Dodaj do ulubionych

umarł Adam Słodowy

11.12.19, 20:26
Pamięta ktoś?
Dla młodych: pan przez wiele lat prowadził w tvp audycję dla majsterkowiczów.
Podobno mawiał: nie trzeba być zdolnym, trzeba być cierpliwym.
Ja technicznie raczej nie zdolna i na pewno cierpliwa inaczej - ale audycję "Zrobimy to sami" oglądałam zawsze, zafascynowana cudami, jakie wyczarowywał.

--
"Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
Obserwuj wątek
    • gulcia77 Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 20:34
      Pamiętam. Z pomocą dziadka zrobiłam nawet takiego ruszającego się pajacyka. No i kocham "Pomysłowego Dobromira" do dziś.

--
      "Emancipate yourselves from mental slavery
      None but ourselves can free our minds"
    • aankaa Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 20:38
      audycję "Zrobimy to sami" oglądałam zawsze

chyba niezbyt uważnie albo pamięć szwankuje - to było "Zrób to sam" tongue_out
      miałam to szczęście, że kilka lat starszy brat był dłubkiem i kilka zabawek (+ piękny domek dla lalek) mi zrobił posiłkując się P. Słodowym

--
      jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
    • iza232 Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 20:47
      "Chłopcze, wynalazki nie łupież, same na głowie nie rosną. Chyba, że nawiedzony muzą, w postaci Adama Słodowego, staniesz się prawdziwym wynalazcą ". Szkoda, był prawdziwą muzą dla niejednego młodego technika majsterklepki.
    • tt-tka Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 21:02
      Boru lisciasty, czy pamietam !
      W robotkach (wlasno)recznych nie wyszlam poza biegnacego misia Yogi, ale ogladalam prawdziwie zafascynowana !

--
      Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
    • rozalia_olaboga Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 22:12
      Pamiętam mgliście z TV, ale oczywiście znam z powtorek i wspomnień... Na FB ktoś napisał komentarz "panie Adamie, dziękuję, tyle rzeczy dzięki Panu popsulem" - moim zdaniem to wspaniały komplement wink
      Odchodzą ludzie-legendy, jakoś nie widzę wielu następców...

Do zobaczenia Panie Adamie (*)
    • alicia033 Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 22:16
      na tym forum umarł już parę miesięcy temu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,168418542,168418542,Adam_Slodowy_nie_zyje.html

na audycje telewizyjne nie załapałam się z powodu peselu ale korzystając z którejś z jego ksiażek zbudowałam lalkom pralkę.

--
      black_halo napisała:
      >Piłsudski to największa tragedia w polskiej historii a pomnik ma w każdej dziurze i się >go prawie na ołtarze wynosi jako symbol patriotyzmu.
        • alicia033 Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 22:37
          tak!

--
          "Do wierzących, jazda samochodem"
          "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
    • aankaa Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 22:42
      Lata temu było dwóch gigantów dziecięcej wyobraźni w naszym kraju. Byli tak wielcy i mieli tak wielki wpływ na młodych widzów, jakiego po nich nie miał i pewnie nie będzie miał już nikt. Emocjami i energią i wielką charyzmą serca zdobywał opowiadacz przyrody Michał Sumiński. Jego zaprzeczeniem był skromny, cichy i z lekka wycofany, ale dysponujący hipnotycznym magnetyzmem i życzliwością pan Adam Słodowy. Człowiek legenda, któremu połączone siły wszystkich scenarzystów sławnego MacGyvera mogliby czyścić buty.

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/nie-zyje-adam-slodowy-wspomnienie

--
      jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
    • mrs.solis Re: umarł Adam Słodowy 11.12.19, 23:45
      Obowiazkowo z bratem ogladalismy jego program. Kiedys usadzilam misie i lalki i tlumaczylam im budowe kontaktu poslugujac sie metalowym pilniczkiem zamiast ta strzaleczka , ktora on zawsze mial. Pilniczek wpadl ta przerwe , a mnie porazil prad. Tak czy inaczej to byl fajny program.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
      • krwawy.lolo Re: umarł Adam Słodowy 12.12.19, 10:06
        Gdyby nie było to tak rozczulające w swojej mimowolnej komice, byłby to doskonały pomysł na uzbrojenie Bojówek Macierewicza. Do tego koniki na patyku.
        Tylko WOT wcale nie jest zabawny ani rozczulający.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka