Dodaj do ulubionych

Pytania do znajacych Poznan?

14.12.19, 20:19
Niedlugo bede przejazdem w Poznaniu, mam pare pytan do ematek znajacych miasto:

1. Mozecie podac numer tel do korporacji taxi, w miare tania i przyjezdzajaca na czas?
2. Przyjade autobusem, na jaki adres zamawiac taxi i jak z dworca autobusowego tam dojsc? Ja jeszcze pamietam czasy starego dworca autobusowego, a chyba sie troche pozmienialo, i wyjsc troche jest? wink Zazwyczaj przejezdzam pociagiem i jade dalej, wiec sie nie orientuje...
3. Mozna jeszcze gdzies zjesc pampuchy? Sto lat temu byl bar kolo rynku Jezyckiego, ale chyba juz nie ma? W ogole jakies bary mleczne sa jeszcze?
4. Gdzie mozna dobrze zjesc (niekoniecznie za milion monet, ale speluna raczej nie musi byc). Chetnie polskie jedzenie, niekoniecznie pizza.
5. Namiary na sensownego szewca w miare blisko centrum?

Poratujcie niepoznanianke smile
Obserwuj wątek
    • bywalec.hoteli Re: Pytania do znajacych Poznan? 14.12.19, 20:39
      1. 6119622
      2. nie wiem ale sam bym próbował na dworzec autobusowy. on jest blisko dworca kolejowego
      3. pewnie. tylko to się po poznańsku nazywają pyzy. Polecam kaczkę z pyzami. Bary mleczne chyba jakieś istnieją, ale polecam normalne restauracje czy jadłodajnie na Starym Rynku
      4. jw
      5. nie wiem/
      • pani-nick Re: Pytania do znajacych Poznan? 14.12.19, 21:29
        Ty jesteś na pewno z poznania? OJP...
        dworzec autobusowy jest pod Avenidą, przy Dworcu głównym (kolejowym). Jak powiesz dyspozytorce, ze na dworzec PKP, to będą wiedzieli gdzie.
        Bary mleczne istnieją. Jeden na pewno przy placu Wolności.
        Co do restauracji z polskim jedzeniem - nie wiem, bo nie przepadam. Za ciężka.
        Szewca znam na piatkowie. W centrum nie.
        9622 - powiedzmy, ze nawet nawet, chociaż wole ubera.
        • kwiatuszek305 Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 09:41
          Ok, w dyspozytorni beda wiedzieli gdzie podjechac, ale czy ja bede wiedziala gdzie wyjsc? wink Pytanie moze z d... dla tych, co mieszkaja w Poznaniu, ale ja ostatnio w Poznaniu bylam kilka lat temu, szlam z dworca PKS do PKP galeria i widzialam pare wyjsc (to bylo wtedy moje "bycie w Poznaniu").

Teraz przyjade pozno kolo 11 wieczorem i chce jak najszybciej dostac sie do miejsca docelowego. O 11 moze nawet nie byc za duzo osob, zeby sie dopytac...

za reszte informacji dzieki smile
    • eliszka25 Re: Pytania do znajacych Poznan? 14.12.19, 21:22
      Ja co prawda nie jestem z Poznania, ale mam tam rodzinę i jestem przynajmniej raz w roku. Tel. Taksówkowego nie podam niestety, ale taxi zamówiłabym po prostu na dworzec autobusowy. Można dzwoniąc uzgodnić na centrali, od jakiej ulicy podjedzie. W innych kwestiach nie poratuję, ale mogę polecić restaurację „U Rzeźników” przy ul. Kościuszki 69. Zawsze idziemy tam coś zjeść, gdy jesteśmy w Poznaniu. W City Park, naprzeciwko ładowarek tesli jest też restauracja, „Cucina”, o ile się nie mylę. Pyszne jedzenie, ale ceny wyższe niż U Rzeźników.
        • eliszka25 Re: Pytania do znajacych Poznan? 14.12.19, 21:56
          Nam polecono Cucinę, a w Il Padrino chyba nie byliśmy. Skoro mówisz, że jeszcze lepsze, to przy najbliższej okazji sprawdzimy. W Hacjendzie chyba raz na tej kaczce bylismy, ale to już dawno było, więc nie pamietam , czy to faktycznie Hacjenda była. W każdym razie dzięki za podpowiedzi.

Nie jestem z Poznania, więc zbyt wielu miejscówek nie znam. Autorka wątku napisała, że chce dobrze zjeść, ale zrozumiałam, że najlepiej żeby to nie była pizza, a polskie jedzenie jako dodatkowy plus. W Cucinie jadłam ostatnio np. bardzo dobry chłodnik. Teraz widzę, że można zjeść ravioli z dzikiem, konfitowaną kaczkę czy zupę grzybową, a na deser jest nawet coś, co się nazywa „dekonstrukcja rogala Marcińskiego”. Typowo regionalna kuchnia to nie jest, ale swojskie akcenty są. No i smaczne, co dla mnie najważniejsze.
            • eliszka25 Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 00:23
              Moje dzieci już duże, więc animatorki nam się raczej nie przydadzą. Obaj moi synowie są miłośnikami pizzy, spaghetti i owoców morza, więc kolejna miejscówka z dobrą włoska kuchnią jak najbardziej mile widziana. Jak gdzieś trudno o stolik, to zwykle znak, ze dobrze karmią. Dziękuję 😊
      • kwiatuszek305 Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 09:48
        Eliszka, ale pytanie czy ja bede wiedziala, jak na te ulice wyjsc, na ktora sie umowilam z dyspozytorka.. Bedzie godz. 11 wieczorem, ja zmeczona, chcialabym sprawnie dojsc do wyjscia i pojechac...

Chyba ze jest jedno glowne wyjscie z dworca PKS, a ja robie problem z czegos, co problemem nie jest? Bo serio nie wiem, jak bylam kilka lat temu mialam wrazenie ze jest pare wyjsc, ale szlam galeria z dw PKS na PKP, wiec moze to bylo tylko wrazenie wink

U Rzeznikow popatrze, dzieki smile
    • kk345 Re: Pytania do znajacych Poznan? 14.12.19, 23:26
      1.Uber?
      2. Dworzec autobusowy i PKP to ta sama lokalizacja, pod galerią handlową Avenida
      3.bar Duo Jeżycki, niezmiennie działa od lat, nadal w tej samej lokalizacji, przy Rynku Jeżyckim.
      Jeśli ci sie tam nie spodoba, to w najbliższej jego okolicy masz milion knajpek w kazdym stylu i budżecie, Jeżyce to takie centrum gastronomicznego wszechświata teraz.
      4. Ja lubię Hyćkę na Śródce, dobre, tradycyjne jedzenie. Na Jeżycach, na Mickiewicza polecam knajpkę Modra- też pysznie. Tylko nie proś nigdzie o pampuchy w Poznaniu to są pyzy, li i jedynie.
      5. Szewc na Dąbrowskiego 54, w powórzu- to koło Rynku Jeżyckiegosmile
      • kwiatuszek305 Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 09:58
        Dzieki za szczegolowe informacje, o to mi chodzilo smile
        Uber nie wchodzi w rachube ze wzgledow praktycznych, dlatego pytam o nr tel.
        Wiem, ze te dworce to mniej wiecej to samo miejsce, ale moze sa rozne wyjscia? Jestem jak juz pisalam wyzej, zielona, i moze robie problem tam gdzie go nie ma.. wink
        Fajnie ze jest jeszcze bar przy Rynku! i inne knajpki, dobrze jak mozna wybrac.
        No, ze pampuchy to pyzy, to juz sie wyzej dowiedzialam.. Bije sie skruszona w piersi wink
        • kk345 Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 11:08
          Jak zamawiasz taksi i powiesz, ze dworzec PKS, to przyjadą na PKS, jak powiesz, ze plac z choinką, to przyjadą tam. Wysiadasz w cywilizowanym mieście, w kraju, którego językiem płynnie mówisz, nie ma powodu, by się zgubić, serio.
          • kwiatuszek305 Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 11:56
            Sorry ale nie zrozumialas pytania - nie bylo, czy zrozumieja mnie po polsku w Poznaniu. Pytanie bylo, CO powiedziec, gdzie maja przyjechac, bo wiem, ze sie zmienilo od mojej ostatniej wizyty. I jesli na dworzec, to czy jest jedno wyjscie, czy wiele. Capisci? wink
    • swinki_trzy Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 09:52
      Nie wiem czy taksówki podjeżdżają pod sam dworzec autobusowy. Jak przyjedziesz autobusem wejdź do budynku, wjedź schodami na pierwszy poziom i przejdź do hali PKP, przejdź ją całą i zejdź na Plac Dworcowy, tam taksówki zawsze są choć nie wiem w jakiej cenie, nie jeżdżę nimi.

I nie pytaj o pampuchy. Taki twór spotykam wyłącznie na ematce, obrzydliwe słowo, nie spotkałam się z nim nigdy „na żywo”. Pyzy. To są pyzy.
    • conena Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 11:01
      Typowo poznańskie żarcie to Pyra Bar na Strzeleckiej, ale tam pyz raczej nie zjesz.
      Bary mleczne są na placu Wolności i na Głogowskiej.
      Zamów opti taxi, przez stronę albo aplikacje albo telefonicznie. Dostaniesz nr kierowcy i się dogadacie żeby się znaleźć.
      Szewc w centrum? Kojarzy mi się jedynie dr Shoes na Mostowej.

--
      A taki znacie? Idą Nilfgaardczyk, elf i krasnolud. Patrzą: leci mysza...
    • zasiedziala Re: Pytania do znajacych Poznan? 15.12.19, 12:56
      Dworzec PKS to popierdółka, z niego się w zasadzie nie wychodzi, bo sam jest na wyjściu smile Ja bym proponowala podejść pod wyjście z galerii - nie ma szans, że go nie zobaczysz i tam zamówić taxi. Najlepiej przez aplikację, wtedy widzisz gdzie się zatrzymała. Natomiast gdzie się teraz dobrze zje, to nie wiem, chętnie sama się dowiem. Ja się zatrzymałam na kaczce z Drukarni.

--
      Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka