Dodaj do ulubionych

Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej

06.12.19, 14:01
Jak się szykują oceny? Jest dużo gorzej niż w 8 klasie (ostatniej gimnazjum)?
U mojego było słabo wrzesień, październik, ale teraz dobija do czwórek, poza tym trójki, piątki symbolicznie 😉
Nas uprzedzała wychowawczyni w 8 klasie, że będzie rzeźnia, faktycznie jak młody każe się cieszyć z 3 że sprawdzianu z matmy to trochę dziwne, ale generalnie jest dobrze.
Jak u Was?
Obserwuj wątek
    • niktmadry Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 14:20
      Moje Dziubdziusiatko ma.ochote wrocic do podstawowki i nakopac w zadek tamtym nauczucielom za te wszystkie teksty typu " zobaczycie jak bedzie trudno w szkole sredniej" ....twierdzi, ze jest lepiej niz w szkole ppdstawowej. Oceny ma podobne ale... ja przejeta deforma w 8 klasie pilnowalam, sprawdzalam, douczalam - obecnie ograniczam sie.do sprawdzania librusa raz na jakis czas..... zatem chyba radzi sobie lepiej...
    • la_mujer75 Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 14:32
      Biorąc pod uwagę ilość czasu poświęcanego na naukę przez syna i fakt, że do końca podstawówki był prowadzony za rączkę (odpytywałam, sprawdzałam przed prawie każdym sprawdzianem, wyłapywałam, co jeszcze trzeba poćwiczyć, itd. ), a od września wszystko ogarnia sam, to bardzo dobrze sobie radzi.
      Obiektywnie- szału nie ma smile
      Mam nadzieję, że żadnej pały na semestr nie będzie. I przed nim jeszcze dwie ważne klasówki z przedmiotów, z których na razie średnia ponad 2, ale jak uwali, to może być niewesoło...
      W każdym razie dzieciątko nieprzepracowane w porównaniu do dwóch ostatnich lat. Mógłby jednak trochę więcej się wysilać.

P.S. U syna w klasie 3 z klasówy z matmy to bardzo dobra ocena. Z ostatniej klasówki było kilka czwórek, kilka trójek , kilka dwójek, a reszta to jedynki. Na 27 osób. Rozszerzona matematyka.

• kanna Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 18:39
        stephanie_harper2 napisał(a):

> Podstawówka była z ambicjami, 1 miejsce w dzielnicy ze szkół publicznych.

U mnie dokładnie tak samo było + klasa językowa uncertain Koszmar jakiś, presja, od strony nauczycieli, rodziców...

Teraz spokojnie, córka ZADOWOLONA, oceny jakieś ma, ale że nie ma Librusa, to czasem tylko się dowiaduję, jakie. Myślę, że będzie lepiej niż w podstawówce, ale tak naprawdę to mam to w nosie. Oceny niespecjalnie mnie interesują, moje dzieci dobrze piszą egzaminy.
        Córka ma świetnych nauczycieli, szczególnie z przedmiotów rozszerzonych na maturze, w końcu zaczęła korzystać z lekcji, matematyk jest absolutnie genialny.

Co za ulga !
        --
        Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
        Pół wieku poezji
    • bei Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 14:45
      Syn ma trojkę z polskiego i jak nie poprawi to chemia równie słaba, z niemieckiego I wf czwórka (albo poprawi), z rozszerzeń I reszty piątki. Najlepiej mu idzie z matematyki, angielskiego i biologi- z tych przedmiotów zawsze dobre oceny przynosi.
    • mama-ola Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 14:51
      Mój syn słabo. Wyciąga się w tym tygodniu z czterech grożących mu jedynek. Z dwóch już się wyciągnął podobno (w librusie jest ślad, że z jednej tylko). Poza tym ma mierne, jakieś tróje, może jedna czwórka i jedna piątka.
      Spodziewałam się, że będzie źle, bo nigdy nie dbał o oceny i nigdy nie umiał się uczyć. Ale i tak załamuję nad nim ręce. Kiedy on dojrzeje do nauki, to nie wiem.
    • dido_dido Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 15:02
      Syn na początku liceum dostał przykazanie - z przedmiotów, których nie zdaje na maturze ma być co najmniej 2, jak będzie 3 to super.
      Resztę ma umieć i uczyć się ich tak jakby matura miała być teraz w maju. Cel to 100 % na maturze a nie piątka na półrocze.
    • troompka Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 16:11
      nie jest zle, nawet bym powiedziała, że lepiej niz w podstawówce (biorąc ilośc włożonej przez niego pracy-teraz po prostu nie ma się kiedy uczyć, treningi (szkoła sportowa) kończą mu sie o 20, a do szkoły wychodzi na 8. Zagrozony jest z matmy i tu pewnie mu sie nie uda poprawić (trafil im sie nauczyciel, gdzie nawet piatkowi z podstawowki maja ledwo 3), reszta przedmiotow to 3,4 (m.in. z tego nieszczesnego angielskiego, ktory mu tak kiepsko na egzaminach poszedl) i z rzadka 5.
    • esperantza Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 19:33
      Tak na prawdę to nie wiem, no ocen jeszcze nie ma. Ale u jednego będą 3,4 i 2 z polskiego.
      U drugiego niestety polowa to mierne o ile wyciągnie się z matmy bo chwilowo grozi mu pała ale jeszcze dwa sprawdziany do poprawy.Generalnie u jednego luz, u drugiego dramat
    • makurokurosek Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 21:48
      Trójki, czwórki i jakieś piątki . Tak jak ktoś tu napisał wcześniej, my tez młodej cały czas kładziemy do głowy, że ma się skupić na przedmiotach maturalnych oraz na niemieckim ( uważamy, że mimo wszystko dobrze by było aby jednak znała go dobrze chociaż na poziomie podstawowym)
    • maurra Re: Oceny na semestr 1 klasa szk. średniej 06.12.19, 22:02
      W stopniach jest zjazd (z 5-6 w SP na 3-4 w LO), szkoła ciśnie równo ale już wie, że trója ze sprawdzianu z rozszerzonej matmy w tej szkole do dobry wynik
      dużo uczy się z przedmiotów rozszerzonych, oceny ma już wszystkie ze skali, rzadko marudzi. Teraz w LO - wreszcie - skończyło się parcie na stopnie i pasek przeliczane na punkty, teraz program minimum to zdawać z klasy do klasy a reszta pary idzie w to, co chce zdawać na maturze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka