Dodaj do ulubionych

"Szczerze" D.Tusk

15.12.19, 15:37
Czytałyście , jak wrażenia?Zamierzam sobie sprawić pod choinkę😉Forumowym trololo z góry dziękuję za opinię , nie jestem zainteresowana.
Obserwuj wątek
    • marusia_ogoniok_102 Re: "Szczerze" D.Tusk 16.12.19, 21:46
      Podobno coś tam z chronologią nie gra? Też się zastanawiam, czy cioci nie kupić, ale nie chcę kupić bubla.

--
      "Przecież wszyscy lubią historyków. Jesteśmy jak żelowe misie społeczeństwa. Nieprzydatne ale słodkie."
      Pusta miska
      • 1matka-polka Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 12:54
        Jeśli nie czujesz żenady przy czytaniu cytatów z wątku, i nie przeszkadza ci grafomania, to kupuj śmiało big_grin

--
        "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
    • kk345 Re: "Szczerze" D.Tusk 16.12.19, 21:50
      Właśnie kupiłam i przerzuciłam kilka stron, jeszcze nie było czasu na głębszą lekturę. Na razie pozytywnie, spełnia oczekiwania. A i wrażenia po spotkaniu autorskim zdecydowanie jak najlepszebig_grin
      • tiszantul Re: "Szczerze" D.Tusk 16.12.19, 21:56
        "Siedzę w słońcu na tarasie, oglądam reprodukcje obrazów Kokoschki, a z telefonu puszczam V symfonię Mahlera. Popijam powoli malwazję. Dawno nie czułem się tak szczęśliwy"
          • stavros2002 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 12:33
            Bo to trzeba pisać w patriotycznych klimatach tituszki:
            "Siedzę pod lampą na ławce pod blokiem, oglądam jak ziomale sprejują mur, a z telefonu The Best of Fantazja Club in Jaświły. Popijam powoli Tatrę. Dawno nie czułem się tak szczęśliwy"
            • tiszantul Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 12:40
              "Siedzę na siłce, oglądam jak taka dziewczyna w legginsach robi przede mną przysiad ze sztangą, z telefonu puszczam Prodigy „Invaders Must Die” pije szejka. Dziękuję Bogu, że nikogo nie muszę udawać"

Sławomir Jastrzębowski smile
          • snajper55 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 16:50
            sumire napisała:

> Jaki dla prawaków to musi być szok, że ktoś lubi muzykę poważną, a nie Akcent.

Nie szok. Oni uważają, że to kłamstwo, że Tusk tak naprawdę słucha "Majteczki w kropeczki".

S.
            --
            Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
        • pasquda77 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 13:01
          tiszantul napisała:

> "Siedzę w słońcu na tarasie, oglądam reprodukcje obrazów Kokoschki, a z telefon
          > u puszczam V symfonię Mahlera. Popijam powoli malwazję. Dawno nie czułem się ta
          > k szczęśliwy"
          "Siedzę w rozsypującym się domku na Żoliborzu , na stopach mam gustowne trzewiki kupione przez mamę w 45...z dziurawego buta wystaje pocerowana skarpeta z zarysem długiego, zawiniętego pod spod stopę paznokcia.Powoli sączę jad, rozmyślając o zdradzieckich mordach...Wyjmuję kocią sierść z ust i mlaszczę głośno , jestem zły , zesrałem się a Mariusz spóźnia się z czystą pieluchą"
          😂😂😂
        • kropka_kom Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 17:19
          "Siedzę w słońcu na tarasie, oglądam reprodukcje obrazów Kokoschki, a z telefonu puszczam V symfonię Mahlera. Popijam powoli malwazję. Dawno nie czułem się tak szczęśliwy"

jakie to ....głęęębokieee...wzruszyłam się
            • livia.kalina Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 22:02
              Zawsze można swoją kamienice oddać sutenerowi Banasiowi a mercedesa Rydzykowi. Spoko, vatowska mafia z ministerstwa finansów na pewno problemów nie będzie robiła.

--
              super_hetero_dyna:
              "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
        • 35wcieniu Re: "Szczerze" D.Tusk 16.12.19, 22:21
          Ze złotymi ozdobami żeby później kminić jak je zamalować na czarno. Oraz wg klucza: im brzydsze niż bardziej się nadadzą na wielomiesięczne niewychodzenie z chałupy. Każdy to wie.

--
          - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
          - Ale jak przez głowę?
          - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • tiszantul Re: "Szczerze" D.Tusk 16.12.19, 22:03
      "Forumowym trololo z góry dziękuję za opinię"

To jasne, tylko trololo może się nabijać z dzieła Tuska smile
      Inna rzecz, ze Tusk jest tak ocieplany, ze najbardziej bojaźliwi pisowcy twierdzą, ze jednak będzie kandydował. Nędza kandydatury Kidawy-Błońskiej to dla nich dodatkowy argument. Skrajnie oszołomieni już się wypowiadali, ze Tusk nie tylko będzie kandydował, ale nawet wygra
    • tiszantul Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 09:34
      Pisanie fikcyjnego dziennika po latach ma wiele zalet. O Kijowskim też opinia zgodna z aktualną mądrością etapu. Tusk od razu, już pierwszego dnia wiedział, ze Kijowski to podejrzany typ. Wy też od razu wiedzieliście?

"Mateusz Kijowski
      Do Brukseli przyjechali dziś liderzy Komitetu Obrony Demokracji. (...) Mateusza Kijowskiego widzę po raz pierwszy w życiu. Coś mnie niepokoi w (jego) zachowaniu. Nie wiem co, ale ufam swojej intuicji i pierwszemu wrażeniu, rzadko mnie zawodzą"
      • zlota.ptaszyna Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 12:02
        Hahaha
        Dzięki Tisz za ten wpis, ale teraz już nie wiem czy to na pewno biografia Tuska czy jednak biografia jasnowidza Jackowskiego ?
        Może wydawnictwo się machnęło i dało zła okładkę ?
    • te_de_ka Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 12:32
      Czytałam fragmenty w Polityce i chętnie przeczytam więcej. Myślę, ze warto taką książkę mieć, może wnuki sięgną kiedyś, gdy w podręczniku do historii europejskiej wyczytają o nim.
    • joanna266 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 12:37
      Ja tam chyba sobie zakupie "Skromnie "L.Wałęsy i ",Trzeźwym okiem"A.Kwaśniewskiego.Zdam relacje po lekturze.

--
      gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
        • iwles Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 13:34

wnuki będą czytać wersję zdigitalizowaną.
          ja wiem, że u was w Rosji zacofanie, ale o książkach elektronicznych chyba co nieco słyszałeś ?

--
          Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
            • olena.s Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 14:04
              No, oni się uwłaszczyli przejmując wraz z gruntem Ekspress zaraz po komunie (i bankrutując go). Naturalnie SKOKi, GET back, że nie wspomnę wymuszeń rozbójniczych i banku za złotówkę to już ostatnie czasy. Widzisz? Jak ktoś zdolny i obrotny to sobie radzi. big_grin
              • 1elka26 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 14:12
                No cóż, widzę że namiętnie słuchasz mediów gazetopodobnych i powtarzasz te wszystkie brednie. Może w takim razie zainteresuje ciebie taka informacja?:

"Wyrokiem z 13 grudnia 2019 roku sąd nakazał Elżbiecie Radziszewskiej, aby opublikowała w telewizji TVN24, bezpośrednio przed rozpoczęciem emitowanej o godz. 18:00 audycji pt. „Tak jest” oświadczenie odczytane osobiście przez pozwaną, względnie odczytane przez lektora lub dziennikarza prowadzącego ten program, o następującej treści:

Oświadczenie Elżbiety Radziszewskiej. W programie „Tak jest” wyemitowanym na antenie TVN24 w dniu 22 czerwca 2015 r. pomówiłam publicznie Pana Senatora Grzegorza Biereckiego o zdefraudowanie pieniędzy należących do systemu SKOK. Niniejszym jednoznacznie oświadczam, iż był to zarzut nieprawdziwy. Ja, Elżbieta Radziszewska przepraszam Pana Senatora Grzegorza Biereckiego za naruszenie jego dobrego imienia i wyrażam głębokie ubolewanie w związku z tym pomówieniem."
                  • 1elka26 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 14:27
                    Mylisz się . Raczej mial; na myśli sędziów którzy wydają takie wyroki:

"Emeryt ze Szczecina został skazany za zjedzenie w Biedronce jednego cukierka! Ale wyjątkowego, bo cukierka ze śliwką... Mężczyzna tłumaczył się, że cukierka zjadł odruchowo, nie ukradł, próbował towar, ale przyznał się do czynu. Nie było jednak litości....

"Obwinionego ..... uznaje się za winnego zarzucanego mu, a opisanego obwinieniem czynu, wypełniającego dyspozycję z art. 119 & 1 kw i za to na podstawie art. 119 & 1 kw w zw. z art.20&1 i 2 pnk 2 kw i art 21&1 kw skazuje go na karę jednego miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 (dwudziestu) godzin"

- orzekł sędzia Sądu Rejonowego w Kołobrzegu Ireneusz Łysiak.
                    swiatrolnika.info/publicystyka/6689-zobacz-wyrok-za-kradziez-jednego-cukierka-polskie-sady-to-stan-umyslu

a tymczasem w SN :

"Kamera na stacji benzynowej nagrała, jak Mirosław Topyła podchodzi do lady, bierze leżące tam 50 złotych i odchodzi. Sprawą sędziego zajmował się we wtorek Sąd Najwyższy, który go uniewinnił. - Obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzującą się dużym stopniem roztargnienia – powiedziała w uzasadnieniu wtorkowego orzeczenia sędzia Agnieszka Piotrowska."

tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/sedzia-zabral-z-lady-cudze-50-zlotych-sad-jest-niewinny-253104

No cóż, sędzia kradnący 50 zł jest roztargniony w przeciwieństwie do bezczelnego emeryta który miał tupet i zjadł cukierka.

• snajper55 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 16:59
                olena.s napisała:

> No, oni się uwłaszczyli przejmując wraz z gruntem Ekspress zaraz po komunie (i
                > bankrutując go). Naturalnie SKOKi, GET back, że nie wspomnę wymuszeń rozbójnicz
                > ych i banku za złotówkę to już ostatnie czasy. Widzisz? Jak ktoś zdolny i obrot
                > ny to sobie radzi. big_grin

Niedawno uwłaszczali się na darach PCK i tornistrach dla syryjskich dzieci.

S.
                --
      • 1elka26 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 13:37
        Pozwolę sobie na przekazanie miłośnikom twórczości "słońca Peru" pomocy naukowej która pozwoli wam lepiej zrozumieć niezwykle zawiłą strukturę tego wiekopomnego dzieła - prawdopodobnie jest to pewniak jeżeli chodzi o nominację do nagrody Nobla w przyszłym roku.

• 1elka26 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 14:18
        Noże teraz są już niemodne. Modne jest symulowanie strzelanie w plecy, tak jak to robi wódz "słońce Peru".
        I jeszcze jak ciekawie tłumaczy swój słynny tweet:

"Pan Tusk twierdzi, że mierzenie " z pistoletu" w plecy pana Trumpa to był tylko "skrót myślowy".

Dobrze, że nie zobaczyliśmy całej "myśli".
        • alpepe Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 14:21
          A mordy zdradzieckie to nawet nie był skrót myślowy, tak mi przyszło na myśl.

--
          "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
          • 1elka26 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 14:36
            Oczywiście, że nie. Może w takim razie powiesz jak delikatnie nazwac osoby które mają problem z polskością i cechuje je brak honoru?
            Nasi ojcowie w grobach przewracają się gdy widza przedstawicieli "totalnej opozycji" tak ochoczo oczerniających swój kraj. A przecież w 1938r. to właśnie I Kongres Polaków w Niemczech uchwalił "Pięć prawd Polaka", które stanowiły ideową podstawę działalności Związku. Punkt 5 mówił wyraźnie:

5.Polska Matką naszą – nie wolno mówić o Matce źle!.

Ale przecież najważniejszy jest stołek, co tam Polska. Zwłaszcza dla ludzi dla których polskość to nienormalność.
            • snajper55 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 17:03
              1elka26 napisał(a):

> Oczywiście, że nie. Może w takim razie powiesz jak delikatnie nazwac osoby któr
              > e mają problem z polskością i cechuje je brak honoru?

Wiem! Wiem! To pislamista.

S.
              --
            • owmordke Re: "Szczerze" D.Tusk 18.12.19, 08:23
              Elka nasi ojcowie to doprowadzili do 3 rozbiorow i powstania warszawskiego. Wiec ja bym tak ochoczo nie szla w ich slady.

A co do mowienia zle o Polsce: czy ten ptak gniazdo kala co je kala czy ten co mowic o tym nie pozwala?
      • olena.s Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 16:26
        Bo się go boją i dziko zazdroszczą. Boją się, że znowu zdmuchnie PiS, a zazdroszczą, że w Europie nie budzi śmiechu i politowania.
        Ciekawe, ile potrzebują jeszcze dekad, żeby im żyłki przestały pulsować?
      • malgosiagosia Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 16:33
        sumire napisała:

Żadne słowo w prawych Polakac
        > h takiej biegunki nie wywołuje jak "Tusk".

To prawda, na widok slowa "Tusk" dostaje wymiotow i biegunki. Ale jak Cie to drazni, zawsze mozesz posprzatac, co zreszta nieudolnie czynisz.
        • pasquda77 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 16:40
          malgosiagosia napisała:

> sumire napisała:
          >
          > Żadne słowo w prawych Polakac
          > > h takiej biegunki nie wywołuje jak "Tusk".
          >
          > To prawda, na widok slowa "Tusk" dostaje wymiotow i biegunki. Ale jak Cie to dr
          > azni, zawsze mozesz posprzatac, co zreszta nieudolnie czynisz.
          Coraz głupsze te prawackie trolle...
    • purchawkapuknieta Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 18:54
      Im więcej cytatów słyszę i czytam, tym więcej ochoty nabieram na to dzieło. Pod choinkę sobie nie sprawię; po Świętach będzie pewnie w marketach na wyprzedażach za 3,99.

www.youtube.com/watch?v=A4BGxfZIZH0
      --
      Nowak: Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem
      • alicia033 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 21:59
        purchawkapuknieta napisała:

> po Świętach będzie pewnie w marketach na wyprzedażach za 3,99.

cóż, każdemu wolno marzyć.
        Nawet prostym pachołkom oderwanego od reala pissprezesa.

>
        > www.youtube.com/watch?v=A4BGxfZIZH0

--
        volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
        "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
        czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
        • tiszantul Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 22:20
          Opozycja narzeka, że prezes oderwany od reala? Jak na oderwanego od reala prezes Was nieźle orze. Natomiast Platforma, wybitni realiści Schetyna, Kopacz, Tusk, i co? I trzeba przemalować szyld, bo pod tym nigdy już nic nie wygrają. Facet bez prawa jazdy i konta w banku ogrywa ich jak dzieci. Wyborcza już dawno obstawia lewicę
          • alicia033 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 23:00
            orze, tituszka, to pissprezes tobą
            Całe dni tu musisz klepać, trolliszcze, żeby na suchy chleb i klitkę w jakiejś podpetersburskiej sypialnii ci starczyło.

--
            "Do wierzących, jazda samochodem"
            "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
          • snajper55 Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 23:22
            tiszantul napisała:

> Facet bez prawa jazdy i konta w banku ogrywa ich jak dzieci.

A po co mu prawko czy konto, skoro zawsze jest wożony i nie robi zakupów?

A co do ogrywania jak dzieci, to moją znajomą jeden taki ograł jak dziecko. Wyciągnął jej portmonetkę z torebki w tramwajowym tłoku.

S.
            --
          • livia.kalina Re: "Szczerze" D.Tusk 17.12.19, 23:31
            >Facet bez prawa jazdy i konta w banku ogrywa ich jak dzieci.

A jego ograł sutener Banaś. Generalnie w ogrywaniu innych ludzi najlepsi są przestępcy, którzy nie mają skrupułów by łamać prawo i krzywdzić innych ludzi.

--
            super_hetero_dyna:
            "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
              • iwles Re: "Szczerze" D.Tusk 18.12.19, 09:15

oczywiście, że masz rację.

Rodziców - m.in za bajzel z reformą szkolną, za kumulację dwóch roczników, za zlikwidowanie gimnazjów, za powrót 6-latków do przedszkola i tym samym zabranie wielu miejsc 3-latkom, za drożyznę, spowodowaną 500+, za wydłużenie kolejek do dziecięcych lekarzy specjalistów, za likwidowanie dziecięcych specjalistycznych oddziałów szpitalnych i można by tak jeszcze dluuuuugo wymieniać.

Emerytów - wydłużeniem kolejek do lekarzy, wydłużeniem kolejek do badań specjalistycznych, podwyżkami w sklepach, niższymi emeryturami, będących wynikiem obniżenia wieku emerytalnego, podwyżką leków, spowodowaną tą pseudodarmową listą leków itd... itd...

No i samym dzieciom - które w przyszłości będą musiały spłacać pisowskie długi.

--
                Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
              • tiszantul Re: "Szczerze" D.Tusk 18.12.19, 09:33
                I rekordowe osiem milionów głosów w demokratycznych wyborach do sejmu. Z kolei w wyborach do parlamentu europejskiego rekordowo wysokie poparcie - ponad 45%. Żadna partia w Polsce nigdy nie osiągnęła większego poparcia w demokratycznych wyborach
          • iwles Re: "Szczerze" D.Tusk 18.12.19, 08:31
            tiszantul napisała:

> Opozycja narzeka, że prezes oderwany od reala? Jak na oderwanego od reala preze
            > s Was nieźle orze.

wielu wariatów żyje w swoim wyimaginowanym świecie. I są tacy, którym ten świat imponuje. No cóż...

• 1elka26 Re: "Szczerze" D.Tusk 18.12.19, 16:39
              iwles napisała:

> wielu wariatów żyje w swoim wyimaginowanym świecie. I są tacy, którym ten świat
              > imponuje. No cóż...

Czyżbyś miała na myśli autora tego wiekopomnego dzieła? No cóż, takich co uważali się za sumienie narodu trochę już było w historii.
              Polecam lekturę pewnego artykułu. Zacytuję w tym miejsci dośc obszerny i niezwykle pouczający fragment:

"Dlatego mając dużo wolnego czasu jako szef EPL postanowił być jednoosobową superopozycją. Już zaczął jeździć po Polsce (formalnie reklamując książkę) i atakować demokratycznie wybrane władze, zohydzać wszystko, co jest związane z PiS i filozofować. To ostatnie od razu zamieniło się w moralizatorskie mędrkowanie, bo z Tuska taki filozof jak z wachmistrza Flanderki z Putimia wywiadowca (w „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”). Co nie znaczy, że można te knowania Tuska lekceważyć, tak jak lekceważono agentów pracujących na rzecz Flanderki.

Jest jasne, że Tusk chce szkodzić i już to robi. Ale mając status tylko przewodniczącego EPL robi to po amatorsku. A przecież można by go wyposażyć w oficjalne pełnomocnictwa. To byłby precedens, ale wszyscy wrogowie Polski i rządu PiS (w kraju i za granicą) mogliby ustanowić Donalda Tuska swoim posłem nadzwyczajnym i ministrem pełnomocnym. Wzór istnieje i jest on wręcz niedościgniony. Przecież w latach 1764 – 1769 urzędował w Warszawie rosyjski poseł nadzwyczajny i minister pełnomocny, czyli namiestnik carycy Katarzyny II. Nazywał się Nikołaj Wasiljewicz Repnin i był księciem oraz generałem-feldmarszałkiem. Repnin był faktycznym władcą Rzeczypospolitej, choć w tym samym roku, w którym nastał w Warszawie, królem Polski ustanowiono Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Ówczesna opozycja, czyli przeciwnicy króla oraz stronnictwa Czartoryskich (matka króla Konstancja pochodziła z rodu Czartoryskich) wielokrotnie zwracała się do księcia namiestnika Repnina, żeby pomógł jej obronić podstawowe wolności, czyli w dzisiejszych kategoriach – demokrację. Sam generał Repnin opozycję do obrony demokracji zachęcał, oferując stanowiska, przywileje bądź stałe pensje wypłacane przez rosyjski dwór cesarski. Gwoli prawdy, sam Stanisław August miał z Repninem różne konszachty i układy, które też miały bronić demokracji w Rzeczypospolitej, ale to już inna opowieść. Gdyby Tusk wskoczył w buty Repnina, mógłby mieć podobne do niego możliwości, a więc także sporą kasę na jurgielt. No i miałby bardzo podobne cele: obronę w Polsce demokracji, podstawowych wolności oraz niezależności sądów i niezawisłości sędziów."

wpolityce.pl/polityka/478220-donald-tusk-powinien-zostac-namiestnikiem-polski
              >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka