Dodaj do ulubionych

Biologiczna Bzdura Roku 2019

30.12.19, 16:37
Macie ochotę zagłosować?
www.totylkoteoria.pl/2019/12/biologiczna-bzdura-roku-2019.html
Autor bloga To Tylko Teoria od kilku lat przeprowadza plebiscyt na biologiczną bzdurę roku, którą wypowiedziała jakaś wpływowa, publiczna osoba. Rzeczywiście, wygłaszane są czasem niezwykłe absurdy, czasem groteskowo śmieszne, czasem przyprawiające o ból głowy.
Tu są wyniki z poprzednich lat:
www.totylkoteoria.pl/search?q=biologiczna+bzdura+roku
Obserwuj wątek
    • aandzia43 Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 17:24
      Mnie ujęły karpie, które według Ziemkiewicza nie mają systemu nerwowego, na równi z zatrutymi i zabijającymi szczepionkami Cejrowskiego. Groźne brednie. W odróżnieniu od niegroźnych ale jeszcze śmieszniejszych bredni Kopaczowej o ludziach ciskających kamieniami w dinozaury. Popłynęła babka big_grin

--
      "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
      • elle_du_jour Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 17:35
        Popłynęła, ale mam wrażenie, że jej wypowiedź to był taki kompletny spontan i hiperbola, nie wiem, rodzaj lapsusu – chciała po prostu podkreślić o jak dawnych czasach mówi, tak dawnych, że jeszcze dinozaury po Ziemi chodziły. To było takie przeniesienie z potocznego, nieoficjalnego języka. Gruba wpadka, i to polityczki tej klasy, ale przynajmniej bardzo śmieszna.

Ja zagłosowałam na Annę Puślecką i wodę z kranu, która powoduje raka. No żesz : (
      • snajper55 Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:49
        aandzia43 napisała:

> W odróżnieniu od niegroźnych ale jeszcze śmieszniejszych bredni Kopaczowej o ludziac
        > h ciskających kamieniami w dinozaury. Popłynęła babka big_grin

Eeee tam, pomyliła mamuty z dinozaurami i tyle. To na mamuty tak się polowało. Niektórzy to jeszcze pamiętają.

S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • bialeem Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 17:34
      Wszystkim po równo. Ja ogólnie nie mogę znieść biol-bredni głoszonych przez prawie wszystkich. Czasem noga się mi ugnie pod wpływem mądrości płynących z ust małżonka, ale tu uznaję przynajmniej jego wiedzę historyczno-biograficzną. Trochę umieram za każdym razem jak słyszę wycięcie kolejnej godziny chemii czy biologii z podstawy programowej.
      Najbardziej mi się podoba moc kryształu, a najbardziej wnerwia kukizowe E, bo realnie mocno szkodzi i jest chyba najlepiej zakorzenionym mitem z największą rzeszą fanów. Tak samo jak mityczna "chemia" w jedzeniu.
      • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:09
        a najbardziej wnerwia kukizowe E, bo realnie mocno szkodzi i jest chyba najlepiej zakorzenionym mitem z największą rzeszą fanów.

Bzdura, najbardziej zakorzeniony i szkodliwy jest dogmat o wyższości spodni. Wyjątkowo popularny na Ematce. Czyli przyganiał kocioł garnkowi. Przeciętna Ematka dostaje ataku analfabetyzmu na widok linka z Cleveland.

--
        Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
        • bialeem Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:20
          Jak cie lubię, to jak czasem się nie wypowiesz na inny temat, to doprowadzę do twojego banasmile
          Może coś w temacie? Już wiemy, że kilty na odpowiednich okazach męskich są jak najbardziej wskazane, ale jego zakładanie jest conajmniej upierdliwe, a także w naszym mroźnym klimacie mrozi jaja. Z mrożonych jaj dzieci bywają tylko laboratoryjne. Polecam kalesony z luźnym zapięciem na klejnotach.
          • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:28
            Chcesz wziąć udział w plebiscycie?

Może coś w temacie?

Jest w temacie.

Już wiemy, że kilty na odpowiednich okazach męskich są jak najbardziej wskazane

Widać niektórzy jeszcze nie wiedzą, wliczając w to Ciebie.
            Nie na odpowiednich okazach tylko dla wszystkich mężczyzn. Bo spodnie niszczą DNA nasienia, są najważniejszą przyczyną chorób cywilizacyjnych.

ale jego zakładanie jest conajmniej upierdliwe,

Milion razy prostsze od zakładania spodni, owijasz się i zapinasz 2 lub 3 paski.

a także w naszym mroźnym klimacie mrozi jaja

Fizyczna bzdura roku, nie mam zmrożonych. Kilt w całym zakresie dostępnych w Polsce stanów atmosfery zapewnia optymalne warunki dla jąder.

Polecam kalesony z luźnym zapięciem na klejnotach.

I odradzasz szczepionki? Poziom i skutek mniej więcej ten sam.

--
              • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:54
                Jezu, człowieku, pisałeś to tyle razy, że na tym forum JUŻ WSZYSCY TO WSZYSTKO WIEDZĄ.

Nie wszyscy, Bialeem przed chwilą postanowiła wziąć udział w rankingu i popełniła absurd większy niż antyszczepionkowcy powodujący do tego równie poważne skutki.

Daruj sobie, to męczy i na pewno NIE doprowadzi do masowego kupowania kiltów.

Myślisz, że przemilczanie oczywistych i szkodliwych bzdur przyniesie lepszy efekt? Ktoś to musi wreszcie zmienić, zacząć te brednie odzieżowe i dogmaty prostować, od teg umiera bardzo dużo ludzi.

--
                  • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 20:22
                    >od teg umiera bardzo dużo ludzi.-<

"Nowotwory złośliwe jądra powodują u mężczyzn około 0,2% zgonów nowotworowych"

onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-jadra-c62/

Nowotwór jąder jest tylko jednym ze skutków uszkodzenia DNA nasienia. Reszta skutków objawia się w kolejnych pokoleniach i powoduje rozprzestrzenienie się chorób cywilizacyjnych. Spodnie są przyczyną kilkudziesięciu % zgonów nowotworowych i z pokolenia na pokolenie liczba ta rośnie. Dąży do 100%.

BTW rozsiewanie bzdur powodujących śmierć choćby jednego człowieka powinno do plebiscytu nominować.

--
          • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:12
            Ale głosujemy na biologiczną bzdurę, a spodnie nie są pochodzenia biologicznego, co najwyżej, jak piszesz, skutki - to owszem...czyli nie ten ranking

E też nie są pochodzenia biologicznego, a w rankingu są. Oczywiście, że ubieranie ludzi, szczególnie mężczyzn w spodnie to bzdura biologiczna, rzecz w tym, że nie tylko roku, to największa omyłka w historii i może okazać się ostatnią.

--
              • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:28
                Nie, większość mężczyzn żadnego wyboru nie ma. Nie ma informacji, a w pracy kilt przeważnie jest surowo wzbroniony, wczoraj opisywałem naszą walke w jednym z zakładów. Nic się nie dało zrobić, kompletnie nic. Takie praktyki obowiązują w całych sektorach gospodarki. Mamy tez służby, którym płacimy za to, by nas o zagrożeniach informowały: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji, Instytut Medycyny Pracy, PIP, związki zawodowe. Nikt nic w tej sprawie nie robi, wszyscy sobie temat wygasili i swiat jest dla nich piekniejszy. M0że sobie jeszcze wygaszą kolejki do specjalistów, brak miejsc na oddziałach, rosnące lawinowo wydatki na leczenie i rosnącą zachorowalność. Będzie cudownie, az do końca. Niedalekiego końca.

--
                • szafireczek Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 20:49
                  Nie słyszałam, by był gdziekolwiek zabronionysmile no może w jakiejś firmie, gdzie nosi się ubranka ochronne np. Hutasmile czemu nie mogą wybierać - chyba nie chcą, głównie z powodu kulturowego...motyw zdrowia nie jest w wielu kwestiach decydujący, co widać też w ww. plebiscycie na biologiczną bzdurę rokusmile
                  • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 20:57
                    Nie słyszałam, by był gdziekolwiek zabroniony

A ja się spotkałem, walczyłem, nakłoniłem do nwalki kolegów i nic to nie dało.

no może w jakiejś firmie, gdzie nosi się ubranka ochronne np. Huta

Spróbuj w baknu, markecie, kancelarii adwokackiej, biurze pośrednictwa nieruchomości, jakimkolwiek zakładzie produkcyjnym (aha, w jednym mi pozwolili pomimo, że bylo to sprzeczne z regulaminem BHP)

.czemu nie mogą wybierać - chyba nie chcą

Nie mogą gdyż jest to zabronione, czasem na piśmie, czasem, jak w firmie, w której o to walczyliśmy tylko ustnie. Niektórzy chcą. Inni nie chcą, nawet nie wiedzą, że mogliby chcieć i że jest po co, zwłaszcza jak na ematce się naczytają o zaletach spodni.

motyw zdrowia nie jest w wielu kwestiach decydujący, co widać też w ww. plebiscycie na biologiczną bzdurę roku

W tej kwestii ie jest ani trochę, publikacje na temat wpływu spodni na zdrowie wiszą sobie w prasie medycznej i nie przenikają nigdzie dalej. A jak się podrzuci link to nastepuje nagły atak analfabetyzmu.

--
      • bi_scotti Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:15
        Exactly, dinozaurom juz zaszkodzic sie nie da wink ale ludziom malym i duzym, chudym i grubym, na sloncu i w cieniu mozna jak najbardziej uncertain
        Dla mnie to mniej-wiecej wyglada tak:
        1. Szczepionki
        2. Homofobia
        3. Zdrowa otylosc
        4. Nieszkodliwe UV
        5. Rakotworcza woda z kranu
        6. Zabojcze GMO
        7. Karpie bez nerwow
        8. Tajemnicze crystals
        9. E
        10. Dinozaury
        BTW, it's great ze ktos te idiotyzmy wylapuje, spisuje i publikuje - hats off dla autora listy! Cheers.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
    • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:13
      "Męskie" spodnie to największa i najbardziej mordercza biologiczna bzdura, do tego nie tylko roku. Możliwe że ludzkości i wcale nie jest powiedziane, że nasz gatunek ten głupkowaty zwyczaj przetrwa. Uszkodzenia genetyczne się nawarstwiają stale, z pokolenia na pokolenie powodując lawinowy wzrost podatności na wszelkie choroby warunkowane genetycznie.

--
    • bialeem Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:17
      To jest prostowane trochę za mało. Ja np prawie na to nie trafiam, a czytam te strony internetu.
      E to substancja dodana w procesie produkcji, która nie jest niezbędna do wytworzenia danej rzeczy, ale wspomaga ją np pod względem koloru, smaku czy zabezpieczenia przed psuciem (jak karmel, karoten czy witamina C). Użycie substancji oznaczonej jako E (dodatku) jest w 100% regulowane przepisami unijnymi. Znacząca część E jest substancjami w 100% naturalnymi/naturalnie występującymi - moim zdaniem większość ludzi tego nie wie, a wystarczą te 3 zdania żeby ludzie trochę lepiej to oznaczenie zrozumieć i w końcu przestać się go bać.
      Mam wrażenie, że oficjalne prostowanie jest odbierane jako oficjalne kłamstwauncertain
    • krwawy.lolo Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:29
      Nie rozumiem, po co w takich rankingach umieszcza się jakieś Siwce, czy Mercedesy (who tf?!). W Niemczech lata temu skandalem po mediach przelała się bzdurna wypowiedź nastoletniej pływaczki na jakiś temat bodaj wojenny. Przecież ze sportowcami (nie tylko zresztą z podlotkami po trzech oddziałach parafialnej) powinno się rozmawiać o sporcie, jeśli w ogóle. Tak samo z szansonistami i inną celebrycją. Co kogo obchodzi, co wie (albo czego nie wie) jakiś Siwiec?
      • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:45
        A co kogo obchodzi co jakaś Emama wie na temat szkodliwości spodni? No właśnie powinno, bo z powodu spodniowego dogmatu umierają ludzie, a Ematki nawet w tym wątku nie wahają się wyplatać kosmicznych bredni w tym temacie.

--
      • bi_scotti Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:57
        krwawy.lolo napisał:

> Nie rozumiem, po co w takich rankingach umieszcza się jakieś Siwce, czy Mercede
        > sy (who tf?!). (…) Tak samo z szansonistami i inną cele
        > brycją. Co kogo obchodzi, co wie (albo czego nie wie) jakiś Siwiec?

Biorac pod uwage skutki publicznych wypowiedzi niejakiej Jenny McCarthy na temat szkodliwosci vaccines etc. mozna powiedziec, ze jest to uber wazne co glosza publicznie roznej masci celebrities, szczegolnie na tematy, na ktorych sie nie znaja w ogole suspicious Mozna sie dziwic i zloscic, ze zdanie np. Gwyneth Paltrow na temat vaginal steaming jest w ogole traktowane powaznie przez kogokolwiek ale tysiace kobiet follows & practices takie idiotyzmy. Czasem sa to nieszkodliwe bzdury jak te jakies crystals z listy, o ktorej tu rozmawiamy ale czasem to sa naprawde niebezpieczne pomysly. Na dodatek, jak w przypadku vaccines, nawet po dziesiatkach truly-scientific opinii publikowanych w ostatnich latach przez wszystkie media, odklamywanie szkodliwych bzdur wydaje sie byc almost impossible uncertain Life.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
        • krwawy.lolo Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:31
          Dlatego mówię, na fachowe tematy rozmawia się z fachowcami. Celebryci oczywiście mają prawo do gadania głupot. Ja sobie tego prawa odebrać nie dam. Ale ja gadam jedynie na forumku o małym zasięgu. Nie chce mi się guglować, co to są vaccines ale o poglądach komediantki Paltrow na ten temat powinni najwyżej wiedzieć jej kumple, czy najbliższa rodzina, nie cały świat.
          • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:36
            Ale wie cały świat. Malo tego, znaczna jego część ufa w tym zakresie właśnie celebrytom, a nie jakims fachowcom. Fachowców sobie wygaszają, psuja piekny obraz świata. Vaccines to szczepionki.

--
          • krwawy.lolo O wyższości polskiej Wiki nad angielską ... 30.12.19, 19:54
            Jennifer Ann McCarthy (born November 1, 1972)[2] is an American actress, model, television host, satellite radio broadcaster, author, screenwriter, and anti-vaccine activist.

Jenny McCarthy (ur. 1 listopada 1972 w Chicago) – amerykańska modelka i aktorka.

Polska informacja o aktorce jest wystarczająca, w zupełności. smile
      • hanusinamama Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:49
        BO takla Siwiec ma rzesze folołersów, taka wpatrzona mamusia poczyta i dojdzie do wniosku ze tez bedzie prażyć na słoncu niemowle zeby była ładnie na machoń strzaskane słońcem...

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
    • ultimate.strike Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 18:51
      To wynik spadającej wiedzy ogólnej ludności. Latami wszyscy narzekali, że szkoła podaje za dużo niepotrzebnych później zawodowo informacji. No to przestała, teraz wypuszcza wąskich specjalistów, prywatnie antyszczepionkowych, antytermometrycznych, za to bardzo podążających za modą dyskotekową.

--
    • livia.kalina Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:33
      Zawodowo to mi ciśnienie skacze na pierdy o kwarcu. Jako matka obawiam się bredni rozpowszechnianych przez wielkiego myśliciela prawicy-Cejrowskiego. Jako wielbicielka zwierząt drażni mnie oczywiście bredzenie innego wielkiego myśliciela prawicy -Ziemkiewicza. Choć zważywszy na dorobek publicystyczny Ziemkiewicza, to powinnam być wdzięczna, że zabrał głos w sprawie ryb a nie ponownie w sprawi pijanych kobiet.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • hanusinamama Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 19:39
      O w 2018 wygrał Zięba. Tu był kiedyś jego wielbiciel i wyznawca...jakoś dawno go tu nie widziałam. Zapewne uznałby ze to system walczy z Ziębą...

--
      "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • livia.kalina Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 30.12.19, 20:26
        Wszyscy wielbiciele Konfederacji to ziebici bo oni ze sobą kolaborują. Na forum jest ich więcej, choć ten o którym wspominasz był wyjątkowo malowniczy (to ironia, żeby nie pomyślał, że to na serio)

--
        super_hetero_dyna:
        "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • taki-sobie-nick Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 31.12.19, 02:25
      A propos Rembiałkowskiej - skoro to bzdura, dlaczego niektórzy producenci mięsa chwalą się, że zwierzęta były karmione paszą bez GMO?

Nikt nie głosuje na dziewuchy dziewuchom? Ematki, tak walczące z każdym nadprogramowym kilogramem?
    • asfiksja Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 31.12.19, 17:45
      To ja może tylko napiszę o tych paszach GMO, co do których prof. Rembiałkowska twierdzi, że źle wpływają na zdrowie zwierząt. Duża część roślin uprawnych modyfikowanych genetycznie to rośliny RR (czyli Roundup-ready). Roundup to ŚOR oparty na toksycznej substancji o nazwie glifosat. Rośliny RR (np. paszowe - soja i kukurydza) mogą nim być pryskane i dzięki temu obficie plonują. Nie jest to jakiś niszowy wydumany problemik, podobno 95% soi będącej w światowym obrocie jest RR.
      Ale oczywiście entuzjaści bezkrytycznego dopuszczania roślin GMO na rynek będą opowiadać o złotym ryżu itp. niszowych produktach.
        • asfiksja Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 31.12.19, 18:03
          Dowcip polega na tym, że gdyby nie GMO nie można by było tego środka w takiej skali stosować. GMO RR i Roundup to pakiet, szkodliwy w całości.
          Oczywiście nie umniejszam w żaden sposób etycznych projektów GMO, ale znajmy proporcje - one są kroplą w morzu projektów komercyjnych.
          • olena.s Re: Biologiczna Bzdura Roku 2019 31.12.19, 18:48
            Wydaje mi się, że dość dziwacznie ustawiasz przeciwieństwa. I projekt komercyjny i niekomercyjny może być zarówno etyczny jak nieetyczny. Możesz argumentować, naturalnie, że projekty, które są finansowane w nadziei na zysk stwarzają większą pokusę (a więc i ryzyko), ale musiałabyś udowodnić to twierdzenie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka