Dodaj do ulubionych

Prawdziwa eko- ankieta cd 3

09.12.19, 12:37
Czy jestes gotowa?

--
Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 12:40
      I tak sadzę mnóstwo kwitnących kwiatków, zarówno w doniczkach/skrzynkach, jak i na rabatkach, dlatego nawet nie jest to hipotetyczne wink

--
      "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
    • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 14:16
      Kochana ja mam cały ogród dla pszczół. I 3 ule dzikiach pszczół. W dodatku zaraziłam pomysłem teścia ( ma w sadzie), moich rodziców, 3 pary znajomych i szkołe oraz przedszkole mojego dziecka. Za to zimą wszelkie chochoły po kwiatach i trawach u mnie nadal w ogrodzie straszą. Sa naturalnymi karmikami. Ja nawet agrowłókniny nie zakładałam bo mam kilka miejsc ze lubia gniazdować trzmiele ziemne.

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • boogiecat Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 14:42
        To czesciowo prawda, bo w miastach dostep do pozywienia jest ograniczony, ale tak czy inaczej kwiatki na oknie sa bez pestycydow.
        Z pszczolami sprawa jest niejasna, ostatnio mowia ze zasiedlanie miast pszczolami powoduje efekt odwrotny od zamierzonego, tzw. Zly dobry pomysl, bo miejskie pszczoly sa nielojalna konkurencja dla pszczol polnych i innych gatunkow i zaczynaja byc dominujacym gatunkiem.

--
        • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 14:48
          "Z pszczolami sprawa jest niejasna, ostatnio mowia ze zasiedlanie miast pszczolami powoduje efekt odwrotny od zamierzonego, tzw. Zly dobry pomysl, bo miejskie pszczoly sa nielojalna konkurencja dla pszczol polnych i innych gatunkow i zaczynaja byc dominujacym gatunkiem."
          A te miejskie nie chcą się potem wyprowadzać na pola? Tak to jest z ludzką ingerencją, że nigdy do końca nie wiadomo, jakie to będzie miało skutki. Ogólnie na dwoje babka wróżyła ale ekoterroryści i inne oszołomy będą nachalnie lansować aktualną mondrość etapu uncertain

--
          "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
          Psalm 23
          • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 14:53
            A ci ktorym sie nie chce zrobic czegoś dla dobra miejsca w ktorym zyjemy kosztem swojej wygody będą innych od terrorystów wyzywać...wstyd powiedzieć " nie chce mi się, w rzopie mam to" lepiej powiedzieć " bo to jakis ekoterrorysta wymyslił"...

--
            "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
            • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:00
              "będą innych od terrorystów wyzywać."
              Skoro zachowują się jak terroryści, to tak ich będę nazywać. A jesli ich działania są do tego tylko zasłoną dymną dla krzewienia pewnej ideologii albo są do wynajęcia, jak Greenpeace, to cóż, smuteczek.

--
              "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
              Kurt Vonnegut
              • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:08
                Serio pisanie w prasie o tym ze pszczołom brakuje pożywienia i ze kazdy miododajny kwiatek na rabatce albo balkonie moze im pomóc to taki terroryzm?? To musze uwazać, bo latem pisałam zeby ptakom i zwierzakom wode do picia wystawiać...tez ze mnie terrorystka.

--
                • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:27
                  Nie wierzę w te dobre intencje, nawet jeśli ktoś je ma na początku, to i tak potem zostaje wciągnięty w polityczne bagno i przemielony przez koncernowe tryby. I taki ekolog za chwilę zaczyna pisać, że pszczoły są ważniejsze, niż ludzie i lepiej żebyśmy się już nie rozmnażali, zwłaszcza biali w Europie ;D

--
                  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
                  Kurt Vonnegut
                  • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 22:31
                    Tak oczywiscie. A ja nie wierze ze ty uwazasz ze to ekoterroryzm...głupio powiedziec "mam w de..planete zyje jak mi wygodniej" wiecej lepiej mowic ze walczysz z systemem i koncerny,
                    I jeszcze jedno pszczoły są ważniejsze niż ludzie...bez ludzi ta ziemia, zwierzeta, rosliny przerwają, bez pszczół nie...przypominam ze pszczóli to nie tylko miód, miód jest efektem ubocznym ich działania...

--
                    • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 10.12.19, 10:31
                      "I jeszcze jedno pszczoły są ważniejsze niż ludzie...bez ludzi ta ziemia, zwierzeta, rosliny przerwają, bez pszczół nie."
                      Buahaha, LOL

--
                      "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
                      Dorota Masłowska
          • boogiecat Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:05
            1matka-polka napisała:

>Ogólnie na
            > dwoje babka wróżyła ale ekoterroryści i inne oszołomy będą nachalnie lansować
            > aktualną mondrość etapu uncertain
            >
            Wcale nie, ekolodzy tez o tym mowia.

--
      • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 14:51
        Nie zgodze sie. Powodem są taksze wielkohektarowe uprawy jednego radzaju. Co z tego ze np pszczoła ma mase rzepaku...jak poza okresem kwitnienia rzepaku nie ma nic. Problemem są i pestycydy i brak pozywienia. rak miedz, dzikich terenów to znowu problem z gniazdowaniem trzmieli

--
        • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 14:58
          No tak wielkoobszarowa produkcja rolna w naszej strefie klimatycznej, to głód przez większość roku...

--
          „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
          • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:11
            Tak zobacz ze na wsiach jest juz sporo wiekoobszarowych produkcji. Mało rolników uprawie po kilka ha. Pojedz na kujawy jak rzpeak kwitnie. Widok piekny..ale tam pszczoły głodują. U mojego tescia na wsi jeszcze 15 lat temu było sporo małych gospodarstw, małych sadów...teraz został teśc z sadami i polami a reszte wykupił młody rolnik ktory na całym terenie sieje marchew.Pola ma ogromne, nie ma wiec miedzy. Bo po co.

--
            • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:22
              No tak, przecież potwierdzam. Tyle że akurat współczesne sady, to tez nie jest dobre miejsce dla pszczół, bo wszystko co rośnie pod drzewami jest regularnie koszone, a sady są pryskane praktycznie non stop, i mimo że to jest selektywne, to i tak jedyne pszczoły w sadzie, to murarki z lodówki.

--
              „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
              • hanusinamama Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:54
                MOj tesc ma sady juz tylko chyba dla fanu. Nie są pryskane bo jabłka sprzedaje na spady. A opryski drogie. Poza tym mam w sadach murarki a to jesgo wielka miłośc teraz i budki legowe (druga miłość). Sad obsadzony trzmieliną. Sporo miedzy zostawia i ma kilka dzikich stawów.

--
        • 1matka-polka Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:38
          Z powodu zmian klimatu. Chodzi o to np. ze owady i inne zwierzęta, idą spać, jak się robi zimno a budzą się, kiedy robi się ciepło. No i ostatnio w środku zimy robi się ciepło a potem robi się znowu zimno i te owady giną... i potem po paru takich ciepłych dniach znajduję takie martwe trzmiele na trawniku. Nie wiem, czy badania to potwierdzają ale takie są moje obserwacje, że zwierzęta głupieją, bo zamiast stabilnego spadku, czy wzrostu temperatury, to raz jest cieplej a raz zimniej...

--
          "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
          Kurt Vonnegut
    • julita165 Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 15:24
      Ale na zewnątrz czy wewnątrz ? Na zewnątrz zawsze mam w ogrodzie dużo kwiatów, w ziemi i w donicach. Wewnątrz prawie nic bo nie lubię. Natomiast zostawiłam w ogrodzie kupę liści jako domek dla jeża. Liczy się ?
    • magia Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 18:33
      Między innymi z myślą o pszczolach mam każda rabatę w albo podsadzona bylinami albo tylko byliny na niej są: bodziszki, kocimiętki,lawendy, jeżówki, werbeny, szałwie, trzykrotki. Wszystko w kilku odmianach żeby kwitły od wiosny do przymrozków.
      Dodatkowo kupuje co roku mieszankę nasion z wielkim symbolem pszczoły na niej i sadzę w donicach na tarasie.
      • magia Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 18:36
        A co pszczół. Murarki mnie nie lubią. Uciekają i trzciny wiszą puste.
        Myślałam nad własnym ulem, ale mam za małą działkę i blisko sasiadow z małymi dziećmi. Chyba przepisy mi nie pozwalają.
        • bukietlisci Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 18:47
          u mnie pasą się na krzewuszkach, lawendach, klonach itd. uwielbiam siedzieć na dolnym tarasie i słuchać brzęczenia. taras obsadzony lawendą. z kolei altankę mam w budlejach - tam szaleją motyle.
          natomiast mąż ustawił sobie specjalnie ławeczkę wśród dzikiego zakątka ( tam mieszkają jeże i świerszcze). wieczorami można obserwować , jak jeżu sobie drepcze zobaczyć, czy kocie miski są na miejscu.
          na marginesie: od czego zależy obecność świerszczy??? zdarzyły się dwa lata, kiedy świerszcze nie grały / nie było ich??? specjalnie nie ruszamy tamtego kąta ogrodu, nic tam się nie zmieniało - a świerszczy nie było. potem przez dwa lata znów grały. następny rok - ciszasad ki czort?
    • cruella_demon Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 22:35
      Zaznaczyłam nie, ale to wina pytania wink
      Bo posadzić gotowa bym była, ale co z tego jak mi nawet kaktus usycha wink
      Pewnie jestem jedyną ematką, która nie ma żadnego kwiatka w domu.
      Jakby ktoś wynalazł kwiatka, którego nie trzeba podlewać, albo raz na kilka miesięcy, to jestem otwarta wink
      • elle_du_jour Re: Prawdziwa eko- ankieta cd 3 09.12.19, 22:51
        Ja, ja nie mam kwiatka w domu! ANI JEDNEGO. Tyle, że ja pozbyłam się roślin w drodze oczyszczania mieszkania z potencjalnych alergenów, nawet nie będąc przekonaną czy te rośliny mnie uczulały (bardziej chodziło o zarodki pleśni z ziemi).

W przyszłym roku postanawiam jednak obsadzić balkon. Zasadniczo daję radę z podlewaniem : )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka