Dodaj do ulubionych

Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy.

19.12.19, 07:00
Wczoraj poznym wieczorem, zobaczylam te dwa nagrania.
Ktora pochodzi z Czestochowy i zostawia temu facetowi swojego zwierzaka?

www.youtube.com/watch?v=CHksDAhkYIY

www.facebook.com/marcelina.pluta.71/videos/1619053771567762/UzpfSTEwMDAwMDczMzEwODI3NzoyODg1MTUzOTQ4MTg1Njgw/

Dlatego nigdy i przenigdy, nie zostawilabym swojego zwierzaka NIKOMU.
Ma "szczescie", ze psiaki sa łagodne i nie został przez ktoregos dotkliwie pogryziony.
Obserwuj wątek
    • ajaksiowa Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 07:06
      Po za tym że gość niepotrzebnie rzucił pierwszym zwuerzakiem ja nie widzę znęcania.Facet jest specjalistą od trudnych przypadków i ja to doceniam.Co do prz_eklinania_szkoda że mnie nie słyszysz czasami😉

--
      ,,Bo samotność to stan duszy a nie liczba osób na metr kwadratowy,,

pomyślała Cauliflower
        • 1matka-polka Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 08:33
          Ten facet nie panuje nad swoja agresją, powinien iść na trening behawioralny.

--
          "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
          Kurt Vonnegut
      • 3-mamuska Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 20.12.19, 02:18
        ajaksiowa napisała:

> Po za tym że gość niepotrzebnie rzucił pierwszym zwuerzakiem ja nie widzę znęca
        > nia.Facet jest specjalistą od trudnych przypadków i ja to doceniam.Co do prz_ek
        > linania_szkoda że mnie nie słyszysz czasami😉
        >

Ty masz coś z głowa naprawdę. Pozwoliłabyś żeby fryzjer tak twoje dziecko trzymał przy stężeniu? Np. 1-2 latka który nie chce dać sobie obiciac włosów?
        Trudne przypadki nie załatwia się agresja.

--
        -----------------
        Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
      • dido_dido Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 10:04
        Nie muszą być w kagańcu jeżeli spokojnie bez agresji znoszą zabiegi.
        Wiesz, najczęściej chodzi się do tego samego groomera (czy weterynarza), pies zna i człowieka i otoczenie, wiadomo jak reaguje , czy trzeba mu założyć kaganiec.
        Dobrze zsocjalizowany pies powinien spokojnie reagować na pielęgnację, być do niej przyzwyczajony. Oczywiście nie wymagam entuzjazmu smile Ale psy które widuję u groomera raczej ze stoickim spokojem znoszą to czesanie, suszenie i obcinanie pazurów.
        Może to wynika z tego, że jeżeli właściciel dba o wygląd i dobrostan swojego psa i oddaje go w ręce groomera i płaci za to niemałe pieniądze to ogólnie jest zainteresowany swoim pupilem, poświęca mu czas, szkoli, pokazuje świat i umożliwia pozytywne jego poznanie?
        Oczywiście absolutnie nie mówię, że jeżeli pies nie chodzi do groomera to nie jest kochany przez swojego właściciela - nie wszystkie potrzebują pielęgnacji futra, niektórzy właściciele doskonale robią to własnymi rękami smile Raczej chodzi mi o całokształt podejścia do posiadania psa i wszechstronne dbanie o niego
      • 3-mamuska Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 20.12.19, 02:21
        triss_merigold6 napisała:

> Dlaczego psy nie są w kagańcu podczas wykonywania tych zabiegów?

Gdzie ta agresja?
        Tam gdzie facet ciągnie na siłę łapę? A może już wcześniej zaznały bicia i bólu od tego faceta stad żęby i obrona.
        Ale oczywiście jak się chce psa uderzyć kij zawsze się znajdzie i winę tylko w psie.

--
        -----------------
    • joanna266 Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 09:16
      Kocham mojego psa i wrażliwość na zwierzęta bardzo dużą posiadam.Ale poza tym że facet przeklina i ogólnie chyba boi się że pies go dziabnie nie widzę tu niczego za co należałby mu się tak koszmarny hejt jaki jest w komentarzach pod filmikiem. Ludzie są po prostu chorzy...Teraz gościa zeszmacą...

--
      gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
      • frey.a86 Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 09:40
        Przerażają mnie co hejterzy dużo bardziej niż ten facet z filmiku. Byłabym za tym, żeby wszystkich nawołujących do zlinczowania faceta ukarać jakimiś pracami społecznymi typu sprzątanie ulic czy parków. Przynajmniej by się czyściej zrobiło, u mnie pod blokiem akurat cały chodnik jest zapaskudzony ptasimi odchodami, więc jest co robić. tongue_out
        Przypomina mi się sprawa tego gościa, który pół roku rozjechał psa, a hejterzy zniszczyli biznes jego siostrze.
        • lauren6 Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 09:53
          Kiedyś była akcja na fb, że jakaś pańcia z fundacji wkleiła zdjęcie zakrwawionego psa: patrzcie jakiś bydlak na ulicy go tak skatował. Ludzie w komentarzach pod dyktando pańci zaczęli nawoływać do linczu na tym człowieku.
          Potem sprawa się wyjaśniła. Okazało się, że biedny psiulek rzucił się na ulicy na przechodniów i jakiś facet pobił go w obronie dziecka.

Uważam, że powinien być osobny paragraf na ludzi, którzy celowo manipulują faktami by nawoływać do hejtu lub wręcz linczu danej osoby. W tym wypadku przecież podano dane osobowe tego człowieka.
      • 3-mamuska Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 20.12.19, 02:25
        joanna266 napisała:

> Kocham mojego psa i wrażliwość na zwierzęta bardzo dużą posiadam.Ale poza tym ż
        > e facet przeklina i ogólnie chyba boi się że pies go dziabnie nie widzę tu nic
        > zego za co należałby mu się tak koszmarny hejt jaki jest w komentarzach pod
        > filmikiem. Ludzie są po prostu chorzy...Teraz gościa zeszmacą...
        >

Bardzo dobrze ze go zeszmaca.
        Mam nadzieje ze już nigdy nikt mu nie da psa do pielęgnacji ze straci swoje wielkie tytuły i będzie do końca życia zmiatał ulice.
        Rzucaniem psa do wanny szarpanie za głowę to dla ciebie normalne?
        Mam nadzieje ze kiedyś ktoś cię tak potraktuje i dostaniesz odpowiedz nie ma ofiar są ochotnicy.

--
        -----------------
    • hanusinamama Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 10:17
      Mnie zszokowało to nawoływanie do linczu...w momencie, keidy by do niego doszło moim zdaniem powienien byc oskarżony zarówno ten co dokonał linczu jak i ten co nawoływał...

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • taki-sobie-nick Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 20.12.19, 01:39
        "Facet zajmuje się groomingiem, handlingiem i kynologią" to po polsku będzie "zajmuje się strzyżeniem psów", tak?

Bo inaczej wychodzi nam "Facet zajmuje się strzyżeniem psów, obsługą i kynologią", co jest kompletnie bez sensu, a w ogóle chyba komuś zaszkodził nadmiar słówek angielskich używanych w celu lansu.
    • gama2003 Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 19.12.19, 11:13
      Facet zrobił coś, co psa zobolało i zareagował próbą ugryzienia. Jak to jest najlepszy fryzjer psów w Polsce, bo tak się gościu mieni to ja dziękuję. Nerwowy udawacz samca alfa.
      Oburzenie jest słuszne. Nawet nie chcę myśleć, że potraktowałby tak mojego psa - totalną fułę.
      Facet ma fabrykę groomerską a nie podejscie do zwierząt.
      • lellapolella Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 24.12.19, 21:22
        Ta pani robi ogromne wrażeniesmile Pies, który przyjdzie do niej drugi i trzeci raz, będzie za każdym razem reagował spokojniej, natomiast facet z Częstochowy doprowadza tylko do eskalacji agresji i strachu. Nie powierzyłabym mu psa w życiu.

--
        Czas jest szalonym kierowcą, pędzącym naprzód i zostawiającym za sobą martwe kury. Sławomir Mrożek
    • lilia.z.doliny Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 20.12.19, 09:49
      nie do konca na temat, ale jednak
      no i ku rozladowaniu napięcia
      zostawilam swojego owczarka w psim spa
      moj pies najbardziej na swiecie nie znosi trzech rzeczy: czesania, odkurzaczy i byc beze mnie
      zaprooonowalam pani spa, ze zostane na czas zabiegu, bo właśnie jw
      w odpowiedzi pani rzucila z wyzszoscia: nie trzeba, jestesmy profesjonalistami

gdy przyszlam odebrac psa po zabiegu, sliczny domek z piernika (tak wyglada wlasnie ten obiekcik) orzypominal bambusowa chate po przejsciu tornado. Fruwaly kudly, kosz na smueci i jakies foliowe worki. Śliczna pani groomerka ociekala wodą. Moj pies maksymalnie wkurwiony siedzial w rozowej chustce na szyi.
      - ona nie wspolpracowala -"wysyczala pani i skasowala mnie jak jak za zboże

ps moj pies nie wspolpracowal przy kapaniu jak pan przy rozwodzie z sasiedniego wątku big_grin

--
      Na miesiąc przed Halloween przestaję sprzątać w domu i dekoracje robią się same.
    • bukietlisci Re: Uważajcie, komu zostawiacie swoje psy. 24.12.19, 20:43
      facet moim zdaniem nie nadaje się do zawodu.
      prowadzę psy do fryzjera od ponad dwudziestu lat. przerobiłam już naprawdę sporo psich fryzjerów.
      przy niektórych psach musiałam być przy strzyżeniu. inne - zostawały same, odbierałam po.
      od kilkunastu lat jestem szczęśliwą właścicielką psa, który nienawidzi strzyżenia. a jest prowadzany na rzeź kilka razy w roku. przeszliśmy trzyosobowe trzymanie psa, wielkie ucieczki ze stołu, rzucanie się z zębami i wiele innych. to wszystko przez pierwsze cztery lata. potem trafilam na cud człowieka. on nie krzyczy, nie szarpie, nie wymaga obecności właściciela. on gada do psa, tu potrzyma, tam pogłaska. tu odczeka minutę, tam przytrzyma. przez pierwszy rok warowaliśmy pod salonem w czasie zabiegu, teraz przyjeżdżamy po psa po zabiegu. wszystko jest ok. co nie zmienia faktu, że pies na hasło " jedziemy do fryzjera" próbuje przeskoczyć 2, 2 metrowe ogrodzenie i uciec w cały świat. ciągle nie lubi - ale jakoś sobie we dwoje z fryzjerem dają ze sobą radę. bez przemocy .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka