawa ma być do Pipidowka Dolnego czy na Marszałkowską w Warszawie. Gdyby zaś ktoś chciał robić zakupy w sklepie stacjonarnym i wieźć je do domu własnymi siłami, to by to uczynił. To tyle big_grin

--
        "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
        • mooi Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 17:29
          Jesli chodzi o duzy sprzet.....
          ostatnio wymieniałam lodówke i zmywarke.
          Bez takich/żadnych problemow.
          Moze warto (????) poczytać opinie nt firm. Zarówno sprzedawcy, jak i kurierskiej.
          To tyle (ha ha ha....zap[rawdę śmieszne....)
          • iwoniaw Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 18:00
            mooi napisała:

> Moze warto (????) poczytać opinie nt firm. Zarówno sprzedawcy, jak i kurierskie
            > j.
            > To tyle (ha ha ha....zap[rawdę śmieszne....)

No owszem, zaprawdę śmieszne. big_grin Bo wbrew temu, co tu wypisujesz, to nie klient jest winien nierzetelności firmy. Owszem, mniej nerwów by stracił, gdyby tam nie zamawiał/nie wierzył w ich zapewnienia co do trybu dostawy - toteż autorka wątku przestrzega innych, by byli mniej naiwni - poznać możesz już po tytule wątku big_grin Tak, jesteś mądra i przezorna, że zamówiłaś tak, że nie miałaś problemów: sama sobie pojechałaś po towar do sortowni big_grin No zaiste, wyręczanie kuriera jako sposób na uniknięcie problemów z kurierem zasługuje wprost na medal z ziemniaka big_grin

--
            'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
            'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
            • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 20:43
              iwoniaw napisała:

> mooi napisała:
              >
              >
              > > Moze warto (????) poczytać opinie nt firm. Zarówno sprzedawcy, jak i kuri
              > erskie
              > > j.
              > > To tyle (ha ha ha....zap[rawdę śmieszne....)
              >
              > No owszem, zaprawdę śmieszne. big_grin Bo wbrew temu, co tu wypisujesz, to nie klien
              > t jest winien nierzetelności firmy. Owszem, mniej nerwów by stracił, gdyby tam
              > nie zamawiał/nie wierzył w ich zapewnienia co do trybu dostawy - toteż autorka
              > wątku przestrzega innych, by byli mniej naiwni - poznać możesz już po tytule wą
              > tku big_grin Tak, jesteś mądra i przezorna, że zamówiłaś tak, że nie miałaś problemó
              > w: sama sobie pojechałaś po towar do sortowni big_grin No zaiste, wyręczanie kuriera
              > jako sposób na uniknięcie problemów z kurierem zasługuje wprost na medal z zie
              > mniaka big_grin
              >
              >
              Nie pisz do niej, nie warto big_grin nic nie dotrze.
            • ulla_cebulla Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 07.12.19, 03:07
              Szczyt żenady robić zakupy w internecie w najgorszym okresie roku i rzucać się jak żaba na betonie bo przesyłka dotrze dzień później (że nie wspomnę o braku umiejętności czytania monitoringu - jola ma tu całkowitą rację, po kij czekać jak debil cały dzień skoro widać, że paczka dopiero wskanowana). Ale nie ma to jak sobie spuscic parę obrażając wszystkie forumki, które nie podzielają świętego oburzenia szanownej pańci. Swoją drogą jeśli tak potraktowalas pracowników sklepu, bardzo możliwe że zostałas u nich zablokowana.
      • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 17:01
        mooi napisała:

> akurat sklep jest obok marketu, w ktorym robie cotygodniowe zakupy. Zero probl
        > emow.
        > ez korzystam, zawsze.

Nie istotne czyobok ukochanego marketu jest punkt odbioru czy sklep. Nie mam zamiaru targać pralki czy tv, we własnym aucie, na grzbiecie nie po to wybieram dostawe kurierem.

> I zawsze należy mieć na uwadze, że świeta, Mikolajki tp to sa okresy zwiekszon
        > ych zamowień i należy zamawiać z wyprzedzeniem.

Nie interesuje mnie jaki to okres roku. Skoro zawieram ze sklepem umowę na dostawę w danym dniu to sklep ma się z tego wywiązać.
        To tyle.

• mooi Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 17:34
          rtv to nie tylko sprzet wielkogabarytowy. Przeciwnie.
          Nieistotne co ty akurat myslisz o tego rodzaju sklepach.
          Człowiek rozsądny wie (i ma doświadczenie), ze okolice świąt są najtrudniejsze jesli chodzi o transport.
          Co ciebie tam "obchodzi" to nie ma żadnego znaczenia. Mozesz nawet zapluc sie ze złosci - to i tak nie przyspieszy dostawy.
          Trzeba mysleć (wiem, trudne)
          To tyle.
        • sundace46 Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 20:42
          cruella_demon napisała:

> Wiesz suszarkę do grzybów, czy toster, to ja też zamawiałam z odbiorem osobisty
          > m, a jednak lodówkę zakupiłam z transportem do domu, hmmm ciekawe dlaczego?

Przecież moglaś jak mądrze big_grin mooi sugeruje, ba nie twierdzi, że to jedyna słuszna droga, sama ją odebrać w sklepie, a ty bezmyślnie zakupiłaś z transportem do domu big_grin
      • iwoniaw Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 16:33
        chatgris01 napisała:

> sundace46 napisał(a):
        >
        > > Co by ematka zrobiła?
        >
        > Wybrała opcję płatność przy odbiorze.
        > To naprawdę cudownie reguluje problemy z kurierami i dostawami.
        >
        >
        >
        >

To szczera prawda - gdy sprzedawca nie ma pieniędzy na koncie, to jakoś się potrafi postarać i co do tego, żeby ten towar pchnąć pierwszym transportem, i żeby zakontraktowany kurier potraktował tę przesyłkę priorytetowo. Też to sprawdziłam i inaczej już w zasadzie nie praktykuję.

--
        • mika_p Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 20:57
          > gdy sprzedawca nie ma pieniędzy na koncie, to jakoś się potrafi postarać i co do tego, żeby ten towar pchnąć pierwszym transportem,

Nie, po prostu nie czeka na zaksięgowanie przelewu. Wpływa zamówienie pobraniowe, przekazywane jest do wysyłki i tyle. Wpływa zamówienie płatne z góry - czeka się na płatność i dopiero przekazuje do realizacji. W dużych firmach to dłuższa droga niż w takiej, gdzie właściciel ma 5 zamówień na dobę i może co chwila klikać F5.

> żeby zakontraktowany kurier potraktował tę przesyłkę priorytetowo

Nie potraktuje priorytetowo, tylko co najwyżej nie zostawi sąsiadom/w sklepie z porcelaną/całkiem byle gdzie ani nie zrobi fałszywego doręczenia, i częsciej zadzwoni, żeby po przejechaniu z tą paczką 10 km ie usłyszeć "ojej, już pan jest? ale ja nie mam gotówki, proszę poczekać 15 minut, ubiorę się i zawiezie mnie pan do bankomatu"

--
          Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
          • mika_p Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 21:10
            Swoją drogą, pamiętam wątek, jak katja.katja przekonywala, że wybieranie przesyłki pobraniowej zamiast zapłaty z góry jest bez sensu:
            forum.gazeta.pl/forum/w,567,167716352,167716352,Typ_klienta_pobraniowy_.html

--
            ze skarpetkami to jest tak: w każdej parze jest silniejszy i słabszy osobnik i w pewnym momencie po prostu ten silniejszy pożera tego słabszego
            • iwoniaw Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 21:25
              mika_p napisała:

> Swoją drogą, pamiętam wątek, jak katja.katja przekonywala, że wybieranie przesy
              > łki pobraniowej zamiast zapłaty z góry jest bez sensu:

No błagam, to chyba najlepszy argument, że przesyłka pobraniowa jest z wielkim sensem big_grin Czy ktoś pamięta choć jeden przypadek, że to indywiduum pod dowolnym nickiem komuś udzieliło sensownej porady albo wykazało się życzliwością? big_grin

--
          • iwoniaw Re: Odradzam euro rtv agd i dhl 06.12.19, 21:28
            mika_p napisała:

> Nie potraktuje priorytetowo, tylko co najwyżej nie zostawi sąsiadom/w sklepie z
            > porcelaną/całkiem byle gdzie ani nie zrobi fałszywego doręczenia, i częsciej z
            > adzwoni, żeby po przejechaniu z tą paczką 10 km ie usłyszeć "ojej, już pan jes
            > t? ale ja nie mam gotówki, proszę poczekać 15 minut, ubiorę się i zawiezie mnie
            > pan do bankomatu"
            >
            >

Dobre i tyle. Przesyłki pobraniowe ZAWSZE dostaję ekspresowo i jeszcze sklep-nadawca posyła linka do śledzenia, w zasadzie powody tegoż faktu są mi obojętne wink Choć oczywiście masz rację z tymi wyjaśnieniami.

--
            "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka