Dodaj do ulubionych

Czterolatka - skóra

05.01.20, 10:53
Pomóżcie, pięknie proszę, bo do alergologa (?) dziś ani jutro nie pójdę. Czterolatka ma czerwone i swedzace zmiany skórne obejmujące zgiecia łokci i kolan, trochę nadgarstki oraz płatki uszu. Czy to alergia na mleko? Jakoś tak mi się kojarzy. Co robić? Testy? Wykluczenie mleka? A doraźnie? Mam syropy: Clemastinum, Xyzal, Aerius, a do smarowania: Triderm, Pimafucort, Hydrocortizon, Advantan, Protopic (słowem, pół apteki). Mogę jej podać coś z tego bez konsultacji z lekarzem? Chwilę pewnie przyjdzie mi poczekać na wizytę. Aha, ja, mąż i syn też mamy alergię (ale chyba nie na mleko).
Obserwuj wątek
      • lilia-anna Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:12
        Nie bostonka na 100%. Dzieci miały; to była gorączka plus kropki na podeszwach stóp i dłoni.
        Używamy tylko aptecznych, bezzapachowych, bezbarwnych itd. środków do mycia, balsamu i szamponu. Nie mocze jej długo w gorącej wodzie ani nic takiego.
    • ga-ti Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:03
      Ja bym smarowała czymś natłuszczającym i wyeliminowała z diety podejrzane produkty. I czekała na pracujący tydzień, chyba nie ma co się denerwować i lekarza szukać w ten weekend.
      Mojej skóra bardzo wysycha po kąpieli w jakiś specyfikach typu musująca kula, koloryzujący proszek czy nawet żel pod prysznic z brokatem (dziecięcy). Czasem dam się namówić na coś takiego, ale później smarujemy i smarujemy.
      • ichi51e Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:26
        Kule musujace bardzo uczulajace. Jak ktos wrazliwy to nawet zapach moze wywolac dusznosci

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • 35wcieniu Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:13
      Zgięcia łokci i kolan to raczej przesuszona skóra w połączeniu z alergią na coś kontaktowego - strzelam że proszek do prania, płyn? Uszy też by pasowały jak i czapeczkę wyprałaś smile
      Daj coś na alergię, ewentualnie posmaruj i tyle, nic więcej teraz nie zrobisz.

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
        • 35wcieniu Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:22
          ... Przecież nie sugeruję bostonki, naprawdę.
          A że plynu nie zmieniasz to nie ma znaczenia, każdej zimy mam takie objawy jak te, które opisujesz - po prostu przy suchej skórze (a zwykle zimą taka jest) uczula coś co nie uczula normalnie. A już zwłaszcza combo: sucha skóra + wyjście na zimno + zgrzanie się na zewnątrz.
          Na mleko tez mam alergię, ale u mnie to daje wysypkę na rękach od ramion do łokci)

--
          - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
          - Ale jak przez głowę?
          - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • berdebul Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:16
      Aerius ogranicza świąd, nie mecz dziecka tylko podaj syropek.
      I zacznij od pediatry, to może być bostonka. Mleko i produktu z białkiem krowim warto odstawić. Może tez warto filtr do wody założyć, miękka woda mniej podrażnia.
    • sineado Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:16
      W zgieciach łokci i kolan to często AZS występuje, może być na tle alergicznym, szczególnie że reszta rodziny to alergicy. Ja bym zrobiła zdjęcia, bo nim dostaniesz się do lekarza może zniknąć. I posmarowałabym tym Advantanem, to chyba znosi świąd. Trochę jej ulży. Może być przez mleko a może być przez wiele innych rzeczy, ciężko ustalić. Ale syropu na alergię bym nie dawała, lepiej na lekarza poczekać. Nam alergolog na pierwszej wizycie testy robił, tego samego dnia. Dziecko nie mogło być na lekach przeciw alergicznych wtedy.
        • sineado Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:30
          Moja też miała sporo testów. I każdy lekarz mi powtarza to samo, alergolog, pediatra, laryngolog. Są dwa rodzaje alergii, jedna może wyjść z testów ale nie musi, a druga nie wyjdzie (mimo że dziecko jest uczulone).
          Moja najpierw pokarmową alergię miała (jaja, mleko, pszenica- to wyszło). A po kilku latach wyszły roztocza, co jak powiedział lekarz, wcale nie znaczy że na mleko już nie ma. Dlatego testy się powtarza, może coś się uda trafić. A leki na alergie musi brać cała jesień, zimę i wiosnę, latem jest wyciszenie, skóra wygląda ładnie, leków brać nie musi.
    • ichi51e Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:25
      Wyglada na alergie pokarmowa co tu kryc w takich wypadkach mleko pierwszy podejrzany. Moj syn jest uczulony na mleko i uwielbia je potrafil i dwa kartony dziennie wypic. Latwo sprawdzic - wystarczy wykluczyc na tydzien (a jeszcze lepiej 2) mleko i zobaczyc czy bedzie lepiej.
      Dodam ze to w ale nie musi byc mleko - moze tez byc kontaktowa (proszki i plyny do plukania (u nas jelp dla dzieci okazal sie jednak szkodliwy) albo inne jedzenie truskawki jablka marchewki itd rozne

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • ichi51e Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:28
        Jak sugerowano wyzej zrob zdjecie i daj cos dziecku na usuniecie objawow (ja daje swoje leki - sprawdz Ulotke po prostu) Nie ma co dzieciaka meczyc

--
    • aguar Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:38
      Daj jej Aerius lub Xyzal w dawce stosownej do wieku. A z tych maści może którąś, którą już u niej kiedyś stosowałaś i pomogła. Mojemu dobrze służył Elocom, ale po Pimafucorcie też były fajne efekty.
      • lilia-anna Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:43
        Ok, dzięki! Hydrokortyzon, Elocom lub Pimafucort, mówicie? Odstawie jej też mleko (niestety).
        Ps Kule musujące to zuo wink Nikt u nas w domu nie może żadnych kolorowych, brokatowych i pachnących kosmetyków.
        • elle_du_jour Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:51
          Miewam całe życie alergiczne wysypki, Elocom działa cuda, działa natychmiast (nie należy jednak bez nadzoru lekarza używać go długo, ja mam wskazanie na 3-5 dni). Hydrokortyzon za słaby z reguły, ale może dla dziecka będzie wystarczający.
        • ichi51e Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 14:03
          Ja tez z bolem odstawialam mleko (nie moglam sobie wyobrazic co dziecko zamiast tego bedzie jadlo) okazali sie to calkiem spoko tylko o ser jeszcze walczymy

--
    • lilia-anna Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:38
      Tylko nie wiem właśnie, co konkretnie jej podać bez pytania lekarza uncertain No ok, Xyzal, bo to dokładnie jej kiedyś lekarz zapisał (mam zamknięte opakowanie). Ale czym smarować? Mam jeszcze: Fenistil, Belogent, Elosone, Mupirox. Co z tego i z tamtych leków, które w pierwszym poście wymienilam, będzie ok? Nie chce dziecku zaszkodzić. No, cykor jestem, jeśli chodzi o podawanie leków takiemu malcowi bez wizyty u dr...
    • aguar Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:41
      Jeszcze dodam, że rozpoznanie źródła alergii na podstawie eliminacji, a potem ew. próby prowokacyjnej nie jest mniej wartościowe niż testy, jak się niektórym wydaje.
    • sasanka5 Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 11:53
      Z opisu mogą być to zmiany alergiczne, raczej na alergen pokarmowy. Ten okres świąteczny-noworoczny jest czasem kiedy sobie folgujemy z wieloma smakołykami. Być może to białko mleka ale równie dobrze mogą to być jakieś barwniki w słodyczach itp
    • b.bujak Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 12:23
      Na takie zmiany u mojego syna zaskakująco szybko zadziałał krem ADerma z serii Exomega. W oczekiwaniu na wizytę poszłam do apteki, dostałam próbkę takiego kremu i wyleczyłam dziecko smile

--
      5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
    • kotejka Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 12:24
      Moj syn tak ma dziecka. U niego wyprysk atopowy jest związany z uczuleniem na roztocza
      Wiosna, lato spokój
      W sezonie grzewczym zaczyna skąd jazda
      Ma tez alergie wziewne głównie brzoza i trawy
    • fanaberyczka Re: Czterolatka - skóra 05.01.20, 13:58
      Witaj
      Jako matka 10 letniego atopika z bardzo silnym AZS w dzieciństwie mogę doradzić:
      Syrop Aerius najlepiej działa na zmiany skórne. Do smarowania jak skóra wygląda najgorzej używasz czegoś silniejszego czyli Pimafucort,Advantan. Jak jest lepsza przechodzisz np. na protopic a następnie wyłącznie natłuszczasz skórę. Ważne jest żeby maści nie wcierać a jedynie dotykać zmienione miejsca tymi silnymi maściami.
      W międzyczasie kremy dla skóry atopowej. Można ograniczyć moczenie tych miejsc-woda wysusza dodatkowo.
      Trochę to trwa ale zmiany skórne zejdą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka