Dodaj do ulubionych

Samonta emigracja po czterdzestce - warto ?

05.01.20, 14:30
Czy któraś z was zdecydowała się lub zdecydowałaby się na emigrację po tuż przed 40 ? Dodam tylko, że emigrację samotną ? Nie mam partnera, z wielu względów mieć go także nie będę, jak również dzieci wink

Bardzo lubię popodróżować, w Polsce po prostu mi się nudzi. Poza rodzicami i znajomymi nic mnie tutaj nie trzyma, chętnie bym pomieszkała za granicą. Angielski znam komunikatywnie, więc pewnie na poziomie wystarczającym na podjęcie jakiejś prostej pracy za granicą. Jestem po studiach, ale nigdy nie pracowałam w zawodzie i też na pewno nie będę. Pracuję w obsłudze klienta, zarabiam trochę powyżej najniższej krajowej. W PL w moim małym mieście nie mam szans na nic więcej. Tak więc za granicą, na pewno nie będę rozchwytywaną "wonskom specjalistom", nie muszę nostryfikować dyplomów i innych takich. Od po prostu kwestia zmiany miejsca zamieszkania i pewnie jednak trochę lepsze perspektywy niż tutaj + podszlifowanie języka.

Chciałabym z jednej strony spróbować a z drugiej się boję, ponieważ dość trudno nawiązuje nowe znajomości. Wydaje mi się, że ta zdolność, jest przydatna jeśli nie niezbędna za granicą jednak. Z drugiej strony jednak, dość sporo podróżuję często samotnie i daję radę, więc może nie byłoby tak fatalnie ? Kraj właściwie bez znaczenia, choć preferowany angielskojęzyczny.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka