Dodaj do ulubionych

dychotomia holokaustu?

20.12.19, 08:35
Część ematek twierdzi że szmalcownictwo było OK bo była wojna. Skoro tak to czy Wołyń też był OK?
Obserwuj wątek
  • vodyanoi Re: dychotomia holokaustu? 20.12.19, 09:13
   Kto tak twierdzi?
   Bo ja to twierdzę - kto teraz kradnie, kto teraz gwałci, kto teraz napada ludzi, ten będzie dokładnie to samo robił podczas jakiegokolwiek kryzysu. Kto okrada ludzi metodą "na wnuczka", "na policjanta" itp., okrada ludzi starszych, nieporadnych, wykorzystuje ich nieporadność - będzie robił dokładnie to samo w każdych okolicznościach.

   Doskonale wiesz, że wiele gwałtów jest niezgłaszanych. Niezgłaszanych jest wiele kradzieży. Niektórzy kradną i nie uważają się za złodziei.

   W Polsce jest 87 zakładów karnych.
   "Zgodnie z danymi Służby Więziennej, aktualnymi na dzień 2 sierpnia 2019 roku, liczba osadzonych faktycznie przebywających w jednostkach penitencjarnych wynosi 74 449 osób. Są to skazani, ukarani i tymczasowo aresztowani, którzy przebywają w aresztach śledczych i zakładach karnych w całej Polsce."

   To są tylko ci, co siedzą. Ilu gorszych od nich mija nas na ulicach? I to są dokładnie ci, co przy pierwszej lepszej okazji zgwałcą, okradną, zamordują i nie będą mieli z tego powodu najmniejszego wyrzutu sumienia.
   Jesteś ślepy, głuchy i skrajnie naiwny, że tego nie widzisz?
  • stephanie_harper2 Re: dychotomia holokaustu? 20.12.19, 12:30
   Ty się naprawdę musisz leczyć. Nikt tu nigdy nie pisał, że szmalcownictwo było ok. Ale nie zamierzam bić się w pierś ani przepraszać za szmalcowników, Jedwabne itd. Winni są tylko ci co popełnili te czyny a nie cały nasz naród.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka