Dodaj do ulubionych

Nie umiem kupować w galeriach handlowych.

04.01.20, 14:53
Wybrałam się do galerii. Pierwszy raz od lat. Weszłam do pierwszej sieciówki i miałam dość. Chciałam przymierzyć jeansy które wypatrzyłam w sklepie on line. Najpierw szukałam z 10 minut bo spodnie leżały w jednym miejscu i w drugim i w trzecim i na wieszakach w czwarym, piątym i szóstym miejscu. (Czemu nie w jednej strefie spodniowej?). Jak znalazlam to nie było rozmiaru. Kolejny sklep i identyczna sytuacja. Nie wiadomo co gdzie leży, totalny bajzel i tłum ludzi. Nic nie kupiłam. Wieczorem zrobiłam zakupy przez net. Przejrzyste kategorie, rozmiary dostępne. Moja noga już w galerii nie powstanie!!!
Statystyczna emama kupuje w galeriach? Czy raczej nie?
Obserwuj wątek
      • dyzurny_troll_forum Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:08
        12gram napisała:

> nie kupuję przez net ciuchów bo lubię przymierzać i pooglądać jak leży,

Najlepiej się przymierza i ogląda jak leży w domowym zaciszu, zwłaszcza w przypadku butów dobrze jest je potrzymać na nogach kilka godzin...

> a nie
        > chce mi się potem odsyłać paczek.

na lenistwo nie ma lekarstwa...

--
        Nic nie zostało wybaczone!
        • memphis90 Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 20:28
          >zwłaszcza w przypadku butów dobrze jest >je potrzymać na nogach kilka godzin...
          Ohyda. Poodbnie jak chodzenie cały dzień w biustonoszu, żeby zobaczyć czy na pewno dobrze leży.

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • iwles Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 05.01.20, 00:03
          Ale wiesz, ze te buty, ktore przymierzasz przez kilka godzin, moglo takze godzinami przymierzyc kilkoro innych osob przed toba. I nie masz gwarancji, czy nie przymierzaly na bose stopy i co tymi stopami prezentowaly.
          Bleeeee.

--
          Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
              • 35wcieniu Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 18:19
                Mówimy o zwrocie. Zwrot przy pomocy paczkomatu lub kuriera zamówionego do pracy oznacza ze musisz z tą paczką gdzieś iść/jechać, więc zrozumiałe że nie każdy chce, zwłaszcza jak to jakaś większa rzecz, płaszcz, kurtka zimowa, kozaki..

--
                - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
                - Ale jak przez głowę?
                - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
                • magia Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 19:43
                  No proszę cię.
                  Jeśli idziesz do pracy do paczkę bierzesz że sobą. Paczkomatow jest mnóstwo. Na pewno jakiś po drodze się znajdzie
                  Jak ktoś szuka problemu to zawsze go znajdzie. Brakuje tylko, żebyś napisała, że wyklikac zwrot na stronie to problem, a zakleić taśma pudełko ze zwrotem to już w ogóle tylko dla tych co za dużo czasu mają.
                  • 35wcieniu Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 20:23
                    Nie problem, tylko opcja która jest wygodna tylko dla części osób - jak ktoś jedzie do roboty autobusem z 2 przesiadkami (jak na przykład ja) to niechętnie weźmie ze sobą pudełko z kozakami albo paczkę z zimową kurtką. Gdybym już koniecznie musiała użyłabym paczkomatu.

--
                    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
                    - Ale jak przez głowę?
                    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • elle_du_jour Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:36
        Mam tak samo, od kilku lat tylko online. Przyznam, że odsyłanie nietrafionych produktów jest upierdliwe, wymiana rozmiaru, niemożność dotknięcia, ewentualny koszt odsyłki, czekanie, itd – ale wolę to niż grzebanie w wieszakach, chodzenie kilometrami, uczucie przytłoczenia światłem, dźwiękami, ludźmi. I zawsze robi mi się w galeriach duszno i gorąco, niemal na granicy ataku paniki ; )
        • magia Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 16:51
          Mam dokładnie takie same uczucia w centrach handlowych.
          Kiedyś niektóre sklepy H&M miały pomalowane wszystkie ściany na czarno. Nie byłam w stanie tam wejść, bo po 2 minutach wewnątrz dostawałam czegoś w stylu ataku klaustrofobii.

A gdy były sklepy Endo (chyba już nie ma), to ja e byłam w stanie przejść obok takiego sklepu bo zapach, który rozpylali wewnątrz wywoływał u mnie w trybie natychmiastowym chorobę lokomocyjną.
          • elle_du_jour Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 17:23
            I, o ironio – przecież te sklepy, ich wnętrza, projektują SPECJALIŚCI, ponoć tak, aby ludziom miło i przyjemnie robiło się zakupy. A moje doświadczenie, i znajomych, jest takie, że one w głównej mierze odstraszają, bo stały się swoją karykaturą, nieludzkimi, opresyjnymi tworami.

Być może przyciągały kiedyś jak były nowością, w późnych latach 90. Choć i wtedy pamiętam, jak w sklepach pewnej sieciówki odzieżowej waliła z głośników muzyka techno i wychodziłam z bólem głowy. Intencja pewnie była taka, byś tanecznym krokiem i gestem w radosnym transie zgarniała z wieszaków co tylko się da : )) Teraz chyba to nie do pomyślenia, choć w sumie nie wiem, bo bardzo dawno nie byłam, ale wydaje mi się, że stonowali trochę z tą dyskoteką.
            • daniela34 Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 17:36
              To faktycznie jest jakaś ironia losu. Mnie wprawdzie i tak wygodniej kupować w CH niż online, ale na ogół muzyka jest za głośna, od jesieni do wiosny jest za gorąco (ogrzewanie na full, obsługa w T-shirtach), w lecie czasem za zimno (klimatyzacja na full). Do tego te zapachy do wnętrz są najczęściej jakieś takie drażniące. Coś im chyba z tym projektowaniem nie wyszło.
    • leanne_paul_piper Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:09
      Ja też już nie umiem kupować w galeriach. A właściwie to nie znoszę tego robić. Wszystko co kupuję, kupuję w sieci, do tego z kodami rabatowymi albo po sporej przecenie. Albo w ogóle w outlecie. Wychodzę z założenia, że jeżeli mogę coś kupić taniej, to dlaczego mam kupować drożej. Oczywiście bez straty na jakości.
      Imho zakupy stacjonarne są dużo gorsze, mniejszy wybór, uszkodzone towary. Ostatnio miałam próbkę, kiedy chciałam kupić kalendarz w Empiku, bo niestety ze względu na rozmiary nie wysyłają ich kurierem.
      Musiałam przekopać się przez setki kalendarzy, w większości wygniecionych, co poniektóre wyglądające jak psu z gardła. A mojego i tak nie znalazłam. W sieci kliknęłabym po prostu na niego i już by do mnie jechał. Świeżutki jak spod igły.

Ale tak btw. sklepy internetowe też nie są pozbawione wad. Butik Kasi Zapały już drugi tydzień rzekomo szyje moją sukienkę i garnitur. WTF, nie mają ani jednego, najbardziej standardowego rozmiaru 36 na stanie?!
      Mam tylko nadzieję, że warto będzie czekać na to uszycie.

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/lIUJpO7mZgNlsRczAA.jpg
    • mrs.solis Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:10
      Dzieki, bo myslalam, ze tylko ja mam z tym problem. Mieszkam w USA i tu jest dokladnie to samo dlatego nienawidze chodzic po takich sklepach. Jestem ograniczona do sklepu typu tjmaxx i podobnych, bo tam asortyment ulozony jest tak jak lubie. Jeansy z jeansami, swetry ze swetrami itp. Jak szukam konkretnej rzeczy to nie musze schodzic kilometrow sklepu, zeby znalezc to czego potrzebuje. Minus jest taki, ze nie zawsze maja to czego szukam.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
    • thea19 Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:11
      do galerii chodzę ze 3 razy w roku, nienawidzę, albo łażę z torbami jak wielbłąd albo gonię km do auta, kiedyś spędzałam tam dużo czasu. Dzieciom kupuję głównie w smyku megastore stacjonarnie, to w sumie nie galeria, sobie i małżowi kupuję większość przez neta, tylko spodnie i staniki muszę już mierzyć ale tych ostatnich w galerii żadnej nie kupię.
    • daniela34 Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:18
      Nie wiem, czy jestem statystyczną emamą, ale w 95% kupuję w galeriach, a nie online. Online tylko jeżeli w sklepie przymierzałam, a nie było mojego rozmiaru, albo jest to wyjątkowo piękna rzecz niedostępna stacjonarnie (tak ostatnio sweter, którego w sklepach już nie uświadczy) albo mam już podobny (taki sam) model danej rzeczy i mam pewność, że ten model i rozmiar będzie na mnie dobry. Dlaczego? Bo mam specyficzną sylwetkę i czasem muszę przymierzyć kilkanaście modeli (np.spodni), żeby wybrać jeden. Nie mam czasu, żeby odbierać przesyłki i potem oddawać rzeczy, które nie pasują lub źle leżą i nie mam też ochoty zamrażać sobie pieniędzy. Jeśli kupuję stacjonarnie to "raz a dobrze"- nigdy nie zwracam rzeczy, z tych wybranych jestem po prostu zadowolona.
      Natomiast wybrałaś sobie zły moment na wizytę w centrum handlowym, jeśli nie lubisz chaosu i bałaganu. Sezon wyprzedaży- ludzie odkładają rzeczy gdzie popadnie, obsługa nie nadąża, rzeczy jest mnóstwo. Też dziś byłam, więc wiem jak jest. Poza sezonem wyprzedaży jest dużo lepiej.
    • gaskama Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:26
      Ja nie umiem ani w CH ani online. Mam mało ciuchów. Kupuje raczej w małych sklepach, często małych polskich firm. Mam ubrania 3, może 4 marek, znam ich rozmiarowke, więc łatwo zastąpić jakiś ciuch. Ale ja ubrania noszę latami, więc zakupy nie są konieczne często.

--
      "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
    • solejrolia Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 15:57
      Kupuję zazwyczaj w centrach handlowych, internet sporadycznie .
      Aczkolwiek przeglądam oferty na stronach moich "ulubionych "sieciówek, i zazwyczaj wiem po co idę do sklepu.
      A same zakupy- odnajduję się w sklepach bez problemu, natomiast w takie dni jak teraz, gdzie są tłumy, bo długi wekend, i w następne dni sklepy będą zamknięte, to wołami mnie nikt nie zaciągnie na zakupy.
      Na zakupy ciuchowe mam zamiar wybrać się po tych wszystkich wolnych dniach, w środku tygodnia, i najlepiej w godzinach dopołudniowych, bo wtedy można spokojnie poszukać , spokojnie przymierzyć, obsługa w razie czego pomoże.
      (A i tak zdarza mi się kupić ciuch, a przymierzyć i decydować dopiero w domu)

--
      Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
    • default Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 16:01
      Nie kupuje ciuchów i butów w internecie, nigdy. Mnie większość rzeczy gryzie, dlatego musze wszystkiego dotknąć, za dużo bym miała odsyłania. No i z rozmiarami to różnie bywa, sam numerek czy literka nie przesądza czy to faktycznie pasująca na mnie wielkość.
    • bergamotka77 Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 16:22
      Kupuję w galeriach i online. Wolę pierwszą formę bo wolę obejrzeć i przymierzyć przed zakupem no i jestem między dwoma rozmiarami więc nigdy nie wiem czy brać M czy L bo to zależy od marki.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • smoczy_plomien Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 16:30
      Kiedyś kupowałam w CH i było to dla mnie środowisko naturalne. Potem wyprowadziłam się z Warszawy i do dużego ch miałam 40 minut drogi do innego miasta, więc nauczyłam się kupować przez internet. Nauczyłam się, w ktorym sklepie ubrania pasują na mnie/dzieci, w których wziąć większy rozmiar, gdzie ew. można zwrócić za darmo, łatwo i przyjemnie. Z niektórych sklepów zrezygnowałam trwale. Potem wróciłam do Warszawy, weszłam go Galerii Mokotów i myślałam, że tam skonam. Wielka powierzchnia, problemy ze znalezieniem produktu, braki w rozmiarach, kolejki, bleh.
    • julita165 Re: Nie umiem kupować w galeriach handlowych. 04.01.20, 16:35
      Ja za to nie znoszę zakupów w necie, a mi, ubrań to sobie w ogóle nie wyobrażam ( choć jestem "typowa, rozmiar pasuje to pasuje) ale w galeriach też nie lubię. Tak jak piszesz, tłum ludzi bałagan i brak personelu. Chyba że zakupy to i się poza sezonem wyprzedaży, z dala od wszelkich dni wolnych i od rana - cisza, spokój, troche gimbazy na wagarach, Panie z obsługi aż z nudów zbyt troskliwą, wszystko poukładane.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka