Dodaj do ulubionych

Ból w szyi - macie pomysł?

05.01.20, 09:20
Jakiś tydzień temu zasnęłam na siedząco przed tv. Obudziłam się z bólem po lewej stronie ciała takim ciągnącym promieniującym między ramieniem - nad obojczykiem - do lewego środka szyi. Dzień wcześniej przestałam brać leki przeciwwirusowe bo mnie atakowały wcześniej.
Masowałam to, nacieram maściami przeciwbólowymi, okleiłam plastrem rozgrzewającym, wzięłam mocniejszy lek przeciwzapalny - nie pomogło. Byłam na masażu kręgosłupa-nie mówiłam o tej szyi bo zawsze masaż mi robi porządnie i jak jakieś napięcia są to się rozchodzą po masażu, więc myślałam, że i tym razem pomoże, masaż obejmował też ten bark i szyję. Na drugi dzień było jakby lepiej, ale został ból w samej szyi przy próbie skręcania ciała. I nie przechodzi, kolejny dzień mija a tu nadal ciągnie od wierzchu ramienia do kłucia po lewej na środku szyi gdy chce się skręcić głowę. W nocy się budzę gdy chcę zmienić pozycję bo napięcie boli.
Miałyście coś takiego?
Co pomogło?
W którym kierunku się udać?
Bo nie wiem czy to coś odwirusowego wlazło w nerw, czy jakiś uraz dla rehabilitanta. Akurat dni świąteczne i szybko lekarza i prześwietlenia nie załatwię.
Obserwuj wątek
    • asfiksja Re: Ból w szyi - macie pomysł? 05.01.20, 09:34
      Jeśli masz >35 lat to prawdopodobnie musisz poczekać. W młodości takie rzeczy przechodzą po ok. dobie, w starszym wieku dużo później. Trzeba zacząć dbać o higienę snu, dobrą rozgrzewkę przed treningiem, dobre rozciąganie po. Niektórym pomaga schładzanie lodem.
      Ewentualnie zastanów się, czy nie masz niedoboru D3, magnezu i potasu.
    • lot_w_kosmos Re: Ból w szyi - macie pomysł? 05.01.20, 09:38
      Może coś ze ścięgnem?
      Ścięgna zerwane, naciągnięte, ze stanem zapalnym - bolą szczególnie w nocy.
      Poszłabym do ortopededyg najlepiej do jakiegoś centrum medycznego z rtg i usg.
      Od razu zrobią ci rtg kręgów szyjnych i obejrzą ścięgna pod usg.
      To może być całe spektrum dolegliwości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka