Dodaj do ulubionych

Wcześniejsze wychodzenie w Wigilię z pracy.

29.12.19, 23:05
wyborcza.pl/7,155287,25530771,czy-zdazysz-z-wigilia-kobieto-pracodawca-idzie-ci-na.html?utm_source=mail&utm_medium=newsletter&utm_campaign=wieczorny

To zaczyna być męczące. Wszędzie doszukiwanie się dyskryminacji. Sama już nie wiem czy pani redaktor ubolewa nad facetami, którzy gdzieś tam nie mogli wyjść z pracy czy nad kobietami, które prawie że siłą zmuszono do wyjścia wcześniej i tu w domyśle do stania nad garami.
Byłam szczęśliwa, gdy moja instytucja pozwoliła wyjść o 12.00 w Wigilię. Wigilia akurat nie była u mnie ale spokojnie dokończyłam sprawy w domu, wyszykowałam się i super. Fakt, że nikt nie mówił, że tylko mogą wyjść kobiety. Wystarczyło, żeby ktokolwiek został do końca w danym dziale. Mój mąż w innej państwowej instytucji skończył pracę o 13.00. Czyli dwie i półgodziny wcześniej. Też ktoś musiał zostać na dyżurze. Niezależnie od płci.
A nawet gdyby tylko kobiety mogły wyjść wcześniej to co z tego. Nie wierzę, że któraś by nie chciała niezależnie co ma do zrobienia w domu. W tylu sprawach faceci mają lepiej, że nic się nie stanie jak raz skorzystają kobiety.
W efekcie pewnie te instytucje nagabywane przez gazetę na drugi raz nikogo nie wypuszczą wcześniej, żeby sobie nie narobić kłopotów. Czy wtedy dziennikarze będą szczęśliwi, że wszyscy równo siedzą w robocie i nikt nie skorzysta? Brawo!
A swoją drogą wigilia powinna być wolna zamiast 6 stycznia.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka