Dodaj do ulubionych

ZOO w Niemczech

01.01.20, 14:31
Ależ koszmar. 30 małpek zginęło w pożarze, najprawdopodobniej wywołanym przez racę albo lampion. Dopiero po 45 minutach była straż pożarna, kiedy pożar zauważyli mieszkańcy okolicznych domów.

Przypomniała mi się wrocławska ptaszarnia, jeszcze byłam uczennicą - tam to była para wodna. I też w nocy, więc opóźniona akcja ratunkowa. Ale myślałam, że jak mamy XXI wiek, to są jakieś czujniki w miejscach, gdzie są istoty, któe sobie same nie poradzą, włączają się spryskiwacze i równocześnie jest zawiadamiana automatycznie straż pożarna.

W cholerę by trzeba zakazać tych wszystkich fajerwerków, to jest niebezpieczna.

--
The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 15:01
      Jestem za zakazem. Wczoraj był koszmar. Jakiś idiota przypomniał sobie, że mamy nowy rok o czwartej nad ranem i zaczął strzelać mi pod sypialnym oknem. A mamy w podwórku wielką rodzinę jeży, wiewiórki i mnóstwo różnych ptaków. Już o północy była godzinna makabra, ale po co strzelać jeszcze nad ranem kompletnie nie rozumiem. Ludzie to chamy i bezmózgi. Jakby mu urwało rękę, to miałabym schadenfreude. uncertain
      A co do zoo, to straszny pech, ale pewnie nikt nie przewidział, że pożar jest tam możliwy. Lampiony, o które chodzi, z ryżowego papieru posmarowane specjlaną łatwopalną pastą, są normalnie zabronione. Ktoś wypuścił więc nielegalnie w powietrze potencjalny zalążek pożaru, ludzie to bezmózgi, jak napisałam. Ale szukają bezmózga, wiadomo, gdzie mniej więcej lampion wypuszczono, może są świadkowie zdarzenia. Jak podają też służby pożarnicze, czujnki w takim miejscu nie są obowiązkiem, ale i tak wiele by nie dały, bo pożar rozwinął się błyskawicznie, co spłonęło i tak by spłonęło.
      • krwawy.lolo Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 15:18
        Śmiesz kontestować wielotysięczną lat tradycję?! Doprowadzoną do perfekcji przez bratni Naród Chiński? Przecież tradycja jest świętością spajającą Stado Nasze, wara od stadnych świętości! tongue_out
      • elle_du_jour Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 15:20
        snakelilith napisała:
        > Ludzie to chamy i bezmózgi. Jakby mu urwało rękę, to miałabym scha
        > denfreude. uncertain

Trzymałam w tym roku kciuki, żeby jednemu z drugim jaja urwało.
        • rosapulchra-0 Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 22:30
          A ja się modliłam o mózg albo chociaż policzek lub nos..

--
          (..)są po prostu zajebiści w te klocki, ich twarde jak skała penisy sięgają nieba, okazałe jądra przetaczają się przy każdym ruchu bioder jak kule armatnie a łoniaki - ach te łoniaki! - są tak gęste i wytrzymałe, że można z nimi skakać na bungee. by fragile_f
      • 45rtg Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 10:24
        snakelilith napisała:

> am możliwy. Lampiony, o które chodzi, z ryżowego papieru posmarowane specjlaną
        > łatwopalną pastą, są normalnie zabronione. Ktoś wypuścił więc nielegalnie w p

Jaką "łatwopalną pastą"? Po cholerę czymś takim smarować lampion?
      • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:46
        Ale tuteż sie wypisywały i wypisywali fani fajerwerków. Bo to taki fan. Kurła u mnie zaczeli strzelac po 22- skonczyli po 1 w nocy a teraz komuś sie przypomniało.

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • 45rtg Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 10:18
        sumire napisała:

> Tja.
        > Ktoś wrzucił w internet filmik z Warszawy, z martwymi ptakami na chodniku.
        > Ale co tam, sztuczne ognie takie wow.

Sztuczne ognie są fajne, a pierdoły o ginących ptakach, bo gdzieś w jednym miejscu rzekomo kilka zdechłych leżało na chodniku to są pierdoły. Dla pelikanów, jak już tak przy ptakach jesteśmy.
          • 45rtg Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:02
            sumire napisała:

> Sztuczne ognie są tak samo fajne, jak ludzie bez słuchu grający na gitarze.

Nie chcesz - nie puszczaj. A jak Ci przeszkadza, że ktoś lubi coś innego, niż Ty - jakaś zaciszna pustelnia gdzieś się pewnie znajdzie, zapytaj w Episkopacie.
            • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:20
              45rtg napisał:

>
              > Nie chcesz - nie puszczaj. A jak Ci przeszkadza, że ktoś lubi coś innego, niż T
              > y - jakaś zaciszna pustelnia gdzieś się pewnie znajdzie, zapytaj w Episkopacie.

znam ludzi, ktorzy lubią sobie postrzelać z wiatrówki. Mogą z balkonu, co nie?
              A że może przypadkiem (albo i nie przypadkiem) trafią śrutem w ciebie, czy twoje dzieci, to co ci przeszkadza?
              Znajdź sobie zaciszną pustelnię.

• 45rtg Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:26
                iwles napisała:

> 45rtg napisał:
                > >
                > > Nie chcesz - nie puszczaj. A jak Ci przeszkadza, że ktoś lubi coś innego,
                > niż T
                > > y - jakaś zaciszna pustelnia gdzieś się pewnie znajdzie, zapytaj w Episko
                > pacie.
                >
                > znam ludzi, ktorzy lubią sobie postrzelać z wiatrówki. Mogą z balkonu, co nie?
                > A że może przypadkiem (albo i nie przypadkiem) trafią śrutem w ciebie, czy twoj
                > e dzieci, to co ci przeszkadza?

Jeżeli o mnie chodzi, to mogą sobie strzelać z balkonu. A insynuacje o umyślnym trafianiu w ludzi czy to z wiatrówki, czy fajerwerkami to sobie wiesz, gdzie możesz.
                • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:59
                  "Jeżeli o mnie chodzi, to mogą sobie strzelać z balkonu.

nio, dopóki, jak napisałam, nie trafią w kogoś z twoich bliskich, a szczególnie dzieci.

"A insynuacje o umyślnym trafianiu w ludzi czy to z wiatrówki, czy fajerwerkami to sobie wiesz, gdzie możesz."

a czemu niby ? ktoś lubi się tak bawić, jak inny ktos lubi fajerwerkami. Zabronisz ? big_grin

--
                  Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
                  • 45rtg Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:07
                    iwles napisała:

> "Jeżeli o mnie chodzi, to mogą sobie strzelać z balkonu.
                    >
                    > nio, dopóki, jak napisałam, nie trafią w kogoś z twoich bliskich, a szczególnie
                    > dzieci.

Kwestia zadbania o bezpieczeństwo. Owszem, nie każdemu starcza na to wyobraźni.

> "A insynuacje o umyślnym trafianiu w ludzi czy to z wiatrówki, czy fajerwerkami
                    > to sobie wiesz, gdzie możesz."
                    >
                    >
                    > a czemu niby ? ktoś lubi się tak bawić, jak inny ktos lubi fajerwerkami. Zabron
                    > isz ? big_grin

Umyślnego trafiania w ludzi fajerwerkami owszem, zabraniam. Umyślnego. Tudzież bezmyślnie nieostrożnego.
                    • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:41
                      45rtg napisał:

> Kwestia zadbania o bezpieczeństwo. Owszem, nie każdemu starcza na to wyobraźni.

no widzisz, jak ładnie zaczynasz rozumować: to się nazywa BRAK WYOBRAŹNI (to co dla jednych jest rozrywką, dla kogoś innego rozrywką nie jest, a wprost przeciwnie).

• chicarica Re: ZOO w Niemczech 03.01.20, 10:47
                  A jeśli chodzi o mnie, nie mogą. Parę lat temu jeden zjeb strzelił tak, że odbiło się od szyby mojego samochodu, którym w tym momencie jechałam. Szyba kosztowała mnie parę dobrych groszy, ale i tak uważam że tanio, bo mogło to kosztować życie.

--
                  ---
                  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • livia.kalina Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 15:38
      Na OTOZ Animals Zielona Góra dorobek dzisiejszej nocy:

www.facebook.com/otoz.zgora/?__tn__=kC-R&eid=ARC4OjqIYJ2WkyvZ-cNBjI0i9MNBu_FQZwOFOnd3HlZwpOIH0yxQ3Dk_N61DVBCDSQBSSpkt9LwUNm3M&hc_ref=ARSKXJNV45mkGr1sga8lXNesxk_tv9FflxlNmD7ikKJjCRbnvhnr-_HJb84NNp_n1e0&fref=nf&__xts__[0]=68.ARCSG-JZg6JLcg1v84HC9gmDTfpW_gglUZATnxHnhY3RfCqDis7Pxzp0mdvc03l9U__td2A7KNO7uKo9Z7lP2HKxEoDgjqWV5_w7zoNKSOBZgAlsBSElWs_MLaOrkYo0y7ccXh3fugv_mOpSLTgqoAd9tHMOq0nuu18aAZMIS8CtaPg57jsuJL7sDfn780keByeVvyPV_rMdW6mENAFnSzciToPDI6b7BfJinqutGzqmEDZ2XEzevcbuxXchdTHBohx0p1FuDJpUReFfELaFVv0kHw4HT0kNEwimdhIOB9FWYgrNrF6vGeTcRNbKFrzTbg0kdLdLq9KAxlDrMvtrdC5Jlj9EvyVyQFYpP05u3EJirfo2PRH7W5Wh

Ostrzegam -zdjęcia drastyczne. Wielbiciele fajerwerków powinni sobie zobaczyć.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
      • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 16:10
        Jak maja glupich wlascicieli nie potrafiacych im zapewnic bezpieczenstwa to tak sie to konczy.W Amsterdamie przepieknie od zmroku caly czas odpalane byly cudowne fajerwerki.Godzinami podziwialismy.Nie to co te marne 30minut w Polsce.Zeby w Warszawie bylo jak w Amsterdamie🤩🤩🤩😍😍😍😍

--
        "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
        • sumire Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 16:20
          ???
          A ptaki, jeże, wiewiórki, lisy też mają właścicieli?
          A jaki problem z właścicielami mają te psy, które płoszą się po tym, jak ktoś rzucił racę metr od nich, co jest dość popularną rozrywką w kręgach patusów uważających, że rasowa rozrywka jest wtedy, jak jest głośno?
          • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 16:46
            Lisy w miastach?z reszta tych jest i tak za duzo. Ile tych martwych wiewiorek widzialas po sylwestrze,bo u nas sporo jest i jakos nie leza pokotem.Ptakow tez jakos martwych nie widac.
            Po co wychodzic z psem jak strzelaja i isc tam gdzie strzelaja?na co?moze w slumsach mieszkasz,nigdy nie widzialam by ktos rzucaö specjalnie prace metr od psa.Wogole nie widzialam odwolania rac gdy psy sa obok.

--
            "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
            • sumire Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 16:58
              edelstein napisała:

> Lisy w miastach?

Tak, dość powszechne, nie tylko w Polsce.

> Ptakow tez
              > jakos martwych nie widac.

natemat.pl/295321,strzelanie-w-sylwestra-jest-grozne-dla-zwierzat-pokazano-martwe-ptaki
              > Po co wychodzic z psem jak strzelaja

Bo pies musi wyjść na spacer, wiesz, niektóre nie potrafią załatwiać się do kibelka. Reszty nie skomentuję.
              • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:54
                NO coś ty co tam kilka (kiladziesiat lub nawet kilkaset) ptaszków jak mozna miec radoche z fajerwerków...

--
                "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
              • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:06
                Tak musi akurat wyjsc o 22,23,24 ...no musi...ciekawe,je moj pieknie musial tylko te wasze psy musza w srodku nocy spacerowac

--
                • sumire Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:12
                  Czasami musi, ty też nie robisz kupki w wyznaczonych godzinach, jak sądzę.
                  A nawet jeśli wychodzi o 17, to w okresie okołonoworocznym ma duże szanse na to, że zabawowa młodzież będzie nadoopcała petardami.
                  • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:21
                    Jak zalezy wlascicielom na dobru zwierzaka to niech wyjezdza do jakiegos Lasu ma czas sylwestra, bedzie mogl cala noc znajac sie po gluszy.Na marginesie nie wszystkie psy sie boja fajerwerkow.Smieszni jestescie,takie serduszka pikajace, a polskie schroniska pekaja w szwach.Bo najwiekszym problemem jest sylwester. JEAH

--
                    • snakelilith Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:30
                      edelstein napisała:

> Jak zalezy wlascicielom na dobru zwierzaka to niech wyjezdza do jakiegos Lasu m
                      > a czas sylwestra, bedzie mogl cala noc znajac sie po

Ta, wyjedź do lasu. Gdzie ty żyjesz? W Albanii? Nie wiesz, że w wielu zurbanizowanych regionach Europy nie ma czegoś takiego jak głusza? Wszędzie lasy są w jakimś tam stopniu przyspawane do cywilizacji.
                      • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:36
                        Bez problemu znajde w okolice düsseldordu miejsca gdzie nikogo nie ma, a zabudowan ludzkich sie szuka

--
                          • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 22:55
                            To nie ja mam problem z fajerwerkamu tylko wy.Wiec sie udaj tam gdzie bedziesz miala cisze

--
                            • morekac Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 23:40
                              Ale ci twoi świetnie zorganizowani Niemcy mieli tej nocy problem z ogniem.
                              Zresztą: co tu mówić o zwierzętach, skoro ludzie nie dbają o bezpieczeństwo własne i potomstwa: do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z powodu fajerwerków, w tym dzieci. Najmłodszy był 6 latek, któremu petarda wybuchła w ręku, ale jest i 8, i 9 latek. Kto takiej smarkaterii daje do ręki materiały wybuchowe? W samej Warszawie straż pożarna wyjechała do minimum 50 pożarow spowodowanych przez fajerwerki itp. Kilka dni temu spłonął w Warszawie magazyn fajerwerków, kilka lat temu w podobnym wybuchu zginęli ludzie. W Sylwestra. Miłego strzelania, niech wam wszystkim łapy przy samej szyi pourywa.

--
                              -------------------------------------------------------------
                              "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
                              • snakelilith Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 23:57
                                morekac napisała:

> Ale ci twoi świetnie zorganizowani Niemcy mieli tej nocy problem z ogniem.

No mieli. A tobie się wydaje, że w Niemczech pożary się nie zdarzają, wypadki samochodowe i inne nieszczęścia? Zdarzają, bo głupota i tzw faktor ludzki jest wszędzie. Gdyby przygłupom nie chciało się "świętować" wypuszczając w powietrze niebezpieczne katalizatory pożaru, to nie byłoby nieszczęścia. Ten ogień mógł powstać też na dachu domu dziecka, szpitala, czy zwykłego domu mieszkalnego, a w sylwestrową noc służby mają i tak dużo roboty i nie wiadomo jak szybko mogłyby być na miejscu.
                              • edelstein Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 16:55
                                Coz za empatia,zyczyc komus inwalidztwa poprzez pourywanie konczyn.Wzruszylam sie nad twoim dobrym empatycznym sercem.Szlocham

--
                                • morekac Re: ZOO w Niemczech 03.01.20, 11:23
                                  Nie muszę życzyć, sami sobie urywają przy tej pirotechnice. Po Sylwestrze również - w Piasecznie w Nowy rok stracił oko i część twarzy. Happy New Year.

--
                                  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
                • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 19:04
                  Doczytałas ze sa bezpanskie psy, są dzieko zyjące koty i cały dziki ekosystem miast???Ptaszki na noc sylwestrową chcesz zamykać??

--
                  • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 19:06
                    Trudno, sylwester jest raz w roku.Kaudego dnia pod kolami ginie wiecej zwierzat niz w sylwestra,wiec problem z d...

--
                    • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 19:13
                      Nie, nie problem z dudy...bo dla fanu mają zdychać zwierzęta?? Rozumiem, ze uwazasz ze jesteś taka zajebista i taki zajebisty macie tam w Amsterdamie Sylwester...zrozum ze dla nas zaden powód do dumy. Nie , nie zazdorscimy napierdalanki przez kilka godzin...

--
            • snakelilith Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:01
              edelstein napisała:

> Lisy w miastach?z reszta tych jest i tak za duzo.

Tak, lisy w miastach. I nie, nie jest ich za dużo, bo w miastach żyje mnóstwo królików. Dziwne, że nie słyszałaś o tym, że niemieckie miasta w wielu regionach stają się powoli bogatszymi ekosystemami niż rolniczo wykorzystywane tereny wiejskie, gdzie monokultury nie wpływają najlepiej na dziką fauną i florę. W miejskich parkach, na cmentarzach, terenach poindustrialnych czy innych zielonych terenach miejskich wykorzystywanych przez ludzi dla rekreacji żyje więc dziś mnóstwo zwierząt. Ale niektórzy widzą tylko koniec własnego egoistycznego tyłka.
              • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:09
                Lis nie ma czego szukac w miescie,u nas wywoza jak sie zglosi.Przez tyle lat raz Lisa widzialam i to na terenie podmiejskim,a nie rynku glownym czy w Zentrum..
                Wlasnie tylko koniec swojego egoistycznego tylka widzisz,wszyscy maja sie dostosowac do waszej tesknoty za cisza.

--
                • snakelilith Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:21
                  Nie pi....dol. Jak mieszkasz w Düsseldorfie, to nikt żadnego lisa tu nie wywozi. Nawet na niektórych prywatnych posesjach żyją i ludzie dają im spokój. Wiem, bo sama mieszkam niedaleko Düsseldorfu i zdaję sobie sprawę z warunków ekologicznych w regionie. I to nie żadna "tęsknota za ciszą", a poszanowanie prawa do życia. Gdyby zresztą fajerwerki ograniczały się do centrum, to nikgo by nie raziły. Ale strzela się wszędzie. Wiem, bo widziałam z okna. A w Düsseldorfie nad Renem, to była mgła od dymu, że goowno z tych fajerwerków po 10 minutach było widać. Wiem, bo sąsiadka była i dziś mi opowiadała.
              • super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 23:27
                Jeżeli zwierzęta bytujące w miastach zdychają ze strachu z powodu sylwestrowych fajerwerków, to oznacza, że są nieprzystosowane do środowiska, w którym żyją. Ich miejsce zajmą lepiej przystosowane. To się nazywa dobór naturalny.
                    • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:07
                      Ja nie mam, mam znajomych gejów. Nie przeszkadz mi ani anuczyciel gej ani lekarz ani taksówkarz. Nie czuje sie lepsza od lesbijki tylko dlatego ze jestem hetero. To ty masz problem i w każdym watku musisz o gejach napisać, dlatego jestem w szoku ze tu nie piszesz. Leczenia ci nie proponuje, bo akurat ja homoseksualizmu za chorobe nie uwazam. Natomiast uwazam, ze bucie utajonym gejem szkodzi na psychikę...

--
                      • super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:22
                        Owszem, masz problem. Nazywa się on zaburzenie obsesyjno-kompulsywne. Inaczej nie odczułabyś nieodpartej potrzeby wspomnienia o nich w wątku o fajerwerkach. I nie odczuwałabyś potrzeby projekcji swoich problemów na innych.
                        • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:28
                          Dobra zlituj sie. Drugi raz sie kawą zakrztusiłam. Ale ok niech będzie ze ja mam z tym problem. Ciesze się ze ty juz nie masz. Gratuluje

--
                          • rosapulchra-0 Re: ZOO w Niemczech 03.01.20, 11:49
                            Hanusina 👍

--
                            Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
            • caponata75 Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:40
              To, że czegoś nie widzisz nie oznacza że to nie istnieje. Mnóstwo ptaków umiera w tę jedną sylwestrowa noc. Muszą kłaść się pikotem pod oknami osób takich jak Ty, by zrozumieli że to fakt? W bakterie i wirusy też nie wierzysz, bo ich nie widzisz?
              Żenujące.
            • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:53
              Zapraszam do mnie, miasto 70tysiecy ale graniczy z łakami i lasami wiec tak lis w moim ogródku to dośc czesty widok. Jeż mieszka na stałe pod domkiem w ogrodzie.

--
              • lauren6 Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 21:24
                > Zapraszam do mnie, miasto 70tysiecy ale graniczy z łakami i lasami wiec tak lis

W Warszawie również mamy jeże i lisy. Tylko totalny ignorant może myśleć, że w miastach nie ma innych zwierząt poza bezpańskimi psami i kotami.
                • super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 23:33
                  Skoro w Warszawie mamy jeże i lisy, chociaż od wielu lat w sylwestra odpala się fajerwerki, to znaczy, że ich korzyści z pobytu tutaj przeważają nad szkodami od fajerwerków. Po kwasoodpornych karpiach w Wiśle byłyby to kolejne gatunki odporne na warszawskie środowisko.
                  • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 08:28
                    super_hetero_dyna :

"Skoro w Warszawie mamy jeże i lisy, chociaż od wielu lat w sylwestra odpala się fajerwerki, to znaczy, że ich korzyści z pobytu tutaj przeważają nad szkodami od fajerwerków. "

no popatrz dyńka, mimo tylu wojen, mimo tylu zabójstw, mimo tylu wypadków, mimo tylu ataków terrorystycznych ludzkość jakość trwa nadal. To znaczy, że ich (ludzkości) korzyści z pobytu na ziemi przeważają nad tymi "szkodami". Więc po co zabraniać ? karać? sprzeciwiać się ?

chłopie, masz ty rozum, używają tak durnych argumentów ?

--
                    Paweł

• dr.amy.farrah.fowler Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:20
                      Ba, nawet trochę wybuchów atomowych ludzkość przetrwała, więc może sobie strzelimy parę bombek?

--
                      – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
                      – To teraz pomnóżcie to przez tysiąc. Tym właśnie jest blogosfera.
                      • super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:16
                        Ludzkość nie może ewakuować się w inne miejsce, a lisy i jeże mogą. Jeśli warunki w miejskim środowisku im nie odpowiadają, mogą się przenieść do lasu. Tam nikt fajerwerków nie odpala. Skoro ludzie też przemieszczają się, uciekając przed wojną, to i zwierzęta mogą. Zwłaszcza, że w sposób naturalny migrują poszukując lepszych miejsc. Nie ma im co żałować.
                        • morekac Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:30
                          >Ludzkość nie może ewakuować się w inne miejsce,

Szkoda, że nie dociera to do ciebie i tobie podobnych - nie mamy drugiej Ziemi do zamieszkania. Nawet Mars nie spełnia standardów. To tak przy okazji.

--
                        • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:32

napisz maila do tych zwierzątek, one na pewno przeczytają i zrozumieją, tak, jak mają zrozumieć, żeby środowiska szukać nie pod względem warunków do egzystencji, tylko pod względem ilości głupich ludzi w najbliższym otoczeniu.

--
                          Paweł

• iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:20

przyznajesz więc, że piszesz głupoty, każąc zwierzętom wyemigrować z miejsc tylko dlatego, że w otoczeniu mieszkają tacy ludzie jak ty ?
                                  dzięki - czekałam, aż przyznasz mi rację big_grin

--
                                  Paweł

• super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:35
                                    Jak zwykle, wnioski idiotyczne. Ja żadnym zwierzętom nic nie każę. Tylko piszę, że widocznie fajerwerki nie są dla nich tak wielkim problemem, jak dla lewactwa, bo gdyby były, to by przeniosły się tam, gdzie fajerwerków nie ma. Ale dla lewactwa wszystko, co człowiek robi, jest problemem, więc nie ma się co przejmować, co lewactwo bredzi.
                                    • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 03.01.20, 10:55
                                      Ło panie...jak ktoś nie chce fajerwerków w Sylwestra to jest lewakiem!!!

--
            • sylwik7 Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 20:20
              edelstein napisała:

> Lisy w miastach?z reszta tych jest i tak za duzo. Ile tych martwych wiewiorek w
              > idzialas po sylwestrze,bo u nas sporo jest i jakos nie leza pokotem.Ptakow tez
              > jakos martwych nie widac.
              > Po co wychodzic z psem jak strzelaja i isc tam gdzie strzelaja?na co?moze w slu
              > msach mieszkasz,nigdy nie widzialam by ktos rzucaö specjalnie prace metr od psa
              > .Wogole nie widzialam odwolania rac gdy psy sa obok.
              >

To faktycznie jak ty nie widziałaś to pewnie to nie występuje. Kiedyś w czasie spaceru z dzieckiem jakiś patus rzucił nam pod nogi petardę. W środku miasta, nie w slamsach.
              Mam nadzieję, że za kilka lat odpalanie rac i fajerwerków będzie takim samym obciachem jak chodzenie w naturalnych futrach czy polowania dla przyjemności. A większość miast przejdzie na lasery zamiast fajerweków.
              Póki co w ogóle mi nie szkoda kretynów z urwanymi łapskami i poparzonymi twarzami. No może trochę tego 6 latka co mu urwało palec. Nie jego wina, że się w takiej rodzinie urodził. Może jakby wybuchła ci blisko petarda to przeszedłby ci ten kretyński zachwyt.
                • dr.amy.farrah.fowler Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:22
                  Obciachem są już każde (przy "zimie" z +4 nie ma potrzeby chodzenia w futrze, żadnym).

--
                  – Słyszeliście może o kolesiach, którzy wyskakują z krzaków w parku na Jasnej Górze i pokazują pindola? (...)
                  • super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:21
                    Toteż przy +4° raczej mało kto zakłada futro. Ale ponieważ nie mieszkamy w Afryce, tylko w Europie, mrozy dochodzące miejscami do -30° zdarzają się dość często. Wtedy jest potrzeba. Strojów plażowych przy +4° też się nie zakłada, co wcale nie przeszkadza trzymać ich w szafie.
                    • morekac Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 12:27
                      >Ale ponieważ nie mieszkamy w Afryce, tylko w Europie, mrozy dochodzące miejscami do -30° zdarzają się dość często.

Chyba u was na Syberii...

--
                        • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:13
                          "Nie. U nas w Polsce. Trzy lata temu, 8 stycznia 2017 roku, mróz w Małopolsce dochodził niemal do -39°C. Jeszcze jakieś pytania? "

i nie daliby rady ludzie chodzić w sztucznych kurtkach/paltach/futrach ? Zamarzliby ???

Ile takich dni było w ciągu ostatnich 5 lat ?

--
                          Paweł

• hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 13:18
                          I zdecydowanie futra trza było przyodziać...ja tam wtedy w kurtce chodziłam. I dałam rade....normalnie jakby Dynka w okresie kamienia łupanego zył, kiedy to jedynie futro z misia przed mrozem chroniło...

--
                        • morekac Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 15:35
                          Jak znam Małopolskę, to raczej w futrach mało chodzą, zwłaszcza w górach. Futra są jakby ciężkie i często mało praktyczne.

--
                          • morekac Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 15:39
                            Poza tym sporadyczne (kilka dni w roku, jeśli wogóle) większe mrozy od czasu do czasu jednak nie uzasadniają ekonomicznej opłacalnolości zakupu futra i jego użyteczności.

--
                            • super_hetero_dyna Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 16:12
                              Nie ma obowiązku kierować się przy zakupie odzieży ekonomiczną opłacalnością ani użytecznością. Gdyby był, to wiele drogich marek odzieżowych nie miałoby racji bytu. Nie ma bowiem ekonomicznego uzasadnienia dla zakupu garnituru od Hugo Bossa albo Armaniego, kiedy jest Próchnik albo Wólczanka.
                              • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 03.01.20, 10:55
                                NO ale ty pieszesz ze na takie mrozy koneiczne futro...zdecyduj się...albo poczytaj co piszesz.

--
            • iwles Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 08:19
              edelstein napisała:

> Po co wychodzic z psem jak strzelaja ?

strzelają od drugiego dnia świąt do nowego roku. Pies ma w tym czasie nie wychodzić na dwór ??????

> i isc tam gdzie strzelaja?

psy mają 10 razy lepszy słuch od człowieka, więc słyszą wybuchy z drugiego końca miasta, o których człowiek nawet nie wie, że są. Wcale, ale to wcale nie trzeba iść tam, gdzie akurat wybuchają fajerwerki.

• rosapulchra-0 Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 22:57
              W moim mieście lisy pojawiają dość często - sama jednego widziałam jakieś dwa tygodnie temu, króliki biegają po rondach, a ptaków jest zatrzęsienie.

--
              Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
            • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:56
              Jak widać psy, dzikie koty, dziekie zwierzeta tez cie guano obchodzą...ty chcesz miec fan.

--
          • dr.amy.farrah.fowler Re: ZOO w Niemczech 02.01.20, 11:27
            Sztuczne ognie mogą mieć jakiś tam walor estetyczny, ale raczej w postaci profesjonalnego pokazu, nie chińskiego badziewia odpalanego losowo po pijaku przez Heńka ze Zdziśkiem. Petardy nie mają żadnego, poza prymitywną satysfakcją przygłupów, że kogoś nastraszyli.

--
        • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 17:49
          Ale rozumiesz ze są tez psyb ezpanskie, czy dzikie koty, ptaki tez zyją dziko....podobnie jeże. U mnie w ogródku jez zaczał szaleć w krzakach jak sasiad race odpalił. Godziny walenia i huczenia, zajebiscie poprostu!!!

--
            • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:03
              Ta zabawa jest od zawsze,to , ze paru osobom odwala i chca wszystkim narzucic jak maja swietowac sylwestra to problem wasz.Wyprowadzcie sie do jakiejs gluszy.
              Pracujecie juz nad zakazem burz?

--
              • sumire Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:17
                Zdradzę ci sekret - zwierzęta wyczuwają burze i potrafią się przed nimi schować. Nadoopcanie ku uciesze podpitych balangowiczów jest dla nich zupełnie nieoczekiwane. To tak jakby tobie teraz tuż za oknem coś wybuchło i tak wybuchało przez godzinę lub dłużej.
                • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:27
                  Ciekawe, bo moj pies jakos nie wyczuwal,to viekawe wyczuwaja tylko ba potrzeby watku🤣

--
                  • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 19:07
                    To ty nie widzisz ze wyczuwa...serio mozna zyc i tak niewiele wiedzieć o otoczającym cie świecie?

--
                  • sumire Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 19:27
                    Wyczuwał, wyczuwał, tak jak głupi skowronek czy inna jemiołuszka wyczuwa (pewnie nie zauważyłaś, że jakiś czas przed burzą przestaje być słychać ptaki). Tak, jak ludzie wyczuwają nadchodzącą zmianę pogody. To, że pańcia nie zarejestrowała zachowań zwierzaka, nie oznacza, że ich nie było. Burza nie jest tak gwałtownym zjawiskiem, jak wybuch. No, ale.
              • hanusinamama Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 19:06
                Elden ile ty masz lat 13?? MOja 7 latka wie ze dzikie zwierzeta, koty czy psy burzy sie nie boja, wyczuwają ją..ale juz fajerwerków tak. Ja pitole jak mozna życ w takiej nieświadomości. Ignorancja master level.

--
          • edelstein Re: ZOO w Niemczech 01.01.20, 18:02
            To zamiast smedzic na forum swoimi klakierkami przygarnijcie te bezpanskie, u mnie nie ma bezpanskich psow i kotow szlajajacych sie po ulicach.
            Jak wyglada szalejacy jez? Nie chlaj tyle to nie bedziesz widziec jezy dostajacych szaleju

--