Dodaj do ulubionych

Fajne do czytania (nie na święta)

22.12.19, 13:41
Poniżej jest wątek o książkach, ale polecane są tam książki o tematyce bożonarodzeniowej, co mnie nie interesuje. Lubię jednak wątki o dobrych książkach, w związku z tym chciałam Was zapytać, jakie fajne książki ostatnio czytałyście.
Zacznę: "Żuławski. Szaman" A. Szarłat, "Sztuka powieści" (dwa tomy wywiadów - jeden z pisarzami, drugi z pisarkami, wywiady pochodzą z "The Paris Review"), "Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczaniu niepełnosprawności" M. Reimann. Wszystkie bardzo ciekawe - polecam.
Obserwuj wątek
  • ga-ti Re: Fajne do czytania (nie na święta) 22.12.19, 18:41
   Przedostatnio Zyskowskiej-Ignaciak "Sprawa Hoffmanowej". Polecam. Lubię tę autorkę.
   Ostatnio jakieś czytadełko mało lotne wink
   Teraz zaczęłam kryminał Maciejewskiego "W piekle lepiej być nikim", ale początki jakoś ciężko mi idą.
  • lellapolella Re: Fajne do czytania (nie na święta) 22.12.19, 23:52
   Nie celuję w nowości, czytam to, co akurat jest zgodne z zainteresowaniami w danej chwili. Ostatnio zachwyciła mnie "Niemiecka jesień" Stiga Dagermana- reportaż ale całkiem inny niż pozostałe dotyczące czasów zaraz po wojnie.
   Jeżeli kogoś nie przeraża warstwa historyczna (oparta na solidnym researchu), pod którą skrywa się akcja i bohaterowie to także "Hilda" Nicoli Griffith- ciężko się wgryźć, ale potem, gdy już się uda, to fascynująca lektura.

   --
   Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego. George Bernard Shaw
  • mama-ola Re: Fajne do czytania (nie na święta) 23.12.19, 00:52
   Ostatnio zainteresowała mnie seria powieści napisanych na podstawie sztuk Szekspira. Zaczęłam od Kupca weneckiego - bardzo dobre uważam. Jako drugą wzięłam Makbeta Jo Nesbo i trochę mnie nuży, chociaż doceniam pomysły. Mam zamiar przeczytać wszystkie.
   Ciekawa jestem, czy to znacie i jaka jest Wasza opinia o tym cyklu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka