Dodaj do ulubionych

MRI kręgosłup - co dalej?

06.12.19, 08:35
Proszę o poradę osób, które mają jakieś doświadczenie z rehabilitacją czy innym "naprawianiem" kręgosłupa. Do lekarza oczywiście idę, ale ponieważ nikt nie jest wszechwiedzacy, to chciałam się poradzić jak znaleźć dobrego rehabilitanta? Na co zwracać uwagę? Nie chciałabym sobie zaszkodzić bardziej. Cwicze regularnie.
Przepisuję opis MRI odcinka piersiowej (nie wiem czy jest bardzo źle czy nienajgorzej), więc jeśli ktoś się zna to proszę o komentarz)
"Pogłębienie kyfozy piersiowej. Trzony na szczycie kyfozy o nierównych zarysach blaszek granicznych z obecnością guzików Schmorla - obraz jak po przebytej chorobie Scheuermanna. W stronach T8, Th9, Th10 widoczny jest obrzęk.
Obniżenie i odwodnienie tarcz miedzykregowych od Th5/Th6 do Th9/Th10.
Wielopoziomowe zmiany przeciazeniowe w stawach miedzyworostkowych.
Na poziomie Th5/Th6 centralno-paramedialna po lewej protruzja materiału tarczy m-kręgowej na 3,5mm powodującą impresje na rdzeń kręgowy od strony przednio-lewobocznej oraz spłycajaca lewy zachyłek korzeniowy. Otwory m-kręgowe niezwężone. Wymiar ap worka oponowego w linii pośrodkowej 11mm.
Na poziomie Th7/Th8 niewielkie uwypuklenie pierscienia wloknistego."
Obserwuj wątek
    • joasia_koo Re: MRI kręgosłup - co dalej? 06.12.19, 10:43
      Przede wszystkim wizyta u ortopedy, w wieku nastoletnim miałaś zdiagnozowaną chorobę Scheuermanna? Jeśli nie to teraz już nic nie zrobisz i musisz ćwiczyć aby nie bolało. Lekarz powinien Ci powiedzieć jakich ćwiczeń nie powinnaś wykonywać, ale to też pewnie zależy od tego w jakiej kondycji są zmienione chorobowo kręgi. Moja córka nie może np. pływać żabką, robić przewrotów, podnosić z ziemi ciężkich rzeczy. Niestety nie wszyscy rehabilitanci wiedzą co to za choroba i to ty musisz wiedzieć co ci wolno wykonywać.
        • alicia033 Re: MRI kręgosłup - co dalej? 06.12.19, 12:12
          szorstkawelna napisała:

> No właśnie nie wiem ani jak znaleźć dobrego lekarza - neurochirurg czy/i ortopeda? I jak szukać dobrego rehabilitanta?

napisz, skąd jesteś. Albo gdzie jesteś w stanie dojeżdżać. Ematka wie wszystko, ale bez sensu polecać ci kogoś z Poznania, jak jesteś np. z Olsztyna.
          Można też pogooglować po forach tematycznych czy fb.

--
          z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
          volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka