Dodaj do ulubionych

Ile na wośp?

05.01.20, 23:49
Serio większość z Was wrzucaca 100 i wiecej?
Ja sie przyznaje ze zazwyczaj 5zl...
Nie należę do biednych ... 1% z podatku przeznaczam na jakies chore dziecko, z innego pitu na schronisko...wspieram akcje w szkoke syna tez zazwyczaj taką kwotą 5zl.
Obserwuj wątek
      • manon.lescaut4 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:56
        Na szczęście jest i tutaj wąska oświecona elita, która żadnemu Owsiakowi nie ufa. Ufa za to użytkownikowi tiszantul oraz jego enigmatycznemu skrzydlowemu o pseudonimie elka.
        • mysz1978 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 11:06
          serio wrzucamy wecej... Moze dlatego, ze sknerstwo jest irytujace? Albo dlatego, ze ze sprzetu "z serduszkiem" korzystaly nasze dzieci lub seniorzy?

Wspieram duzo organizacj icharytatywnych, choc zarabiam ponizej sredniej krajowej i zdecydowanie ponizej sredniej ematkowej wink
        • agniesia331 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 20:13
          Mieszkam blisko Ch więc tu 5 tam 2, mąż również potem jeszcze na mieście po 5. Nie jest to dużo ale gdyby każdy tak dawał to z samej Wwy byłoby tyle co z Orkiestry
        • taniarada Re: Ile na wośp? 06.01.20, 21:39
          manon.lescaut4 napisał(a):

> Na szczęście jest i tutaj wąska oświecona elita, która żadnemu Owsiakowi nie uf
          > a. Ufa za to użytkownikowi tiszantul oraz jego enigmatycznemu skrzydlowemu o ps
          > eudonimie elka.
          Ufać można tylko Bogu.W inne wierzenie to sekta.
            • taniarada Re: Ile na wośp? 07.01.20, 01:56
              iwles napisała:

> Zaufanie to nie to samo, co wiara.czego was ucza w tym seminarium?
              >
              > Zaufaniem darzymy osobę, której wierzymy, że będzie nam doradzać dobrze, nie myśląc tylko o sobie.Tego mnie uczą. Zaufanie jest stanem zmiennym. To, że darzymy kogoś dzisiaj zaufaniem nie jest pewnikiem, że taki stan będzie miał miejsce za kilka dni, tygodni, miesięcy, lat.Amen.
    • tiszantul Re: Ile na wośp? 05.01.20, 23:59
      Tak serio, to na swobodną rozmowę o WOŚP nie masz tutaj co liczyć, cenzura jest wyczulona na ten temat. Możesz sobie popisać, ze zawsze dajesz tysiąc złotych na WOŚP, inne wpisy są kasowane. Co potwierdza tezę, ze WOŚP to po prostu medialna wydmuszka i bez osłony medialnej nie mogłoby funkcjonować. Ale i tak się poprawiło. 10 lat temu nikt nie ośmieliłby się nawet wypowiedzieć głośno swoich wątpliwości
      • snajper55 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 02:28
        tiszantul napisała:

> Tak serio, to na swobodną rozmowę o WOŚP nie masz tutaj co liczyć, cenzura jest
        > wyczulona na ten temat. Możesz sobie popisać, ze zawsze dajesz tysiąc złotych
        > na WOŚP, inne wpisy są kasowane. Co potwierdza tezę, ze WOŚP to po prostu media
        > lna wydmuszka i bez osłony medialnej nie mogłoby funkcjonować. Ale i tak się po
        > prawiło. 10 lat temu nikt nie ośmieliłby się nawet wypowiedzieć głośno swoich w
        > ątpliwości

Fakt. 10 lat temu modlitwa z "Dnia świra" nie była tak powszechnie i publicznie odmawiana. Tylko nie wiem czy dlatego że w ludziach było mniej nienawisci, czy dlatego, że się tej nienawiści wstydzili.

S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
        • manon.lescaut4 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 11:03
          Dobrze powiedziane. Myśle, ze ilość nienawiści jest na względnie stałym poziomie, ale zmienił się poziom wstydu. Dziś nie jest obciachem rasizm i ksenofobia, disco polo, benefis Zenka Martyniuka w tv publicznej i wyniesienie go na gwiazdorskie ołtarze, zacięta obrona własna piersią pedofili w sutannach, nienawiśc do Owsiaka, którego sprzęt chyba każdy będący nawet przelotem w szpitalach widział, palenie w piecach i rozbijanie się samochodami po bułki do osiedlowego, wypisywanie bzdur i hejtu pod własnym nazwiskiem w internecie. To dzisiaj dla wielu nie jest żadnym powodem do wstydu.
      • taniarada Re: Ile na wośp? 06.01.20, 21:51
        tiszantul napisała:

> Tak serio, to na swobodną rozmowę o WOŚP nie masz tutaj co liczyć, cenzura jest
        > wyczulona na ten temat. Możesz sobie popisać, ze zawsze dajesz tysiąc złotych
        > na WOŚP, inne wpisy są kasowane. Co potwierdza tezę, ze WOŚP to po prostu media
        > lna wydmuszka i bez osłony medialnej nie mogłoby funkcjonować. Ale i tak się po
        > prawiło. 10 lat temu nikt nie ośmieliłby się nawet wypowiedzieć głośno swoich w
        > ątpliwości
        Trzeba ślepo wierzyć .A czy więcej się nawala na Owsiaka to mu rośnie popularność.Tak samo jest z PIS lub z kościołem.Prawa natury.Nie chcę nie daję.Ogólnie to mnie śmieszą takie teksty .Daję 100 złoty na Owsiaka.Nie na WOŚP tylko na niego.
    • solejrolia Re: Ile na wośp? 05.01.20, 23:59
      Serio!

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
    • profes79 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 00:09
      Zależy - zresztą ja często biorę raczej udział w licytacjach niż wrzucam do puszki więc kwoty sa różne.
      A Tiszantule i Elki moga sobie szczekać - jak to ktoś podsumował - WOŚP grała jak nikomu się o PiS nie śniło i będzie grała jak o PiS już wszyscy zapomną.

--
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
      • tiszantul Re: Ile na wośp? 06.01.20, 01:22
        "WOŚP grała jak nikomu się o PiS nie śniło i będzie grała jak o PiS już wszyscy zapomną"

O przepraszam, prezes już w 1990 był prezesem Porozumienia Centrum.
        Internauta wypowiada się z pozycji dziejów powszechnych, zna przyszłość, ale chyba się zgodzimy, ze to nie nasz internauta będzie te dzieje pisał, mamy więc do czynienia z typowymi urojeniami wielkościowymi. Łatwo to objaśnić na przykładzie: sympatycy KOD-u również byli przekonani, ze zajmą wiekopomne miejsce w dziejach i z tej pozycji rozstawiali innych po kątach. I gdzie jest dzisiaj KOD? Nie to, ze zniknął. KOD jest dzisiaj tematem wstydliwym, tematem tabu. Jest jakaś przyczyna, dla której to samo nie może stać się z WOŚP? Przypomnę, ze kodziarze byli również bardzo pewni siebie. Dzisiaj do Kijowskiego nikt się nie przyznaje.
        Dlatego do wyrokujących w imieniu historii apeluję o umiarkowanie. Tym bardziej, ze niedawno się ośmieszyliscie stawiając na Kijowskiego
        • kk345 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 02:38
          > Przypomnę, ze kodziarze byli również bardzo pewni siebie. Dzisiaj do Kijowskiego nikt się nie przyznaje.

Żeby wam się tak czasem z prezesem nie skończyło big_grin
          • aankaa Re: Ile na wośp? 06.01.20, 05:31
            - Kaczyński to niewątpliwie bardzo sprawny polityk - w Polsce polityczna pierwsza liga - mówił w programie WP #Newsroom Szymon Hołownia, który chce ubiegać się o urząd prezydenta. Podkreślił też, jak ważny jest prezes PiS dla obozu władzy. - Jeżeli by go zabrakło w układance, to wszystko się zacznie sypać

--
            jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
          • taniarada Re: Ile na wośp? 06.01.20, 21:55
            woman_in_love napisała:

> Często myślisz o Kijowskim, a głosy w twojej głowie każą ci o nim pisać?
            Każdy kto ma mózg rozumny to myśli.On o Kijowskim ,ty o Kaczyńskim .Niezbadane są wyroki Pana.
    • przepio Re: Ile na wośp? 06.01.20, 01:29
      Ok 50 zł dajemy lub trochę ponadto-zaokraglamy przy rachunku, przeważnie do puszki w Lidlu odkąd się tam pojawiła. A ponieważ jesteśmy tam często, to się zbiera.
    • kamin Re: Ile na wośp? 06.01.20, 04:25
      Jak gdzieś spotkam wolontariuszy z puszką to wrzucam kilka złotych żeby im sprawić przyjemność. Ale to rzadko, bo na finały do centrum miasta raczej nie jeżdzę.
      Kupuję czasem jakiś drobiazg na aukcjach Wośp, zwykle odzież dziecięcą za max 50 zł.
      Moj mąż wspiera większymi kwotami, licytuje ns aukcjach, parę stówek zawsze wyda.
      5 złotych pamiętam, że dałam kiedyś będąc w liceum. To było w roku denominacji i była to pierwsza pięciozłotówka, która wpadła w moje ręce. Na dawne pieniądze to było 50 tysiecy złotych smile
      • snajper55 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 15:36
        inka754 napisał(a):

> Lepszej roboty niż ma Owsiak i jego rodzina to nikt nie znajdzie.

Przecież możesz mieć taką samą robotę. Rusz dupę i organizuj podobną zbiórkę.

S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
      • ivanova Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:13
        Dzieci potrzebujacych ogromnych pieniędzy na walke z SMA jest wiecej. Patryk, Julka, Tosia, Marysia, dwoch Franków i dwoch Kacperkow. Alexowi się udało zebrac 9 mln, inni walczą.
    • czekoladazkremem Re: Ile na wośp? 06.01.20, 09:59
      U nas przez cały rok w przedpokoju stoją przygotowane i ozdobione przez syna słoiki, do których wrzuca się drobne - pozostałości z zakupów czy zaoszczędzone na czymś drobniaki. Na przykład - przez tydzień powstrzymywałam się od jedzenia słodyczy, wrzucam więc kilka piątek, na które bym na nie wydała. Pojechałam na targ, zakładając, że wydam 200zł - wydałam 180, więc 20 do puszki itd. Nie wrzucamy "złota" - czyli groszaków, bo trudno je potem wymienić. Banknoty dozwolone. W dniu "Orkiestry" pieniądze są komisyjnie liczone, suma zapisywana, robiony przelew.
    • ivanova Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:02
      Serio. Nie czuję sie bogata. Wrzucam po kilka- kilkanaście zl kazdemu napotkanemu wolontariuszowi. Robi sie z tego 100 i wiecej.
      Wspieram nie tylko WOŚP. Na zbiorki dla konkretnych osob tez wpłacam.
    • slonko1335 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:02
      Moje dzieci zbierają na wosp i w zeszłym roku byłam w szoku bo monet prawie wcale nie mieli . Dotychczas puszki były bardzo ciężkie a tu nagle same papierki i rzeczywiście stuzlotowek było najwięcej.

--
      Sygnaturka się zgubiła....
    • szafireczek Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:25
      Serio pytasz? Publiczne opowieści o kwotach są co najmniej oryginalnym pomysłem w ramach charytatywności...a zwłaszcza, gdy są nieweryfikowalne przez widownię, czyli tu ematkę...element wychwalny jakoś mi się nie wpisuje w ideę!
      • iwles Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:49
        marianna1960 napisała:

> 0 złotych. Jak zawsze daję na Caritas.

"Jaka kieszeń, taki gest - nie dziwi nic"

--
        Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
    • widosna Re: Ile na wośp? 06.01.20, 10:53
      Do puszek to idzie jakieś 20 zł w drobnych. Oprócz tego często wydaje 300-1000 zł ale w aukcjach tj. Szukam czegoś co bym kupiła bo mi potrzebne np. zabieg kosmetyczny i licytuje często powyżej faktycznej wartości zabiegu.
      • tiszantul Re: Ile na wośp? 06.01.20, 12:01
        Finały WOŚP w dużej części organizowane są za pieniądze podatnika, ale żeby mieć prawo wypowiadać się na ten temat, należy jeszcze coś wrzucić do puszki
          • taniarada Re: Ile na wośp? 07.01.20, 02:11
            fitfood1664 napisał(a):

> Wypowiadać się o czym? O WOŚP? Nigdzie nie wypowidam się o WOŚP. Kto chce to da
            > je. Ja mam inne priorytety.
            Już się wypowiedziałeś . Dziś wielu skrywa prawdziwą twarz pod maską samochodu."
      • bergamotka77 Re: Ile na wośp? 06.01.20, 16:13
        Karma wraca. Nic dziwnego że roboty lepszej nie możesz znaleźć.

--
        bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka