Dodaj do ulubionych

Szansa na pracę biurową?

09.12.19, 17:03
Czy kobieta w wieku 48 lat ma szansę na pracę biurową w Warszawie? Kobieta pracowała w rozmaitych biurach 10 lat temu, ale później zdecydowała się na własną działalność. Teraz chciałaby wrócić do pracy etatowej. Bo emeryturę trzeba wypracować, bo koniunktura w branży z własną działalnością psuje się z roku na rok. Osoba biegle obsługuje komputer i urządzenia biurowe, komunikatywnie zna angielski, jest dobrze zorganizowana. Jest szansa czy pracodawcy wolą młode, ładne, nawet bez doświadczenia? Jak patrzę na anonse na serwisach pracowych, to ze zdjęć tam zamieszczanych wynika, że te firmy zatrudniają wyłącznie osoby ok. 30 roku życia. Kobieta chciałaby zarobić ok. 3 tys zł na rękę.
Obserwuj wątek
  • ira_08 Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 18:32
   Nie wiem, ale obsługa komputera i komunikatywny angielski to naprawdę żadne zalety, to podstawa podstaw - kto dziś nie potrafi obsłużyć komputera?

   > Jak patrzę na anonse na serwisach pracowych, to ze zdjęć tam zamieszczanych wynika, że te firmy zatrudniają wyłącznie osoby ok. 30 roku życia.

   Nie wiem, gdzie firmy zamieszczają zdjęcia w ogłoszeniach, ale po prostu na takie proste stanowiska najczęściej aplikują młodzi i niedoświadczeni. Niech koleżanka spróbuje, to się przekona. IMO to nie jest kwestia tego, że pracodawca woli młodszą, ale tego, że doświadczonych ludzi nikt nie chce zatrudniać na niskich stanowiskach w obawie, że uciekną. Jak koleżanka miała działalność, to może coś pokrewnego?
  • chicarica Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 18:50
   Nie chcę Cię martwić, ale jak do znanej mi firmy w Polsce przyjechał duński kolega, to zapytał gdzie w firmie są wszyscy ludzie po 40-tce, bo on widzi samych młodych. No i faktycznie, cała firma od dyrektora po sprzątaczkę - przed 40. Co robić, taki mamy klimat. Ja sama w wieku 30 lat usłyszałam, że jeszcze parę lat a będę niezatrudnialna. Minęło od tamtej pory 10 i jakoś nadal jestem zatrudnialna, tyle że nie w Polsce.
   Poobserwuję sobie ten wątek, ciekawe czy od tamtego czasu coś się w kraju zmieniło.

   --
   ---
   Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • chococaffe Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 19:58
   Komputer i "angielski komunikatywny" to zna każdy.

   Natomiast nie każdy jest dobrze zorganizowany, skrupulatny, przykładający uwagę do szczegółow, tabelek itd. Koleżanka powinna podkreślic te cechy (o ile je posiada)
   • wroblica_cwir_cwir Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 20:18
    chococaffe napisała:

    > Komputer i "angielski komunikatywny" to zna każdy.

    Żebyś się nie zdziwiła. W tym roku brałam udział w naborze do pewnej instytucji państwowej, malutka, więc kandydatów było ośmioro. Jednym z etapów był test komputerowy. Dwa zadania:
    1. Word - przepisać pisemko, odpowiednio formatując (czyli linijka do prawej, linijka do lewej, coś do środka, trzy linijki tekstu głównego, mała tabelka, kilka słów pogrubionych)
    2. Excel - w pliku była tabela: data, opis, cena, kilkadziesiąt pozycji. Trzeba było obliczyć ułamek ceny, zsumować jedną i drugą kolumnę, wyfiltrować po dacie, sformatować datę.
    Czas na wykonanie: pół godziny na głowę. Zadania dało się zrobić w 10 minut. Wszyscy inni siedzieli po pół godziny.

    Btw, ta 48-letnia kobieta mogłaby właśnie w urzędzie poszukać, podobno w Warszawie są straszne niedobory kadry, tylko nie wiem, czy do 3 tys. na rękę dojdzie.


    --
    Porządek, porządek, to wróg zwierządek! (W.Widłak)
     • eufonia Re: Szansa na pracę biurową? 10.12.19, 08:01
      Nie ma to jak manipulować cudzą wypowiedzią. smile Angielski znam w stopniu komunikatywnym czyli dogadam się spokojnie na tematy ogólne. A oprócz tego angielskiego mam również wykształcenie wyższe oraz długą praktykę w pracach biurowych. I wysyłam CV wyłącznie do tych pracodawców, których wymagania spełniam w 100%. A jeśli chodzi o te nieszczęsne 3 tysiące, które tak rozbawiły ematki zarabiające po kilkanaście tysięcy... Po wysłaniu CV z portalu dostaje się raport na temat tego, ilu procentowo aplikujących chciało kasę większą a ilu mniejszą. Zazwyczaj okazuje się, że większość chce więcej niż ja. smile Życzliwym dziękuję za wsparcie i rady a na nieżyczliwych rzucam zły urok.
      • mia_mia Re: Szansa na pracę biurową? 10.12.19, 09:02
       Zamiast się obrażać zerknij na olx czy jakiś portal, gdzie pojawiają się oferty z propozycją wynagrodzenia.
       Co do języka to kiedy zaczynałam pracę komunikatywny angielski był atutem, ja wtedy z c1 byłam bardzo pożądanym pracownikiem, teraz to praktycznie standard nawet na stanowiskach asystenckich, juniorskich czy w sekretariacie.
       Te 3000, to dla pracodawcy koszt prawie 5000 miesięcznie.
       Moim zdaniem największe szanse na nowy start masz w instytucjach państwowych, a tam marnie płacą.
       Ewentualnie w firmach, które zajmują się czymś pokrewnym do tego co robiłaś w ramach DG, tylko jeśli w branży słabo może być trudno znaleźć oferty.
     • pani-nick Re: Szansa na pracę biurową? 10.12.19, 08:17
      8 lat roznicy to nie tak dużo... przerwę miałam 5 letnia. Znajomość angielskiego - dobra, znajomość obsługi kompa - word, excell, PowerPoint.
      Jestem przykładem na te strachy forumowe, ze bóg strzegł pozwolić sobie na przerwę w pracy, bo po ptakach. Za każdym razem wracam na rynek z wyzsza pensja.
  • zawsze-w-drodze Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 21:28
   Ematka jest jednak przezabawna.
   Wątasek 1 - czy 7000 na rękę w Warszawie to dużo - eeeee, no gdzie, no skąd, to grosze, moja sprzątaczka/sekretarka/goniec zarabia więcej, a ja sie po tyle nie schylę.
   Wątasek 2- czy kobieta przed 50-tka moze w biurze zarobić 3000 na rękę (czyli ze 4300 brutto, grubo poniżej średniej) - eeeee, no gdzie, no skąd, co ona sobie wyobraża, że to stany czy co? Najniższą może, i to z łaski.
   W Warszawie jest niedobór pracownikow administracji średniego szczebla, którzy nie marzą o kursach, podyplomówkach i szybkim awansie na project menagera, tylko beda spokojnie i systematycznie wykonywać nudne acz niezbędne czynności. Spokojnie znajdzie.
   • aankaa Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 21:53
    wiesz, pewien lewicowy poseł stwierdził, że za 9.000 to on w Warszawie nie jest w stanie przeżyć

    W Warszawie jest niedobór pracowników administracji średniego szczebla, którzy ... będą spokojnie i systematycznie wykonywać nudne acz niezbędne czynności

    przez agencję pracy, która zedrze swoje

    --
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
   • mia_mia Re: Szansa na pracę biurową? 09.12.19, 22:12
    Co w tym dziwnego? Pracownicy fizyczni zarabiają dużo więcej niż niewykwalifikowani biurowi. 3.000 na rękę pani wyciągnie i jako kasjerka, kierowca autobusu i jako sprzątaczka (tu może raczej zahaczając o szara strefę), ale nie jako sekretarka w szkole.
  • pani-nick Re: Szansa na pracę biurową? 10.12.19, 07:08
   W tym roku znalazłam właściwie w jeden wieczór prace biurowa (wiesz, ze to bardzo szerokie pojęcie? wink ) po pięciu latach przerwy, a mam 40 skonczone.
   Z rozmów ze znajomymi tez wynika, ze bardziej ceni się doświadczenie i stabilność, niż urodę i młodość. Pokolenie 20 i 30 latków nie ma najlepszej opinii na rynku pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka