Dodaj do ulubionych

Czy są tu posiadaczki myszek?

29.12.19, 23:22
Pozbylismy się kotów dostały nam się myszki. Dwa samce. Jeden ponoć stareńki i jest duża szansa że domu stałego nie doczeka. Drugi młodziak strasznie gryzie. Jakieś rady? Pielęgnacyjne, zakupowe i jak okiełznać gryzacą cholerę, da się w ogóle czy po prostu trzeba się pogodzić że z tym facetem tylko z daleka ? Chcemy żeby myszory miały u nas dobrze a niewiele wiem na ich temat....

--
Sygnaturka się zgubiła....
Obserwuj wątek
    • jaagna Re: Czy są tu posiadaczki myszek? 29.12.19, 23:42
      Nie brać na ręce, nie będzie gryzł. Miałam myszki i żadna z nich nie lubiła tłamszenia w dłoniach. Jeśli chłopaki razem się dogadują (nie gryzą wzajemnie) to fajnie. Człowieka nie musza lubić. Zrób im urozmaicenie w klatkach: pięterka z tekturki (używałam do tego resztek po pudełkach po chusteczkach higienicznych), tunele z rurek po ręcznikach papierowych i papierze toaletowym (możesz zawiesić skośnie: z podłogi na pięterko lub pomiędzy pięterkami). Dawałam im tekturowe pojemniki po jajkach: takie nie zamknięte, ale nie otwarte: fajnie się w nich chowały. Kup im domek (każdy ma swój) i na noc porozwieszaj na "dachu" klatki porwane paski z chusteczek higienicznych (z rozwarstwionych chusteczek), żeby zrobiły sobie w domkach posłanka. Myszy lubią się bawić i poznawać teren.
        • jaagna Re: Czy są tu posiadaczki myszek? 30.12.19, 13:02
          No i dobrze! Czyli kup (lub zrób im z tekturki) domki i zapewnij zabawki i rożne chowadełka. Nie muszą być ze sklepu, mogą być "śmieci" domowe. Moje lubiły pudełka tekturowe po kremach (zrobiłam dziurę z boku i wchodziły sobie do środka) i to, co opisałam w poprzednim poście. Myszki MUSZĄ mieć domek czyli takie pewne schowanko, gdzie nikt nie będzie ich ruszał - i miękką wyściółkę do domku (u mnie sprawdzały się rozwarstwione i podarte chusteczki higieniczne). Zrób im tory przeszkód, tunele, co ci wpadnie do głowy i zmieniaj ustawienie po każdym sprzątaniu - żeby się nie nudziły i musiały poznać topografię swojej okolicy na nowo. Moje były zadowolone. I nie skupiaj się tylko na podłodze, ale pomyśl też o piętrze (zrobiłam piętro z tekturki po chusteczkach higienicznych albo po rozparcelowanym zwykłym pudełku tekturowym), zrób dziury w podłodze piętra i skieruj tam przywiązane do sufitu tunele z rurek po ręcznikach - jak schody z piętra na piętro - moje łaziły jak po centrum handlowym).
          • slonko1335 Re: Czy są tu posiadaczki myszek? 30.12.19, 13:09
            przeczytałam , że dobrze dać myszkom jakieś gałązki do gryzienia. Mogę im coś przynieść po prostu drzewa(jakiego) czy takie gałązki się kupuje w zoologicznym? Mają pięterka i domki(w domkach mają dużo sianka) i jakies tunele ale klatki niezbyt wielkie mi się wydaja tylko takie na tymczas dostaliśmy, jakby się miało przedłużyć to pomyślę o czymś większym

--
            Sygnaturka się zgubiła....
            • berdebul Re: Czy są tu posiadaczki myszek? 30.12.19, 14:00
              Możesz przynieść, o ile czyste i niepryskane. Owocowe, leszczynę. Moja lubiła jabłoń.
              Możesz chować jedzonko. Robić toru przeszkód, przestawiać tunele z rolek itd.
              Koniecznie woda w miseczce, bo myszki nie zawsze radzą sobie z poidlem na kulkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka