Dodaj do ulubionych

Umawianie sie, pozna odpowiedz

13.12.19, 14:28
Co robi ematka, kiedy umawia sie z kolezanka na spotkanie, wiazace sie z jakims tam wysilkiem z jej strony (trzeba dojechac do innego miasta, powiedzmy ze zabiera to 0.5-1 h). Na dwa tygodnie przed sie umawiacie wstepnie, ematka prosi kolezanke, zeby sie okreslila jakis tydzien przed. Kolezanka na tydzien przed milczy, wiec ematka pyta sie sms-em, czy to nadal aktualne. Odpowiedz przychodzi po paru dniach, powiedzmy w srode kiedy spotkanie mialo byc w sobote. Kolezanka pisze, ze nie moze, wylicza powody. Pal licho powody, tego nikt nie kwestionuje. Ematka w tym momencie juz polozyla laske na spotkaniu i zaplanowala spbie sobote, ale ta pozna odpowiedz jest wkurzajaca.

Ematka piszac/rozmawiajac z kolezanka:
1. komentuje jakos to opoznienie?
2. nie komentuje, ale nastepnym razem zaznacza, ze jesli odpowiedzi nie bedzie do daty X, to ze spotkania nici?
3. ?
Obserwuj wątek
    • iwles Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 14:38

1. Może nie tyle komentuje, co mówi o swoich odczuciach. Ja lubię takie sprawy wyjaśniać od razu.
      No chyba że ewidentnie czujesz, że chciała cię spławić i tylko szukała pretekstu.

--
      Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
    • mikams75 Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 14:42
      jak mi zalezy na szybkiej odpowiedzi, to dzwonie. Tak bym tez zrobila w tej sytuacji, nie czekalabym kilku dni na odpowiedz. Powody pozniej odpowiedzi mogly byc rozne, nieladnie wobec drugiej strony, ale nie skreslalabym kolezanki natychmiast za cos takiego. Jakby odpowiedzi nie bylo, to bym zadzwonila mowiac - dostalas moja wiadomosc? Okresl sie dzisiaj, bo sama musze potwierdzic/odmowic inne spotkanie.
        • black_halo Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 14:59
          No wlasnie. Ja nie zawsze mam czas odpowiadac na smsy, zwlaszcza jak jestem w pracy. Czasem przeczytam ale cos mi przeszkodzi w odpowiedzi i zapominam, przypomina mi sie za 2 czy 3 dni. Jak potrzebuje odpowiedzi wczesniej to dzwonie.

--
          memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
            • mikams75 Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 15:55
              mnie generalnie tez jest latwiej wyslac niz zadzwonic, ale tez wiem, ze klikne zeby odczytac szybko wiadomosc, a ze mysli jednoczesnie mam gdzie indziej w tym momencie, to sobie pomysle, ze odpowiem po pracy a pozniej mi to wylatuje z glowy.
              Natomiast bierne czekanie i psioczenie pod nosem jest dla mnie niezrozumiale. Jak nie ponaglalas, to kolezanka najwyrazniej uznala, ze ci nie zalezy na natychmiastowej odpowiedzi. Moglas chociaz wyslac kolejna wiadomosc w stylu - co robimy ze spotkaniem? musze wiedziec do dzisiaj wieczorem.
              Jakby nadal nie bylo odpowiedzi, to kolejna- ej, zyjesz?
              I jakbym nie miala odpowiedzi, to bym sie zaczela martwic, ze cos sie stalo.
              • kwiatuszek305 Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 19:53
                Przede wszystkim najpierw poprosilam o odp na tydzien przed, a kiedy sie nie pojawila, "ponaglilam" po weekendzie. Nie rozumiem stwierdzenia, ze jesli nie ponaglam, to mi nie zalezy. Pytanie ile razy trzeba ponaglac? Uwazam, ze jesli sie chce z kims zobaczyc, to sie np chocby przeprasza, ze sie nie odezwalo wczesniej, mimo ponaglen (niekoniecznie wchodzac w tlumaczenie powodow).
    • lumeria Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 15:44
      To nie było umówienie się, to było gdybanie. Czyli koleżanka do niczego się nie zobowiązała, było tylko luźno rzucone 'fajnie by było".

Nauczyłam się pytać - "Jeśli masz ochotę na spotkanie na ta godzinę w tym miejscu, to daj mi znać do piątku". Jak nie ma odzewu, to szukam innego towarzystwa.

• kwiatuszek305 Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 19:58
        Z tym gdybaniem i zobowiazaniem to chyba racja wink

Ale ja jej tak powiedzialam, zeby mi dala znac na tydzien przed. I plany na weekend tez juz w srode mialam, kiedy sie nie odezwala. Tylko wkurzona jestem, ze tak pozno napisala i ani me ani be, ze przeprasza za opoznienie. No, czuje sie olana i tyle.
      • mikams75 Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 22:55
        niektorzy lubia tak ogolnie rzucac; kiedys pewna moja znajoma uwielbiala rzucac - bede w twojej okolicy w poniedzialek albo wtorek, to moze wpadne na kawe. A ja naiwna mialam dylemat - czekac/nie czekac, szykowac cos do tej kawy, czy nie. Przy kolejnym - moze wpadne, odpowiedzialam - ok, moze bede w domu. Troche sie obrazila.

A co do osob odwlekajacych z decyzja, to wystarczy prosta i szczera komunikacja np. facet ma mi w piatek malowac pokoj, mowil, ze nie jest pewien czy sie uwinie w jeden dzien, moze w sobote bedzie musial dokonczyc.
        To przyklad, powody bywaja rozne, czesto zalezne od innych osob. Ale wystaczy porozmawiac i podjac decyzje - albo nie mam szczegolnych planow i moge sie dowiedziec w ostatniej chwili, albo od razu przekladamy na pewniejszy termin.
    • volta2 Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 20:10
      jeśli nie odpowiedziała w umówionym terminie, to znaczy że sprawa nie jest aktualna i tyle. zatem późniejsze tłumaczenie to jedynie robienie dobrego wrażenia, co można w sumie docenić, bo mogła już się wcale nie odzywać.
    • jematkajakichmalo Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 21:05
      Ty sama wiesz jak bliska to kolezanka, czy naprawde jej cos wypadlo czy specjalni czekala i olala. Ja tez zawsze czekam dlugo, bo po prostu naprawde nie wiem czy dam rade czy nie (tyle, ze o tym informuje). Mysle, ze jak dala znac w srode, ze nie moze w sobote, to nie ma dramatu, gorzej jakby poinformowala w piatek wieczorem (albo jeszcze gorzej - wczesniej potwierdzila i nagle zrezygnowala), albo Ty bys przyjechala, a ona stwierdzilaby po pol godzinie, sorry, ale nie mam dla Ciebie wiecej czsu, boto czy tamto...
      Jak sytuacja zdarzyla sie raz, to nie ma problemu (dla mnie), mowie ,zeby nastepnym razem dala znac wczesniej, bo jak nie odpowie przykladowo tydzien wczesniej, to uwazasz spotaknie za nieaktualne i tyle.

--
      "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
    • sortfort Re: Umawianie sie, pozna odpowiedz 13.12.19, 21:29
      Zazwyczaj jak się umawiałam ze znajomymi "może wtedy i wtedy ale daj jeszcze znać" i ta osoba nie daje znać, to znaczy że nieaktualne. I znaczy też, że jej od początku aż tak bardzo na tym nie zależało.
      Rozumiem, że czujesz się potraktowana trochę z buta i postawiona poza centrum czyjejś uwagi , no ale tak bywa w takich umawianiach. JA wielokrotnie się tak przejechałam, że dla kogoś z kim się umawiam "wstępnie" ma to inną wagę niż dla mnie. Możliwe, że sama też kogoś kiedy zbagatelizowałam.
      Więc nauczyłam się, że jak mi zależy, to dzwonię i pytam konkretnie, a póki jesteśmy "wstępnie" umówione to się nie nastawiam, a co do potwierdzenia to sama wprost pytam odpowiednio wcześnie, nie uzależniam czy druga osoba zadzwoni pierwsza-szkoda nerwów bo się można nie doczekać. Przyjaciółkę z którą się najczęściej tak umawiamy mam taką, że zawsze dzwoni i przeprosi jeśli dość późno odmówi planom. Inna znajomość gdzie często było gadanie "to się może umówimy" a później się w ogóle nie odzywała- się rozpadła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka