Dodaj do ulubionych

500+ ociepla klimat

30.12.19, 17:29
natemat.pl/295085,rzad-pis-a-ekologia-jacek-liberski-ma-hipoteze-ws-500-plus Za ten "po nas choćby potop" ściśle odpowiedzialna w Polsce jest obecna władza. To przecież jej sztandarowy program socjalny 500+ jest przyczyną braku działań zmierzających do ochrony klimatu. Brzmi śmiesznie? Chyba nie. Podstawą tego programu jest jedynie pobudzanie wewnętrznej konsumpcji, czyli, mówiąc wprost, dzikiego konsumpcjonizmu, o czym wyraźnie pisze Franciszek w swoim tekście, wskazując irracjonalny konsumpcjonizm jako jedno ze źródeł biedy, a co za tym idzie szerszych problemów ludzkości w kwestiach degradacji środowiska Ziemi.
To niepopularny pogląd ale może czas się z nim zmierzyć?


--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Obserwuj wątek
  • ultimate.strike Re: 500+ ociepla klimat 30.12.19, 17:54
   Chyba nie. Podstawą tego programu jest jedynie pobudzanie wewnętrznej konsumpcji, czyli, mówiąc wprost, dzikiego konsumpcjonizmu, o czym wyraźnie pisze Franciszek w swoim tekście, wskazując irracjonalny konsumpcjonizm jako jedno ze źródeł biedy

   Rynek sam to reguluje, rosną ceny, konsumpcja prawie nie rośnie. Bieda sie powieksza, no i kredyty zaciągnięte na program 500+ trzeba będzie spłacić, na ekologię kasy nie będzie, niemniej jednak epokowym odkryciem tego nazwać nie można.

   --
   Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • grrrrru Re: 500+ ociepla klimat 30.12.19, 18:18
   Doprawdy facet stojący na czele organizacji, której funkcjonariusze zajmują się rozbuchaną i ostentacyjną konsumpcją to nie specjalny autorytet. Jego opowiastki o tym, jak straszny jest irracjonalny konsumpcjonizm to jest szczyt hipokryzji i bezczelności.
    • grrrrru Re: 500+ ociepla klimat 30.12.19, 19:09
     I dlatego mamy klaskać, bo Franciszek coś powiedział? Jest w tym kompletnie niewiarygodny i tyle. I średnio mnie interesuje, co o tym czy o innym sądzą akurat mieszkańcy wsi.
     • tanebo2.0 Re: 500+ ociepla klimat 30.12.19, 20:45
      A największy autorytet to Kaczyński twierdzący że najważniejszy jest polski węgiel z Mozambiku? Nie ma co ukrywać że część społeczeństwa robi na złość elitom. Skoro elity są eko to oni będą antyeko. Tylko że elity dadzą sobie radę a reszta zginie.

      --
      Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
      • grrrrru Re: 500+ ociepla klimat 30.12.19, 20:55
       tanebo2.0 napisał:

       > A największy autorytet to Kaczyński twierdzący że najważniejszy jest polski węg
       > iel z Mozambiku?>
       Może dla Ciebie. O jakich elitach mówisz. Ja tych eko elit nie widzę. Aktorka rozbijająca się paliwożernym krążownikiem szos i pozywająca państwo z powodu smogu? Dziennikarka lansująca się na eko kremach i też zasuwająca po Warszawie wielkim autem i latająca po świecie, żeby cyknąć kolejną egzotyczną fotkę na insta? Banda żałosnych hipokrytów, podobnie jak Franciszek. Bardziej eko to są zwyczajni ludzie, o których nie poczytasz w kolorowej prasie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka